Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Żywotność żarówek H4


Gość bartho
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pozatym żarówka przed przepaleniem świeci jaśniej a nie ciemniej(coraz cienszy żarnik):)

 

Nie zawsze :whistle:. Czasem w bardzo starej żarówce we wnętrzu bańki pierwotnie znajdujący się tam gaz nie ma już takich właściwości fizyko-chemicznych jak na początku. Żarnik też się "zużywa" i nie zawsze wiąże się z chwilowym jaśniejszym świeceniem. Z moich doświadczeń jednak wynika, że bardzo stare żarówki świecą słabiej i bardziej "żółto".

Sprawa jest w sumie czysto akademicka, bo obecnie żarówka znaczniej szybciej się spali niż dojdzie do zmian o których pisałem. Ale czasem można spotkać takie żarówki - szczególnie z pierwszego montażu, które spalić się nie chcą a kierowca jakoś ich nie może wymienić - bo przecież świecą :P

 

Bzdury- jak jedna świeci mniej a druga więcej to jest to różnica i to wydać- jak ktoś wymiania żarówki nieparami, to tak jak robienie wachacza tylko z jednej strony- zaraz drugi się zepsuje- tak jest reguła- a takie "mi nie przeszkadza" to głupie gadania

 

I znowu błędy, błędy, błędy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdury- jak jedna świeci mniej a druga więcej to jest to różnica i to wydać- jak ktoś wymiania żarówki nieparami, to tak jak robienie wachacza tylko z jednej strony- zaraz drugi się zepsuje- tak jest reguła- a takie "mi nie przeszkadza" to głupie gadania

 

 

Zapewniam Cię, że zdarzały mi się przypadki, że był wymieniony wahacz z jednej strony, a z drugiej wcale szybko się nie zepsuł. Po co naprawiać coś, co jak sam piszesz "jeszcze się nie popsuło". Uważam, że to "takie ... gadanie" mechaników i warsztatów, żeby więcej kasy sobie nabić. Ale temat nie jest o wahaczach.

Po co mam zmieniać żarówkę, jeśli jeszcze świeci i nie widać różnicy między starą a nową? A nawet jak jest mała różnica, to w czym to przeszkadza? Przecież ta stara żarówka nadal oświetla drogę i gdyby druga się nie wypaliła, to byś pewnie jej nie wymieniał, co? Może Tobie świeci każda inaczej, bo ciągle kupujesz inne?

Edytowane przez notek-a
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość potentila

No to nie wiem z czym miał ten mój kolega problem. Twierdził, że z jedną żarówką walczył z innym kolegą prawie godzinę. Teraz z kolei twierdzi, że po wymianie reflektorów ma dużo lepszy dostęp do żarówek... Nie mam jak tego zweryfikować, bo dokładnie nie oglądałem lamp w modelu przed liftem.

W moim Note po lifcie dostęp do żarówek wydaje się być wzorcowy :dribble: . Zobaczymy jak będzie z wymianą ;).

 

Widziałem lampy w Oplu, Kia i Renault. Dostęp do żarówek masakryczny :o .

 

Ty widziałeś lampy- jak swoich własnych nie rozkręciłeś to z kąd możesz wiedzieć o innych lampach- rozśmieszasz nas tutaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potentila ,Twoje uwagi są żenujące .Po pierwsze lamp w Note się nie rozkręca,

Po drugie jeżeli ktoś jeździł renaultem i innymi samochodami to pojęcie ma,za to ty nie masz zielonego pojecia o tym o czym piszesz i o ortografii!

Po trzecie to jest kolejny post,którym próbujesz nas drażnić a nie wnosisz nic konstruktywnego.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozśmieszasz nas tutaj

 

Kolego, nie pisz "nas", bo Ty jesteś jedyny, który tak myślisz na tym forum. W przeciwieństwie do nas, którzy zgodnie myślimy, że jesteś żałosny laugh.gif

 

 

 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość potentila

Żałosne to jest tutaj debatować na wymianą żarówki- bo przecież duże skomplikowanie problemu może naprawdę wprawić użytkowników Nissanów do bezsenności.

