Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zmiana biegu a obroty


Gość harp2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

jeśli jeździł bym po takim mieście gdzie udało by się osiągnąć średnią prędkość powyżej 30km/h, to i spalania oscylowało by myślę między 7 a 8l/100

 

notek-a 100% agrii,

ja mam śr. 33-34km/h i spalanie 7,3-7,5 l/100km

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bryka wreszcie bryka tak jak powinna. Ja zostałem w sumie tą ofiarą , która poniosła konsekwencje 3 letniej jazdy poprzedniego właściciela ( mógł faktycznie o tym nie wiedzieć) bez wymiany oleju , filtra oleju i pare jeszcze drobnych rzeczy. Silnik mruczy cichutko , równo i spalanie w granicach przyzwoitości. Rozpiętość od 5,8 do 8,5 l na 100.Oby tak dalej. JACKO29 z tobą chętnie bym się spotkał i porozmawiał w kwesti wyciszania auta.

Edytowane przez dareke
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha! :D może kiedyś ....

Ale to fajnie że się udało i to bez jakiejś dużej awarii(nie licząc tego co było!)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7,5 litra :)) bo w kncu bak ma 45 litrów - literówka:) ale generalnie dla mnie spalanie Ok - może jak na autostradzie zaszalałem to jakoś strasznie paliwa ubywało-:(, moze przy prędkości powyżej 160 jakaś dziura w baku sie robi???????

Przy 160 km/h wir w baku robi się wyraźny i skutecznie odstrasza od tak szybkiej jazdy. Ja się często zastanawiałem jaka jest optymalna szybkośc maksymalna czyli np. 120 km/h to jeszcze dobre spalanie czy już za duża prędkość... Niestety nie mam komputera i muszę "organoleptycznie" sprawdzać :) I jest jeszcze jedna sprawa która mnie trochę irytuje - nie wiem ile mogę przejechać na rezerwie. W innych samochodach rezerwa zawsze była tak ok 5-6 l. Tutaj mam wrażenie że przynajmniej z 10 l a może i 12 l bo ilekroć próbowałem po sygnale rezerwy zatankować samochód do pełna to więcej niż 35 l nie wchodziło. Wiecie może coś na ten temat??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś na rezerwie przejechałem z Tarnowa do Krakowa ~70 km :), więc raczej jest dość spora. Choć oczywiście jechałem wtedy bardzo spokojnie i "eko" więc spalanie pewnie było ok. 5-5,5l. Co do optymalnej max. prędkości to myślę, że 120-140 zależy też ilu pasażerów i jaki bagaż. Ja w trasie przeważnie jeżdżę w zakresie 80-120.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacko ciśnienie w oponkach ok zresztą tydzień temu wymienione letnie na zimowe , filtr przeciwpyłkowy wymieniony oraz świece. Olej - jeszcze trochę km zostało do wymiany.

Pytanie do mechaników nissanowców czy sama mogę wymienić filtr powietrza - w sensie w któym miejscu pod maską sie znajduje i jaki najlepiej kupić aby nie jechać specjalnie z taką głupotą do serwisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiesz ....gdyby ktoś się mnie zapytał czy bym wymienił to bym go wyśmiał...czynność zajmuje ok 10 min spokojnej pracy,trudno mi powiedzieć czy podołasz,ale nie takie rzeczy widziałem :D na pewno dasz radę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w notku 1,6 po otwarciu maski z prawej strony między akumulatorem a podszybiem jest wylot takiego prostokątnego plastikowe pudełka zamkniętego pokrywką. To tam właśnie siedzi filtr powietrza. W instrukcji masz obrazek i opis jak się go otwiera. Otwierasz pokrywkę, wyciągasz plastikową ramkę w której siedzi prostokątny wkład filtra.Wyjmujesz filtr, do ramki w identyczny sposób wkładasz nowy wkład, ramkę z wkładem wsuwasz do puszki filtra tak jak ją poprzednio wysunęłaś i zamykasz pokrywkę aby docisnęła odpowiednio ramkę z filtrem. Nie da się tego raczej zrobić nieprawidłowo. To zajmuje około 5 minut i jest jedną z najprostszych czynności obsługowych, jakie można wykonać samemu. Życzę powodzenia :rolleyes:

Edytowane przez Dar1962
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do HARP-a 2 :rolleyes:

No cóż ........ ja też mam 1.4 benzyna, przebieg 10000 i 10 m-c używania. Biegi zmieniam w zakresie 2000 - 2500. Jezeli chodzi o zużycie paliwa , co prawda nie w Warszawie ale pali mi zawsze poniżej 6. Na trasie też nie szaleję, zawsze staram sięnie pzekraczać setki , no chyba , że czasami odrobinę przycisne na trójmiejskiej obwodnicy oczywiście w miare rozsądnie i zgodnie z przepisami . Nawet jeżeli jadę 110,120 to i tak prawie wszyscy mnie wyprzedzają . W czasie jazdy tez hamuję silnikiem . Jak trzeba to przy wyprzedzaniu przyspieszam , nie oszczędzam na klimie a i tak zawsze spalanie mam poniżej 6. Być może niektórzy nie zgodzą się z moją teorią , ale obecnie taką wyznaję.

