Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Konkurencja


dambam
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kasjer, jesli nie bedzie to dla Ciebie problemem i za 2 tyg bedziesz mial chwile czasu to z checia spotkalbym sie z Toba jakos np w Myslecinku i odbyl krotka jazde Twoim QQ. Pozniej jak chcesz to mozesz pojechac moim...lub na odwrot. Jesli sie okaze ze w Twoim egz jest tak idealnie jak mowisz to z -90pkt/100 mozliwych zrobi sie 0/100 dla QQ....a jesli okaze sie ze jest podobnie jak u mnie a Ty nie widzisz problemu to czekaja mnie przymusowe wakacje..:-)) Daj znac co o tym sadzisz. Bedzie to tym samym cos ala mini spot szczesliwych (..;)) posiadaczy QQ.

Dobra koniec OT..to w koncu topic poswiecony ...konkurecji.

 

pzdr,

Lukasz

 

Zgłaszam się:) Ludzie dzielą się na tych, którzy mają w kuflu jeszcze pół piwa i tych, którzy już pół wypili. Mi z moim samochodem jest dobrze - lubimy się - więc, sorry, nie potrzebujemy nikogo do trójkąta;) Obawiam się, że Ty już pół piwa wypiłeś:) Ale może masz pecha. Ja wspomniałem o swoim Hyundaiu. Obok mnie garaż miała pani (też właścicielka Hyundaia), która, jak opowiadałem jej jakie mam problemy z samochodem, dostawała coraz większe oczy ze zdziwienia. Jej nic się nie psuło.

Może z Twoim samochodem jest podobnie. Jak mawia Robert Górski z Kabaretu Moralnego Niepokoju - jak ktoś ma pecha to i w d*pie palec złamie.

A co do idealności mojego auta to tak na 100% nie jest. Jak z każdą żoną - własną. Na 100% bywają ale cudze;)

-

 

pozdrawiam

Edytowane przez Kasjer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem z pokolenia które pamięta, że kiedyś JAPOŃSKIE = TOTALNE DZIADOSTWO

chyba nawet gorzej niż teraz synonim jakości produktów z Chin.

 

Nie wiadomo jaką drogą pójdzie Korea

 

jp

 

To chyba musiało być w czasach powojennych ;)

Ja pamiętam połowę lat 80tych i słynne japońskie magnetowidy Hitachi, u moich rodziców stoi jeszcze 25letni egzemplarz wciąż działający.

Co do Korei to wiadomo jaką drogą poszła, ich firmy elektroniczne technologicznie wyprzedziły Japonię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie dzielą się na tych, którzy mają w kuflu jeszcze pół piwa i tych, którzy już pół wypili. Mi z moim samochodem jest dobrze - lubimy się - więc, sorry, nie potrzebujemy nikogo do trójkąta;)

A co do idealności mojego auta to tak na 100% nie jest. Jak z każdą żoną - własną. Na 100% bywają ale cudze;)

-

 

pozdrawiam

...musi byc zajeb[tiii] "dobrze" spasowany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Benzynowe silniki Nissana mają zmienne fazy rozrządu, zarówno w jednostkach 1.4 i 1.6 w Note jak i w 2.0 w QQ.

no proszę..to byłem żle poinformowany....coraz więcej dobrych wiadomości o 2.0 benz :dribble:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak w temacie konkurencja dla QQ

 

Wg. mnie dla QQ 1,5dci oraz 1,6 o ile chcemy trochę większy prześwit kompaktowy rozmiar to nie znajdziemy nic u konkurencji co mogłoby konkurować ceną (oczywiście to moja opinia)

 

Jeżeli decydujemy się na 4x4 a więc silniki 2,0 to tu możemy wybierać:

- Kuga,

- nowa Kia sorento,

- Rav4,

- ix35,

- Subaru Forester,

- skoda Yeti,

itp.

 

Oczywiście z wyżej wymienionych samochodów jedne będą droższe a inne tańsze lub za tą samą cenę dostaniemy lepsze lub gorsze wyposażenie.

Szukając samochodu objechałem wszystkie dostępne w Olsztynie salony i wybór padł na QQ ponieważ dla auta z napędem na dwie łapy o większym prześwicie i rozmiarach kompaktu konkurencji nie było.

