Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Qashqai - wygląd zewnętrzny


Synkro
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam wielką prośbę by ktoś wrzucił fotkę białego w wersji I-way na felgach 18 cali jeśłi takiego ma:) Zastanawiam sie nad tą kombinacją.

Widzę, że brak ducha w narodzie jak chodzi o umieszczanie fotek swoich maszyn...

 

Trochę musiałem pogrzebać ale znalazłem :)

Biały na osimnastkach, a jako bonus biały na siedemnastkach.

post-29509-1282931745,8155_thumb.jpg

post-29509-1282932386,1047_thumb.jpg

Edytowane przez Synkro
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

A ja za pare dni pochwalę się wyglądem swojego odebranego qashqaia +2 nightshade.

Mam natomiast pewne watpliwosci odnosnie felg. Chyba zdecyduje się na 18' ze wzgledu na wyglad.

I tu pytanie do posiadczy qashqaiów na 18'. Czy sprzedawca ma racje mowiac ze po zalozeniu 18 calowych felg znacznie spada komfort podrozy i zdecydowanie latwiej uszkodzic felge i opone? Niby to logiczne ale czy az tak odczuwalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odebrany w dniu wczorajszym QQ+2 1.6b Acenta kolor: nightshade

 

dodatki:

LISTWY BOCZNE:

http://allegro.pl/nissan-qashqai-2-listwy-boczne-z-formy-new-design-i1231582435.html

jakby aukcja się zakończyła to użytkownik allegro: PAWA49

odstęp pomiędzy listwą dolną, a zamontowaną to 15cm

( trochę niżej niż te ze zdjęcia na aukcji, według mnie wygląda to lepiej, ale to kwestia gustu )

LISTWY PROGOWE CHROM z logo:

http://allegro.pl/item1158811536_1158811536.html

uzytkownik allegro: cronipoland

listwy chromowane, przy ciemnym lakierze wygladaja całkiem, całkiem

CHLAPACZE w oryginale:

post-34954-084346100 1289489382_thumb.jpg

post-34954-051362800 1289489450_thumb.jpg

post-34954-090720700 1289490108_thumb.jpg

post-34954-049732800 1289490150_thumb.jpg

post-34954-027873100 1289490201_thumb.jpg

Edytowane przez tomi-ei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odebrany w dniu wczorajszym QQ+2 1.6b Acenta kolor: nightshade

 

dodatki:

LISTWY BOCZNE:

http://allegro.pl/nissan-qashqai-2-listwy-boczne-z-formy-new-design-i1231582435.html

jakby aukcja się zakończyła to użytkownik allegro: PAWA49

odstęp pomiędzy listwą dolną, a zamontowaną to 15cm

( trochę niżej niż te ze zdjęcia na aukcji, według mnie wygląda to lepiej, ale to kwestia gustu )

LISTWY PROGOWE:

http://allegro.pl/item1158811536_1158811536.html

uzytkownik allegro: cronipoland

listwy chromowane, przy ciemnym lakierze wygladaja całkiem, całkiem

CHLAPACZE w oryginale:

 

Jeśli to już Euro 5 poprosimy o trochę fotek środka autka. Pięknie wygląda, eh. Chlapacze w gratisie dostałeś? Napisz ogólnie o samym odbiorze, czy wszystko OK, co Ci dali za free itd.

Edytowane przez meridion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D

Jeśli to już Euro 5 poprosimy o trochę fotek środka autka. Pięknie wygląda, eh. Chlapacze w gratisie dostałeś? Napisz ogólnie o samym odbiorze, czy wszystko OK, co Ci dali za free itd.

 

Jest to jeszcze Euro4 ( wyprodukowany w sierpniu ), dostałem rabat tzw. branżowy który wyniósł od ceny katalogowej prawie 10000 PLN i nic poza tym, chlapacze, dywaniki i alarm musiałem dokupić.

Co do odbioru to bez najmniejszych problemów, bardzo profesjonalnie ( Japan Motors Warszawa ).