Pozdrawiam :rolleyes2: Hichu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie twierdzę, że zmiana biegów przy 2500 obrotów nie jest oszczędna - u mnie obniża może zużycie (paliwa) o pół litra, ale 3-city to chyba idealne miasto skoro Hichu schodzisz tam poniżej 6l. Chyba, że mieszkasz i pracujesz zaraz przy obwodnicy a jeździsz tylko w godzinach nocnych;) i jeszcze masz garaż i w domu i w pracy.

Edytowane przez notek-a
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba tak,bo dostać się z Gdańska w godzinach szczytu bez przeszkód w kierunku Sopotu graniczy z cudem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się tylko spytałam w którym miejscu znajduje się filtr powietrza :) w roverze sama wymieniałam a tu nie byłam pewna gdzie on siedzi. Ale na pytanie jaki najlepiej kupić już nie uzyskałam odpowiedzi :).DAR dzięki za wskazanie miejsca Jacko nie popisuj się tylko odpowiadaj jak pytają :). Nie wszyscy są pracoholikami przy własnych maszynach. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No sorry Ulek :D ale kobiece rączki jakoś do mechaniki samochodowej mi nie pasują ...może starej daty jestem? D

A gdzie kupić? no w każdym sklepie motoryzacyjnym gdzie paraja się filtrami,lub allegro m.innymi:

http://allegro.pl/filtr-powietrza-nissan-micra-k11-k12-note-c-c-i1272397360.html

A zamiennik filtrona to jest chyba AP124...

Edytowane przez JACKO29
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz Jacko i kobieta potrafi być mechanikiem i wykonywać przysłowiowo męskie czynności. Zawsze wychodzę z założenia ze lepiej nauczyć się czegoś samemu niż liczyć na czyjąś łaskę tym bardziej ze filtr powietrza jak sami piszecie w wymianie jest pikusiem . A po co przepłacać w serwisach. I tak mam teraz sporo innych wydatków na głowie :).No podany przez ciebie filtr jest do 1,4 a ja mam 1,6.Zaraz DAR zwróci na to uwagę. Ale już sobie poradziłam znalazłam filtr firmy JC Premium o nr B21066PR. No chyba że są lepsze filtry?.

Edytowane przez ulek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zuch dziewczyna :D

Mnie chodziło tylko o zwrócenie uwagi na istniejące możliwości :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej babski roverek 214 RF o pojemności 1,4 i mocy 75 KM.

A klub a i owszem należałam do niego przez bodajże rok ,nawet naklejkę posiadałam klubową na klapie bagażnika. Ale na zloty nie jeździłam.Fora samochodowe są dobrą sprawą szczególnie gdy masz jakieś problemy lub pytania:).

Edytowane przez ulek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A klub a i owszem należałam do niego przez bodajże rok ,nawet naklejkę posiadałam klubową na klapie bagażnika.

 

To teraz czas na lepkę NISSANklub.pl :). Wygląda super gustownie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ranger nie sądzę abym zdobyła nalepkę klubową bo nie spełniam warunku udzielania się na zlotach:).No chyba ze cos sie zmieniło o czym nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co?Z tematu o zmianie biegów zrobił się Hyde Park...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry , to ja wprowadziłem to zamieszanie. :blink: Postaram się poprawić. Ta nalepka jest fajna , tylko zastanowiłbym się nad innym kolorem , albo niech pozostanie szary , lub zielony ale jako odblaskowy.

Edytowane przez dareke
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację już się poprawiamy :) choć ja w temacie byłam tylko niektórzy rozpraszają :).

No,ja cerberem nie jestem :D

Ale nawet SB jest dostępny a nie ma chętnych....jakoś tak pustawo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozwolę sobie zauważyć, że filtr do 1,6 różni się wymiarami od tego do 1,4 ( jest trochę grubszy) - Ulek weź to pod uwagę szukając i zamawiając zamiennik. JC Premium - szału nie ma ale jest ok - używam identycznych bo są tanie a i tak wymieniam je co roku wiosną nie patrząc na przebiegi ani terminy podane w książce serwisowej

JACKO - filtry z linku który podałeś nie pasują z przyczyny o której wspomniałem na początku

Edytowane przez Dar1962
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że mi powiedziałeś bo bym nie wiedział...patrz wyzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...