Jak byście kiedyś mieli problem z zapięciem pasów, lub wrzuceniem kierunkowskazu to na pewno znajdzie się ktoś, kto wam w tym pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żałosne to jest tutaj debatować na wymianą żarówki- bo przecież duże skomplikowanie problemu może naprawdę wprawić użytkowników Nissanów do bezsenności.

Jak byście kiedyś mieli problem z zapięciem pasów, lub wrzuceniem kierunkowskazu to na pewno znajdzie się ktoś, kto wam w tym pomoże.

 

Co możemy zrobić z tym gościem? Nie dość, że jest wyjątkowo bezczelny, to na dodatek hojnie obdziela "negatywami" :angry:...

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość JackMirror

Co możemy zrobić z tym gościem? Nie dość, że jest wyjątkowo bezczelny, to na dodatek hojnie obdziela "negatywami" :angry:...

Proponuję, żeby Admin usunął go z forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisałem do Diabła, może zrobi porządek z trollem :/

 

 

Mam nadzieję, że szanowni koledzy nie będą brali na poważnie te -10 punktów reputacji, jakimi zostałem przez tego kolesia obdarzony.

 

Chłopak jest ambitny - już mam -19... :angry:

Edytowane przez ranger
  • Upvote 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość potentila

Wypraszam sobie, nikogo nie obrażam, nie używam wulgaryzów. Sam fakt wytazania włsnaj opini nie moze być powodem do usunięcia z forum. System punktacji jest dostępny dla wszystkich i każdy uzytkownik tego forum ma prawo z tego korzystać, co czynię. Nie wyzywam nikogo od trolów jak to robi was79 i raczej to trzeba było by jego usunąć z forum. Być może nie wszystkie moje posty cos wnoszą do sprawy ale nie tylko moje. Ludzie więcej dystansu do siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potentila,jesteś sam sobie winien,owszem nie obrażasz ,ale można pod obrazę podpiac lekceważący stosunek do kolegów z forum,jak również do dyskusji jaka się toczy.Nikt nie dał Ci prawa do sarkazmu i kpin z poruszanych tematów.Jeżeli jesteś tak oblatany w tych tematach to po prostu nie pisz szkoda twojej inteligencji na kontakt z tak niskim jak nasze audytorium.Ażeby uczestniczyć w jakiejkolwiek dyskusji potrzebna jest odrobina taktu i dystansu do osób które się tu wypowiadają.Nikt Cie stąd nie wygania ,ani nie zamyka drzwi przed Tobą,ale zmień swój sposób postępowania,bo długo w takim stylu nie pociągniesz.

Edytowane przez JACKO29
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żałosne to jest tutaj debatować na wymianą żarówki

 

Żałosne? Ale Ty przecież też piszesz w tym temacielaugh.gif

 

 

 

 

 

 

 

Mam nadzieję, że szanowni koledzy nie będą brali na poważnie te -10 punktów reputacji, jakimi zostałem przez tego kolesia obdarzony.

 

Chłopak jest ambitny - już mam -19... :angry:

 

Nie tylko nie będą brali na poważnie, ale można np. zmniejszyć ilość negatywów oceniając pozytywnie;)

 

 

 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wyzywam nikogo od trolów jak to robi was79 i raczej to trzeba było by jego usunąć z forum.

 

Takich cwaniaków jak ty było tu już sporo, ale jak widzisz do chwili obecnej nie ma żadnego. Może wreszcie zrozumiesz, że tu na forum nie ma przymusu - podobają Ci się reguły to zostajesz, chcesz wszystkich denerwować i dyskutować nic nie wnosząc do tematu - robisz wyjazd.

