Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Konkurencja


dambam
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Za mną kilka jazd testowych. Poniżje MOJE SUBIEKTYWNE wrażenia:

Kuga: Z zewnątrz chyba najładniejsza. Dodatkowo żadne z testowanych aut nie zachęca kierowcy do tak szybkich zakrętów i popylania po szutrówkach. Pomagają przy tym bardzo dobrze wyprofilowane fotele z przodu, każdy z pełną regulacją. Minus za 2.0 tdci - ewidentnie trzeba poczekać, aż silnik pociągnie auto - strasznie mnie to denerwowało. Dodatkowo środkowa konsola wykonana z plastiku klasy zastawu hi-fi z początku lat 90tych :mellow: - pomyłka. Odpuszczam, bo dla mnie auto zbyt niebezpieczne - pozwala na bardzo szybką jazdę, prędkości nie czuć bo świetnie wyciszone, więc z pewnością kiedy jej nie opanuje :devil:

Yeti: nie masz wątpliwości, że pod twoją maską jest diesel - słyszysz go zawsze - taki urok. Przejechaliśmy szybciej po śląskich asfaltach i po kilku szutrówkach wokół aglomeracji - po 40km jazdy testowej żona zasygnalizowała, że boją ją plecy. Nic takiego nie miało miejsca w Kudze, którą wypożyczaliśmy na 2 weekendy i śmigneliśmy zdecydowanie więcej km. Więc komfort w Yeti zabił ten wybór.

W powyższych autach obecny jest Haldex więc teoretycznie po zimowych drogach powinny radzić sobie lepiej.

ASX - nowy 1.8 diesel MIVEC to jakaś pomyłka - moc może duża, ale poniżej 2000 obrotów dynamika 'malucha' :blink: Zawieszenie wydało się dość miękkie, jeśli chcesz szklany dach to cena porównywalna do Outlandera z zeszłego roku z VW-kim dieslem na pompowtryskach. W środku trochę nudno, za Navi chcą 10kPLN :blink:

Outlander - największy z testowanych, w środku czuć wyższą klasę. Zawieszenie i fotele ze skóry bardzo komfortowe. Za bardzo. Po szybszym zakręcie trzeba czasem wrócić na swoje miejsce :rolleyes: Silnik za słaby - podczas jazdy testowej musiałem wrócić z pasa na rozbiegówkę przy A4, bo nie udało mi się oczekiwanie szybko przyspieszyć i zostałem klasycznie obtrąbiony - wstyd :( Dźwięk z 8 głośników i ogromnego subwoofera super, jak to mówi mój siostrzeniec "tłusty". Jako dupowóz idealny.

Forester - super marka, super Symetrical AWD, super otwierany dach o powierzchni ok 1m2 (jak w moim starym Galancie), super Subaru, ale jakoś z wyposażeniem biednie. Marka jednak sporo kosztuje. Jako jedyny na błotnistej bieżni starego, nieużywanego stadionu koło lotniska w Katowicach poszedł bokiem - bardzo miłe uczucie; przeniesienie napędu naprawdę idealne. Boxer diesel równo rozwija moc. Ale ta cena... i te serwisy...

Koleos - fajnie że babryczna nawigacja do TomTom. Nieprawdopodobna ilość schowków we wnętrzu auta. Stoliki jak w autobusach dla dzieciaków z tyłu. Koło lusterka wstecznego dodatkowe lustro panoramiczne - oprócz pojazdów za tobą widzisz ryjki pasażerów z tyłu - SUPER. Ale tak miękko zestrojone auto z płaskimi fotelami pozbawionymi bocznego trzymania nie rafia w moje gusta.

Sportage - czytają katalog, kupiłbym właśnie kijankę. Wszystko na plus, wszystko lepiej. Ale jakość plastików w środku daje trochę do życzenia. Są dobrze spasowane, ale twarde, szorstkie, nie czułem się przyjemnie.

Duster - to w odróżnieniu od innych trestowanych aut jest AUTO. I nic więcej. Brak w nim komforu (można nawet kupić bez radia, i w sumie dobrze bo firmowe radio wyglada jak takie, które miałem w Poldonie w zeszłym tysiącleciu. Brak mocnych silników. Ale ma ogromny prześwit (21cm), napęd 4x4 więc dojedzie właściwie wszędzi, gdzie kierowca potrzebuje. A po to jest AUTO.

QQ+2 - w środku mało schowków, ale jest większy bagażnik. Są pseudo fotele nr 6 i 7 (choć mniej pseudo niż w większym Outlanderze). Z zewnątrz nie krzyczy "JADE!!!" jak to robi KIA. Fotele miło obejmują plecy, jest dość wygodnie, choć pasażerka z przodu narzekała na brak miejsca na nogi (nisko pociągnięty schowek, ale chłodzony i to na plus). Jest też dwustrefowa klima, której w Mitsu brak. W opanowanej cenie gwarantuje luksus, napęd, navi i niezły dźwięk z radia. Oferuje też nazbyt elokwentną angielkę informującą o żądanym kiwerunku jazdy. Ciekawe czy jak ustawię na język niemiecki usłyszę ostre HALT! :)

 

SUBIEKTYWNIE zwócę się z najprawdopodobniej w kkierunku QQ+2 - cóż innego mógłbym napisać na forum Nissana, żeby nie rozpętac burzy hyhy

 

Pozdrawiam

Bartek

 

PS Takiego długiego posta jeszcze chyba na żadnym forum nie wypisałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie napisane... Polecam jeszcze przejażdżkę X-trail'em. :)

 

Nie zdążyłem - przejechałem się SX4 z 2.0 JTD czili DDIS i powiem, że to auto mnie urzekło.

