Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zmiana biegu a obroty


Gość harp2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

filtr powietrza do 1,4 ma wymiary: długość 158,szerokość 170, wysokość 31

do 1,6: 231x135x 32

do diesla jest jeszcze inny

np

http://e-autoparts.pl/catalog/filtry-filtr-powietrza-c-600_603.html?id_typu=19175

Edytowane przez Dar1962
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ulek,bo Dar tak kupuje! Nie jest istotne że silnik 1.4 czy 1.6 ważne wymiary!O opony tez pyta podając wymiary w cm,akumulator...chyba też!?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacko powiem ci tak niewielu jest takich ambitnych kierowców jak DAR.On lubi cyferki a ty ciszę w aucie). I jakby nie patrzeć i ten i ten jest potrzebny w społeczeństwie. I czytając DAR-a jak i Twoje posty czegoś człowiek się uczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

No panowie wymiana filtra powietrza pomogła :) spalanie z 10 spadło do 7,2 i to tylko w cyklu miejskim ( spalanie w okresie jesiennym jeszcze).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mało prawdopodobne, aby czysty filtr pozwolił ci zaoszczędzić aż 3 litry etyliny na 100 km, musiałaś coś źle policzyć. Chyba,że ten stary był niemal całkowicie zapchany :shiftyninja:

Edytowane przez Dar1962
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tyle pali mi notes w warunkach normalnych ( nie zima) stad było moje zaskoczenia jak mi wyszło ze spalił 10 litrów a stary filtr wyglądał jakby wieki leżał w zakurzonej szafie.żeby nie było spalanie mam w granicach 7,2-7,6 a przed wymiana filtra skoczyło do 10,7.

Edytowane przez ulek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciężko jest zmieścić się ze spalaniem poniżej ósemki w 1,6 zimą w mieście.Sporo prądożernych odbiorników: dmuchawa, ogrzewanie szyby i lusterek ,klimatyzacja, oświetlenie, do tego przy krótkich odcinkach i częstych postojach jazda niemal cały czas na ssaniu,niskie biegi, spore obroty, czasami (choć to naganne :shiftyninja: ) praca na biegu jałowym, żeby ciepełko było we wnętrzu - ergo - wynik w pobliżu dziesiątki wcale w tych warunkach nie jest zaskoczeniem

Edytowane przez Dar1962
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocno zanieczyszczony filtr powietrza może nieźle wywindować spalanie w górę, ale chyba nie aż o tyle. Ale kto wie, może przy wymianie coś zostało "zruszone" i dopływ jakiegoś "lewego" powietrza został przy tej okazji także wyeliminowany ;). To wbrew pozorom często idzie w parze. Przy zawalonym filtrze na maksa, powietrze potrafi "poszukać" sobie innej drogi.

Edytowane przez ranger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego dodałam specjalnie ze to spalanie spadło mi jeszcze gdy temperatury były dodatnie. Teraz jest zima auto praktycznie stoi w garażu raz na tydzień tylko jest ruszane. Ale spalanie w zeszłą zimę wyszło mi tak 8,5-9,5 tak więc DAR tu sie z Tobą zgodzę - prowadzę na bieżąco zapisy spalania mojego Notesa. Ciekawe kiedy to będzie materiał badawczy :).

Edytowane przez ulek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od ponad 2 tys. km (od początku listopada) robię badanie średniego spalania i na razie wg. kompa wychodzi średnia 6,8. Jeżdżę w stylu zależnym od humoru, od skrajności do skrajności. Biegi zacząłem zmieniać przy wyższych obrotach niż wcześniej, nie wiem, ale tak między 2000 a 3000, no chyba że mnie poniesie, co niestety :( nie jest rzadkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...