Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Gaz w QQ


wojciechu11
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Coś mi się wydaje że to był post podpucha, coś w tym rodzaju bo nie możłiwym jest uszkodzenie silnika po 35 tys. km. A i kolega napisał tylko jeden postnic więcej by zasiać zamęt. Nie realne by rozwalić silnik po takim przebiegu. Takie jest moje zdanie. To ściema na maksa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest możliwe jak gaz robi ktoś kto nie potrafi zrobić tego porządnie to i po 10 tysiach moze być lipa. Chyba że kolega miał pecha i trafił na felerny silnik. 


No i mariosoft więcej info co za silnik, instalacja (czy masz lubryfikacje, jakie wtryski)  itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Właśnie odebrałem auto po regeneracji. Koszt 3.5 tys. zł - regeneracja wszystkich 16 gniazd. Trzeba było wymienić też wszystkie 8 zaworów wydechowych.

Po takim czymś to teraz boję się jeździć na gazie i zastanawiam się nad demontażem instalacji.

Silnik jest 1.6 benzyna 114KM. Lubryfikacja jest założona, ale jak na moje oko to chyba źle: wpust jest od strony pierwszego cylindra, a powinien być chyba od strony ostatniego, czyli od tego gdzie powietrze wlatuje.

Trudno się jednoznacznie stwierdzić, może to jakiś pechowy model, albo coś. Teraz szukam jakiegoś dobrego gazownika w Gdańsku żeby sprawdził czy instalacja jest na pewno dobrze zrobiona. Do jednego zadzwoniłem i mi powiedział że do QQ to on nie montuje autogazu bo te auto jest u niego na czarnej liście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz kiedy zauważyłeś że coś jest nie tak i jakie były początkowe objawy. Może to pomoże innym. Pozdro


Jak nie problem podjechać do Gdynia to polecam auto na gaz Szadkowski ul. Olgierda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu sie tak stało, ja u siebie nie mam lubryfikacji bo mój gazownik stwierdził że to nie potrzebne ale i ja mam inny silnik to fakt. Poszukaj dobrego fachowca i niech zobaczy co ty tam masz założone bo możliwe że ktoś to spierdzielił na maksa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz kiedy zauważyłeś że coś jest nie tak i jakie były początkowe objawy. Może to pomoże innym. Pozdro

Jak nie problem podjechać do Gdynia to polecam auto na gaz Szadkowski ul. Olgierda

Dzięki, sprawdzę.

Oznaki dziwnego działania silnika zaczęły się krótko po zagazowaniu auta, po jakichś 2 miesiącach. Na początku było to sporadyczne gubienie zapłonu (lekkie szarpnięcia auta, szczególnie przy jeździe pod górkę), potem problem narastał, szarpnięcia były coraz częstsze. Zaczęło się od wymiany wszystkich świec, potem cewek zapłonowych, a problem dalej narastał. Problem był ledwie wyczuwalny przy jeździe na benzynie, ale pod koniec już nawet ciężko było jeździć nawet na benzynie.

Co to lubryfikacji to ciężko stwierdzić, bo u mnie były wypalone tylko zawory wylotowe, ale remont dotyczyć wszystkich gniazd.

Lubryfikacja moim zdaniem nie może ochronić zaworów wylotowych, bo niby jak, skoro podłącza się ją do wlotu powietrza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rootmaster

Problem wg mnie leżał w diagnozie. Przy wypadaniu zapłonów mechanik powinien sprawdzić ciśnienie w cylindrach i wtedy wyszłoby że trzeba regulować natychmiast luzy zaworów. Oczywiście po regulacji luzów należało szukać dalej przyczyn takiego stanu rzeczy a jest to oczywiście zbyt uboga mieszanka jak na mój gust. Regulacja z sondą AFR powinna dać oczekiwane rezultaty w postaci długiej żywotności silnika. Niestety jak na lekarstwo u nas jest mechaników którzy regulują instalacje LPG z sondą AFR w wydechu a tylko taka regulacja wg mnie jest odpowiednia.

Pozdrawiam

Edytowane przez rootmaster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, sprawdzę.

Oznaki dziwnego działania silnika zaczęły się krótko po zagazowaniu auta, po jakichś 2 miesiącach. Na początku było to sporadyczne gubienie zapłonu (lekkie szarpnięcia auta, szczególnie przy jeździe pod górkę), potem problem narastał, szarpnięcia były coraz częstsze. Zaczęło się od wymiany wszystkich świec, potem cewek zapłonowych, a problem dalej narastał. Problem był ledwie wyczuwalny przy jeździe na benzynie, ale pod koniec już nawet ciężko było jeździć nawet na benzynie.

Co to lubryfikacji to ciężko stwierdzić, bo u mnie były wypalone tylko zawory wylotowe, ale remont dotyczyć wszystkich gniazd.

Lubryfikacja moim zdaniem nie może ochronić zaworów wylotowych, bo niby jak, skoro podłącza się ją do wlotu powietrza?

Napisz u kogo zakładałeś gaz i daj zdjęcia spod maski (jeśli jeszcze masz gaz), żeby się nie okazało, że za chwilę znów będziesz miał głowicę do remontu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

 

arti5c ja też będę robił LPG w Mławie o Nowotczyńskiego; już jedną instalację robiłem tam i jestem bardzo zadowolony. Tylko czy mógłbyś coś bliżej napisać na temat tych ostatnich foteli jak to wygląda u Ciebie... Czy w Mławie sobie z tym poradzą. Napisz mi też co zrobiłeś z subem ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Odkopię nieco temat, jak wygląda sprawa rozkładanych foteli w QQ+2 po montażu LPG? Czy da się jeszcze je użytkować (rozłożyć)?

