Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Żywotność żarówek H4


Gość bartho
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ja dodam dosć ciekawą rzecz o której pewnie wiele osób nie wie :)

 

Nie dotykajcie palacmi żarówki przed włożenie do klosza :)

 

Powodem szybszego przelania się żarowki jest tłuszcz osadzany na żarówce.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ameryki nie odkryłeś :D

Czasami potrafi żarówkę rozsadzić.Jak już wspomniałeś o dotykaniu to trzeba było powiedzieć jak się pozbyć śladu dotyku z żarówki :P

Taką żarówkę należy przetrzeć czystym alkoholem,...spirytus,denaturat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym na każdym opakowaniu żarówki w formie graficznej lub tekstowej jest informacja, że nie można dotykać bańki. Jak to ktoś z klasyków polskiej polityki powiedział - "oczywista oczywistość" ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje H4 nie ruszane od roku...wytrzymały wg mnie sporo (oryginalne jakie włożyła fabryka, a jakie to...nie mam pojęcia) i pewno końca jeszcze nie ma. ;) Nie to co w 206...3-4 miesiące to góra. ;)

Edytowane przez red
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem u siebie i u mnie na pierwszy montaż założono żarówki GE (General Electric). Prawie 1.5 roku i świecą dalej - choć mam wrażenie, że jedna już nieco słabiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam w temacie żarówek przestrzegam przed stosowaniem innych żarówek niż homologowane o nominalnej mocy , widziałem nota w którym użyto żarówek o poświacie niebieskawej i to renomowanej firmy bo Bosch , skutki opłakane- przypalone odbłyśniki nad żarówką . pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam w temacie żarówek przestrzegam przed stosowaniem innych żarówek niż homologowane o nominalnej mocy , widziałem nota w którym użyto żarówek o poświacie niebieskawej i to renomowanej firmy bo Bosch , skutki opłakane- przypalone odbłyśniki nad żarówką . pozdrawiam

 

Myślę, że to były żarówki "mocniejsze" od nominalnych. Nie wydaje mi się, aby samo niebieskie zabarwienie powodowało takie szkody. Jak dobrze pamiętam, to chyba kiedyś Dar stosował mocniejsze żarówki i nic się nie działo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaa,mówił że bedzie stosował,ale czy je zastosował?Zapomnial nas poinformować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stosowałem,stosowałem :dribble: Od jesieni do wiosny 2009/2010 założyłem H4 Tungsram o mocy 80/100W i zimę reflektory zniosły bez uszczerbku. Wyszedłem z założenia,że reflektor Note jest duży, więc spora ilość powietrza w nim zgromadzonego plus niskie temperatury zimą będą działać wystarczająco skutecznie jako chłodzenie. Założenie okazało się słuszne. Wczesną wiosną, co prawda spanikowałem i wróciłem do standardowych H4 ale sprawdzając stan odbłyśników, kostek i wiązek przewodów nie znalazłem niczego niepokojącego.Ostatniej zimy już mi się nie chciało wymieniać.Moc strumienia świetlnego jest zauważalnie większa a zasięg o ok. 1/4 dłuższy. Naśladownictwa jednak nie polecam, bo choć mało prawdopodobne jest,żeby podczas kontroli drogowej ktoś dojrzał opisy na oprawkach żarówek to cała zabawa mija się w zasadzie z celem.To jest poprawianie dobrego - Note ma wystarczająco skuteczne oświetlenie nawet przy zastosowaniu zwykłych H4, co widać po nerwowych reakcjach mijanych aut

Edytowane przez Dar1962
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co mocniejsze żarówki pakowac do tych extra reflektrów? Toż one mnóstwa światła dają przy std H4...więc po co? Rozumiem jakieś "xenonopodobne"-ale tylko i wyłącznie firmowe! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie,ja założyłem do Notesa xtreamy +100% Philipsa.Zobaczymy ile pożyją,może dłużej ze względu na posiadane dzienne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...