Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zimowe opony i felgi


Gość jawrob
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W środę powinny przyjechac do sklepu i wtedy sprawdzę.

 

 

Przyszły felgi - przymierzone i pasują.

Felgi: 16' - ENZO R 7X16

Opony: Michelin Latitude Alpin 215/65R16 98T

 

felga.jpg

Edytowane przez arlandia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arlandia dzięki w imieniu wszystkich posiadaczy i przyszłych posiadaczy QQ+2 1.6b i 1.5 dCi za fatygę i zdjęcie

 

Powyższym postem można zamknąć temat czy felgi 16' pasują do QQ+2 1.6b i 1.5dCi - PASUJĄ :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Jako, że zima tuż tuż i ja postanowiłem zainteresować się tematem opon zimowych. Stoję przed wyborem czy kupić opony 17stki i założyć na aktualne felgi, czy jak większość zamówić zestaw 16 + felgi aluminiowe.

Kiedyś w poprzedniej pracy w celach marketingowych zamawiałem większość ilość opon w jednym ze sklepów internetowych. Teraz postanowiłem odświeżyć kontakt. Sprzedawca jak najbardziej poleca rozmiar fabryczny czyli 17stki, twierdząc że przy innych rozmiarach mogą pojawiać się odchylenia cyt."przy innych rozmiarach pojawiają się małe odchylenia,, np licznik może trochę przekłamywać itp" Jakoś mało prawdopodobne wydaje mi się to, więc poddaje pod ocenę forumowiczów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Jako, że zima tuż tuż i ja postanowiłem zainteresować się tematem opon zimowych. Stoję przed wyborem czy kupić opony 17stki i założyć na aktualne felgi, czy jak większość zamówić zestaw 16 + felgi aluminiowe.

Kiedyś w poprzedniej pracy w celach marketingowych zamawiałem większość ilość opon w jednym ze sklepów internetowych. Teraz postanowiłem odświeżyć kontakt. Sprzedawca jak najbardziej poleca rozmiar fabryczny czyli 17stki, twierdząc że przy innych rozmiarach mogą pojawiać się odchylenia cyt."przy innych rozmiarach pojawiają się małe odchylenia,, np licznik może trochę przekłamywać itp" Jakoś mało prawdopodobne wydaje mi się to, więc poddaje pod ocenę forumowiczów.

Minimalne przekłamania będą ale nie zapominaj, że skoro producent wypuszcza auto fabrycznie na kołach 16", 17" i 18" to wszystkie te rozmiary się sprawdzają w danym modelu. Sprzedawca oferuje 17" bo więcej zarobi co nikogo nie powinno dziwić.

 

Jeśli interesuje Cię konkretna wartość przekłamania to polecam ten kalkulator rozmiarów kół:

Kalkulator rozmiarów kół

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a co zrobić, jak odbieram w grudniu 2.0 DCi Tekna z 18tkami? Kupować opony 18, które można dostać za ok. 700 PLN / szt. czy wymieniać całe felgi? Jeśli tak, to na 17tki czy 16tki? Macie jakieś doświadczenia z zimówkami na 18tkach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a co zrobić, jak odbieram w grudniu 2.0 DCi Tekna z 18tkami? Kupować opony 18, które można dostać za ok. 700 PLN / szt. czy wymieniać całe felgi? Jeśli tak, to na 17tki czy 16tki? Macie jakieś doświadczenia z zimówkami na 18tkach?

 

 

Osobiście, to współczuje tobie , będziesz czuł każdą dziurę, ładnie to wygląda ale w Polsce mało praktyczne. Ja na twoim miejscu kupiłbym 16 ' .

Edytowane przez arlandia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście, to współczuje tobie , będziesz czuł każdą dziurę, ładnie to wygląda ale w Polsce mało praktyczne. Ja na twoim miejscu kupiłbym 16 ' .

