Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Tuning QQ


Gość tomi-ei
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

dzieki kolego Castoro ale chodzi mi o cos innego a to zdjęcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda,ze od 2009 ;/

 

W temacie migaczy w lusterkach - Zobacz w temacie ; "Akcesoria do i w Waszych Qashqaiach " - str. 19. Montaż jest dosyć pracochłnny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może ktoś polecić taką nakładkę z chromu na próg bagażniku (na lakier)?

 

jakiś zamiennik w miarę pewny, na ebayu to co widziałem kosztuje z przesyłka $60

 

pasuje taki z QQ 2007-2009? bo tych jakby więcej - wydaje mi się, że powinien pasować..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem sobie chipa do qashqai 1.5 dci 106 KM 2008 r-- i mam problem bo nie wiem gdzie jest gniazdo w które należy to wpiąć --- czyli common rail w silniku na listwie do wtryskiwaczy - może mnie ktoś naprowadzi będę wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może ktoś polecić taką nakładkę z chromu na próg bagażniku (na lakier)?

 

jakiś zamiennik w miarę pewny, na ebayu to co widziałem kosztuje z przesyłka $60

 

pasuje taki z QQ 2007-2009? bo tych jakby więcej - wydaje mi się, że powinien pasować..

Na pewno nie kupuj plastikowej nakładki firmy RIDER z Częstochowy! Nie pasuje do krzywizny krawędzi zderzaka, chociaż podobno jest do qashqai'a. Doświadczyłem tego na własnej skórze (a raczej na bagażniku mojego samochodu). Edytowane przez Yan_2007
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie kupuj plastikowej nakładki firmy RIDER Z Cżestochowy! Nie pasuje do krzywizny progu, chociaż podobno jest do qashqai'a. Doświadczyłem tego na własnej skórze (a raczej na bagażniku mojego samochodu).

Dobrze, że o tym napisałeś bo miałem ochotę ją kupić. Wyglądała solidnie i profesjonalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzisz że jest ofoliowany ???. Z tego co wiem to aby uzyskać taki efekt, to należałoby najpierw go całego lekko "zmatowić" ( papierem ściernym lub w inny sposób - bardziej zautomatyzowany)aby nie miał połysku ( w celu uzyskania przyczepności lakieru )i następnie natrysnąc nowy lakier "czarny mat". Tak się zresztą robi przy każdorazowym - ponownym nakładaniu lakieru jakiegokolwiek - ale foliowaniu nie słyszałem.

poadr... castoro

 

 

Ofoliowany na 100% - większość firm reklamowych teraz zrobi ofoliuje autko w czarnym macie (koszt ok. 2500zł) - po prostu prosicie o folię wylewaną, ale nie błyszczącą, tylko satynowaną i wychodzi taki efekt. Powodzenia w oklejaniu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ofoliowany na 100% - większość firm reklamowych teraz zrobi ofoliuje autko w czarnym macie (koszt ok. 2500zł) - po prostu prosicie o folię wylewaną, ale nie błyszczącą, tylko satynowaną i wychodzi taki efekt. Powodzenia w oklejaniu :)

 

a da się okleić tylko cześci nie lakierowane ? na zderzakach i drzwiach ? czy taką folią się nie nadaje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a da się okleić tylko cześci nie lakierowane ? na zderzakach i drzwiach ? czy taką folią się nie nadaje?

oczywiście, że się da - folia wylewana klei się praktycznie do wszystkiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście, że się da - folia wylewana klei się praktycznie do wszystkiego.

