Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Naped na 4 kola, czy wart jest doplaty 8 tys?


Gość ATs
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak napisał Dareq wszystko zależy od potrzeby. Ja gdybym mieszkał przy głównej drodze pewnie nie miałbym 4wd, ale niestety tak nie jest. Mam ok 400 m od asfaltu i nachylenie prawie pod sam dom. Zanim miałem qq drżałem patrząc wieczór za okno jak ostro sypało. Łańcuchy w bagażniku na stałe i zakładanie w czystym ubranku czy to do pracy , czy z powrotem - nic przyjemnego. Chociaż po jakimś czasie robiłem to już automatycznie :). Teraz pogodą w zimie się praktycznie nie przejmuję, po prostu wsiadam w autko i jadę. Nie raz zdarzało mi się rozgarniać maską świeży śnieg, nie widząc drogi - bezcenne. Jadąc pod górę czy to zasypana czy oblodzona droga to bajka. Na wszelki wypadek zapinam lock pod górę. Nigdy nie miałem problemu z wyjazdem. Przykro się czasem robiło widząc sąsiadów zostawiających samochody na dole i brnących przez śnieg lub zakładających łańcuchy na kolanach. Tak że mogę śmiało powiedzieć, że dla mnie warto, zwłaszcza, że zostałem namówiony na dopłatę do napędu dzień przed ostatecznymi negocjacjami. Dodatkowo w tym roku jechałem na nartki w góry w nocy i przy padającym cały czas śniegu i naprawdę jechało się przyjemnie, bez uślizgów, poślizgów - bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam podjazd pod górę :) Jak jest bardzo ślisko to oprócz włączenia locka wyłączam ESP. Wczoraj podczas spokojniejszego podjeżdżania prawie stanąłem w najgorszym miejscu. Dobrze, że kawałek dalej było posypane :) Dobrze, że w QQ można wyłączyć ingerowanie tego systemu. Wysyłane z mojego GT-N7100 za pomocą Tapatalk 2

Edytowane przez Michalmiko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam podjazd pod górę :) Jak jest bardzo ślisko to oprócz locka wyłączam ESP. Wczoraj podczas spokojniejszego podjeżdżania prawie stanąłem w najgorszym miejscu. Dobrze, że kawałek dalej było posypane :) Dobrze, że w QQ można wyłączyć ingerowanie tego systemu. Wysyłane z mojego GT-N7100 za pomocą Tapatalk 2

Tu się zgodzę, ESP może w  drastycznych przypadkach przeszkadzać. Mi się nie zdarzyła jeszcze pod górę konieczność wyłączenia, ale kiedyś z pozycji zatrzymanej pod górkę musiałem wyłączyć ESP. Były w internecie gdzieś fajne testy na śniegu pod górkę min. qq 4x4 z ESP i bez.

 

Znalazłem coś takiego z grand vitarą. Oczywiście tez wiele zależy od systemów 4wd i techniki jazdy kierującego.

 

http://www.youtube.com/watch?v=Zy8jocfu0bg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To jest dyskusja z rodzaju wyższosci Świąt ........... Wybór zależy od potrzeby. Mam napęd 4WD i sobie go chwale. Co prawda nie miszkam na biegunie i snieg nie lezy tu ciagle ale ..... Komfort pewności jest ....... bezcenny :)

 

Ja nie uważam, że to tylko wyższość Swiąt... i komfort pewności. Dla mnie to także bezpieczeństwo karoserii na zaśnieżonym podjeździe garażu, nawet drobna stłuczka czy obcierka może nieżle kosztować z lakierem i cieniowaniem. To również bezpieczeństwo na trasie przy zaśnieżonej lub mokrej nawierzchni. Generalnie traktowałem napęd na 4 jako inwestycję w bezpieczeństwo swoje i rodziny, pasażerów, innych użytkowników drogi. Pytanie czy warto inwestować w bezpieczeństwo jest retoryczne, więc właściwszym jest zapytanie czy stać nas kupując na wydatek 8 tysięcy - a na to pytanie każdy sobie sam odpowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam i mam pytanko. Czy jest możliwe "dołożenie' napędu 4x4 do istniejącego napędu na jedną oś z poziomu dealera/mechanika? Czy to jest możliwe jedynie z poziomu fabryki i decyzja musi zostać podjęta przed wyborem?

Pytanie oczywiście czysto teoretyczne, chyba, żeby się okazało, że można ;-))

 

Pozdrawiam

Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i mam pytanko. Czy jest możliwe "dołożenie' napędu 4x4 do istniejącego napędu na jedną oś z poziomu dealera/mechanika? Czy to jest możliwe jedynie z poziomu fabryki i decyzja musi zostać podjęta przed wyborem?

Pytanie oczywiście czysto teoretyczne, chyba, żeby się okazało, że można ;-))

 

Pozdrawiam

Arek

na 99% jest to do zrobienia ale koszty takiej modyfikacji przewyższą dopłatę 8000 zł jak zamawiasz nowego oraz ewentualną sprzedaż obecnego i zakup nowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, dzięki za informacje! nie mam zamiaru zakladać napędu, jak pisałem to było pytanie czysto teoretyczne, bo jest mnóstwo udogodnień w samochodach, które są uruchamiane za dopłatą (czytaj przy zakupie wyższych wersji;-). co do samego sensu zakładania napędu to szczerze mówiąc przejechałem dopiero jedna zimę (i to nie całą) i mój napęd na jedną oś sprawdził się w 100%, kilkakrotnie wjechałem moim qq tam, gdzie służbową skodą mojej żony mi się nie udało. ale na chwilę obecną nie mam zdania co do pytania zadanego w tym wątku, muszę jeszcze pojeżdzić ze dwie może trzy zimy (w tym wyjazdy na narty) i się wypowiem;-))

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...