Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zimowe opony i felgi


Gość jawrob
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

... włącza mi się w głowie taka lampka - a co będzie jak mi teraz guma pęknie? ...

 

To się chyba dotyczy nie tylko jazdy samochodem. :D:D:D

 

A na poważnie - to jest "normalny" błąd wskazania prędkościomierza. Jadąc z prędkością 130 km/h nawigacja pokazuje prędkość 123 km/h.

Edytowane przez huling
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Info z serwisu kola 16 nie wchodzą na qashqai 2.0 dci 4x4 a dojazdówka 16 sprawdzał ktoś czy wejdzie

 

Nie prawda 16" wchodzi do wszystkich modeli i odmian za wyjątkiem QQ +2 ze względu na większe zaciski hamulcowe z przodu.Osobiście wczoraj zalożyłem do mojej Kaśki 2,0 dci 4x4 koła 16" - 215 65R16.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie prawda 16" wchodzi do wszystkich modeli i odmian za wyjątkiem QQ +2 ze względu na większe zaciski hamulcowe z przodu.Osobiście wczoraj zalożyłem do mojej Kaśki 2,0 dci 4x4 koła 16" - 215 65R16.

 

Niestety dzisiaj w salonie dowiedziałem się że to różnie bywa i niestety przy silikach 2.0, zarówno disel jak i benzyna mogą być zamontowane większe zaciski hamulcowe także w zwykłym QQ co eliminuje felgi 16" stalowe.

Pozdrawiam :mellow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Info z serwisu kola 16 nie wchodzą na qashqai 2.0 dci 4x4 a dojazdówka 16 sprawdzał ktoś czy wejdzie

Do wersji QQ+2 2.0 dci dedykowane koło dojazdowe to według instrukcji 17".

Edytowane przez kowal510
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o używanych oponach? Np http://allegro.pl/215-65-16-215-65r16-dunlop-sport-3d-zimowe-4szt-i1276432886.html ?

Wg opini w sieci oponki dosyć ciekawe i generalnie tanie - ponad 100zł taniej na sztuce niż nowe uniroyale.

 

Czy nie warto oszczędzać i ryzykować używanych oponek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy nie warto oszczędzać i ryzykować używanych oponek?

Jak ktoś kupuje auto za ponad 60 tys., to powinno go stać na nowe gumy i nie powinien oszczędzać na używane.

Ale każdy ma "swój rozum".

Jak będziesz miał te opony w rękach to możesz sprawdzić co im jest. Na odległość nie kupuj.

Mogą być z rozbitego auta i/lub po gwałtownym hamowaniu, a to może być problemem podczas jazdy. Niewidoczne uszkodzenia- uruchom wyobraźnię.

 

Jeździłem kiedyś na używkach, ale to były dobre okazje i cenowe, i stanu zużycia. I jeździłem wtedy starym kadettem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o używanych oponach? Np http://allegro.pl/215-65-16-215-65r16-dunlop-sport-3d-zimowe-4szt-i1276432886.html ?

Wg opini w sieci oponki dosyć ciekawe i generalnie tanie - ponad 100zł taniej na sztuce niż nowe uniroyale.

 

Czy nie warto oszczędzać i ryzykować używanych oponek?

 

Kupowanie uzywanych opon do nowego auta to delikatnie mowiąc ryzyko.

Uniroyale 66 jeszcze 2-3 tygodnie temu mozna bylo kupic 1200 za komplet (16cali)z dowozem. Teraz po zakupach dealerow w hurtowniach ich praktycznie nie ma, ale w sklepach internetowych jeszcze do dostania za 1300-1350.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za ile się kupiło auto nie ma tu znaczenia bo zawsze warto oszczędzić parę stówek ale chyba to nie jest najlepszy sposób.

Pewnie w większości przypadków używane opony zdadzą egzamin. Czasami jednak, tak jak napisał sceptyk, pochodzić mogą z wypadków w których np. uderzyły o krawężnik i oplot jest uszkodzony. Poza tym na zachodzie leżą na stercie skąd wybiera je handlarz i też nie ma gwarancji ile tak sobie poleżały...

 

Moja rada: nie ryzykować. Chyba że do powolnej jazdy w koło komina.

 

No i ciekawostka: W poniedziałek jak czekałem na wymianę opon oglądałem co oponiarz ma do sprzedania. No i znalazłem komplet 4 prawie nie zużytych opon Pneumat wyprodukowanych w Niemieckiej Republice Demokratycznej, której 20 rocznicę szczęśliwego odejścia w niebyt niedawno świętowaliśmy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o używanych oponach? Np http://allegro.pl/215-65-16-215-65r16-dunlop-sport-3d-zimowe-4szt-i1276432886.html ?

Wg opini w sieci oponki dosyć ciekawe i generalnie tanie - ponad 100zł taniej na sztuce niż nowe uniroyale.

 

Czy nie warto oszczędzać i ryzykować używanych oponek?

 

Każda nowa opona układa się do geometrii/zawieszenia danego auta i róznicę robi nawet czy jest przednio czy tylno napędowe.

W wiekszości przypadków zakup i montaż używek kończy się ściąganiem auta co może popsuć ogólną frajdę z jazdy.