 

Od dłuższego juz czasu na zachodzie klei sie tą folie na samochody zarobkowe. To ze samochody TAXI maja jednolity kolor w danym kraju to nie zamówienie u dostawcy samochodu. To oklejanie ich folia daje taki efekt. Potem kupujemy taki samochód (folia jest juz sciagnieta) i dziwimy sie ze lakier jest jak "igła" a silnik pracuje jak kombajn Vistula :dribble:

Są tez folie przezroczyste i te daja wspaniały efekt. Pokrywa sie nimi jednak drogie i szybkie samochody zabezpieczajac lakier przed uszkodzeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

 

 

dzieki kolego Castoro ale chodzi mi o cos innego a to zdjęcie

 

Jasiek2912 - jeśli chodzi o nakładę na tylny zderzak, to ta mi się podoba, jest z ABS-u a nie z byle-jakiego aluminium z kilkunastoma otworami do zamocowania ( jak niektórzy mają na allegro) - tylko trochę droga a myslę że w Polsce też nie produkują takich - ale jak ktoś zechce to może sobie sprawic, można z łatwością trysnąc każdym odcieniem srebrnym ; http://www.lester.it...glio.php?a=3990

 

[Witam.

Zastanawiam się nad zamontowaniem Sprintbooster-a , ale zanim się zecyduje, chciałbym zapytać czy ktoś z kolegów na forum już czegoś takiego nie montował ( chodzi o końcowy efekt) - czy faktycznie warto ?

Podobno daje niezłego kopa podczas ruszania, wyprzedzania i.t.p. Koledzy którzy mają 1,6 BZ - wiedzą że czasami brakuje przyśpieszenia , a które niekiedy by się przydało. Uwaga; - nie zwiększa to mocy silnika. Trochę to dużo kosztuje ( żona zaraz przeliczyła ile torebek by sobie za to kupiła)

Montaż jest bardzo prosty , bez ingerencji w okablowanie, gość z innego forum wrzucił kilka fotek jak to montował i bardzo jest zachwycony po tym montażu, wrzucił też kawałek filmika na J-tube. .

Bo zanim zacznę przekonywać chciałbym mieć wiecej atutów.

 

 

Nie wiem czemu nie załączył się filmik z You tube, http://www.youtube.com/watch?v=p_-reT5pV2M&sns=em

 

http://www.sprintbooster.pl/;

http://www.44tuning.pl/sprint-booster

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miom zdaniem szkoda zachodu,

- po piewsze 1.6 słabo przyspiesza i niewiele to zmieni, nawet zmiana czasu rekacji gazu o +30% czy +50% nic nie da (albo niewiele)

- po drugie, jakiekolwiek modyfikowanie takie auta raczej mija się z celem bo przyrosty czegokolwiek (mocy, elastycznośc, czasu rekacji itd...) nie będą zuepłnie przystawały do wydanej kasy

- po trzecie jak już masz ciśnienie na zwiększanie parametów przy silniku 1.6 to najprostsze metody dadzą najlepsze efekty, zacznij od wyjęcia szelkiego zbędnego balastu, potem ogranicz tankowanie tak aby w baku było zawsze tylko 20l paliwa, napompuj koła +0,2 atm, dobrze napastuj karoseri te proste działania dadzą Ci +4% mocy liczonej masowo (- 40kg, i zmniejszenie oporów) hehehe

- po n-te ten pieniądz lepiej zainwestować w wymianę oleju i filtra powierza, przynajmniej silnik będzie miał większy komfort

 

wogóle to niezłe patetny ludzie wymyślają do cywilnych aut, kiedyś były magnetyzery, potem turbinki, a teraz elektronika zwiększająca skok pedału gazu (pewnie przy 60% wciśnięciu emuluje wciśnięcie 100%)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miom zdaniem szkoda zachodu,

- po piewsze 1.6 słabo przyspiesza i niewiele to zmieni, nawet zmiana czasu rekacji gazu o +30% czy +50% nic nie da (albo niewiele)

- po drugie, jakiekolwiek modyfikowanie takie auta raczej mija się z celem bo przyrosty czegokolwiek (mocy, elastycznośc, czasu rekacji itd...) nie będą zuepłnie przystawały do wydanej kasy

- po trzecie jak już masz ciśnienie na zwiększanie parametów przy silniku 1.6 to najprostsze metody dadzą najlepsze efekty, zacznij od wyjęcia szelkiego zbędnego balastu, potem ogranicz tankowanie tak aby w baku było zawsze tylko 20l paliwa, napompuj koła +0,2 atm, dobrze napastuj karoseri te proste działania dadzą Ci +4% mocy liczonej masowo (- 40kg, i zmniejszenie oporów) hehehe