Nie przesadzajmy z tym czuciem każdej dziury. Profil opony przy felgach 18" to 55, przy felgach 16" to 65, w obu przypadkach przy szerokości 215. Oznacza to, że rożnica w wysokości opony (czyli ilości gumy) pomiędzy 18" a 16" to ok 2 cm 15 mm. W przypadku qashqaia opony do felg 18" to nie są opony niskoprofilowe. O problemach z komfortem można by mówić przy profilu 40. Nie oznacza to, że jazda jest taka sama - wręcz przeciwnie, moim zdaniem auto znacznie lepiej sprawuje się w zakrętach na kołach 17" niż na 16". Jestem przekonany, że na 18" jest jeszcze lepiej (na 18" Qashqaiem jechałem tylko jako pasażer, nie odczułem spadku komfortu ale i trudno mi ocenić jak auto się prowadzi). Dziury przy wszystkich rozmiarach w QQ za to czuć dość podobnie bo nasze samochody ogólnie mają dość twarde zawieszenie-oczywiście ja na crossovera.

 

Nie oznacza to oczywiście, że kupno zimówek na felgi 18" to najlepsza decyzja. Osobiście uważam, że zima na polskich drogach to okropny czas dlatego polecam felgi 16" z oponami zimowymi. Takie rozwiązanie ma same zalety:

-nie niszczymy felg i opon przy każdorazowym zakładaniu ich przed zimą i ściąganiu ich po zimie;

-założenie nowego kompletu kół trwa dużo krócej niż zmiana opon na felgach;

-nie ma ryzyka uszkodzenia drogich, rzadkich i ładnych fabrycznych osiemnastek;

-opony zimowe 16" są dużo tańsze niż zimowe 18";

-mimo wszystko, niezależnie od komfortu jazdy, na zimę lepiej mieć na feldze więcej gumy (nie każdą dziurę czy krawężnik w zimie widać, im większy profil opony tym lepiej chronimy felgę);

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzajmy z tym czuciem każdej dziury. Profil opony przy felgach 18" to 55, przy felgach 16" to 65, w obu przypadkach przy szerokości 215. Oznacza to, że rożnica w wysokości opony (czyli ilości gumy) pomiędzy 18" a 16" to ok 2 cm 15 mm. W przypadku qashqaia opony do felg 18" to nie są opony niskoprofilowe. O problemach z komfortem można by mówić przy profilu 40. Nie oznacza to, że jazda jest taka sama - wręcz przeciwnie, moim zdaniem auto znacznie lepiej sprawuje się w zakrętach na kołach 17" niż na 16". Jestem przekonany, że na 18" jest jeszcze lepiej (na 18" Qashqaiem jechałem tylko jako pasażer, nie odczułem spadku komfortu ale i trudno mi ocenić jak auto się prowadzi). Dziury przy wszystkich rozmiarach w QQ za to czuć dość podobnie bo nasze samochody ogólnie mają dość twarde zawieszenie-oczywiście ja na crossovera.

 

Nie oznacza to oczywiście, że kupno zimówek na felgi 18" to najlepsza decyzja. Osobiście uważam, że zima na polskich drogach to okropny czas dlatego polecam felgi 16" z oponami zimowymi. Takie rozwiązanie ma same zalety:

-nie niszczymy felg i opon przy każdorazowym zakładaniu ich przed zimą i ściąganiu ich po zimie;

-założenie nowego kompletu kół trwa dużo krócej niż zmiana opon na felgach;

-nie ma ryzyka uszkodzenia drogich, rzadkich i ładnych fabrycznych osiemnastek;

-opony zimowe 16" są dużo tańsze niż zimowe 18";

-mimo wszystko, niezależnie od komfortu jazdy, na zimę lepiej mieć na feldze więcej gumy (nie każdą dziurę czy krawężnik w zimie widać, im większy profil opony tym lepiej chronimy felgę);

 

Dzięki, mam podobne wrażenie, ale chciałoby się na 18tkach cały rok :)

 

W takim razie jakiego profilu felgi i opony 17 lub 16 wybrać? Macie coś sprawdzonego i we w miarę dobrej cenie?

 

A wracając ogólnie do felg 18, to może gdyby Nissan dał jakiś wybór... A tu jak nic, albo Tekna albo Acenta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, mam podobne wrażenie, ale chciałoby się na 18tkach cały rok :)

 

W takim razie jakiego profilu felgi i opony 17 lub 16 wybrać? Macie coś sprawdzonego i we w miarę dobrej cenie?

