Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Światła dzienne - sterowniki i LED


ranger
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Idąc tym tropem... musiałbym co 5 kilometrów się zatrzymywać i oblatywać samochód w poszukiwaniu przepalonych żarówek! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idąc tym tropem to jak wyjeżdżasz tyłem z miejsca postojowego mając ograniczoną widoczność musisz poprosić kogoś o pomoc.Tak samo bzdurny jak ww. jest przepis, że przed wyjechaniem na drogę publiczną musisz sprawdzić czy pojazd jest sprawny. Nikogo nie interesuje, że Ci się w czasie jazdy żarówka spaliła, oni nie muszą czekać aż wymienisz żarówkę, albo przełączysz światła na mijania. Jak trafisz na policjanta przed wypłatą to zgodnie z przepisami może zakończyć sprawę mandatowo i zatrzymaniem DR.

 

Nie wymyślam tego, tylko każdemu kto nie jest ignorantem i choć raz przestudiował kodeks ruchu takie durne zapisy zapadają w pamięć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tutaj niestety Buladag nie zgodzimy się z Tobą.Twoja interpretacja,Twój problem.

To wyglada tak wg.Ciebie ,że cały czas w czasie jazdy trzeba by było gonić przed maską murzyna...bzdura.

Edytowane przez JACKO29
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdura, nie bzdura - tak mówią wyraźnie przepisy. Nie ma tu pola do interpretacji.

 

Kontrolka czy jej brak nie ma tu nic do rzeczy. W Almerze na ten przykład nie ma nawet kontrolki świateł mijania. Czy to oznacza, że można jechać bez sprawnych świateł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skoro tu jeszcze jestem to odpowiem koledze w inny sposób...

Mam w rodzinie czterech mundurowych,pytałem ich po kolei,tak aby nie mogli dyskutować między sobą,właśnie o kwestię braku,swiatła,czy to z racji spalenia czy też uszkodzenia.Wszyscy odpowiedzieli ,że nie można za to dać mandatu,jeżeli masz uszkodzone dzienne,masz przełączyć na mijania,jeżeli masz tylko mijania ,a zarówka się spaliła,masz ją wymienić,inaczej możesz,powtarzam,możesz!dostać mandat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech...rodzinka :devil: :devil: :devil: :devil:

mogą też zatrzymać dowód , jeśli nie masz żarówki na wymianę.

Edytowane przez manix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inaczej ma się sprawa  z samochodami gdzie aby wymienić zarówke trzeba jechać na serwis.w tedy jest już wolnoamerykanka,czasami nie ma zmiłuj i dowód zabrany do czasu wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś na TVN Turbo był o tym program. Padła teza, że takie praktyki stosowane przez policję są po prostu nie ludzkie, bo kierowca nie ma szans na samodzielną zmianę żarówki. Kontrargumentem było stwierdzenie, że gdyby przymykali na na oko, po drogach jeżdziła by cała masa pojazdów z przepalonymi żarówkami, bo wszyscy by policjantom mówili, że właśnie mi się przepaliła, zaraz pojadę do serwisu i zmienię. I tak by jechali do tego serwisu przez pół roku albo lepiej. Nie sposób przejść obok tego argumentu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie tylko u nas takie hocki klocki.Niemcy,Franca Karabinieri...było to samo.Wobec tego dylematu Junija przyjęła ustawę wymuszajacą na producentach samochodów wykonanie takich projektów,w których kierowca może sam wymienić zarówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej a68-dzięki za sprostowanie faktycznie policjant przyczepił się do braku świateł w przyczepce,ale z tego reportażu też jak by wynikało,że nie podoba się władzy brak świateł w dostawczaku z tyłu.Ja byłem na przeglądzie technicznym ,ze swoim Notkiem i diagnosta nie przyczepił się i nie miał zastrzeżeń do moich świateł dziennych.A mam założone okrągłe w miejsce halogenów .Dzięki za ostateczne wyjaśnienie powyższego zagadnienia.A tak przy okazji pooglądałem na ulicach autka z fabrycznie założonymi św. dziennymi ,i tylko z przodu zapalone są lampy dzienne,tył ciemny .Pozdrawiam Forum. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się nie mylę to zmiana nastąpiła w 2009 r z rozporządzenia ministra,samochody produkowane do 2009 mogą świecić tyłem :D ale nie muszą podczas jazdy na dziennych,a produkowane już po 2009 nie mogą świecić tyłkiem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przepisach europejskich było od zawze że wraz z dziennymi nie musi się świecić żadne inne oświetlenie, a że Polska to dziki kraj więc do któregoś roku było tak że wraz z dziennymi musiało się świecić tylne oświetlanie. Potem unia nakazała zmiane przepisów polskich bo unijne są nadrzędneiI teraz wraz z dziennymi nie musi sie świecić żadne oświetlenie, ale może, jeśli ktoś ma taki kaprys.

