Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Gaz w QQ


wojciechu11
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panie DINO a w którym miejscu mojego zdania jest napisane że wszędzie tyle kosztuje???? To nie poezja to nie interpretuj po swojemu.

 

przepraszam, masz rację, nigdzie nie napisałeś, że to standard

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam QQ od 6 miesięcy i cały czas się zastanawiam nad założeniem gazu szkoda mi gwarancji bo z tego co wiem gwarancja przepada na silnik elektryke i elektronike chyba że jest jeszcze coś o czym niewiem....może poczekam do pierwszego przeglądu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość qasimodo

Moj jest zagazownay od ponad roku - przejechalem ponad 33000 km i jak dotad zadnych problemow z silnikiem czy instalacja. Instalacja Landi Renzo - ta sama, ktora instaluja do Octavi.

 

Tygdniowo przejezdzam ok 600 km, staram sie jezdzic ekonomincznie tj do 100 km i spokojnie, ale z reguly zdrza mi sie czesto przycisnac.

Spalanie na benzynie, bylo okolo srednio 8 - 8,5 litra (zdecydowane mniej dynamiczna jazda) na gazie ok 8.5-9.5 litra (9.5 przy agresywniejszej jezdzie), autostrada 160-180 km na godz to spalanie rzedu 11-12 litrow.

 

Oszczednosci mysle ze kazdy sam moze wyliczyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Wczoraj zakupiłem QQ. W 2 dni zrobiłem już 1000km, bo daleko stał i musiałem go przywieść. 2007 rok, 1.6 115KM. Widzę, że pniżej 7 litrów nie zejdę, ale i więcej niż 8l. mi nie pokazał. Moje pytanie, czy istnieją jakieś poważne przeciwskazania do zamontowania instalacji LPG w tym aucie? Dzwoniłem do jednej z większych firm zakładających instalacje w Łodzi i powiedziano mi, że muszę przyjechać na oględziny, a jeśli się da, to muszą domontować system smarowania zaworów i zapowiadają bardzo częste przeglądy. Podobno są wersje tego silnika, gdzie nie podejmują się założenia instalacji. Może być tak, że nie będę mógł go zagazować? Pomijam fakt, że Nissan nie zaleca gazu przy tym silniku,to już wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LPG jak najbardziej znam gościa który ma 2.0 140 km lpg QQ i sobie chwali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat ze strony:

http://www.okgaz.pl/ekspert-radzi/48-ekspert-radzi/4852-nissan-quasqai-16-i-lpg.html

"Długo szukam rzetelnej informacji o możliwości zastosowania instalacji gazowej w samochodzie Nissan Quasqai 1,6 czyli silnik HR16DE rok prod. 2011. Przeczytałem Pana opinie o montażu instalacji w tym silniku na stronie "Okgaz" z 07.03.2012. ..

 

Producent zabrania montażu i grozi utratą gwarancji i o niczym więcej nie informuje.

Natomiast pseudo opinii jest tyle ile warsztatów w których pytałem.

Słyszałem teorie o:

- wypalaniu zaworów, gniazd zaworowych (konieczność montażu lubryfikatorów - co jest niezrozumiałe dla mnie jak drobina oleju ma zapobiec wypaleniu się gniazda)

- niszczeniu katalizatorów (informacja z firmy Czakram) Bardzo Pana proszę o kilka zdań w tym temacie, skąd tyle kontrowersji i teorii skoro wg Pana nie ma przeciwwskazań.

Lucjan

 

Krzysztof Rodels: W przypadku Nissana Quasqui z silnikiem 1,6 nie stwierdziliśmy , przypadków nieprawidłowej pracy na paliwie gazowym i ewentualnych negatywnych konsekwencji dla silnika. Wiele zależy od sposobu eksploatacji pojazdu oraz dbałości o układ zapłonowy. Wielu producentów pojazdów , aby uniknąć ewentualnych problemów z samochodami zasilanymi paliwem gazowym , montowanych na rynku wtórnym , podejmuje profilaktycznie tego typu decyzje.

