Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Najlepszy olej do twojej fury


Gość Tofu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

koledze KaMKaJ89 polecam przejść na pół syntetyk valvoliny z tej samej rodziny będzie dobrze ,,

 

Dlaczego przejść na półsyntetyk :)? Proszę kolegę o konkretne argumenty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swojej Almie zalewałem 3 rodzaje oleju:

1. Castrol Magnatec 5w40- odpada jak na SR20DE za rzadki, motor wydawał dziwne dźwięki zaraz po uruchomieniu.

2. Castrol Edge 5w40- było ciut lepiej, silnik ucichł, ale po rozgrzaniu silnika i ponownym odpaleniu kontrolka ciśnienia oleju zapalała się, gasła i potem znów zapalała się na ułamek sekundy i znowu gasła- to również do mnie nie przemawiało:)

3. Castrol Edge Sport 10w60 (pełen syntetyk na bazie potrójnych estrów o ile dobrze pamiętam) - to na prawdę dobry olej. Jeżdżę już 3tys. km na nim i żadne z powyższych przypadków nie występują. Tylko nie wiem czy filtr oleju dobrałem odpowiedni - Mann, chciałem Knecht'a, ale nie było.

Jeśli chodzi o olej przekładniowy to zdecydowałem się jakiś czas temu na Motul Gear 300 75w90 również pełen syntetyk. Jest dedykowany właśnie do aut o charakterze sportowym. Jak na razie biegi cudownie wchodzą, skrzynia pracuje cichutko. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szczureczek
Była nawet ciekawa promocja w IC 5L/85zł, nie rozlewany w Polsce, ale się nie skusiłem.

 

Dobrze, że się nie skusiłeś, olej kupa jak się patrzy, traci swoje parametry po 3000 km i zaczyna go brać jak cholera - wiem bo kupiłem. Robię teraz w następny weekend test Liqui Moly na testowym aucie :whistle: i jak wypadnie ok zalewam do Nissana. Teraz jak ktoś mi poleci mobila powiem jaka kupa. 4 auta tym zalewałem ostatnio i we wszystkich znika oleum. Jak coś to tylko Mobil1 a nie Mobil. :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo jak to ktoś pisał że te silniki lubią gęściejszy olej a przebieg już masz spory a dla rozrządu lepiej ,,, choć mi i tak bydlak strzelił ,,,,160kkm silnik SR20DEH "00

 

Czyli jednym słowem wziąć półsyntetyk Valvoline MaxLife 10W-40 :)? Kolega ma może jakieś zaufane źródło internetowe gdzie mógłbym dostać taki olej :)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile oleju kupujecie do swoich N15 2.0D? Silnik CD20E, w instrukcji jest napisane, że wchodzi 5,2l oleju, a widzę, że niektórzy kupują po 5l. Jak to z tym jest, kupować 6l czy może starczy 5? Dolewek nie robię, bo nie ma takiej potrzeby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kamkaj89

No i zmieniłem olej. Fakt nie na taki jaki chciałem, ale bardzo potrzebne mi auto od poniedziałku. Zobaczę co z tego wyjdzie, kupiłem Shell Helix Plus 10W-40 i filtr oleju Knecht. Auto od razu jakby troszeczkę kulturalniej chodzi, silniczek trochę ucichł, ale za to pojawiły się jakieś nowe odgłosy, lub już były wcześniej, ale nie słuchałem tak bardzo jak teraz. Pojeździmy zobaczymy jak się będzie sprawował :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zalałem do swojej Primery Elfa 10W40 i jest w porządku.

 

A co do olei Orlen Platinum to też polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jeżdżę od początku na mobilu 10w40 TD i nie mam zastrzeżeń. Raz zalałem olej od GM-a (oplowski oryg) ale potrafiła mi się kontrolka od oleju zaświecić podczas jazdy więc wróciłem z powrotem do Mobilka. Przebyte mam już 320 tysi i bez dolewek

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Panowie a ja mam zonka bo od niedawna jestem posiadaczem p11 2.0 16v 130PS i przy wymianie oleju słyszałem ze wchodzi 4 a nawet wiecej litra. A tu zonk :mellow: wlałem 4 patrze na bagnecie sporo ponad stan przyjechałem do domu poczekałem aż auto 'wystygnie' patrze i to samo, musiałem spuscic z 0,75l prawie zeby na bagnecie było cos lekko powyzej sredniej.

Czy to możliwe i czy tyle własnie ma wchodzić oleju do tego modelu ? <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a ja mam zonka bo od niedawna jestem posiadaczem p11 2.0 16v 130PS i przy wymianie oleju słyszałem ze wchodzi 4 a nawet wiecej litra. A tu zonk :mellow: wlałem 4 patrze na bagnecie sporo ponad stan przyjechałem do domu poczekałem aż auto 'wystygnie' patrze i to samo, musiałem spuscic z 0,75l prawie zeby na bagnecie było cos lekko powyzej sredniej.

Czy to możliwe i czy tyle własnie ma wchodzić oleju do tego modelu ? <_<

jak dobrze pamiętam to 3.6 litra wchodzi :)

Edytowane przez GeorgeGt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakoś tak wiadomo ze coś zostaje ,,, warto zrzucić miche i szlam wywalić ale to miał być wątek o polecanych olivkach ,,,

nie chciałem zakładać nowego postu i tak wrzuciłem zapytanko :whistle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wita. Jako nowy posiadacz Primery P12 silnik 2.0 prosiłbym o porade. Jaki olej wlać jeżeli do tej pory był to Liqui Moly Super Leichtlauf 10W-40. Dalej jeździć na tym samym czy proponujecie jakiś inny. Przebieg samochoda - 147 tys. Dziękuję za informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalalem przy wymianie 2 tygodnie temu liqui moly 10w40, z dwoch powodów ponoć rozlewany tylko w niemczech , noi skusilem sie na te niby siarczki:) zobaczymy co bedzie... dodam ze kolor to on ma odrazu jakby byl przerobiony :rolleyes2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zalałem przy wymianie Castrol 10W40 (półsyntetyk) i narazie jestem zadowolony, w ciągu chyba dwóch miesięcy od wymiany dolałem może 150 ml potem już nic, teraz znów zbliża się wymiana a taki sam olej już czeka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalalem przy wymianie 2 tygodnie temu liqui moly 10w40, z dwoch powodów ponoć rozlewany tylko w niemczech , noi skusilem sie na te niby siarczki:) zobaczymy co bedzie... dodam ze kolor to on ma odrazu jakby byl przerobiony :rolleyes2:

 

Zapewne wlałeś Liqui Moly 10W/40 MoS2, faktycznie ma interesujący kolor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mojemu bratu wczoraj zmieniali olej w golfie IV 1,4 16V benzyna + LPG i zalali mu MOBIL super s 10W-40 TURBO DIESEL

i mam takie pytanie czy ten olej do diesla i do benzyniaka można stosować zamiennie i czy nic się przez to nIe spsuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

A co myslicie o firmie K2?

Zmieniłem teraz na olej tej firmy półsyntetyk do turbo dirsla.

Wczesniej miałem mobilka 2000 do turbo diesla też półsyntetyk.Jakos nie widziałem różnicy miedzy olejami. Kiedys w inny autach tez lałem olej GM .

Mam na liczniku prawie 300kkm.I chyba dolałem może pól litra na 10kkm. Aż miło patrzec jak pełny zbiornik jak był zlewany olej;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...