Wraz z dziennymi nie ma obowiązku montowania jakichkolwiek kontrolek informujących o prawidłowym działaniu lub nie dziennych, więc w przypadku ich awari policjant może zatrzymać pojazd do kontroli ale może tylko łaskawie poinformować że sie nie świecą i kazać włączyć światła mijania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W przepisach europejskich było od zawze że wraz z dziennymi nie musi się świecić żadne inne oświetlenie, a że Polska to dziki kraj więc do któregoś roku było tak że wraz z dziennymi musiało się świecić tylne oświetlanie. Potem unia nakazała zmiane przepisów polskich bo unijne są nadrzędneiI teraz wraz z dziennymi nie musi sie świecić żadne oświetlenie, ale może, jeśli ktoś ma taki kaprys.

Wraz z dziennymi nie ma obowiązku montowania jakichkolwiek kontrolek informujących o prawidłowym działaniu lub nie dziennych, więc w przypadku ich awari policjant może zatrzymać pojazd do kontroli ale może tylko łaskawie poinformować że sie nie świecą i kazać włączyć światła mijania.

 

ma prawo też nakazać jeżeli używasz dziennych o wymianę, żarówki, a wiadomo, że w wersjach ledowych nie bardzo da się to zrobić  :) ale tak jak piszesz to wtedy przełączamy na światła mijania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Muszę się pochwalić, że od kilku dni jestem mniej lub bardziej szczęśliwym posiadaczem świateł dziennych w swoim Notku.  Myślałem o tym już w ubiegłym roku ale jakoś mi przeszlo. W tym syn poprosił mnie o wybór prezentu pod choinkę, posród wielu byly też i światła dzienne o których myślałem rok temu. Zdecydowałem się więc na ten upominek ale w miejsce podłużnych (skośne 10cm.) wybrałem okrągłe 7cm średnicy. Umieściłem je w zaokrągleniach górnych atrapy. pasuję niemalże idealnie (9cm były za duże) i ładnie komponują się z całym przodem. Myślałem o światełkach w miejsce halogenów są takie jak w nowym Nocie dzienne i halusy razem ale cena prawie 800PLN odstrasza. Światełka przyszły na mój adres więc nie dotrwały do wigilii aby być prezentem pod choinkę i zostały założone. Zdecydowałem się na ich założenie bo mam czujnik zmierzchu. Działają jak trzeba tylko dosyć wcześnie się włączają światła mijania i pozycje. Nie wiem gdzie jest czujnik zmierzchu, muszę go zlokalizować może trzeba go przeczyścić. Dzienne mają wybitą homologację więc nie powinno być problemów. Choć z tym nigdy nie wiadomo na kogo się trafi. Tyle że podłączyłem je tak że włączają się po przekręceniu kluczyka w II pozycję a chyba można znaleźć bezpiecznik który daje prąd dopiero po uruchomieniu silnika, muszę to jeszcze sprawdzić ale to już po nowym roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki że od razu nie zamieściłem zdjęć i przepraszam za brudny samochód ale niestety aura jest taka jak jest. Znalazłem czujnik zmierzchu jest razem z czujnikiem deszczu na szybie.