Przypadki uszkodzeń katalizatorów występowały jedynie w jednostkach 2.0 litra , głównie na rynku włoskim , związane to jest głównie z zupełnie inną eksploatacją samochodu , głównie na długich trasach pod stałym dużym obciążeniem silnika.

W chwili obecnej nowoczesne centralki sterujące dawką paliwa gazowego, mają dodatkowe opcje programowe , umożliwiające odcięcie zasilania gazowego po przekroczeniu określonej prędkości obrotowej , jak i dawkowanie paliwa benzynowego w trakcie zasilania gazowego. Pozwala to na ochronę głowicy silnika przed ewentualnym przegrzaniem."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest to mgła bo nie chodzi o przegrzanie głowicy jeszcze nie słyszałem o instalce lpg która by miała czujki w głowicy ,,, kto by chciał robić odwierty w czymś co jest naszpikowane kanałem wodnym i olejowym ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce Nissan zabiera gwarancję za gazowanie auta. I tu pytanie czy silniki na polskę sa inne?? Dla przykładu we włoszech sprzedają qq z fabryczną instalką lpg

http://www.nissan.it/#vehicles/crossovers/qashqai/pricing-and-specifications/gpl

ciekawe co by na to powiedział dział techniczny nissan poland:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa u nas nie zalecają a tam (Włochy) sprzedają z pełną gwarancja . Co to za instalacja lub co za zmiany w silniku że wszystko pracuje jak należy lub dlaczego w Polsce odradzają ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to bez dodatkowych przeglądów instalacji, tylko tak jak w samym benzynowym 30 000 km.lub 12 - miesięcy. Czymś się musi różnić ta wersja -zbiornik mieści 46,4 l. gazu i pozwala przejechać na samym gazie około 559 km. a na obu paliwach nawet 1600 km.

Wiedziałem już o tej wersji od jakiegoś czasu ( ECO Visia lub ECO Acenta) , no ale cóż jeśli w Polsce nie dostępna. A we Włoszech taka sama wersja ( jakakolwiek) jest znacznie droższa niż w Polsce. Może w końcu się przebudzą i dadzą też na nasz rynek ?

Edytowane przez castoro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy ten silnik wypuszczany na włochy jest zmodernizowany pod lpg, typu utwardzenie gniazd zaworowych, głowica. Może ktoś ma jakieś informacje na ten temat??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy ten silnik wypuszczany na włochy jest zmodernizowany pod lpg, typu utwardzenie gniazd zaworowych, głowica. Może ktoś ma jakieś informacje na ten temat??

 

Pytałem włochów - poniżej odpowiedź

 

icon_post_target.gifda lopez7992 » sabato 9 marzo 2013, 11:34

castoro ha scritto;
:Vorrei chiedere ai posessori delle QQ con motore Eco-Visia/ Acenta GPL delle informazioni su questo motore.

Siccome in Polonia non e` in vendita` questa versione e chi vuole installare impianto gas su normale versione benzina, ti tolgono la garanzia. Quindi, forse qualcuno sa dirmi se su questo motore
"eco"
sono per caso indurite le sedi delle valvole , o la testa ev. altre predisposizioni speciali, oppure montano sempre lo stesso motore 1.6 benzina senza modifiche / predisposizioni ?.

Grazie e saluti castoro
huh.gif

 

Hanno rinforzato le sedi valvole / wzmocnili gniazda zaworów

Edytowane przez castoro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie montażu instalacji LPG w QQ+2 i 3-ego rzędu foteli, chciałem wymontować 3 rząd foteli i założyć butle w miejscu koła zapasowego, tylko czym później zakryć miejsce po fotelach, słyszałem ze w autach QQ+2 z "kratką" fotele były wyjmowane, czym serwis zakrywał podłogę bagażnika, jest jakaś oryginalna wykładzina ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MERU

Ja mam założoną instalacje w +2 i nic nie trzeba wyjmować, jedynie subwoofer i w to miejsce wchodzi butla 59 litrów. Siedzenia odstają i się nie zamkną, ale wystarczy o około 2 cm podnieść te zatrzaski w które się zatrzaskują i jest ok wszystko.

