Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Lampy przód-klosze, wymiana żarówek


Gość skoczekx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość cezary uchański

Witam temat był chyba gdzieś poruszany... czy ktoś próbował do tinki zainstalować "ledy" jako "światła mijania" podobno jest oszczędność energi a napewno żarówek i klosze się tak nie zużywają... co wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam temat był chyba gdzieś poruszany... czy ktoś próbował do tinki zainstalować "ledy" jako "światła mijania" podobno jest oszczędność energi a napewno żarówek i klosze się tak nie zużywają... co wy na to?

Albo Ty coś pomieszałeś, albo ja cierpię na brak dostatecznej wiedzy ;)

Oszczędność tak energii, jak i żarówek jest bezsprzeczna, tylko nie do końca jestem pewien tej instalacji "ledów" zamiast "mijania". A to dlatego, że po zmroku "mijania" oświetlają jakąś cześć drogi przed autem, a nie słyszałem o "ledach" mogących sprostać temu zadaniu (tu może wychodzi mój brak wiedzy). Dodatkowo, gdzieś wyczytałem, że w danym kloszu mozesz montować tylko takie "źródła światła" z jakimi był on homologowany.

Podsumowując, jeżeli jednak istnieją takie "ledy" co potrafią na full zastąpić "mijania", to trzeba Ci jeszcze do nich klosza z homologacją na "ledy", bo jak wstawisz w "zwykły" klosz (o ile Ci sie uda, bo zasada świecenia LED, jest nieco inna niż żarnika w żarówce) to, będzie to niezgodnie z prawem.

To było w opcji "mój brak wiedzy".

A w opcji "Ty coś pokręciłeś" wychodzi na to, że należałoby pomyśleć o zamontowaniu "ledów" do jazdy dziennej, kupujesz te własciwe znaczy z homologacją do jazdy dziennej, montujesz je zachowując wytyczne położenia dotyczące min/max odległości/wysokości, i w ciagu dnia śmigając na nich cieszysz się z dwojakiej oszczedności tzn energii i żarówek "mijania".

I to by było chyba na tyle. :)

Pozdrawiam

Edytowane przez roobalek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

postojówki led owszem ,można zakładać.Pełno tego na alledrogo,mijania nie widziałem.Widziałem led włożony w oprawkę MR16 i użyty jako migacz.Może się podobać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cezary uchański

Przepraszam~~ pokręciłem oczywiście chodziło mi o ledy do jazdy dziennej, dzięki za info... i sprostowanie mnie. Co prawda znalazłem gdzieś na forach coś na ten temat i widziałem jak w tvn TURBO koleś w pr.TOOLBOX montował taki *wynalazek*. Na forach ten temat był dość szeroko omawiany i bardziej koledzy rozwijali temat od strony prawnej tzn. czy wolno? czy nie? ale myślę,że jeżeli w tvn TURBO też to było to nie ma problemu. Co też wynika z twojego koma... zastanawia mnie techniczne rozwiązanie tego tematu w TINO, bo nie bardzo mam pomysł gdzie umieścić *LEDY* jest ich na allegro dość dużo i są przedstawione sposoby montażu,ale na TINKE nie trafiłem. kombinowałem coś pod Reflektory przednie coś typu taśma ale nie wiem czy nie będzie to "jechać wiochą" przeciez TINO to nie AUDI...

Edytowane przez huck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tomecki34

post-31686-1275562173,7876_thumb.jpg

Przepraszam~~ pokręciłem oczywiście chodziło mi o ledy do jazdy dziennej, dzięki za info... i sprostowanie mnie. Co prawda znalazłem gdzieś na forach coś na ten temat i widziałem jak w tvn TURBO koleś w pr.TOOLBOX montował taki *wynalazek*. Na forach ten temat był dość szeroko omawiany i bardziej koledzy rozwijali temat od strony prawnej tzn. czy wolno? czy nie? ale myślę,że jeżeli w tvn TURBO też to było to nie ma problemu. Co też wynika z twojego koma... zastanawia mnie techniczne rozwiązanie tego tematu w TINO, bo nie bardzo mam pomysł gdzie umieścić *LEDY* jest ich na allegro dość dużo i są przedstawione sposoby montażu,ale na TINKE nie trafiłem. kombinowałem coś pod Reflektory przednie coś typu taśma ale nie wiem czy nie będzie to "jechać wiochą" przeciez TINO to nie AUDI...

 

Ja mam listwy led we wgłębieniach w zderzaku tam gdzie są halogeny.Są niewidoczne jak patrzysz na auto z góry, a jak świecą to fajnie oświetlają całą tą wnękę i podświetlają halogen. Co do legalności to byłem na przeglądzie ,facet ustawiał mi światła i nawet słowa mi nie powiedział na temat tych listw ,a tylko czekałem kiedy będzie mi kazał je wywalać.

Edytowane przez tomecki34
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cezary uchański

Dzięki! Jak je podłączyłeś? rozumiem,że używasz ich jako "dzienne" myślę że "miśki" też się czepiać nie będą.Taką opcje też rozważałem i to chyba najrozsądniejsze rozwiązanie nie ma chyba zbyt dużego kłopotu z instalowaniem tego "wynalazku" pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tomecki34

Dzięki! Jak je podłączyłeś? rozumiem,że używasz ich jako "dzienne" myślę że "miśki" też się czepiać nie będą.Taką opcje też rozważałem i to chyba najrozsądniejsze rozwiązanie nie ma chyba zbyt dużego kłopotu z instalowaniem tego "wynalazku" pozdro!