Przed wyborem samochodu przeglądałem opinie, testy ale się nimi zbytnio nie kierowałem samochód jest dla mnie i ma się mi podobać.

Pozdrawiam,

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w temacie konkurencja dla QQ

 

Wg. mnie dla QQ 1,5dci oraz 1,6 o ile chcemy trochę większy prześwit kompaktowy rozmiar to nie znajdziemy nic u konkurencji co mogłoby konkurować ceną (oczywiście to moja opinia)

 

Jeżeli decydujemy się na 4x4 a więc silniki 2,0 to tu możemy wybierać:

- Kuga,

- nowa Kia sorento,

- Rav4,

- ix35,

- Subaru Forester,

- skoda Yeti,

itp.

 

Oczywiście z wyżej wymienionych samochodów jedne będą droższe a inne tańsze lub za tą samą cenę dostaniemy lepsze lub gorsze wyposażenie.

Szukając samochodu objechałem wszystkie dostępne w Olsztynie salony i wybór padł na QQ ponieważ dla auta z napędem na dwie łapy o większym prześwicie i rozmiarach kompaktu konkurencji nie było.

Przed wyborem samochodu przeglądałem opinie, testy ale się nimi zbytnio nie kierowałem samochód jest dla mnie i ma się mi podobać.

Pozdrawiam,

Adam

 

 

Wydaję się mi, że kaszkaja przebił samochód z Japonii Mitsubishi ASX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaję się mi, że kaszkaja przebił samochód z Japonii Mitsubishi ASX

tak ,to fajny samochodzik i rewelayjny silnik 1.8 diesel.

jedyna rzecz która jest nie do przyjęcie to tylne siedzenia ustawione w zasadzie pionowo bez możliwości pochylenia do tyłu.Co z tego że pasażerowie mają sporo miejsca na nogi jeśli siedzą sztywno na baczność

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie o Mitsubishi ASX zapomniałem.

 

Ale jak kupowałem swojego QQ to widziałem zapowiedzi i przód dla mnie rewelacja gorzej z tyłem (mi się niepodobna) niemiej jest to ciekawa propozycja i może sporo namieszać.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rewelayjny silnik 1.8 diesel.

A co w nim takiego rewelacyjnego? Chodzi o zmienne fazy rozrządu? Czy to rewelacyjne rozwiązanie akurat nie wiem bo nie jeździłem tym autem, poza tym czas i przebyte kilometry zweryfikują jak ta technika radzi sobie w praktyce.

A na papierze...?

Po pierwsze Amerykanie mają rację - thre's no replacement for displacement - nic nie zastąpi pojemności. Może i 0,2 l to niewiele ale wolę większy silnik.

Po drugie - niby 150 KM ale dla mnie ważniejszy jest moment obrotowy - a ten jest niższy niż w QQ o 20 NM. To wyczuwalna różnica.

Wg mnie nie jest to oszałamiająca rewelacja...

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaję się mi, że kaszkaja przebił samochód z Japonii Mitsubishi ASX

tylko, że to nowy model i będzie można coś powiedzieć po pół może rok, QQ jest już po lift więc co mieli poprawic już zrobili, a tu na dwoje babka wróżyła. Ale fakt ASX wygląda zabójczo, gdyby nie fakt, że jest zbyt "nowy" poczekałabym na niego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jestem w serwisie nissana srednio co miesiac ....zatem Hyundai wypada wzorowo...

..kolejna wizyta na dniach.

 

Co do samego auta...(Kia) mnie sie podoba. Zwlaszcza na zew. Fajny.

 

Pozdrawiam,

Lukasz

 

 

Moze Ahdov powinien kupic sobie Dacie Logan wersja kombi.................:))))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze Ahdov powinien kupic sobie Dacie Logan wersja kombi.................:))))))

Może marki powinny zacząć wracać do korzeni i Nissan powinien prezentować japońską solidność....? Wtedy rozterki typu Kia czy Nissan zapewne nie miałyby miejsca.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może marki powinny zacząć wracać do korzeni i Nissan powinien prezentować japońską solidność....? Wtedy rozterki typu Kia czy Nissan zapewne nie miałyby miejsca.

Płacimy tyle kasy,ale to juz nie ten nissan.....

Jeszce jak Ktoś lubi sie lansować i nie gra jemu w aucie to płacz..:) (Ahdov)

 

W salonach pojawił się nowy Sportage, myślę patrząc na ceny i wyposażenie mocny konkurent do naszego QQ.