Może wrócisz do megane, gdzie jesteś grzeczny i nie uprawiasz trollingu, albo zachowuj się tutaj jak tam:

"Witam, jestem nowym bywalcem, więc liczę na wyrozumiałość- powoli się uczę, i dlatego pytam"

Edytowane przez was79
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żałosne to jest tutaj debatować na wymianą żarówki- bo przecież duże skomplikowanie problemu może naprawdę wprawić użytkowników Nissanów do bezsenności.

 

Swoją drogą, to świadczy o niskiej awaryjności naszych autek. Większość z nas nie ma innych problemów, jak przepalona żarówka;) A potentila, pewnie nie może sobie darować, że nie ma tak dobrze jak my i dlatego tak się zachowujelaugh.gif

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hech Wojtek znowu wyssałeś gościa? :D

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bueheh, choć coś mi się zdaje że inni znają go bliżej :rolleyes: i przynajmniej wiemy czemu tak zaciekle broni renault

 

Nie mierz innych swoją miarką. Zresztą po co ja Ci to wszystko tłumaczę... Poza tym, szanowny T...... Z....... lub M...... S.......... czas już chyba zakończyć tą zabawę :angry:

Edytowane przez was79
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bueheh, choć coś mi się zdaje że inni znają go bliżej :rolleyes: i przynajmniej wiemy czemu tak zaciekle broni renault

 

Prawdę mówiąc to nie wiem kto to był. To była tylko prowokacja :shiftyninja: majaca na celu spróbowanie ustalenia tożsmaści tego kolesia. Ciekawe w tym wszystkim jest to, że człowiek miał ewidentny uraz personalny do mojej osoby. Nikogo tak hojnie nie obdarzył minusowymi punktami reputacji jak mnie :huh:, choć wielu kolegów przywoływało go do przrządku. Jakoś chyba przeżyję :shifty:

Edytowane przez ranger
  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z Waszymi skargami na użytkownika potentila, przeanalizowaniu jeszcze raz jego wypowiedzi i braku zmian tonu mimo ostrzeżeń, zablokowałem mu dostęp do forum.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Mam pytanie odnośnie świateł mijania w naszych samochodach.

Reflektory w moim aucie są nowe (po liftingu) ze std żarówkami H4 60/55. Świecą super zarówno mijania jak i drogowe...

Ale przyznam, że oślepiam kierowców jadących z przeciwka - "mrugają" mi drogowymi światłami i informują przez CB bym ustawił je/zmienił na mijania...oczywiście jeżdżę na mijania. ;) Jeździłem ostatnio sporo nocami i przyznam, że jest to dość dokuczliwe...Natomiast widoczność mam super-nie ukrywam! Przeczytałem w instrukcji, że owych świateł się nie ustawia - nawet po wymianie żarówki! Hmmm...Ten typ tak ma? Czy jest u mnie coś nie tak? ;) Nie chcę tam grzebać, bo zbytnio się nie znam...Ale z ciekawości spytam, że wasze światełka też biją tak po oczach innych kierowców. Z góry dziękuję za informacje. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie świateł mijania w naszych samochodach.

 

Też mam Note po lifcie a więc z "nowymi" reflektorami. Świecą rewelacyjnie - zresztą z przed liftu także pięknie świecą. Nikt mi jeszcze nie "migał" światłami, że go oślepiam. Może masz źle utawione reflektory?

 

Mój kolega ma ciekawy problem ze światłami. Otóż na początku nie miał problemu. Problem pojawił się po wymianie reflektorów (zimowa przygoda). Inni kierowcy tak jak u Cienie zaczeli "migać", że ich oślepia. Regulacją z kabiny opuścił je na max. na dół i jest lepiej - tz. nie migają już mu tak często. Myślę, że u niego jak i u Ciebie, problem jest taki, że reflektory mogą być źle ustawione.