 

A wracając ogólnie do felg 18, to może gdyby Nissan dał jakiś wybór... A tu jak nic, albo Tekna albo Acenta...

 

Do silnika 2.0dCi felgi 16' nie pasują, czyli do Twojego auta pozostają 17'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do silnika 2.0dCi felgi 16' nie pasują, czyli do Twojego auta pozostają 17'

16" nie pasują tylko do silników 2.0 w QQ+2! Jeśli chodzi o zwykłego QQ to felgi 16" pasują do wszystkich wersji, sam mam 2.0 dci z 4x4 i na zimę felgi 16".

 

Dzięki, mam podobne wrażenie, ale chciałoby się na 18tkach cały rok :)

 

W takim razie jakiego profilu felgi i opony 17 lub 16 wybrać? Macie coś sprawdzonego i we w miarę dobrej cenie?

 

A wracając ogólnie do felg 18, to może gdyby Nissan dał jakiś wybór... A tu jak nic, albo Tekna albo Acenta...

W tym wątku, we wcześniejszych postach sporo było o felgach i oponach, poczytaj, na pewno znajdziesz coś dla siebie.

 

Jeśli chodzi o rozmiary opon to są to 215/65/16, 215/60/17 i 215/55/18. Ja polecam szesnastki przede wszystkim ze względu na cenę i warunki w jakich będą używane (zima).

 

Jeśli o mnie chodzi to nie przepadam za nieoryginalnymi felgami aluminiowymi, dlatego sam kupiłem oryginalne 16" do QQ (trafiłem je na allegro zanim Qashqaie były oferowane w PL :D ). Jeśli ktoś przywiązuje dużą wagę do estetyki i oryginalnego (fabrycznego) wyglądu to polecam Allegro. Oferowane są tam nowe felgi w oryginalnych wzorach nissana ale w rozmiarach o oczko niższych - czyli wzór taki jak fabryczne osiemnastki ma się w rozmiarze 17", itd. Pamiętam, że cztery felgi 17" (wzór taki jak fabryczne 18") kosztuje 1600 zł, cztery 16" (wzór taki jak 17" sprzed liftingu) to 1349 zł (użytkownik alucenter).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, mam podobne wrażenie, ale chciałoby się na 18tkach cały rok :)

 

W takim razie jakiego profilu felgi i opony 17 lub 16 wybrać? Macie coś sprawdzonego i we w miarę dobrej cenie?

 

A wracając ogólnie do felg 18, to może gdyby Nissan dał jakiś wybór... A tu jak nic, albo Tekna albo Acenta...

 

Do swojej Kaśki kierując się rozsądkiem oraz portfelem /- letnie 18"/- wybrałem stalowe 16" + opony zimowe uniroyal 215 65R16

zapłacilem razem 1800 zł za komplet , myślę że rozsądnie , a co do walorow eksploatacyjnych zobaczymy w zimie - opony mają dobrą opinię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do swojej Kaśki kierując się rozsądkiem oraz portfelem /- letnie 18"/- wybrałem stalowe 16" + opony zimowe uniroyal 215 65R16

zapłacilem razem 1800 zł za komplet , myślę że rozsądnie , a co do walorow eksploatacyjnych zobaczymy w zimie - opony mają dobrą opinię.

A jakiś namiar na sprzedawcę, czy brałeś u Dealera? Też biorę pod uwagę taki zestawik, lub u Dealera przełożę letnie na zimowe, bo auto odbieram w listopadzie i o felgach na wiosnę pomyślę do letnich opon.

Edytowane przez meridion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) Jeśli ktoś przywiązuje dużą wagę do estetyki i oryginalnego (fabrycznego) wyglądu to polecam Allegro. Oferowane są tam nowe felgi w oryginalnych wzorach nissana ale w rozmiarach o oczko niższych - czyli wzór taki jak fabryczne osiemnastki ma się w rozmiarze 17", itd. Pamiętam, że cztery felgi 17" (wzór taki jak fabryczne 18") kosztuje 1600 zł, cztery 16" (wzór taki jak 17" sprzed liftingu) to 1349 zł (użytkownik alucenter).

Też szukałem felg na allegro, ale spora część felg aluminiowych sprzedawanych tam to chińszczyzna, także radzę dwa razy przed zakupem sprawdzić kto jest producentem...