Do tego nowe opony które się ułożą pod konkretne auto napewno bedą się zachowywały bardziej bezpiecznie na droadze.

Popieram również tezę, że jak wydajesz na auto 60000 PLN lub wiecej to zakup opon o około 400 PLN drożej a nowych nie stanowi kosztu w tej sytuacji.

 

Jeżeli chcesz zaoszczędzić to lepiej już kupić tańsze używane felgi i dokupić nowe opony

- napewno będzie to bezpieczniejsze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz zaoszczędzić to lepiej już kupić tańsze używane felgi i dokupić nowe opony

- napewno będzie to bezpieczniejsze...

Dobra, przekonany :)

 

Cóż, pozostaje zamówić uniroyale :) (po ok 350zł sztuka z tego co widzę tam gdzie jeszcze są)

Chyba że coś innego w podobnej cenie? Barum? Fulda?

 

Felgi już zamówiłem w Mosinie po 600zł komplet - chińszczyzna, ale jak ktoś tutaj pisał na poprzednich stronach - wykonana w miarę porządnie. Zresztą obejrzę na miejscu odbierając.

 

Jeszcze mam jedną wątpliwość widząc dzisiejszy szron na szybach - mam dziś w nocy dosyć długi wyjazd (300km) - i wacham się trochę czy jechać QQ na letnich oponach, czy też czymś innym i nie ryzykować. Dziś już nie zdążę zimówek założyć, a w nocy temperatura ma spaść poniżej 0 :/ Jak standardowe oponki z i-waya sprawują się w lekko minusowych temperaturach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, przekonany :)

 

Cóż, pozostaje zamówić uniroyale :) (po ok 350zł sztuka z tego co widzę tam gdzie jeszcze są)

Chyba że coś innego w podobnej cenie? Barum? Fulda?

 

jak masz wybór to polecam Uniroyale naprawdę dobra opona w dobrej cenie ( miałem w poprzednim aucie )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi mili watek dotyczy jak nazwa wskazuje

Zimowe opony i felgi

jakie felgi, jakie opony , wspolne zakupy :)

 

dlatego posprzatałem go z innych niezwiazanych z tematem postów

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jeszcze raz i od razu chciałbym zapytać

posiadam qashqai'a rocznik 2010 accenta benzyna 1,6

mam obecnie felgi aluminiowe z oponami rozmiar 215/60/17

chce kupić na zimę felgi stalowe plus wiadomo opony

czy moglibyście mi polecić jakie kupić felgi i opon? chodzi mi o rozmiar

szczególnie może ktoś się orientuje jakie dokładne wymiary/parametry felgi

i czy lepiej kupić 16 czy 17?

 

dziękuje z góry z odpowiedź bo w salonie, w którym kupowałem auto są spore problemy z uzyskaniem informacji

nawet dzwoniłem na infolinie nissana i nie mogę się doczekać na odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto oferta na koła, jaką dostałem w salonie Nissana:

W temacie kół zimowych mogę Panu zaproponować zestaw tarcza stalowa Nissan 16" + opona zimowa FC GOODRICH 16" - komplet za 2 800 zł. brutto.

Ewentualnie zestaw tarcza aluminiowa nieoryginalna 16" + opona zimowa 16" (FULDA/NOKIAN/PIRELLI) - komplet za ok. 4 000 zł. brutto.

Drogo. Brrr...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha za 2400 to mieliśmy oferte na opony + aluski, a za stalówki i opony płaciliśmy 2000 ... skąd w salonach takie ceny ?

 

ja przy zakupie kupowałem koła i otrzymałem ofertę na felgi alu 16 + opony 16 za 2100 brutto, ale to był kwiecień

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast do swojego QQ 1.6 zamówiłem w salonie felgi stalowe za 800zł, a na allegro zamówiłem opony FULDA KRISTALL CONTROL HP 215/65R16 98H po 369+35 kurier. Wybrałem Fuldę bo nigdzie nie mogłem dostać Uniroyali..

Tylko jakieś kapselki na koła muszę dokupić.

Edytowane przez Alexander
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzekładaliście już w swoich Qashqaiach koła( opony lub całe ) na zimowe ?? porobilibyście zdjęcia i podzielili się ich wygladem z innymi może być w temacie wyglad zewnetrzny

Edytowane przez pavelsti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzekładaliście już w swoich Qashqaiach koła( opony lub całe ) na zimowe ?? porobilibyście zdjęcia i podzielili się ich wygladem z innymi może być w temacie wyglad zewnetrzny

 

nie ma problemu tylko daj jeszcze kilka dni ;)

oddałem alufelgi 16 na zimę do pomalowania na czarny połysk i czekam na odbiór...

jak założę to napewno podrzucę zdjęcia...

Edytowane przez tomi-ei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma problemu tylko daj jeszcze kilka dni ;)

oddałem alufelgi 16 na zimę do pomalowania na czarny połysk i czekam na odbiór...

jak założę to napewno podrzucę zdjęcia...

 

super, ja jak w ogóle odbiorę auto z salonu to zrobię zdjęcia i wstawię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę Cie bardzo, ten sam zestaw co Kolega BB77

 

A powiedz proszę czy oryginalny klucz do kół pasował do tych nakrętek czy też rozmiar jest inny ? Bo za każdym razem zapominam to sprawdzić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...