Małe, lekkie, dynamiczne, oszczędne, prześwit i napęd obecne na pokładzie - brakuje wysokiego komfortu, ale jest przyzwoicie grające radio z 9 głośnikami, grzane fotele i cicho do 140km/h - choć oczywiście nie tak cicho jak w QQ...

 

Trochę szkoda mi zmieniać decyzję wyboru, lecz $$$ w dzisiejszym świecie jest poważną wytyczną.

 

Pozdrawiam Nissanowców.

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zdążyłem - przejechałem się SX4 z 2.0 JTD czili DDIS i powiem, że to auto mnie urzekło.

Dla mnie było za krótkie. Nogi mi się nie mieściły. Dlatego odpadł w przedbiegach. W sumie nie żałuję ;-)

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zdążyłem - przejechałem się SX4 z 2.0 JTD czili DDIS i powiem, że to auto mnie urzekło.

Małe, lekkie, dynamiczne, oszczędne, prześwit i napęd obecne na pokładzie - brakuje wysokiego komfortu, ale jest przyzwoicie grające radio z 9 głośnikami, grzane fotele i cicho do 140km/h - choć oczywiście nie tak cicho jak w QQ...

 

Trochę szkoda mi zmieniać decyzję wyboru, lecz $$$ w dzisiejszym świecie jest poważną wytyczną.

 

Pozdrawiam Nissanowców.

Bartek

Ciasne,małe wnętrze i tandetne materiały,a przy dłuższej jeździe czlowiek czuje się jak z krzyża zdjęty.plus-cena i dobry silnik. Edytowane przez manix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że w takim pogańskim języku.

Albo mi się zdawało albo mają tam w QQ system start/stop. U nas chyba tego jeszcze nie ma, prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że w takim pogańskim języku.

Albo mi się zdawało albo mają tam w QQ system start/stop. U nas chyba tego jeszcze nie ma, prawda?

 

Qashqai jest już w polsce oferowany z tym systemem, ale chyba tylko w silniku 1.6 w ofercie ten system jest już od wprowadzenia modeli z Euro 5 ale chyba w opcji, choć głowy sobie uciąć nie dam

 

 

sprawdziłem w cenniku i system start/stop jest w opcji koszt 1000 zł :) tylko przy silniku 1.6

Edytowane przez pavelsti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno porównanie QQ vel Sportag

(...)

ciekawe co ten "poganin" powiedział a raczej jak wypadł ten test....mam nadzieje ze wsiadając do QQ wypadł on w tescie korzystniej

jest ktos kto rozumie ten "pogański" język? może małe streszczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qashqai jest już w polsce oferowany z tym systemem, ale chyba tylko w silniku 1.6 w ofercie ten system jest już od wprowadzenia modeli z Euro 5 ale chyba w opcji, choć głowy sobie uciąć nie dam

 

 

sprawdziłem w cenniku i system start/stop jest w opcji koszt 1000 zł :) tylko przy silniku 1.6

 

No proszę i przeszło tak cicho na forum :-)

Dzięki za wyręczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Co myślicie o Chevrolecie Orlando wiem ze nie jest to bezpośrednia konkurencja QQ bardziej to takie przerośnięte kombi (7 osobowe w standardzie ale samochód ciekawy a ceny jeszcze ciekawsze podstawowa benzyna 1.8 141KM z manualną klimą ok 63tys. najmocniejszy diesel 2.0 163KM już od 82 tys.tutaj test Orlando ze strony auto-swiat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wygrywamy :dribble:

Edytowane przez else
Połączono, taki temat już był jak słusznie zauważył Castoro... ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygrywamy :dribble:

 

 

Takie testy są robione na zamówienie. Zobacz jak łatwo QQ przegra z np. z rowerem KELLYS?

QQ - KELLYS

1. Lakier 5 - 5

2. Kierownica 5 - 4

3. Widoczność do tyłu 2 - 5

4. Ilość przerzutek 6 - 24

5. Przewietrzanie 3 - 5

 

i tak można w nieskończoność.

 

Pamiętam jak któryś z CANONÓW (wysoka półka) przegrał z jakimś SONIAKIEM tylko dlatego że CANON na wyposażeniu nie miał torby. Jakby torba decydowała o jakości zdjęć.

Edytowane przez Author53
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie testy są robione na zamówienie. Zobacz jak łatwo QQ przegra z np. z rowerem KELLYS?