Sam z chińskimi felgami doczynienia nie miałem ale słyszałem na tyle złego, że ja sobie odpuściłem.

 

A jakiś namiar na sprzedawcę, czy brałeś u Dealera? Też biorę pod uwagę taki zestawik, lub u Dealera przełożę letnie na zimowe, bo auto odbieram w listopadzie i o felgach na wiosnę pomyślę do letnich opon.

Kolega Waszka wstawiał link z allegro do kompletu felg stalowych w cenie 600pln.

A te uniroyale można spokojnie kupić w okolicach 300pln/szt. w wielu sklepach internetowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16" nie pasują tylko do silników 2.0 w QQ+2! Jeśli chodzi o zwykłego QQ to felgi 16" pasują do wszystkich wersji, sam mam 2.0 dci z 4x4 i na zimę felgi 16".

 

przepraszam, zwracam honor...

 

Udało mi się znaleźć opony 215 55 R18 marki Toyo za ok. 600 PLN / szt., więc chyba zaryzykuję i zobaczymy jak to się będzie sprawdzać. Dam znać, jak pierwsze śniegi zaatakują!

 

Rozumiem, że to będą opony do oryginalnych felg 18 ?

A czy nie szkoda takich felg na zimę ?

Po dwóch zimach, a jak dużo jezdzisz to i po jednej będą nadawały się tylko do regeneracji po naszych solankach, a dodatkowo nie bierzesz pod uwage, że zimą najeżdzasz na ukryte krawężniki itp niespodzianki które są schowane pod śniegiem...

I jeszcze jedno o ile w zimie Twój QQ będzie wyglądał super na 18' o tyle latem Twoje 18' będą wyglądały raczej średnio.

Raczej nie polecam jednego kompletu kół ( chyba, że są to stalówki ).

 

ps. za cenę 4 opon 18' spokojnie kupisz bardzo dobry komplet 16' do tego zaoszczędzisz na przekładkach opon.

Edytowane przez tomi-ei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wybór głównie dlatego że nie będe miał problemów z ET, pierścieniami centrującymi i śrubami...

Czy ktoś z kolegów kupił lub znalazł w sieci felgi (nie będące felgami oryginalnymi) pasujące do qashqaia bez pierścieni centrujących (otwór centralny 66)?

Edytowane przez bambus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mateusz Grzesiowski

Witam serdecznie,

 

użytkownik DUBIK77 zaprosił mnie do tego forum, bo podobno pojawiły się pytania i wątpliwości co do felg i opon.

Także zgłaszam swoją pełną gotowość do odpowiadania na pytania - na forum, lub poprzez wiadomości prywatne.

 

Chciałem również podziękować - wszystkim którzy nam zaufali i dokonali zakupów (nie tylko do Qashqai'a, ale także do inny samochodów). Polecam się na przyszłość.

 

Zachęcam również do kontaktu i zapytań, jeśli zaproponowany zestaw Państwu nie odpowiada - mogę czegoś poszukać, lub sprawdzę czy jest to już u nas na stanie (wjechały ostatnio np. DEZENTy RE i wiele modeli opon). Cena dla Was zapewne będzie bardziej atrakcyjna, niż dla klientów "indywidualnych".

 

Pozdrawiam i czekam na pytania

 

MG

 

Witam,

 

w związku z pytaniami dotyczącymi kompletu kół 17'' proponuję:

 

Opony Nokian WR G SUV:

http://motoricus.pl/...0V_6296919.html

 

oraz felgi, specjalnie robione pod Nissana, które zakłada się bez zastosowania pierścienia centrującego:

 

http://motoricus.pl/...38_6374225.html

 

Cena za komplet: 793 zł (zamiast 847).

cena oczywiście brutto.

 

Pozdrawiam

 

MG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

 

użytkownik DUBIK77 zaprosił mnie do tego forum, bo podobno pojawiły się pytania i wątpliwości co do felg i opon.

Także zgłaszam swoją pełną gotowość do odpowiadania na pytania - na forum, lub poprzez wiadomości prywatne.

