Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Najlepszy olej do twojej fury


Gość Tofu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

PIORUN

 

Zostałbym przy tym oleju jesli silnik pracuje tak jak opisałes. Napinacz - cóż, spróbuj z filtrem ( ja swój napinacz wymieniłem, bo filtr nie pomół).

 

Dziś z ciekawości zajrzałem do instrukcji obsługi Nisana Almery N15 i odkryłem ku mojemu zaskoczeniu, że zalecany olej do silnika GA14DE w klimacie umiarkowanym, czyli do tem. -20 stopni to 10W30, czyli półsyntetyk. Ja mam zalany 5W40 czyli olej syntetyczny, serwis Nissana też zaleca taki olej więc sam już nie wiem jak olej powinien być lany do tego silnika. :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serwis Nissana też zaleca taki olej więc sam już nie wiem jak olej powinien być lany do tego silnika. :unsure:

Jeśli lejesz Castrola to tu masz link na podstawie którego dobierzesz odpowiedni olej :

http://www.castrol.com/castrol/iframe.do?categoryId=9033152&contentId=7060743

Z tym że ja osobiście polecałbym serię EDGE.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli lejesz Castrola to tu masz link na podstawie którego dobierzesz odpowiedni olej :

http://www.castrol.com/castrol/iframe.do?categoryId=9033152&contentId=7060743

Z tym że ja osobiście polecałbym serię EDGE.

 

Dlaczego akurat serię EDGE ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seria Edge jest serią olei niby w pełni syntetycznych, tak by najmniej piszą na ich głównej stronie, co za tym idzie są to oleje bardziej zaawansowane technologicznie niż stary Magnatec. Poza tym BMW leje EDGE na pierwszy montaż i zaleca również tą serię. Osobiście 2 razy zmieniałem na EDGE 10W60, teraz na wiosnę zaleje Valvoline. Zobaczymy czy są różnice...

Aha. Jeszcze jedno.

Jak kupiłem Almerę, postanowiłem ją nieco przepłukać z osadów i zalałem dosłownie na 100km Magnatec 5W40. Czynność powtórzyłem raz jeszcze na kolejne 100km. Za każdym razem jak odpalałem silnik kontrolka oleju gasła, zapalała się na 0,5s. i znowu gasła. W obydwu płukaniach. Na serii EDGE tego zjawiska nie maiłem nigdy...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kamkaj89

W ostatnim czasie zjeździłem (10 tys. minęło) Shell Helix 10W-40, którego kupiłem w lipcu. Tym razem udało mi się znaleźć Valvoline Max-Life 10W-40. Pierwsze wrażenia były miłe. W lipcu przejście z Castrola 5W-40 na Shell 10W-40 wyciszyło silnik i zmniejszyło jego apetyt na olej. Z kolei przejście z Shella na Valvoline MaxLife 10W-40 sprawiło, że silnik chodzi jeszcze kulturalniej (niedługo stanie się chyba bezgłośny hehe). Na pewno to dość subiektywne odczucie, ale wg. mnie na oleju Valvoline silnik pracuje najładniej :) Nic tylko tankować, jeździć i czerpać radochę z jazdy dopóki auto ma krzepę, bo na liczniku niedługo 250 tys. minie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panowie odgrzewam temat. Filtr oleju Knecht już zakupiłem, jednak ciągle nie wiem jaki mam wlać olej do silnika. Co sądzicie o olejach Motul ??? Obecnie mam zalanego Castrola 5W40, jednak czytałem na forum, że nie jest to najlepszy olej dla silników z rodziny GA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Im dłuzej będziesz myślał nad tym jaki olej lać do fury tym mniej będziesz wiedział.Wiem bo przechodziłem to:)Skonczyłem się zastanawiac i wlałem półsyntetyk castrol magnatec chociaz kusi mnie by zobaczyc jak by było na valvoline .Tylko po co jak na castrolu tez jest ok.Decyzja należy do ciebie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś używał oleju silnikowego LIQUI MOLY 5W40 TOP TEC 4100 w N15 ? Jeśli tak, proszę o opinię... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A czy ktoś stosował oleje orlen?