Ogólne odczucia po pierwszych przejażdzkach bardzo pozytywne, prowadzi się bardzo pewnie i lekko do tego super wspomaganie elektryczne. Jak dla mnie to naprawdę fajne autko nie tylko dla kobiety, biorąc pod uwagę proporcję ceny do tego co oferuje QQ+2 w tym szkalny dach w standarcie i dodatkowe 2 siedzenia ( raczej dla dzieci do 150cm wzrostu, najbardziej z tych siedzeń zadowolona jest córka i narazie jeżdzi tylko w 3 rzędzie :D )

Do tego według mnie całkiem nieżle się prezentuje na drodze i nie ginie w tłumie innych aut, a i wersja +2 ma już słuszne wymiary i widać kawałek samochodu.

Znajomi się śmieją, że z przodu wygląda prawie jak Audi Q5 tylko trzeba znaczek nissana zamienić na znaczek audi :D .

 

Wyszła jak narazie jedna wpadka nissana, natomiast po myciu przednie reflektory paruja od środka, po około 30 minutach jest już ok, ale w zimie bedzie to stały problem, zobaczymy jak do tego odniesie się gwarancja nissana...

Jak odmówią wymiany na nowe bez wad to ich obsmaruję do TVN Turbo ;)

 

Co jeszcze na plus, jak narazie komputer pokazuje średnie spalanie 7.5 ltr/100km,

czyli biorąc margines błędu komputera pokładowego pali ok 8 ltr/100km ( jazda jak narazie tylko po mieście i silnik dopiero się dociera )

Oraz tak jak myślałem silnik 1.6b naprawdę daję radę z tą masą 1407kg i w porównaniu z 2.0b, którym jeżdziłem na jezdzie testowej do prędkości 120km/h ja przynajmniej nie widzę większej różnicy w dynamice ( już wiem dlaczego nissan nie daje do testów równoczesnie aut z tymi dwoma silnikami ) powyżej 120 napewno 2.0b będzie żwawsza, ale tego nie wiem bo nie sprawdzałem. Według mnie różnica w cenie 7 tys zł + spalanie większe o 2 a nawet jak niektórzy piszą 4 ltr/100km dyskwalifikuje dla mnie ten silnik przy założeniach jazdy np 90% miasto / 10% trasa ( jeżeli ktoś jeżdzi dużo w trasie to 2.0 jest ok ).

Powiem jeszcze inaczej, może nie jestem bardzo zafascynowny dynamiką silnika 1.6b tylko bardzo rozczarowany dynamiką 2.0b... bez komentarza... Jest też całkiem cicho w środku, ale ostatnio wszystkie auta miałem z silnikami diesla więc to nie jest pewna informacja z mojej strony, czyli cicho w porównaniu z dieslem...

 

I jeszcze jedno co jest według mnie na duży plus dla silnika benzynowego przy powyższych założeniach: nie bedzie żadnych problemów z DPF-ami, sprzęgłami dwumasowymi, kiepskim czy zamarzajacym paliwem w zimie oraz czekaniem na grzanie czy chłodzenie turbo na co żona w poprzednim aucie non stop narzekała jeżdząc w wiekszości wokół komina na krótkich odcinkach...

Reasumując: Jak żona zadowolona z samochodu, to ja mam spokój ;) ... i o to chodzi...

Edytowane przez tomi-ei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D

 

Jest to jeszcze Euro4 ( wyprodukowany w sierpniu ), dostałem rabat tzw. branżowy który wyniósł od ceny katalogowej prawie 10000 PLN i nic poza tym, chlapacze, dywaniki i alarm musiałem dokupić.

Co do odbioru to bez najmniejszych problemów, bardzo profesjonalnie ( Japan Motors Warszawa ).