QQ - KELLYS

1. Lakier 5 - 5

2. Kierownica 5 - 4

3. Widoczność do tyłu 2 - 5

4. Ilość przerzutek 6 - 24

5. Przewietrzanie 3 - 5

 

i tak można w nieskończoność.

 

Pamiętam jak któryś z CANONÓW (wysoka półka) przegrał z jakimś SONIAKIEM tylko dlatego że CANON na wyposażeniu nie miał torby. Jakby torba decydowała o jakości zdjęć.

Heeeeeeeeeee- dobre

A swoją drogą markson gdybyś poszukał w wyszukiwarce to byś zobaczył że już jest temat "konkurencja" , założony przez danbam., po co więc zakładać taki sam ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm porównanie jak porównanie i tak nie rozumiem za wiele, ale mnie zainteresowało to jak można skonfigurować Qashqaia na Ukrainie, choć może się nie znam ale chyba QQ po liftingu był od razu w wersji Tekna z relingami i 18" felgami a w teście wygląda autko jak Accenta + panorama + NC + ksenon :) szkoda że tak w polsce nie można

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm porównanie jak porównanie i tak nie rozumiem za wiele, ale mnie zainteresowało to jak można skonfigurować Qashqaia na Ukrainie, choć może się nie znam ale chyba QQ po liftingu był od razu w wersji Tekna z relingami i 18" felgami a w teście wygląda autko jak Accenta + panorama + NC + ksenon :) szkoda że tak w polsce nie można

 

 

Bo Polska to jest taki dziwny kraj z ktorym nikt sie nie liczy, a który wszyscy a przede wszystkim sami Polacy okradają. Mamy wiecej z Amerykanów niz sami Amerykanie. Cenimy wszystko co obce (fast food'y) zapominajac o swojej kulturze (schabowy z kapustką i ziemniaczkami :rolleyes2: )

Edytowane przez Author53
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i bardzo agresywni jesteśmy, na drodze w szczególności :)

 

Ooo tak!!!

Wczoraj jechałem do Karpacza i jeden srebrny QQ z rejestracją POXXXXXX siedział mi na zderzaku mimo ze droga nie pozwalała na szybsza jazdę. Potem kilka razy wyprzedził mnie na podwójnej ciągłej, bo na prostej nie miał szans. Kilka razy doprowadził do sytuacji gdzie samochód jadący z naprzeciwka musiał prawym kołem jechać po rowie. Odpuściłem biedakowi, bo by kogoś zabił, ale miał pecha. Na wjeździe do Karpacza stał na poboczu i wymieniał kurtuazyjne zwroty z ….. POLICJĄ. Czasami mam ochotę zatrzymać taki samochód na drodze i wp..…ić kierowcy.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie tak, nigdy nie mogę zrozumieć gdzie się śpieszą ci którzy wyprzedzają na zakręcie, wieczorem, pod górę? zrozumiałbym rywalizację sportową, o kobietę, itp., ale to ani tor, przeważnie nie jadą w konkursie, a z dzieciakami, żoną, teściową!

 

jeżdżą też pobudzeni, po narkotykach (tak tak, niby nikt tu nic nie w Polsce pali, a by zjarali Europę)

ostatnio idę sobie z bratem chodnikiem, a tu taki włączył się do ruchu i zatrzymał się ostentacyjnie na jezdni i pije colę patrząc się głupio w lusterko. jadąca za nim kobieta czeka, potem próbuje ominąć, zatrąbić - no i rybka połknęła haczyk, gdy zmieniła pas, pognał za nią i zajechał drogę, zbluzgał, itp, itd.

 

chore, nigdzie na świecie tak nie ma! a bywam w wielu państwach

 

ludzi, służby Polacy mają za debili i frajerów, znaki za gówno

Edytowane przez paba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem wczoraj eksperyment: autostrada, średnie natężenie ruchu, wyjechałem ze znajomymi w trasę około 100km na dwa samochody, oni powolutku, bo z rowerami na dachu, a ja jechałem dość szybko. Efekt był taki, że przed celem naszej podróży obaj staliśmy w tym samym korku przy czym kolega czasowo 3-5minut za mną! To jest tyle co nic...

 

Tyle co nic, a tak zawsze większe ryzyko powrotu z podróży nogami do przodu w plastikowym worku.

 

Chociaż z 2giej strony często-gęsto w workach wracają ci, którzy jechali naprzeciwko idioty bez mózgu, który łamie nogę czy rękę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście zgadzam się z ogólnym przesłaniem co do ostrożnej jazdy, kropka.

 

Nie mniej wyjątkowo bawią mnie relacje o wariatach na drodze, z których wynika że opisujący takiego wariata ścigał się z nim przez wiele kilometrów :rolleyes:

 

No ale chyba nieźle offtopujemy, może darują...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja nie mam systemu start/stop ale jak rozmawiałem ze sprzedawcą KIA [chciałem pierwotnie kupić konkurenta] to odradzał mi podobne rozwiązanie stosowane w ich autach. Jestem ciekawy czy ktoś ma to w swoim QQ i czy jest z niego zadowolony ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...