 

Swoje pierwsze auto zalałem kiedyś olejem orlen platinum 5W40. Jeździło się ok. Zresztą na tym oleju przejechałem jakieś 2 tyś. km a następnie auto sprzedałem :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem w innym dziale też o olejach ,może ktos cos słyszał albo stosował i sie wypowie.

 

 

Mam pytanko jeśli chodzi o olej Ravanol.

Otworzyli nie dawno sklep w okolicy i maja oleje Gulf i własnie Ravanol. I tanie czesci jak w innych sklepach.

Pytałem sie w sklepie o te oleje jeśli chodzi o własciwości to usłyszałem że sobie zaczynaja chwalić. Pytałem do swojego traktorka to za 5l cena jest 105 zeta.

Znajomy sprzedawcy zmieniał w pasaci B5 i powiedział mu że zaczał ciszej pracować silnik. Byłem na stronie Ravanol i do czytałem że do nowych silników z filtrem czasteczek stałych czy pompowtryskiwaczami powinny być odpowiednie oleje.

Ja do wymiany mam jeszcze może 4 tys km ,bo wymieniam co 10kkm.

 

I pewnie poczytam opinie o tej firmie. I może koledzy na forum coś słyszeli dobre czy złe opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A nie lepiej Mobila 2000 10W40 wersję Diesel? Pewna marka, na PW mogę podać źródło sprawdzonego i niepodrabianego oleju, bańka 5l 90zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może sie skusze na tą marke Ravanol ale to jeszcze dwa miechy do wymiany albo trzy na zime :whistle:

Spróbowac można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlej vavolaina 10w40 max life mi autko wyciszyło i ponoc dobrym olejem jest motul ale tego nie sprawdzałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość spawacz1111

ja jezdze na lotos 15w40 (diesel oczywiscie) i sprawuje sie dobrze a latem zalewam 20w50 (dobre do miasta) i nie ma absolutnie problemu.fakt bo troche przejechane ma moj silnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja bede kupować ten olej ravenol półsyntetyk do diesla.

Cena jak kolega pisał za mobila okolice 90-105 za 5l ozywiscie bo tyle wchodzi do TD.

Sprubowac można.

10kkm nabiegane to i wymiane trzeba zrobić :whistle:.

 

No i po wymianie oleju i filtra oleju :whistle:.

Kupiłem jak mówiłem Ravenol półsyntetyk do diesla filtr filtrona.

Jakoś wcześnmiej na starym oleju nie sprawdzałem po jakim czasie gasnie kontrolka olejul a miałem filtr Manna.

Teraz moge sprawdzić jak mam świeży olej i filtr i napisze .

I teraz jakos czuje jakby było ciszej.

Może to fakt że świeży olej.

A olej pewnie też ma jakiś wpływ tzn wartości itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam pytanie, czy ten olej: http://allegro.pl/olej-valvoline-maxlife-10w40-5l-swiezy-i1793500367.html jest syntetyczny czy pół syntetyczny? na tej stronie piszą że jest w pełni syntetyczny gdzieś indziej wyczytałem że jest pół syntetykiem? jak to jest ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

A stosował ktoś olej syntetyczny 5W30 do N15? Trzy razy już zalewałem 10W40 Mobil, zmiana co 15tys. km i zero dolewek. 5W30 rzadszy, na zimę byłby lepszy, ale chętnie poczytam wypowiedź kogoś, kto taki olej zalał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zmieniłem teraz po 10tys. z MaxLife 5W40 na Motul X-Cess 5W40. Olej podobno gęstszy, kontrolka szybciej gaśnie ale to może być też kwestia innego filtra. Jest też odrobinę ciszej, chociaż przesadnie głośno nigdy nie było. Szału nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...