Jak będziesz chciał więcej info to nie ma sprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Castro dzieki za odpowiedz , i przy okazji podziwiam znajomość włoskiego. No i jednak silnik fabrycznie jest podrasowany pod lpg, a myślałem że to dokładnie taki motor jak u nas. A z drugiej strony to szkoda że nissan nie zdecydował sie na wprowadzić modelu eco na nasz rynek bo mysle że byłby to murowany sukces, poza włochami to jednak u nas w pl najwięcej aut się gazuje. No nic pozyjemy zobaczymy jak nasze qq sprawuje sie na gazie, u mnie jak narazie po 40 tysiach od założenia instalacji w 2.0 wszystko ok. oby tak dalej. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

witam kolegów

jestem nowym użytkownikiem na tym forum

przegladam własnie dyskusję na temat gazu w aucie i widzę że wiekszosc osób zna jazde na lpg tylko z opowuadan

miałem juz duzo samochodów ,zarowno na gaz jak i diesla

otórz lpg nigdy nie mialem problemów ,mialem wprawdzie zawsze dobrej klasy instalacje i moze dlatego nie bylo problemów

obecnie mam qq 1 6 i tez wlasnie zalozylem instalacje lpg .

zalozylem w dobrym xakaldzie i na dobrych podzespolach stag wtryski hana lpg

wszystko dziala idealnie nie czuc komletnie przelaczania benzyna gaz

kiedys mialem nowego vw i tez zalozylem zrobilem prawie 100 tys na gazie i nic kpl sie nie dzialo .zresztą auto sprzedalem znajomemu i nadal jezdzi bez problemow .przebieg auta to ponad 200 tys km

przed zalozeniem lpg do qq wyslalem zapytania do prinsa (firmy chyba nie musze przedstawiac )czy z tymi silnikami sa jakies problemy -podobno jakies z katalizatorem ) dostalem odpowidz ze to jakas bzdura i nigdy nie zanotowali takiej awarii w europie

(zajmuje sie zawodowo motoryzacje -czesciami zamiennymi i mam kontakt z firmę prins )

koncząc polecam lpg dla tych co chcą oszczedzic a dla innych jak chcą sponsorowac państwo życzę miłej jazdy

 

Kolego widzę, że jesteś z Rzeszowa. Możesz napisać gdzie zakładałeś gaz i jaką masz wersje silnika? Czy są to może dwa wtryski na cylinder?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcinnn mogę ci poleci w Mławie, Kawałek drogi jest ale na prawdę warto. Zagazowałem u nich dwa i jestem bardzo zadowolony, a QQ chodzi superowo i bezproblemowo.

Pozdrawim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Przejechałem na gazie 35tys km i teraz właśnie muszę remonotwać silnik (regeneracja głowicy). Wygląda na to że gaz w QQ to nie jest dobry pomysł. Mam 2 zawory przepalone i kilka innych też w słabym stanie.

Witam

Mam pare pytań -jaki  silnik posiadasz, ile auto ma ogólnie km, sprawdzałeś stan luzów zaworowych przed założeniem instalki, jakie masz komponenty  LPG ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejechałem na gazie 35tys km i teraz właśnie muszę remonotwać silnik (regeneracja głowicy). Wygląda na to że gaz w QQ to nie jest dobry pomysł. Mam 2 zawory przepalone i kilka innych też w słabym stanie.

 

mariosoft - napisz proszę jaki masz silnik i ile krzyknęli za regenerację głowicy, bo rozpatrując za i przeciw doliczam koszt remontu w przyszłości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...