To co od razu wyróżnia, to w przypadku wersji 1,6 jest o 25KM więcej (140KM) , czyli tyle ile powinno być.

No i oczywiście gwarancja 7 lat na 150tyś km.

 

http://www.kia-sportage.com.pl/

 

 

NOWA KIA SPORTAGE,JUZ WIEM TO BEDZIE MOJ KOLEJNY SUV, MIALEM OKAZJE JAZDY PRÓBNEJ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płacimy tyle kasy,ale to juz nie ten nissan.....

Jeszce jak Ktoś lubi sie lansować i nie gra jemu w aucie to płacz..:) (Ahdov)

 

 

 

 

NOWA KIA SPORTAGE,JUZ WIEM TO BEDZIE MOJ KOLEJNY SUV, MIALEM OKAZJE JAZDY PRÓBNEJ.

a Ty to kto?...moj kumpel zeby mi takie uwagi czynic?.

Etap lansowania mam juz za soba...robilem to rowerem gorskim jakm mialem 13 lat jezdzac po osiedlu. Dawal rade. Nie pier[tiii] mi ze nie zwracasz uwagi na wyg zew...kazdy to robi. Zwlaszcza jak masz do wydania 100k pln. Kupilbys pudlo ktore wyglada jak Lublin tylko dlatego ze fajnie sie jedzie?...nie sadze..zwlaszcza ze Ty masz blizej do Mielna...lans?

Moje auto ma 12k przejechane...i 6m-cy. Ogolnie zadowolony ale irytuja mnie czeste wizyty w serwisie. A czemu z tym jezdze?...bo nie lubie dziadostwa ktore ktos taki jak Ty akceptuje...ten samochod jest niedopracowany i z tym wielu ludzi sie zgodzilo. Jedynie punktujac Nissana za buble ktore ich Quality Dept nie zauwazyl przecieramy im oczy...majac nadzieje ze chociaz czesc z tym wszystkich usterek zostanie przeanalizowana przez Centrale.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ostatnim "Motorze" jest test porównawczy Qashqaia i ASX, minimalnie wygrał ASX, głównie dzięki silnikowi.

 

Sam zastanawiałem się, czy nie poczekać na ASX, ale jednak doszedłem do wniosku, iż nie będę kupował nowego modelu (dajmy szansę konstruktorom na poprawę usterek nękających zwykle nowo wdrażane projekty :rolleyes: )

 

Ostatnio wybrałem się do salonu Mitsubishi obejrzeć to autko. Z zewnątrz wygląda faktycznie ładnie, chociaż model który oglądałem był koloru szarego, na felgach stalowych, więc nie prezentował się tak okazale, jak na folderach.

W środku niczym mnie nie powalił, kolory deski w przewadze czarne, całość "nudna", tutaj w/g mnie Qashqai wygląda znacznie lepiej.

Za cenę jaka dałem za Qashqaia (74tyś.) nie dostanę w ASX nawigacji, szklanego dachu, bluetooth...tak więc w ogóle nie żałuję swojego wyboru :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wrócę do tematu pojawiającej się konkurencji wobec naszych QQ, ponieważ już nie tylko na obrazku można pooglądać te "cuda". W to co piszą w prasie ...

 

W ostatnim "Motorze" jest test porównawczy Qashqaia i ASX, minimalnie wygrał ASX, głównie dzięki silnikowi.

Do poczytania o tym jak... Skoda Yeti “wygrywa” nad Qashqai :)

... to chyba nigdy za bardzo wierzyć nie było można.

 

Na ulicy widziałem ASX-a i jak dla mnie brzydal ... tył nie pasuje do całej reszty. Yeti troszkę żukowata, a KIA ... hmm ... wygląda całkiem całkiem.

Jak dla mnie QQ z zewnątrz wygląda dalej bardzo atrakcyjnie i wiem że od czasu do czasu ludzie się za nim oglądają. Nie mówiąć o kierowcach stojących obok na światłach ... wgapieni są maksymalnie w felgi. Wewnątrz konkurencję widziałem tylko na "obrazku" ale prostota QQ bardziej mi odpowiada. Dla kierowcy to właśnie wnętrze ma bardzo duże znaczenie bo z nim nawięcej obcujemy.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedyną konkurencją dla QQ poza może Yeti, która jednak jest mimo wszystko gorzej wykonana, jest KIA. Samochód naprawdę ładny na żywo, wczoraj miałem okazję oglądać bliżej.

