Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11] zamiennik czujnika wału korbowego 2.0td nissan


Tomi465
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Najlepiej kanał lub auto wysoko.
Czujnik jest przy rozrządzie  ale na zew w obudowie rozrządu,kostka jest u góry silnika obok kostki wtrysku sterującego,między obudową rozrządu a paskami wspom, klimy i ładowania. Ja zakładając nowy musiałem odkręcić pompę wspom, tzn wisiała na wężach.

I musiałem nowego przeszlifować a dokładnie otwór na śrubkę żeby go  przykręcić .Trzeba też uważać żeby stary się nie rozsypał jak będzie zapiekły w otworze.

Mam osprzęt bosch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nasza Niuńka od dziś porusza się na owym czujniku.Troszkę pracy i działa a kasiurki trochę w kieszeni zostało :) Zakupiłem czujnik BOSCH 0 281 002 138 przerobiłem jak na zdjęciu,kabelki połączyłem czarny z czarnym , żółty z białym , szary z ekran :punk: Przy montażu czujnika z opla trzeba odkręcić pompę wspomagania.

post-51070-0-02149900-1423346085_thumb.jpg

Edytowane przez czarnyhp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mateusz_P11_144

Nasza Niuńka od dziś porusza się na owym czujniku.Troszkę pracy i działa a kasiurki trochę w kieszeni zostało :) Zakupiłem czujnik BOSCH 0 281 002 138 przerobiłem jak na zdjęciu,kabelki połączyłem czarny z czarnym , żółty z białym , szary z ekran :punk: Przy montażu czujnika z opla trzeba odkręcić pompę klimatyzacji.

Brawo za szczegółowy opis i zdj. !!!!!

Masz + ode mnie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja dodam tylko tyle że w zeszłym roku w marcu bodajże padł mi czujnik położenia wału. Po odpaleniu sam wszedł na 3000obr/min i zgasł i koniec. Mechanior powiedział ze ma akurat taki czujni i ze go może wymienić. Zdziwiło mnie to ze za czujnik zaśpiewał tylko 150 zł ale ucieszyłem się. No i tak się cieszyłem do wczoraj gdzie na dość ruchliwym skrzyżowaniu w Wawie nysa kichła prychła i zgasła. Bez lawety się nie obeszło. Co ciekawe gdy auto ostygnie pali na dotyk jak tylko temp zbliża się do temp roboczej ok 90 stopni słychać cyknięcie i silnik gaśnie. Teraz jak to wszystko analizuję to chyba ten wymieniony czujnik musiał pochodzić z asterki, niestety nie wytrzymał nawet roku. Dodam, że u mnie w żaden sposób nie mogę zrobić diagnostyki numer ze spinaczem czy zworką nie działa nie zwraca mi żadnego błędu mało tego nic nie mruga. Nie pozostaje chyba nic innego jak oryginał :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko zastanawia mnie jeszcze to dlaczego na zimno pali na dotyk a przy okolo 80 st jest cyk i gaśnie. Kurde jeszcze dziś przepatrzę połączenie tych 3 kabelków może któryś styka się z sąsiednim.

 

 

Edit:

 

No i dobrałem się do tego dziadostwa tak to wygląda:

 

20r060p.jpg

 

 

Ewidentnie przewód niebieski stykał się z ekranem więc się ucieszyłem zaizolowałem wstępnie, odpalam oczywiście na dotyk rozgrzał się do niepełnych 90 st i ..... to samo, zdechł.

 

nie mam już pomysłu jak to sprawdzić. Spróbuje na ostygniętym odpalonym zmierzyć opór mam nadzieje ze miernika z roboty sobie nie skopce. Natomiast jak zgaśnie to nie zmierzę bo potrzebuje drugą osobę. 

 

 

EDIT 2

No to chyba wszystko jasne. Zgodnie z tym filmikiem : https://www.youtube.com/watch?v=yYqhg9spjfU

Na zimnym pokazuje mi 900 (nie wiem co to za zakres) a w momencie jak silnik zgaśnie miernik pokazuje tą jedynkę z lewej strony dokładnie jak na filmiku. Nie pozostało mi nic innego jak zamówić czujnik  :( Ech!!

Edytowane przez rupert33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od zawsze o powtarzam. Kupa z opla zawsze się prędzej czy później wysypie. A ori to ori.

 

ori czujniki też padają, pomijając że czujnik produkuje bosch czy kto tam inny więc co za różnica z jakiego samochodu pochodzi i do jakiego montujemy?