post-57255-0-16207900-1388054444_thumb.jpg

post-57255-0-90037100-1388054463_thumb.jpg

post-57255-0-85415900-1388054481_thumb.jpg

post-57255-0-55938200-1388054830_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak. Ale zaznaczam, ze to jest moje zdanie. Wszystko to ładnie i pięknie. Na początku też mnie światła do jazdy dziennej rajcowały i sam je zamontowałem. Nie narzekam. Ale im więcej widzę aut z  ledami tym bardziej zaczyna mi się to nie podobać. Trochę to choinkowo wygląda.  Marzy mi się zamontowanie zbliżone do fabrycznego. Problem w tym, że w notku nie za bardzo jest gdzie. Trzeba by  ingerować w zderzak. Może ktoś się kiedyś pokusi i zrobi coś takiego. Co do jazdy z włączonymi ledami, pół biedy jak są dobrej marki i ładnie świecą i jak auto ma czujniki zmierzchu. Bardzo dużo kierowców montuje byle co i bez zachowania odstępów. Używają ich również w czasie brzydkiej pogody, jak jest szaro, pochmurnie i deszczowo. Ostatnio  na jednym  z portali jakiś specjalista wymądrzał się, że można złapać pięć stówek za nieprawidłowe światła bez homologacji, ale to chyba nie nasze zmartwienie.  :huh:

Edytowane przez janio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo nie ma kontroli nad montażem.

Policja jest do d.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie zamontuję sobie świateł do jazdy w dzień.... No chyba, że kiedyś kupię samochód z fabrycznymi. Te lampeczki często są ledwo widoczne.... a zamontowane za nisko lub na najniższej dopuszczalnej wysokości wcale mi nie pokazują że coś tam świeci.... wystarczy maluśka górka i samochód wyłaniający się zza niej pokazuje mi swoje ledowe ślepia praktycznie najpóźniej jak się da.... Notek ma reflektory na prawdę wysoko i to jest przewaga tego samochodu i tych lamp nad innymi.... a ledami po prostu się uśrednia.... Ledy to ani jakaś wielka oszczędność, ani też jakieś stylistyczne wyżyny.... a bezpieczeństwo niestety spada....

Edytowane przez graphia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie zamontuję sobie świateł do jazdy w dzień.... No chyba, że kiedyś kupię samochód z fabrycznymi. Te lampeczki często są ledwo widoczne.... a zamontowane za nisko lub na najniższej dopuszczalnej wysokości wcale mi nie pokazują że coś tam świeci.... wystarczy maluśka górka i samochód wyłaniający się zza niej pokazuje mi swoje ledowe ślepia praktycznie najpóźniej jak się da.... Notek ma reflektory na prawdę wysoko i to jest przewaga tego samochodu i tych lamp nad innymi.... a ledami po prostu się uśrednia.... Ledy to ani jakaś wielka oszczędność, ani też jakieś stylistyczne wyżyny.... a bezpieczeństwo niestety spada....

 

Witam. I tu akurat podzielam Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście kto może mieć zupełnie inne zdanie i je szanuję....ale poproszę o jakieś mocne argumenty za ledami :);)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście kto może mieć zupełnie inne zdanie i je szanuję....ale poproszę o jakieś mocne argumenty za ledami :);)

Prosty argument ale to bardziej dotyczy qashqai gdzie są reflektory soczewkowe i żarówki h7 jeżdżąc cały czas na światłach dziennych żarówki wytrzymują nieraz tylko 3 miesiące wymiana żarówki (dostęp) no i koszt w miarę dobra firmówka żarówka co najmniej 25-30 zł przerabiałem to w civicu. W qashqaiu zamontowałem homologowane ledyzaraz po zakupie samochodu i żarówki nie wymieniałem już 3 rok. Ponadto jazda na światłach mijania cały rok bez względu na warunki panujące to jest idiotyzm . 

Edytowane przez agit11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...