Oczywiście reflektorów nie ustawia się po wymianie żarówki, niemniej okresowo warto sprawdzić ich ustawienia na stacji diagnostycznej. Po korekcie, można obrysować na ścianie garażu "plamy" światła i zaznaczyć położenie kół. Wtedy ewentualne korekty będzie można wykonywać samodzielnie. Raz prowidłowo ustawione reflektory raczej nie powinny wymagać korekt. No chyba, że były demontowane z samochodu.

Edytowane przez ranger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam Note po lifcie a więc z "nowymi" reflektorami. Świecą rewelacyjnie - zresztą z przed liftu także pięknie świecą. Nikt mi jeszcze nie "migał" światłami, że go oślepiam. Może masz źle utawione reflektory?

 

Mój kolega ma ciekawy problem ze światłami. Otóż na początku nie miał problemu. Problem pojawił się po wymianie reflektorów (zimowa przygoda). Inni kierowcy tak jak u Cienie zaczeli "migać", że ich oślepia. Regulacją z kabiny opuścił je na max. na dół i jest lepiej - tz. nie migają już mu tak często. Myślę, że u niego jak i u Ciebie, problem jest taki, że reflektory mogą być źle ustawione.

 

Mam na "0"...wiec std nic nie przekręcałem. A jak są reflektory ustawiane fabrycznie to chyba właśnie na "0" powinny świecić jak należy...Hmmmm! Reflektorów nie ustawiałem, bo co mam grzebać ;) w miesięcznym wozie. Myślisz, ze to konieczne w stacji diagnostycznej? A dziwne jest to, że w książce pisze, że się owych świateł wcale nie ustawia (dziwna notka, bo wg mnie po wymianie żarówki należałoby). ;) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie masz przypadkiem obciążonego tyłu? Jeśli nie, to możesz pojechać do aso i poprosić, żeby sprawdzili. Nowe reflektory zawsze świecą lepiej, co w parze z tym, że w nocie w ogóle super świecą, może sprawiać wrażenie, że jedziesz na długich.

A po wymianie żarówki nie trzeba nic regulować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na "0"...wiec std nic nie przekręcałem. A jak są reflektory ustawiane fabrycznie to chyba właśnie na "0" powinny świecić jak należy...

 

Jeżeli auto jest z salonu, to faktycznie wszystko powinno być OK. Ale może zajedz do ASO i wspomnij, że Ci inni kierowcy "mrugają", że ich razisz. Niech sprawdzą, może są faktycznie źle ustawione.

Swoją drogą światła Note są naprawdę super i mogą wprowadzić w zakłopotanie kierwców przyzwyczajonych do starych zmatowionych szkieł w ich reflektorach. Do tego światła Note są umieszczone stosunkowo wysoko w stosunku do innych samochodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No są wysoko umiejscowione...to prawda. :) Podjadę do ASO i poproszę by sprawdzili to...ale żebym kierowców z ciężarówek oślepiał-to dziwne! ;)

A dodam, że po 2 tygodniach użytkowania auta spaliła się żarówka tylnego światła-troszkę szybko. ;) Hmmm...

A jeszcze jeszcze pytanko o żarówki...Co to za cudo te 16W we wstecznym i w kierunkowskazie tylnym? W 3 sklepach pytałem i powiedzieli, że nie mają takowych...Tak ciężko je kupić? Chciałem mieć na zapas, bo jak już mi się spaliła od razu 1 z tyłu to pewno zaraz "poleci" reszta. :(

Jeszcze spytam czy zegary (prędkościomierz, obrotomierz) są podświetlane non-stop-nawet bez włączenia świateł??? Bo zauważyłem, że u mnie świeci się zestaw wskaźników przed kierowcą cały czas...nawet przy wyłączonych światłach. :) Reguluje się ton owego światła na zestawie wskaźników czy nie bardzo? Bo nie widziałem takiej informacji w książeczce. ;) Pozdrawiam

Edytowane przez red
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...