Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Podniesienie Nadwozia na ramie t1 t2 ,,Body Lift''


Gość winsurfingradom
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

nie musisz zdejmować drzwi jeśli rozpórki dasz wewnątrz i skrócisz belki, prawda ... fakt nie zauważyłem ich

w tej ramie którą adaptowałem z T2 kielichy również wydawały się dobre ... niestety śrubokręt zweryfikował stan, zrób to dopóki masz dostęp, podkładki nad springi tylko przyspieszą ich degradację

ps: no i zapunktowałeś przede wszystkim  :wave:

Edytowane przez lemmy69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod spodem roboty nie ma. Blacharz robiący podłogę doskonale wywiązał sie ze swojej pracy ( W końcu 2koła wzioł) i wszystko wymył i zabezpieczył epoksydem i gumą i jakimiś innymi specyfikami. Bałem się podnosić samochód z przegnitymi  progami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to fakt z progami, też będę musiał uważać... zresztą buda pójdzie na żyletki u mnie

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/94315-kinetyk-lina-czy-ta%C5%9Bma/page-3

Edytowane przez lemmy69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem nad skróceniem belek ale tak lepiej pasują do orczyka. Nie wieszałem za jego uszy bo mi sie nie podobały jakieś takie cienkie... Kielichy i ramę obstukałem młotkiem dekarskim (takim ze szpikulcem dla niewtajemniczonych ) i tam gdzie wpadło to do naprawy,a  lewy kielich i okolice o dziwo jest zdrów jak ryba, a prawy bleeee


A uwaga! progi z polcaru NIE pasują. Są za płytkie o jakieś 7mm i po zamknięciu drzwi uszczelka nie dolega do progu. Musieliśmy jeden poprzeginać drugi został dorobiony.

Edytowane przez Mandor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

ja tak podnosiłem...

fakt że na początku na samą myśl o tym miałem ciarki na du...e

ale nie taki wilk straszny jak go piszą.

I faktycznie jak mówił Lemmy tragedii z tym nie ma.

Kilka śrub uciąć/odkręcić kilka wtyczek i masz dojście do wszystkiego.

Można umyć ramę i reperować ten kto musi  :devil:

Podniesienie budy zajęło nam 1,5h oczywiście po wcześniejszym przygotowaniu auta... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba było na założonych, zamkniętych drzwiach podłożyć belki ... zawsze to dodatkowe wzmocnienie, a nie same słupki

u mnie szyba była lekko nadpęknięta na boku i po opuszczeniu pękła do połowy ... a podnosiłem zakładając pasy pod progami

no i lepiej chyba postawić budę tak z metr nad ziemią, żeby można było podłogę ogarnąć od razu ... chyba że masz widlaka na co dzień ( ale i tak im mniej niepotrzebnych naprężeń tym lepiej)

Hasan, witaj w klubie  :wave:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

dzięki koledzy za podpowiedzi bo właśnie reanimuje swojego wymiana ramy blachara budy no i dodatkowy lift .myślę że do maja się wyrobię to się spotkamy i poznamy w terenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak szykujesz Łysy taką przebudowę to łap kontakt z Enzo. On jest na etapie wymiany ramy. :devil: Czekamy na majówkę :wave:

 Nie pożałujesz napewno :punk:

Edytowane przez gruby357
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehehe to się porobiło.... 

coraz więcej osób ma nadzieje że się wyrobi do majówki :D 

coś czuję że majówkę w czerwcu zrobimy :P hehehe 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50cm śniegu nasypało :( i po robocie ....

ale za to na nartach w tym roku sobie pojeżdżę :D

 

do majówki jeszcze trochę czasu 

ale jak się ogarnę na forum (bo mam małe zaległości) to założę temat majówki 2015  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja rozebrałem całego do naga i spawam budę.rama będzie za tydzień wypiaskowana małe przeróbki i wzmocnienia póżniej do ocynku ogniowego i jak dogram cenę z malowaniem proszkowym to pójdzie w proszek jak inne części zawiasu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

panowie takie szybkie pytanie, tylne mocowanie budy do ramy mam wyzarte i chce je zreanimowac tylko mam pewien problem... nakretki od dolu za nic nie idzie ruszyc a jak juz pewnie uzyje sily to sie ukreci, wiec jesli ukreci mi sie ta sruba od dolu to jak mam sie do niej dostac od gory? pod dywanem bedzie zaslepka czy trzeba ciac/wiercic dziure? i czy jak juz sie dostane do niej od gory to da rade wybic te resztki stukajac od dolu? nic juz nie powinno jej trzymac?