Ogólne odczucia po pierwszych przejażdzkach bardzo pozytywne, prowadzi się bardzo pewnie i lekko do tego super wspomaganie elektryczne. Jak dla mnie to naprawdę fajne autko nie tylko dla kobiety, biorąc pod uwagę proporcję ceny do tego co oferuje QQ+2 w tym szkalny dach w standarcie i dodatkowe 2 siedzenia ( raczej dla dzieci do 150cm wzrostu, najbardziej z tych siedzeń zadowolona jest córka i narazie jeżdzi tylko w 3 rzędzie :D )

Do tego według mnie całkiem nieżle się prezentuje na drodze i nie ginie w tłumie innych aut, a i wersja +2 ma już słuszne wymiary i widać kawałek samochodu.

Znajomi się śmieją, że z przodu wygląda prawie jak Audi Q5 tylko trzeba znaczek nissana zamienić na znaczek audi :D .

 

Wyszła jak narazie jedna wpadka nissana, natomiast po myciu przednie reflektory paruja od środka, po około 30 minutach jest już ok, ale w zimie bedzie to stały problem, zobaczymy jak do tego odniesie się gwarancja nissana...

Jak odmówią wymiany na nowe bez wad to ich obsmaruję do TVN Turbo ;)

 

Co jeszcze na plus, jak narazie komputer pokazuje średnie spalanie 7.5 ltr/100km,

czyli biorąc margines błędu komputera pokładowego pali ok 8 ltr/100km ( jazda jak narazie tylko po mieście i silnik dopiero się dociera )

Oraz tak jak myślałem silnik 1.6b naprawdę daję radę z tą masą 1407kg i w porównaniu z 2.0b, którym jeżdziłem na jezdzie testowej do prędkości 120km/h ja przynajmniej nie widzę większej różnicy w dynamice ( już wiem dlaczego nissan nie daje do testów równoczesnie aut z tymi dwoma silnikami ) powyżej 120 napewno 2.0b będzie żwawsza, ale tego nie wiem bo nie sprawdzałem. Według mnie różnica w cenie 7 tys zł + spalanie większe o 2 a nawet jak niektórzy piszą 4 ltr/100km dyskwalifikuje dla mnie ten silnik przy założeniach jazdy np 90% miasto / 10% trasa ( jeżeli ktoś jeżdzi dużo w trasie to 2.0 jest ok ).

Powiem jeszcze inaczej, może nie jestem bardzo zafascynowny dynamiką silnika 1.6b tylko bardzo rozczarowany dynamiką 2.0b... bez komentarza... Jest też całkiem cicho w środku, ale ostatnio wszystkie auta miałem z silnikami diesla więc to nie jest pewna informacja z mojej strony, czyli cicho w porównaniu z dieslem...

 

I jeszcze jedno co jest według mnie na duży plus dla silnika benzynowego przy powyższych założeniach: nie bedzie żadnych problemów z DPF-ami, sprzęgłami dwumasowymi, kiepskim czy zamarzajacym paliwem w zimie oraz czekaniem na grzanie czy chłodzenie turbo na co żona w poprzednim aucie non stop narzekała jeżdząc w wiekszości wokół komina na krótkich odcinkach...

Reasumując: Jak żona zadowolona z samochodu, to ja mam spokój ;) ... i o to chodzi...

Dzięki za wyczerpujące info, ja się nie mogę doczekać swojego, a Tobie szerokości i zadowolenia z QQ. :rolleyes2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fajnie fajnie, opis super, ja czekam na białego tekna 2.0 i nie moge sie doczekac. Bardzo mnie ciekawi choć jak widziałem na fotkach to nieglupio wygląda :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie wygląda super, mam nadzieję że mój tytanowy nie będzie dużo brzydszy...

 

Strasznie nie lubię tych przyciemnianych szyb w tylnych drzwiach. Gdyby można tak samo zrobić przód było by super a tak zostaje za duży kontrast i wrażenie niedoróbki. No ale w QQ +2 nie da się zrezygnować.

 

Na swoim planuję założyć czarne listwy boczne, żeby urozmaicić trochę dużą jednolitą powierzchnię drzwi. Myślę że na jasnych lakierach wyglądają to ładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby rozwiać już wszelkie wątpliwości jak wygląda biały QQ+2 ( dodatkowo z jasnym wnętrzem )...

