Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

BFGoodrich ALL TERRAIN T/A KO


daniel_a
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam w D22 grabbery - bardzo zacne opony, później wrzucę fotkę.

 

Tez mam Grabbery AT2 od września ub. r. - jestem zadowolony. Nie uciekają na śliskim asfalcie, na każdym śniegu dobra trakcja. Są miększe od wspomnianych BFG. Do błota sie nie nadają, jak MT. Spalanie niewiele wzrosło porównując z szosówkami. Troszkę szumią, ale nie miałem porównania z niczym innym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich 3 latka zdzierałem Yokohame Geolander A/T-S 235/60r16 troche śmiesznie wyglądał jakby niskoprofilowe ale dopiero tej zimy gdy bieżnik się skończył niewielkie problemy były z jazdą po lesie po nieodśnieżonych drogach. Obecnie mam Bridgestone Dueler A/T 694 235/70 R16 od jakiś 1500 km są napewno cichsze a i w terenie spisują sie nie gorzej od poprzednich. Kwestia gustu każdy szuka sobie czegoś co mu bedzie pasował jak pisali wyżej "przedmówcy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to wygląda:

 

25042012127.jpg

 

25042012128.jpg

 

25042012129.jpg

 

25042012130.jpg

 

25042012131.jpg

 

Jak kolega pisał wcześniej grabbery są bardziej miękkie co można wyczuć przy hamowaniu - kto nie przyzwyczajony może się lekko zdziwić. Na czarnym przyjemne - dźwięk nienachalny :) . W terenie jak na AT - super :thumbsup: naprawdę pozytywnie zaskakują. Ale BF nie są gorsze, na czarnym śmigam sobie do 160 bez kompleksów, w terenie też robią bardzo dobrze jak na AT. W zeszłym sezonie bez problemów pokonałem pod Kwidzynem torfowe łąki, po deszczach kiedy darnina pękała jak stare płótno. Oczywiście trzeba było dynamicznie operować butem ale się dało bez pomocy :

 

20110906698.jpg

 

Chociaż inny sprzęt skapitulował:

 

20110905686.jpg

 

20110905683.jpg

 

Tak więc jak już mówiłem każdy musi sam dojść czego mu potrzeba.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

czy jak załoze felgi o ET20 to bedzie to sprawialo problem? Oczywiscie do Terrano II

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko pamietaj ze z takim ET felga schowa Ci sie bardziej w nadkolu, a nie wiem ile jest tam jest miejsca. Jesli kapec bedzie za szeroki to Ci bedzie tarło o wnętrze nadkola.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pośmigałem sobie trochę na Graberach i odnoszę wrażenie, że jest ... lepiej niż na BFG. Napewno bardziej miękko i chyba ciszej, ale trudno mi to stwierdzić do końca, bo D22 w porównaniu do patha to brzmi jak wiadro gwoździ na drągu. Ale wrażenia bardzo pozytywne, na tyle że jak zjadę w pathu BFG to sobie zarzucę Grabery (no chyba że mnie coś jeszcze innego oświeci).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie załozylem felgi (jeszcze bez opon) na samochod i wydaje sie byc dobrze. Nic nie obciera ale zastanawiam sie czy jak zaloze opony przy maksymalnym skrecie cos sie nie bedzie dziac. Skoro kolega Thespian jest zdania, ze bedzie ok to mu wierze:) Wlasnie zamawiam BFG AT i jak juz bedzie na Terrano to dam znac i wrzuce jakas fote dla potomnych:) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od maksymalnego skrętu są regulowane ograniczniki skrętu... Jeździłem na takim zestawie z goodyearami wranglerami 31' działało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to musisz sprawdzić w pozycji z maksymalnym skrętem i zawieszeniem na górze.

ee +20 czemu w ta stroną w druga jest fajniej :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam, teraz mam -25 i jest lepiej, oczywiście pozostaje problem przednich nadkoli do rozwiązania (mówiąc wprost, trzeba zrobić lift budy :)), tylne kółka chowają się w nadkola na wykrzyżach, a podczas poprzecznego garbika nie stwarzają problemu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

et +20 dlatego, ze nadarzyla sie okazja zakupu felg po bardzo okazyjnej cenie wiec dlugo sie nie wachalem. Dla wszystkich zainteresowanych potwierdzam to co napisal kolega Thespian tzn. ze felgi o takiej glebokosci osadzenia nie utrudniaja w zadnym stoponiu jazdy i nic nie trzeba przerabiac. Zgodnie z obietnica ponizej wstawiam dwa pogladowe zdjecia jak samochod sie teraz prezentuje. Co prawda brakuje jeszcze dekli na srodku ale to kwestia braku czasu bo musze kupic sruby do ich zamocowania. pozdrawiam

imag0192wy.jpg

 

imag0193a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nominalnie jest chyba +12 wiec na pewno nie przeszkadzają w niczym,

jeśli chodzi jazdę to chowając koło pod samochód (et na większy +) -> ujemny promień zataczania sie zwiększa czyli samochód lepiej stabilizuje / utrzymuje kierunek na wprost

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe no na zdjeciach jakis tydzien po korekcie lakieru ale w lesie jak jest to kazdy wie i pewnie niedlugo pojawia sie nowe rysy:P Zdjecie zrobione zaraz po wyjezdzie z wulkanizacji wiec w miejskim otoczeniu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaaaaaa... oni pędzelkiem myli komorę silnika!!! i nadkola, i polerowali... i ryski usuneli...

 

Ciekawe jaki byłby koszt żeby to robić po każdym wyjeździe w teren :)

 

Ale fajna sprawa jeśli ktoś w pewnym momencie postanowi sprzedać pokraka, jako "niejeżdżonego w terenie"... Chociaż po prawdzie jak się wjedzie w teren to na ryskach się nie kończy, są też wgniotki :( wgniotek nie spolerują... no i rysy do podkładu... no i rysy do blachy...

 

Ale i tak fajna sprawa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieeee... Niedopowiedzenia tworza glupie teorie... Detailing to hobby mojego brata i nigdy bym sie na to nie zdecydowal gdybym mial za to placic tyle ile to normalnie kosztuje czyli ok 2000zl. A tak mam ladnie zrobiony samochod za darmo:) Z racji wykonywanej pracy samochod bez przerwy jezdzi w terenie i naprawde nie zastanawiam się czy wjezdzac tam gdzie niejeden by poszedl:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...