Jak juz bede wyjmowal ta podkladke to bude w okolicy tego miejsca podtrzymywac na lewarku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w dwójce ale w jedynkach te śruby są wkręcane od dołu i przeważnie się ukręcają

musisz mw. oszacować miejsce i wyciąć flexem kwadrat w podłodze ... prawdopodobnie nakrętka zgrzana z podłogą się ukręci i będziesz musiał zwykłą zastosować

robiłem tak niedawno ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

kiedy ja robiłem "budy lifta" to też mi się ta nakrętka urwała to wyciąłem takie okienko pod zderzakiem, wyjąłem starą i wsadziłem nowa a że okienko było dosyć duże to się jeszcze zmieścił klucz na dokręcenie jej a po zabawie ładnie zaspawałem i śladu nie ma :)

poniżej masz zdjęcie gdzie to wyciąć...

 

pozdrzwiam

post-96542-0-08901600-1478126179_thumb.jpg

Edytowane przez michal721
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzis sprawdzalem i racja z gory od bgaznika nie ma dostepu.

boje sie tylko ze jak urwe ją od dolu to nie bede mial miejsca zeby wyciagnac.

 

jeszcze pytanie.. na dole ramy w tylnej czesci sa po bokach uszy skierowane do dolu czy one sie nadaja do montowania szekli wrazie szarpania czy nawet nie probowac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszy wytrzymają natomiast jednostronne szarpanie może ramę zwichrować

Szarpanie za hak działa na obie podłużnice z jednakową siłą ... a w tym przypadku już niezbyt, prawda?

Odradzam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie masz racje. to w takim razie korzystanie przedniego orginalnego haka do szarpania tez nie jest dobrym pomyslem?

 

jesli mam belke od haka (nie mam samej koncowki) to mozna by na srodku przykrecic pozadne ucho do szarpania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn. żebyśmy się zrozumieli ... też mam zdjęty hak i zdarza się że wyciągam ja lub ktoś mnie za przednie/tylne uszy

jednak dzieje się to sporadycznie i raczej delikatnie z powyższych powodów

"Szarpanie" nie brzmi delikatnie ;)

Staram się "dmuchać na zimne" lub "nie wywoływać wilka z lasu" ... ot co  :whistle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no szarpanie nie brzmi delikatnie ale zdarza sie ze trzba troche sily uzyc na kinetyku :)

a chce miec na tyle cos co pomoze wyciagnac mnie lub ja kogos ;)

zobacze jak pojdzie robota poki auto jest rozbierane moze wymodze jakis zderzak na tyl z uchytem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

 

Robiłem lift budy o 30mm w swoich dwóch terranach.

W zielonym kolumna kierownicza miala tylko zluzowane sruby na wieloklinie więc się ułożyła sama.

W czerwonym miałem rozpiętą kolumnę przy przy przekładni i okazało się że nie da się jej połączyć tak łatwo - musiałem fest naciągnąć żeby śruba wieloklinu trafiła w to swoje wycięcie.

 

Tak się teraz zastanawiam czy nie wypadałoby jednak przedłużyć jakoś kolumny. Są na to jakieś znane patenty?

Edytowane przez rs77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba przedłużyć łączenie kolumny z wałkiem przekładni podkładkami w okolicy serwa jest to połączenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam,

Panowie podpowiecie mi czy przy podniesieniu samej budy T2 z silnikiem 2,7 TD w automacie jest tak samo jak w manualu?

I czy znacie kogoś kto by mógł to ogarnąc, pomóc w Lublinie lub okolicach?

Jest to moja pierwsza terenówka i dopiero raczkuje w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...