Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Najlepszy olej do twojej fury


Gość Tofu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jutro wymiana oleju. Zalewam Liquit moly leichtlauf high tech 5W40 oraz filtr Knecht made in Korea. Aktualnie śmigam na castrol magnatec 5W40. Opiszę swoje wrażenia z jazdy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o oleju marki Gulf? Chcę wlać do alemry 1,5 180000km 10W40. Kupiłem niedawno i nie wiem co jest wlane żadnej kartki w samochodzie nie było.To holenderski olej podobno słabo znany w Polsce. Pytam się bo raz zdarzyło mi się kupić olej castrol made in Białoruś. Wtedy to było audi i źle silnik chodził na tym castrolu. Wiem że można kupić mobil czy castrol orginał na allegro ale porównując paramatry Gulfa do tych bardziej znanych producentów to są podobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj kolego o olejach na forach. Napewno sa zalety + czy - tego produktu

Myśle że jest w miare.

W sklepie gdzie kupuje czesci czasami to własnie tylko ma gulfa i ravenol.

Ten ravenol sobie chwalił że ciszej pracuje silnik itp.

A ja jakoś słabo słyszałem o nim.Ja za 5l płaciłem 89zł a za miesiac już kosztował100zł za półsyntetyk.

I zalałem ten ravenol i jak dla mnie spoko olej.

Myśle że nie bedzie to zły zakup.

 

Zreszta poczytaj sobie temat oleju czy jest temat filtrów.

Wiem że polecane są sa Filtron,Mann czy Knechta no i Sędziszów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej wymieniony. No cóż mogę napisać, jeździ się podobnie. Silnik już tradycyjnie pracuje równo i cicho :) Wydaje mi się, że praca silnika jest trochę bardziej cicha, zwłaszcza na wolnych obrotach. Jednak mimo wszystko może być to moja autosugestia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuje wymienić olej i filtr, Castrol Magnatec 5w40 to dobry olej na zimę do primery p11 1.6 2000r po lifcie silnik GA16DE.

W książce serwisowej napisane było , że taki olej był ostatnio wlewany. ( od nie dawana jestem posiadaczem takiej primery , pierwszy mój samochód).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Castrola nie polecam.

 

Castrol nie jest najlepszy do japońskich samochodów. Ostatnio, po kilkunastu latach współpracy, zrezygnowała z niego Toyota, obecnie zalewa samochody Mobilem.

 

Tak jak doradza kolega, zalej Primerę Motulem, Liqui Moly, ewentualnie Meguinem 5W/30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ja bym dodał Comma (wyłaczny dystrybutor IC w Polsce) i uwielbiany przeze mnie valvoline vr1 racing 5w50 lub maxlife 5W40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od początku kupna używałem castrol magnatec 10w-40 i byłem z niego zadowolony, raz tylko użyłem Mobil 1 10w40, bardzo szybko pożałowałem tej zmiany (głośna praca silnika, słabsza moc, stuki po kilku tysiącach)

 

Po waszych opiniach na temat oleju zamierza przerzucić się na motula.

Jaki dokładnie byłby wskazany do mojej primery p10 1.6 benzyna 240tyś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od początku kupna używałem castrol magnatec 10w-40 i byłem z niego zadowolony, raz tylko użyłem Mobil 1 10w40, bardzo szybko pożałowałem tej zmiany (głośna praca silnika, słabsza moc, stuki po kilku tysiącach)

 

Po waszych opiniach na temat oleju zamierza przerzucić się na motula.

Jaki dokładnie byłby wskazany do mojej primery p10 1.6 benzyna 240tyś ?

 

Też używałem oleju castrol magnatec tylko 5w40. Teraz mam zalany liqui moly 5W40 i jestem zadowolony. Jest lepszy od castrola a silnik znacznie ciszej pracuje, lampka od ciśnienia gaśnie natychmiast. I jeszcze jedno kiedy zapala się zimny silnik nie słychać napinacza, bo na castrolu było go wyraźnie słychać przez ok. 1 s. Jeśli nie bierze oleju to śmiało można zalewać tego motula 10W40 i dobry filtr oleju, wydaje mi się, że powinieneś być zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oleju nie bierze ani grama. Za ryzykuje odmulanie silnika. Po zmianie oleju czeka mnie trasa s7 więc silnik się dobrze rozgrzeje, a do tego cały ten syf dobrze spali. Czy oprócz zmiany oleju na motul i wymiany filtra proponujecie również jakieś inne opcje.?

Myślę nad filtrem Knecht.

 

I jest jedno jeszcze pytanie, Pod śrubą od spustu oleju była podkładka, ta moja się w rękach rozleciała. Z jakiego materiału mogę dobrać następną (obecna jest na chybił trafił pierwsza z brzegu i trochę się poci olej w tym miejscu)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup miedzianą, która po dociśnięciu przez łeb śruby ładnie się "rozłoży" i uszczelni.

 

Takie podkładki stosowałem, gdy miałem wycieki z chłodnicy olejowej w motocyklu. Idealnie uszczelniły połączenie, w końcu takie się zaleca do tego typu połączeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...