Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Podniesienie Nadwozia na ramie t1 t2 ,,Body Lift''


Gość winsurfingradom
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

tu jest fajna dokumentacja body liftu terrano I

http://www.nissanpat...nissan-terrano/

ale z wajchą od reduktora to przesadził :D żeby wycinać tapicerkę zamiast go podgiąć heheh
jak widać można i tak :)

 

kilka fotek z mojego Body Liftu :)

 

dscn1423h.jpg

 

dscn1424uy.jpg

dscn1425eb.jpg

 

dscn1426k.jpg
 

dscn1440y.jpg
 

dscn1441d.jpg


[/url]

dscn1443l.jpg

 

dscn1444k.jpg

dscn1445hn.jpg

dscn1456b.jpg

dscn1457m.jpg

dscn1458l.jpg

dscn1459d.jpg

dscn1460b.jpg

dscn1463t.jpg

dscn1465g.jpg

dscn1683n.jpg
 

Jeśli ktoś będzie robił ''body lift' służę pomocą :)

  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Φ80mm

 

nie ma co tu oszczędzać i nie ma na czym, inni robią z mniejszej średnicy w cenie niewielka różnica wyjdzie a szkoda dziury mieć w podłodze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Φ80mm

 

nie ma co tu oszczędzać i nie ma na czym, inni robią z mniejszej średnicy w cenie niewielka różnica

 

Ja też robię te zestawy z pełnego tarnamidu i średnica dystansów odpowiada średnicy poduszki czyli fi 80mm. Widziałem takie dystansy zrobione jak wydmuszki na wtryskarkach ale to nie jest takie mocne jak pełny materiał.

 

66t8.jpg

Edytowane przez azm-61
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

to widzę że nic mi nie pozostaje jak również wkleić zdjęcie mojego zestawu

terranobudazestawm.jpg

 

http://hcd-customdevices.pl/index.php/dystanse

 

ceniakenzo ma ode mnie łącznie zestaw 2" buda +2"zawiecha

Edytowane przez hugh_h
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ha! to teraz dyskutujcie tu merytoryzcznie który lepszy i który tańszy :)

 

i pamiętajcie że rynkowo jest nadpodaż tych zestawów.

 

Azm czemu u Ciebie nie ma podkładek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ha i do tego jeszcze na poczekaniu a dla klienta kratka browara żeby się nie nudził :)

 

ja nie walczę ceną jest po prostu pewna kwota poniżej której mi się nie chce tego robić .... wiem że zawsze można taniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hugh, widzę że na bieżąco analizujesz rynek potencjalnych klientów ... o firmowe cukierasy dla dzieciarni nawet nie pytam...

tankowanie do pełna albo myjnia - kto podbije stawkę?  :thumbsup:

no dobra, teraz na serio... ja założyłem te oferowane przez Huberta 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ha! to teraz dyskutujcie tu merytoryzcznie który lepszy i który tańszy :)

 

i pamiętajcie że rynkowo jest nadpodaż tych zestawów.

 

Azm czemu u Ciebie nie ma podkładek?

 

 

Przegapiłem, że przybyło w tym temacie wypowiedzi  więc nadrabiam zaległości zwłaszcza, że jedno pytanie było kierowana do mnie.

 

to teraz dyskutujcie tu merytorycznie który lepszy i który tańszy

 

Nie ma o czym wiele dyskutować bo nie mam zamiaru z Hubertem rywalizować, zapewne on ze mną też. Po prostu napisał, że inni robią z mniejszej średnicy to napisałem, że moje mają prawidłową średnicę oraz  dołączyłem zdjęcie i to wszystko na ten temat.

 

Który lepszy?

Materiał jak materiał jest taki sam. Najważniejsze, że oba zestawy są z pełnego materiału i o prawidłowych wymiarach zewnętrznych bo wydmuszki o których pisałem w ekstremalnych warunkach mogą pękać. W moim zestawie śruby są M10x1,25 twardości 10,9 takie jak oryginalne w naszych samochodach. W zestawie Huberta – nie wiem ale zapewne też mają odpowiednią twardość bo nie wieżę aby wstawił słabsze.

 

Który tańszy

– nie wiem.

 

Azm czemu u Ciebie nie ma podkładek?

Bo akurat nie miałem ich pod ręką jak robiłem zdjęcie ale nie stanowi to dla mnie problemu abym dołączył też odpowiedni zestaw podkładek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wolisz to : klasa własności mechanicznych ale czy to coś zmienia. Poprzednie określenie też każdy zrozumiał bo jest potocznie stosowane i dla wielu osób jest bardziej zrozumiałe choć wiem, że nie do końca jest prawidłowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

oryginalnie są poduszki i ich się nie rusza tylko dokłada dodatkowe, max robiłem 80mm typowo jest 50mm i to jest sensowne dla terrano

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja swojego podniosłem na patencie Szczura. Tylko dałem dystanse 10cm. Na zawieszeniu podniosłem 5 cm. Ostro przyciąłem nadkola z przodu. Od roku jeżdżę na simeksach 35x11,5, r-15. i jest dobrze.

 

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=473674546046223&set=a.202350529845294.52493.100002110452391&type=1&theater

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy moglby mi ktos powiedziec ile wynosci odleglosc od nadkola do srodka kola w oryginale terrano? Moze jakos inaczej to sie mierzy nie wiem ;) chce wiedziec jak bede podnosil zawieche co i jak ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma nic na tacy :)

 

podpowiem że Hugh_h też to swego czasu linkował, serwisówka - dział o zawieszeniu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co Ciebie interesuje masz tu:

 http://terranoirk.ru/man/R20/fa.pdf  -  strona FA-8, Fa-39 to o wysokości wahacza dolnego.

FA-35 informacje na temat drążka reakcyjnego z gumami.

Najlepiej poprzeglądaj dokładnie cały rozdział.

W innych serwisówkach jest to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma nic na tacy :)

 

podpowiem że Hugh_h też to swego czasu linkował, serwisówka - dział o zawieszeniu :)

tyle razy było że chyba trzeba przykleić watek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...