 

Zamawiany "w ciemno" i szczerze przyznaję, iż wygląda jeszcze lepiej niż się spodziewałem. Zdania są oczywiście podzielone, biały kolor to kwestia gustu ale jak dla mnie wygląda super!

Pomijając kwestie praktyczne, jasne wnętrze również bije na głowę czarno-grobowcowy środek, ale ma jedną zasadniczą wadę - jasny jest równiez bagażnik i tutaj to się niestety nie sprawdza. Dla porównania żony Peugeot też jest cały jasny w środku (część pasażerska) ale wykładziny bagażnika są już ciemne.

To moje pierwsze białe auto i pierwsze z jasnym wnętrzem i zapewne dzięki temu pierwsze, które nie jest nudne...

Mój tez będzie biały tyle, że QQ bez 2 :rolleyes:. I powiem Wam, biały kolor faktycznie powiększa optycznie, no lusterka to są ogromne :) Super wybór kolego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Pomijając kwestie praktyczne, jasne wnętrze również bije na głowę czarno-grobowcowy środek...

Gwarantuje Ci że choć tapicerka jest czarna to jednak górna połowa wnętrza jest jasna, a co za tym idzie nawet przez sekundę nie mam odczucia grobowego nastroju. Jasne jest ciekawe, ale trzeba o nie dbać i uważaj aby ten gapowicz z drzwi nie ubrudził Ci foteli ;)

 

... mam nadzieję że mój tytanowy nie będzie dużo brzydszy... Na swoim planuję założyć czarne listwy boczne, żeby urozmaicić trochę dużą jednolitą powierzchnię drzwi. Myślę że na jasnych lakierach wyglądają to ładnie.

Za chwil parę będę kupował na allegro listwy boczne, które zagoszczą na tytanowym kolorze drzwi. Cyknę potem fotki wiec zobaczysz jak to wygląda. Spodobały mi się te Jacka i Lechi i jak patrze na ich auta (fotki mam na pulpicie i co jakiś czas zerkam) to jakąś dziwną goliznę dostrzegam na swoich.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Cyknę potem fotki wiec zobaczysz jak to wygląda. ...

 

Fajnie. Podobają mi się te szerokie Ridera ale niestety nie ma ich do QQ +2. Będę musiał kupić cieńsze drugiego producenta. Chyba, że po przymiarce, okaże się że na tylnych drzwiach mogą być krótsze i to nie przeszkadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odebrany w dniu wczorajszym QQ+2 1.6b Acenta kolor: nightshade

 

dodatki:

LISTWY BOCZNE:

http://allegro.pl/nissan-qashqai-2-listwy-boczne-z-formy-new-design-i1231582435.html

jakby aukcja się zakończyła to użytkownik allegro: PAWA49

odstęp pomiędzy listwą dolną, a zamontowaną to 15cm

( trochę niżej niż te ze zdjęcia na aukcji, według mnie wygląda to lepiej, ale to kwestia gustu )

LISTWY PROGOWE:

http://allegro.pl/item1158811536_1158811536.html

uzytkownik allegro: cronipoland

listwy chromowane, przy ciemnym lakierze wygladaja całkiem, całkiem

CHLAPACZE w oryginale:

Mam pytanie, czy listwy które kupiłeś do wersji QQ+2 nie są bardziej antracytowe niż czarne? i się zdecydowanie różnią czernią od dolnych listew drzwiowych?

Edytowane przez kowal510
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc mój wygląda dokładnie tak samo (biały QQ+2) tylko mam czarne wnętrze, ale przy małym dziecku chyba lepiej ;) Też zamawiany w ciemno więc dopiero na żywca zobaczyłam jak wygląd i powiem szczerze że wygląda dużo lepiej niż się spodziewałam.

Lusterka, że takie duże to super sprawa.

To kiedy spotkanie białych QQ :whistle:

Edytowane przez latte
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, czy listwy które kupiłeś do wersji QQ+2 nie są bardziej antracytowe niż czarne? i się zdecydowanie różnią czernią od dolnych listew drzwiowych?