 

Co ważne jest trochę obszerniejsza i ma większy kufer.

 

Co do samej marki, to myślę, że już dawno KIA pokazała, na co ją stać. Jedyny minus to fakt, że auto dopiero co zjeżdża z taśmy produkcyjnej i pewnie niedoróbki wkrótce powychodzą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja wczoraj popatrzyłem z ciekawości na cennik KIA Sportage no może i fajne ceny ma jak na taki duży samochód lecz za nawigacje badz inteligentny kluczyk trzeba dopłacać i to nie mało wiec opłaca się zamawiać QQ. Dla mnie nie ma konkurencji QQ.Juz nie moge się doczekac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

W nowym wydaniu Auto Świat-a wypatrzyłem artykuł porównujący QQ i ASX

 

http://www.auto-swiat.pl/1-mitsubishi-asx-kontra-nissan-qashqai-crossovery-gotowe-na-podboj-miejskiej-dzungli

 

 

Przy okazji wpadł mi jeszcze jeden test

 

http://www.auto-swiat.pl/1-alternatywy-cztery-renault-koleos-kontra-skoda-yeti-nissan-qasqai-i-hyundai-ix35

 

 

Miłej lektury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też ostatnio czytałem ten pierwszy artykuł i od razu mi się humor poprawił. W końcu w auto świecie wygrało auto które powinno wygrać B) . Do ASX i jego wyglądu nie mogę się przyzwyczaić, tak samo nie podoba mi się Koleos i Yeti. Za to Hyundai stylistykę ma całkiem, całkiem. To takie moje subiektywne wrażenia. Najpierw Auto kupuję oczami o QQ w tym segmencie wygrywa zdecydowanie. Jest najbardziej proporcjonalny i ładny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed zakupem QQ, na liście znajdował się tylko jeden konkurent KIA Sportage. Miałem okazję wypróbować oba auta i muszę powiedzieć, że Kia zrobiła na mnie pozytywne wrażenie. Wygląd super, dwulitrówka w dieslu, automat też nieźle sobie radził choć bez rewelacji. Najgorzej wypadła skrzynia biegów, wnętrze które mimo bogatej wersji zupełnie mi nie przypadło do gustu i fatalna widoczność z tyłu. Gabaryty Sportage na papierze są minimalnie większe od QQ, w praktyce faktycznie może jest ciut większy, ale bez przesady. No i ten znaczek KIA... Fakt, że jeszcze 3 lata temu w ogóle bym na to auto nie spojrzał, ale widać dla mnie jest wciąż za wcześnie na koreańskie produkty :D

 

Podsumowując - Wygląd na korzyść KIA, ale wszystko pozostałe zgarnął QQ. Wybór był tylko jeden - Nissan!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W dzisiejszym odcinku Moto-On na TVN Turbo było krótkie porównanie QQ z RAV4. Droższa Toyota nie okazała się wcale lepsza ... a nawet niektóre elementy jak np. wnętrze okazuje się dużo lepsze w naszych QQ. Jak to powiedziano ... wnętrze QQ to inna epoka względem RAVki, oczywiście na plus QQ.

Będą zapewne powtórki programu więc obejrzyjcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ASX mi się nie podoba - z przodu ten charakterystyczny i mdły wyniosły "ryj", a z tyłu jakby ucięty. Części horrendalnie w Mitsu drogie (wiem, że w Nissanie nie tanie), no i model świeży - ew. niedoróbki testowane na właścicielach (przerabiałem z Astrą II w 98 roku).

 

Yeti jak Yeti, albo ci się podoba, albo nie możesz patrzeć. Silniki TSI wcale nie takie różowe, potrafią też dużo spalić, a zastosowanie turbiny i kompresora może w przyszłości wyciąć dziurę w portfelu właściciela.

 

Sportage/IX35 takie klocki z bardzo słabą widocznością. IX35 z boku wygląda jak łódka, jak pierwsza Honda City (specjalnie przerysowane porównanie). Ale dla mnie najwięksi mimo wszystko konkurenci QQ.

 

Moto-On dziś o 13 na TVN Turbo.

Edytowane przez paba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...