 

Chciałem również podziękować - wszystkim którzy nam zaufali i dokonali zakupów (nie tylko do Qashqai'a, ale także do inny samochodów). Polecam się na przyszłość.

 

Zachęcam również do kontaktu i zapytań, jeśli zaproponowany zestaw Państwu nie odpowiada - mogę czegoś poszukać, lub sprawdzę czy jest to już u nas na stanie (wjechały ostatnio np. DEZENTy RE i wiele modeli opon). Cena dla Was zapewne będzie bardziej atrakcyjna, niż dla klientów "indywidualnych".

 

Pozdrawiam i czekam na pytania

 

MG

 

Witam,

 

w związku z pytaniami dotyczącymi kompletu kół 17'' proponuję:

 

Opony Nokian WR G SUV:

http://motoricus.pl/...0V_6296919.html

 

oraz felgi, specjalnie robione pod Nissana, które zakłada się bez zastosowania pierścienia centrującego:

 

http://motoricus.pl/...38_6374225.html

 

Cena za komplet: 793 zł (zamiast 847).

cena oczywiście brutto.

 

Pozdrawiam

 

MG

Opony widzę, że zimowe i super, ale felgi czy też wersja na nasze zasolone zimą drogi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mateusz Grzesiowski

Opony widzę, że zimowe i super, ale felgi czy też wersja na nasze zasolone zimą drogi?

To są bardzo porządne felgi. Niestety - najpewniejsze byłyby stalowe, z kołpakiem, ale ja nie znam firmy która robi stalowe 17'' :) a jak robi to nie w cenach dla ludzi z tej galaktyki.

Generalnie na zime musi być felga nie lakierowana na czarno (zawsze istnieje ryzyko odprysków - czy to od kamienie czy od soli). I łatwa w czyszczeniu.

 

Niestety - zima a naszym klimacie zawsze niesie ze sobą ryzyko uszkodzenia - jak drogowcy sypia piachem i sie w taką kupkę śniegu wjedzie, to zawsze istnieje ryzyko porysowania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem ostatnio felgi alu dedykowane do warunków zimowych ENZO W 7x16 5x114,3 w cenie 343,23 PLN za szt -w komplecie nakrętki , pierścienie oraz ukryte wentyle.

Ponadto u innego dostawcy opony zimowe DUNLOP SP WINTER SPORT 3D 215/65R16 98H w cenie 435,99 PLN za szt.

 

Po założeniu opon na felgi -foto

post-32523-1285766327,6847_thumb.jpg

post-32523-1285766352,58_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Lechia, piękne kółka. Szukałem w sieci felg 16” z otworem centrującym umożliwiającym założenie felgi bez pierścienia, ale nigdzie takich nie ma!

Czy stosowanie pierścieni centrujących nie jest obarczone ryzykiem? Jakoś nie przekonuje mnie kawałek tworzywa sztucznego przenoszący obciążenia podczas jazdy. Czy te pierścienie ulegają uszkodzeniu, zużywają się, jak znoszą niskie temperatury? Czy ktoś je stosował kilka sezonów? Zakładać plastykowe czy szukać aluminiowych? Proszę o opinie kolegów korzystających z felg z pierścieniami centrującymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierścienie centrujące jak sama nazwa wskazuje służą tylko centralnemu przykręceniu felgi( żeby felga była osadzona w osi piasty )i po przykręceniu nie przenoszą zadnich obciążeń. Takie jest moje zdanie ,jeśli tak nie jest proszę mnie poprawić :rolleyes2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierścienie centrujące jak sama nazwa wskazuje służą tylko centralnemu przykręceniu felgi( żeby felga była osadzona w osi piasty )i po przykręceniu nie przenoszą zadnich obciążeń. Takie jest moje zdanie ,jeśli tak nie jest proszę mnie poprawić :rolleyes2:

Owszem nie przenoszą obciążeń (co prawda bez mogłyby się ściąć śruby)ale jeśli są wykonane ze słabego materiału(a nie są na raz przecież) to z czasem centrowanie może być nie prawidłowe a co za tym idzie wtedy przykręcimy koło nie wyosiowane co może powodować drganie kierownicy z przodu lub drżenie nadwozia przy tylnych kołach nie wspomnę o łożyskach i zawieszeniu które dostaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...