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może wpływ na wytrzymałość oplowskiego zamiennika ma też sposób jego dopasowania (doszlifowania itp) Jeden dokładnie przerobi go pod wymiar nyski a inny już nie i będzie wpychał na chama i gdzieś może się przesilić no nie wiem sam. W każdym razie oryginał w drodze 399 zł na alle. Boje się tylko o to żeby nie spierdzielili mi nowego czujnika, jak tylko dojdzie do mnie to mierze go przed montażem i dokumentuje jego działanie zdjęcie filmik cokolwiek. Żeby nikt potem mi nie powiedział, ze zamontowaliśmy ale nie działa. A tak w ogóle to jak problem już zniknie (a mam nadzieje ze zniknie) to Nysa idzie na sprzedaż....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mateusz_P11_144

A może wpływ na wytrzymałość oplowskiego zamiennika ma też sposób jego dopasowania (doszlifowania itp) Jeden dokładnie przerobi go pod wymiar nyski a inny już nie i będzie wpychał na chama i gdzieś może się przesilić no nie wiem sam. W każdym razie oryginał w drodze 399 zł na alle. Boje się tylko o to żeby nie spierdzielili mi nowego czujnika, jak tylko dojdzie do mnie to mierze go przed montażem i dokumentuje jego działanie zdjęcie filmik cokolwiek. Żeby nikt potem mi nie powiedział, ze zamontowaliśmy ale nie działa. A tak w ogóle to jak problem już zniknie (a mam nadzieje ze zniknie) to Nysa idzie na sprzedaż....

Nie wiem co warunkuje to ale wiem jedno- opli wysypało się juz sporo- oryginalny może jeden.

Zadzwoń do ASO- mają czasami taniej niz alle.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obdzwoniłem trochę miejsc w Wawie włącznie z Nissanem na Puławskiej. Najtaniej gdzie udało mi się znaleźć to KTD 440zł. W nissanie 530zł. Tak więc na chwilę obecną na alle najtaniej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam   zamienik  jest  tylko  szerszy o   0,5mm    a  jak  zrobić  mogę  opisać pozdrawiam.

Czujnik  położenia wału korbowego  BOSCH  numer  0 281 002 138  opel  2.0tdi  cena 115,95 zł  interkars  10zł z  dowozem  na miejsce . Numer OE  23731 9x800  nissan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2td cofnij się do pierwszej strony wątku jest to opisane kilka razy dokładnie co i jak ale mi nie oto chodzi. Ja taki czujnik miałem niecały rok mi pojeżdził. Pytanie co roku płacić 150 zeta czy dożywotnio oryginał za 400... Ja akurat jestem na etapie sprzedazy mojej Nyski wiec powinienem po kosztach lecieć ale ... Nie chce się bawić z przerobkami bo żaden warsztat mi na to nie pójdzie a sam nie bede dłubal chociaż bym chciał. Kto ma na to ochotę nie ma problemu oplowski też działa ale u mnie niecały rok...


 

Dziś zaprzyjaźniony warsztat wymienił mi stary czujnik (który wymieniałem niecały rok temu) Poprzedni warsztat tak jak się domyślałem założył mi oplowski, wtyczka przerobiona, przypiłowane do średnicy Nyski. Jak go mierzyłem pokazywał ok 850 ohmów i o dziwo odpalał dopiero po rozgrzaniu czujnik przestał wskazywać cokolwiek. Oryginał Nissana 399zł na alledrogo po pomiarze wykazuje 1,35 kilo ohma. Zamontowany i teraz problem gaśnięcia na ciepłym zniknął. Dodam jeszcze, że poprzedni warsztat na chama wcisnął czujnik i na chama przykręcił go inną śrubką i to pod kątem. Wiec musieli otwór przegwintować. Mam nadzieję, że ten posłuży już dożywotnio...

Pozdrawiam wszystkich  :thumbsup:

 

PS 

Teraz z czystym sumieniem mogę Nysę wystawić na sprzedaż  :dribble:

Edytowane przez rupert33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A czy czujnik położenia wału z almery 2.0 D  będzie pasował (jest identyczny) jak w mojej primerze 2.0 TD?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zastanawiam się nad wymianą, zimny pali na dotyk, po rozgrzaniu można kręcić i kręcić aż akuma padnie, bład na zworce to 36 (odcięcie zaworu elektromagnetycznego paliwa) pewnie związanego z tym czujnikiem ale czy na pewno? Może ten zawór szwankuje? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest na tym forum osoba która zakupiła i prawidłowo podłączyła zamiennik czujnika położenia wału FIRMY DELPHI  to niech opisze ten proceder na forum bo za chiny nie moge dojść z tym czujnikiem , od razu uprzedzam że kable zarówno te 3 co idą od auta jak i te 3 z czujnika zamiennika są takie same i nie ma w nich jednego innego od wszystkich- EKRANU.

 

Dzięki i czekam na jakieś informacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...