 

Podłączyłem je pod postojówki,najprostrze rozwiązanie. Palą się cały czas na razie nikt się mnie nie czepiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tomecki34

wczoraj mnie złapali za niebieskie podświetlenie tablicy :/

 

Właśnie, niebieskie nie białe to jest różnica.

 

Właśnie, niebieskie nie białe to jest różnica.

 

Ja mam białe ledy na tablicach i nie ma prawa się nikt przyczepić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

Hmm, a można dokładniej procedurę wymiany samych kloszów?

 

Temat poruszany dosyć dawno, ale jako że jestem nim zainteresowany to o nim przypomnę... ciekaw jestem jak wymontować sam klosz i wypolerować go od środka, bo moje lampy są jakby zaparowane od środka. Ktoś może to przerabiał?

 

P.S. W niemieckiej instrukcji natknąlem się na rysunek, z ktorego wnioskuję że klosz jest zdejmowany... jak ktoś na forum "szprecha" to proszę o pomoc... w zalączniku tylko część tej instrukcji

 

o5x3lz.jpg

Edytowane przez Greck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm toś mnie zainteresował ;) ale obawiam się że ten rysunek przedstawia ewentualny demontaż CAŁEJ lampy ;( nie bardzo wyobrażam sobie jak by można było zdjąć sam klosz w naszej Tince i na tym rysunku zostaje nie odbłyśnik z żarówkami tylko sam "oczodół" bo wyciągnięciu całości. ja chyba na wiosnę spróbuję przepolerować swoje bo niestety górna część kloszy w 1/3 wysokości jest niezbyt piękna....

Edytowane przez Bodek05
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak masz racje. Widziałem to co chciałem widzieć :) No nic, trudno... Będziemy musieli z tym powalczyć w inny sposób.

 

Jak przybedzie trochę kaski, to może nie będę się tym sam bawił tylko udam się do fachury. Nie daleko Katowic kolega polecił mi ten serwis: http://www.regeneracja-reflektorow.pl

Edytowane przez Greck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reflektor można rozkleić we własnym zakresie. Trzeba delikatnie i z wyczuciem podważyć szybkę i rozklejać. Podobnież po podgrzaniu kleju lepiej schodzi ale ja nie ryzykowałem. Po całej akcji reflektor skleiłem z powrotem silikonem i szafa gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem je pod postojówki,najprostrze rozwiązanie. Palą się cały czas na razie nikt się mnie nie czepiał.

 

Niestety jest to niezgodne z prawem.

 

P.S. W niemieckiej instrukcji natknąlem się na rysunek, z ktorego wnioskuję że klosz jest zdejmowany... jak ktoś na forum "szprecha" to proszę o pomoc... w zalączniku tylko część tej instrukcji

 

To instrukcja demontażu całych reflektorów.

 

Nie robiliście żadnych fotek podczas wymiany kloszy żeby zobaczyć jak to wygląda?

Edytowane przez czmiel_t
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety jest to niezgodne z prawem.

dokładnie. już rozłączyłem bo te listwy to fajans co trzecia dioda mi nie paliła

 

 

To instrukcja demontażu całych reflektorów.

 

Nie robiliście żadnych fotek podczas wymiany kloszy żeby zobaczyć jak to wygląda?

 

Nie myślałem o fotkach, bardziej byłem zestresowany czy po tej akcji nie będzie mi parował albo łapał wodę. Ale na szczęście jest szczelny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przepaliła mi się żarówka w tino od świateł mijania. Tam jest H7 i 55W ? i czy są duże problemy z wymiana ? jaką polecicie żarówkę ? :) dzięki.

Edytowane przez UserTino
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepaliła mi się żarówka w tino od świateł mijania. Tam jest H7 i 55W ? i czy są duże problemy z wymiana ? jaką polecicie żarówkę ? :) dzięki.

witam

nie jest tak żle z wymiana bajecznie proste :D

sciagasz taki czarny gumowy kapturek i masz dostęp do żarówek

jak by Ci sie przepaliła z prawej strony strony od zbiorniczka płynu do spryskiwaczy musisz odkrecic wlewke płynu(chyba w lewą strone)inaczej za cholere nie wsadzisz łapy :)

co do zarówek zobacz jaka była i tyle

pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepaliła mi się żarówka w tino od świateł mijania. Tam jest H7 i 55W ? i czy są duże problemy z wymiana ? jaką polecicie żarówkę ? :) dzięki.

 

H-7 Philips X-Treme. Żarówki z wyższej półki ale efekt zaje..isty. Na razie w Tino nie jeździłem na lepszych.Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jeżdżę na osram night breaker i jestem bardzo zadowolony-widać dużo lepiej, niż przy zwykłych żarówkach. wymieniałem je latem-w porównaniu do niektórych samochodów wymiana żarówek w Tino jest banalnie prosta, więc nie będziesz miał problemu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ubrudziło mi się tylne lewe nadkole. Czy nadkole jest plastikowe czy metalowe i czy lepiej umyć go samą wodą czy z dodatkiem detergentu?

Przepraszam za ten tekst ale nie mogłem się powstrzymać. Czy takie bzdurne pytanie wymaga nowego tematu pomimo, że 1.000.000.000 razy było o tym pisane i można sprawdzić we własnym samochodzie w 18 sek?

Jak zadajesz takie pytanie to może lepiej jedź od razu do serwisu :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam jeśli Cię uraziłem ale musisz przyznać, że fora samochodowe nie lubią takich zachowań a banalne sprawdzenie samemu nie bardzo Ci odpowiadało.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...