- po n-te ten pieniądz lepiej zainwestować w wymianę oleju i filtra powierza, przynajmniej silnik będzie miał większy komfort

 

wogóle to niezłe patetny ludzie wymyślają do cywilnych aut, kiedyś były magnetyzery, potem turbinki, a teraz elektronika zwiększająca skok pedału gazu (pewnie przy 60% wciśnięciu emuluje wciśnięcie 100%)

Zgodzę się z Tobą ... nawet z tym "po trzecie" ,że tyle pomoże co "po pierwsze" :)

Wydaje mi się ,że z poj. silnika 1,6l. wystarczająco dużo "stuningowano" by osiągnąć moc 117KM .

Wyboru "mocy" należy dokonać przy zakupie auta ...no chyba ,że się dostało go w spadku !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

witam czy ktoś z kolegów montował w swojej kaśce ozdobną końcówke tłumika jak tak to proszę o namiary gdzie można kupić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam czy ktoś z kolegów montował w swojej kaśce ozdobną końcówke tłumika jak tak to proszę o namiary gdzie można kupić

Nie wiem jak w benzynie, ale w dCi końcówka wydechu idzie lekko z góry a nie na wprost. Może to trochę komicznie wyglądać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, nie wiedziałem o takich :)

Co jak co, ale QQ ma tak ładnie schowany wydech, to mimo iż jestem amatorem tego typu rzeczy (z umiarem oczywiście i dobrym smakiem ;)), to długo bym się zastanawiał nad montażem tego typu gadżetu, ale to kwestia gustu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koncówki ozdobne które oferują sprzedawcy niepasuja do qq w benzynie bo wylot wydechu jest w kształcie jaja o średnicy 5,5 cm na 8,5cm trzeba przerobic wydech albo zakupioną końcówke będę się przymierzać do przeróbki ale to może troche potrwać wrzucę fotke jak będzie gotowe

Edytowane przez jasiek2912
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

2x czarne koncowki ultera - koszt 180 zl

podciecie zderzaka i wspawanie drugiej koncowki do orginalnego tlumika (tłumik w dci ma wyjścia z obu stron) - koszt 100 zł

 

Nic dodać, nic ująć ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2x czarne koncowki ultera - koszt 180 zl

podciecie zderzaka i wspawanie drugiej koncowki do orginalnego tlumika (tłumik w dci ma wyjścia z obu stron) - koszt 100 zł

 

Nic dodać, nic ująć ...

A konkretniej - jak podcinałeś zderzak żeby było równo, kto dospawał drugie wyjście wydechu do tłumika, gdzie kupiłeś końcówki, jaka jest ich średnica (bo wyglądają idealnie!), czy są też chromowane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie wyglądają te końcówki tylko obawiam się, że zderzak w QQ+2 może się trochę różnić kształtem od QQ i tego efektu się nie uzyska :/ ale obym się mylił, bo jak będę znał szczegóły to może się też pokuszę o taką zmianę :) a tak na marginesie czy jak jest dodatkowy odpływ spalin to nie poprawią się jakoś parametry silnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarne koncowki z firmy ulter:

http://new.ulter.com...s/blackline/377

 

Wyciecię zderzaka + dospawanie w firmie z Gliwic:

http://www.autostudio.com.pl/

 

Oprócz wyglądu, Qashqai musi jeszcze dobrze sobie radzić na drodze.

Po chip tuningu:

- predkosc maksymalna 225 km/h - oczywiscie to extremum, predkosc podrozna na autostradzie to 180 km/h.

- przyspieszeni dużo poniżej 10s - pasuje do wyglądu i gabarytów Qashqai +2

Poniżej wykres z hamowni :-)

 

post-38850-0-00241100-1361390545_thumb.jpg

Edytowane przez Tymi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...