 

zgadza się kolor listew delikatnie się różni ( jest to delikatnie inny odcień czerni ), nie pod każdym kątem to widać.

 

ale znalazłem na to sposób ( czarna pasta do butów kiwi i jest ok )

 

ale faktycznie producent nie postarał się z idealnym dobraniem koloru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadza się kolor listew delikatnie się różni ( jest to delikatnie inny odcień czerni ), nie pod każdym kątem to widać.

 

ale znalazłem na to sposób ( czarna pasta do butów kiwi i jest ok )

 

ale faktycznie producent nie postarał się z idealnym dobraniem koloru

Ten kolor spowodował że od razu je oddałem dla mnie malowanie (tak mi proponował producent) ewentualnie inne zabiegi eliminują te listwy na starcie.Ciekawe jak wyglądają oryginalne listwy do QQ+2 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten kolor spowodował że od razu je oddałem dla mnie malowanie (tak mi proponował producent) ewentualnie inne zabiegi eliminują te listwy na starcie.Ciekawe jak wyglądają oryginalne listwy do QQ+2 .

 

Oryginały mają taki sam kształt więc poza ceną czyli ok 500 PLN i odcieniem czerni na aucie wyglądają tak samo,

ale po napastowaniu praktycznie nie widzę różnicy w kolorze w porównaniu z dolnymi listwami

( jutro sprawdzę to jeszcze w słońcu )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginały mają taki sam kształt więc poza ceną czyli ok 500 PLN i odcieniem czerni na aucie wyglądają tak samo,

ale po napastowaniu praktycznie nie widzę różnicy w kolorze w porównaniu z dolnymi listwami

( jutro sprawdzę to jeszcze w słońcu )

Sorry ale na twoim zdjęciu wyżej umieszczonym ja widzę różnicę może dlatego że wiem jak wyglądają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry ale na twoim zdjęciu wyżej umieszczonym ja widzę różnicę może dlatego że wiem jak wyglądają.

 

Spoko jak najbardziej masz rację i różnica mała ale jednak jest ( zdjęcia robiłem odrazu po montażu i przed napastowaniem listew )

tak jak pisałem sprawdzę dzisiaj jak to wygląda po pastowaniu w słońcu ( mam jeszcze jeden pomysł, zakupu tzw czernidła do wypłowiałego plastiku i to powinno napewno załatwić sprawę )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko jak najbardziej masz rację i różnica mała ale jednak jest ( zdjęcia robiłem odrazu po montażu i przed napastowaniem listew )

tak jak pisałem sprawdzę dzisiaj jak to wygląda po pastowaniu w słońcu ( mam jeszcze jeden pomysł, zakupu tzw czernidła do wypłowiałego plastiku i to powinno napewno załatwić sprawę )

Sprzedawca proponował mi malowanie lakierowanie,ale po pierwsze sie na tym nie znam a po drugie to już nie to samo co jednolity odlew.Jest jeszcze jeden producent Rider ale oni niestety nie produkują do wersji QQ+2. Proponował mi od QQ ale ta listwa na tylne drzwi zdecydowanie jest za krótka ,za to listwa na tylny zderzak Ridera kolorystycznie idealna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawca proponował mi malowanie lakierowanie,ale po pierwsze sie na tym nie znam a po drugie to już nie to samo co jednolity odlew.Jest jeszcze jeden producent Rider ale oni niestety nie produkują do wersji QQ+2. Proponował mi od QQ ale ta listwa na tylne drzwi zdecydowanie jest za krótka ,za to listwa na tylny zderzak Ridera kolorystycznie idealna.

 

Więc tak, po nałożeniu pasty na listwy

( pasta kiwi z gąbką tzw dozownikiem :) - pomagała plastikom w moich poprzednich autach i pomogła w QQ )

sprawdzałem zarówno w słońcu jak i w cieniu i różnicy nie ma - wszystkie mają teraz ten sam odcień, napewnio będzie trzeba operację poprawić raz na jakiś czas, ale to samo czeka pozostałe platiki w QQ żeby nie wypłowiały od promieni UV...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...