Czy w bagażniku powstaje "schodek", ewentualnie mocno to przeszkadza w użytkowaniu? Teraz płaska podłoga jest super, żonka wsuwa i wysuwa wózek jedną ręka bez żadnych problemów... Dzięki za wszelkie informacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

witam moze ktos dac namiary na dobrego gazownika w Gdyni i okolicy i czy ktoś rozwiazał już problem subwofera gdzie go umiescic po zamontowaniu butli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.Polecam instalke gazu ELPIGAZ ...poprostu bajka... 4 generacja plus 100 000 przebiegu badz 5lat gwarancji...wymiana filterkow co15 000 pierwszy a przy 30000 oba dwa  naraz;) takze srednie spalanie przy jezdzie zony... ok.10 l. w razie w sluze pomoca.pozdrowki;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Polecam instalke gazu ELPIGAZ ...poprostu bajka... 4 generacja plus 100 000 przebiegu badz 5lat gwarancji...wymiana filterkow co15 000 pierwszy a przy 30000 oba dwa  naraz;) takze srednie spalanie przy jezdzie zony... ok.10 l. w razie w sluze pomoca.pozdrowki;D

 

Tak się składa że jestem użytkownikiem aut z lpg od wielu lat i ta wymiana filtra co 30 tyś. to troszkę nie porozumienie max co 10 tyś.  tam jest taki syf że masakra wiem to z własnego doświadczenia. Mimo tego że gaz tankuję wyłącznie na stacjach "firmowych". Mówię tu o filtrze pierwszym w elektrozaworze jak i fazy lotnej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa że jestem użytkownikiem aut z lpg od wielu lat i ta wymiana filtra co 30 tyś. to troszkę nie porozumienie max co 10 tyś.  tam jest taki syf że masakra wiem to z własnego doświadczenia. Mimo tego że gaz tankuję wyłącznie na stacjach "firmowych". Mówię tu o filtrze pierwszym w elektrozaworze jak i fazy lotnej. 

Zgadza się zgadza, co 10 000 wymiana i lepiej tego nie przeciągać bo można żałować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy się da,nie wiem czy zakładał,ale już gdzieś pisałem,że czytałem o gazie do 1.2 DiG-t ,że się nie da....a czy na prawdę,czas  i to chyba niedługi pokaże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witajcie,

Pytanko do Arti5c - czy możesz napisać jakich wymiarów butlę zainstalowałeś w swoim +2 (ta 59l) ?

Co z podłogą w bagażniku przy takiej instalacji, ja jak przymierzałem z gazownikiem butlę 59l o wys. 22 cm to do zapięcia tych foteli z bagażnika brakowało jakieś 6 cm czyli tyle musiałbym podnieść na mocowaniu. Podaj więcej szczegółów proszę jak udało się uzyskać równą i poziomą powierzchnię bagażnika przy butli 59l.

 

Pozdry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ANDREWS 

Butla ELPIGAZ TRIODALNY, wysokość 190 mm, średnica 720 mm, pojemność 59 l.

Mocowania te które są w podłodze trzeba okręcić i podłożyć drewnianą listewkę około 2 cm przewiercić ja i przykręcić wszystko, to wystarcza  do zatrzaśnięcia mocowań i wszystko gro i bucy.  Nadal zero problemów z silnikiem i instalacją, chodzi jak marzenie.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy się da,nie wiem czy zakładał,ale już gdzieś pisałem,że czytałem o gazie do 1.2 DiG-t ,że się nie da....a czy na prawdę,czas  i to chyba niedługi pokaże

Nissan Qashqai 1.2 montaż LPG: http://allegro.pl/nissan-qashqai-1-2-montaz-lpg-i5082763455.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arti5c jestem już po instalacji instalacji lpg :) spec wrzucił mi butlę o wymiarach 18 x 60 cm pojemność 49 litrów i już do tej butli musiałem podnieść te mocowania o około 3 cm. Powoduje to także podniesienie podłogi tez o te 3 cm i jej załamywanie sie w miejscu łączenia. Nie wiem jak moze się tam zmieścić butla o tych wymiarach bez ruszania tych mocowań.... Jakiś pomysł ?

 

Drugie pytanie do fachowców od lpg, instalacja śmiga elegancko, moc jakby bez zmian ale jest jeden szkopuł mianowicie przy wchodzeniu silnika powyżej 3 tys obrotów pojawia sie dziura i brak mocy. Instalacje mam na techu, adaptacja ODB włączona a barakudy są bez dysz. Co mogę poprawić aby to wyeliminować ? Dysponuje gasdroidem i modułem bt.

 

I trzeci temat wlew gazu, mam pod klapką ale klapka się do końca nie domyka z wkreconą przedłużką. Czy istnieją różne długości tych przedłużek aby dobrać krótszą ?

 

Dzięki za dotychczasowa pomoc w doborze instalacji.

 

Pozdry

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

witam wszystkich, czy zna któryś z kolegów albo koleżanek dobrego gazownika w Gdyni albo okolicach i jaką instalację gazową założyć do QQ 2,0 benzyna dzięki z góry i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.szanowny kolego polecam instalacje gazu jesli masz dostepna.... ELPIGAZ =5letnia gwarancja lub 100 000 tysiecy kilometrow... ;) 45 tys przejechalem i dolewka oleju jedyne 0.4 litra przy przebiegu 140 000 tysiecy... pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam od dwóch dni jestem posiadaczem instalacji gazowej BRC zbiornik 50 litrów -gazu ok 44 litry instalacja montowana w Sopocie firma AUTO SYSTEM koszt 3350 zł. z lubryfikacją bardzo miła i profesjonalna obsługa na razie wszystko działa bez zarzutu po ok.dwóch tysiącach mam przyjechać na kontrole pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...