Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Tuning QQ


Gość tomi-ei
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem nowy na forum. Posiadam od roku QQ 1.6 Visia. Kupiłem alufelgi 16 cali Shiga dedykowane do tego modelu aby założyć na nich letnie opony. Po zamontowaniu opon na alufelgach wulkanizator stwierdził że nakrętki z felg stalowych nie za bardzo pasują do tych alufelg tzn. że jest zbyt mały stożek. W serwisie nie udzielili mi konkretnej odpowiedzi poza tą iż trzeba do nich podjechać aby przymierzyli swoje i dopasowali odpowiednie. Nie chcę specjalnie jechać do serwisu skoro mam pod nosem wulkanizatora. Czy ktoś z Was wie czy oryginalne nakrętki od felg stalowych będą odpowiednie do alufelg Shiga i czy przypadkiem nie będą się luzować?

 

Temat był juz poruszany w różnych watkach na forum ale ......... Ile osób tyle zdań. Ja twierdzę ze alusy musza miec inne nakretki niż stalowe felgi i takie mam. Własnie chodzi tu o stożek nakretki i to ze oryginalne nakretki do alusów maja zamkniete główki a nie przelotowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat był juz poruszany w różnych watkach na forum ale ......... Ile osób tyle zdań. Ja twierdzę ze alusy musza miec inne nakretki niż stalowe felgi i takie mam. Własnie chodzi tu o stożek nakretki i to ze oryginalne nakretki do alusów maja zamkniete główki a nie przelotowe.

 

Czyli jak mam nakrętki od felg stalowych z zamkniętymi główkami ( dodatkowo niklowane ) to powinny pasować do alufelg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak mam nakrętki od felg stalowych z zamkniętymi główkami ( dodatkowo niklowane ) to powinny pasować do alufelg?

 

Tak kolego jak najbardziej będą pasować.Ja również mam Alu SHIGA Nissanowskie i stosuje do felg alu jak i do stalowych kryte nakrętki niklowane.Przy odbiorze auta dostałem komplet kół(zimowych)plus dodatkowe nakrętki do kół stalowych lecz są identyczne jak do Alu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak mam nakrętki od felg stalowych z zamkniętymi główkami ( dodatkowo niklowane ) to powinny pasować do alufelg?

 

To nie jest takie jednoznaczne jak napisał kolega bom-er. Przyłóż nakretke do felgi i jesli stozek całą powierzchnia przylega do felgi to jest O.K. Nie wiem dlaczego u mnie niestety to nie zagrało. Mam oryginalne alusy i oryginalne stalówki Nissana a jednak ................. musiałem dokupić do stalówek nakretki przelotowe bo oryginalne do alusów z zamknietymi główkami były za płytkie i nie mogłem dokrecic felgi. Być może odwrotnie to zadziała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest takie jednoznaczne jak napisał kolega bom-er. Przyłóż nakretke do felgi i jesli stozek całą powierzchnia przylega do felgi to jest O.K. Nie wiem dlaczego u mnie niestety to nie zagrało. Mam oryginalne alusy i oryginalne stalówki Nissana a jednak ................. musiałem dokupić do stalówek nakretki przelotowe bo oryginalne do alusów z zamknietymi główkami były za płytkie i nie mogłem dokrecic felgi. Być może odwrotnie to zadziała.

 

Założyłem alusy na nakrętki ( zamknięte-niklowane ) od kół stalowych. Jak narazie jest dobrze, nic nie bije i nie ściąga ( fakt że tylko 40 km zrobiłem ). Będę monitorował codziennie i za jakieś 2 tyg. podjadę do wulkanizacji na sprawdzenie czy się poluzowały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłem alusy na nakrętki ( zamknięte-niklowane ) od kół stalowych. Jak narazie jest dobrze, nic nie bije i nie ściąga ( fakt że tylko 40 km zrobiłem ). Będę monitorował codziennie i za jakieś 2 tyg. podjadę do wulkanizacji na sprawdzenie czy się poluzowały.

 

4 lata juz jeżdze z takimi nakrętkami-nie masz sie o co obawiać jak pisałem wyzej takie mam od chwili wyjazdu z salonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Czy ktoś z forumowiczów miał na żywo do czynienia z tym konkretnym elementem http://moto.allegro....2309266563.html

 

Tak ja mam zamontowaną tą podstopnicę-bardzo ładnie się prezentuję-trwarda stal,montaż na rzep bez zbędnych dodatkowych wierceń itp. rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ja mam zamontowaną tą podstopnicę-bardzo ładnie się prezentuję-trwarda stal,montaż na rzep bez zbędnych dodatkowych wierceń itp. rzeczy.

 

A to logo Nissana to jest wytrawiane, malowane, tłoczone czy ....?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to logo Nissana to jest wytrawiane, malowane, tłoczone czy ....?????

 

logo nissana jest laserowo wycinane w tej stali a pod spodem jest rzep do podklejenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

logo nissana jest laserowo wycinane w tej stali a pod spodem jest rzep do podklejenia...

 

Czyli jest to dziura? Przez którą piasek i woda .........?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jest to dziura? Przez którą piasek i woda .........?

 

Nie ma dziury ponieważ pod spodem jest podklejony rzep do montażu podstopnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ja mam zamontowaną tą podstopnicę-bardzo ładnie się prezentuję-trwarda stal,montaż na rzep bez zbędnych dodatkowych wierceń itp. rzeczy.

Witam

Można prosić o jakieś fotki jak to wygląda w samochodzie

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 lata juz jeżdze z takimi nakrętkami-nie masz sie o co obawiać jak pisałem wyzej takie mam od chwili wyjazdu z salonu

 

Wszytko okey. Już 1 200 km zrobiłem i nakrętki ( niklowane-zamknięte które miałem przy stalowych felgach ) się nie luzują. Będąc ostatnio na serwisie przy okazji przeglądu poprosiłem o sprawdzenie dokręcenia i potwierdzili że wszystko jest w porządku i nie poluzowały się nawet na mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

post-19362-0-35836600-1337755577_thumb.jpgObiecane zdjęcie podstopnicy... Edytowane przez boom-er
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Obwódka wokół kratki ok. ale reszta ... to w/g mnie jakby "wykastrowany " Nissan :)

 

Witam,

Widzę na zdjęciu Twojej QQ-łki że masz zamontowane światła Led-owe. Wyglądają ciekawie. Czy możesz mi podać bliższe dane tych świateł i ich montażu. Z góry dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Widzę na zdjęciu Twojej QQ-łki że masz zamontowane światła Led-owe. Wyglądają ciekawie. Czy możesz mi podać bliższe dane tych świateł i ich montażu. Z góry dziękuję!

Hej ! Mam zamontowane światła NSSC DRL 506 HP . dlatego one gdyż mieszczą sie idealnie w zablokowanej kratce wlotu powietrza np.philipsy 4-lampowe są za"małe" a 5-cio za "duże" . Podłączenie jest na tej stronie http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/66608-dzienne-swiatla-led/page__st__460 . Poza tym więcej informacji znajdziesz w temacie:Dzienne światła Led - poczytaj !

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej ! Mam zamontowane światła NSSC DRL 506 HP . dlatego one gdyż mieszczą sie idealnie w zablokowanej kratce wlotu powietrza np.philipsy 4-lampowe są za"małe" a 5-cio za "duże" . Podłączenie jest na tej stronie http://forum.nissank...d/page__st__460 . Poza tym więcej informacji znajdziesz w temacie:Dzienne światła Led - poczytaj !

Pozdrawiam !

 

Czy masz zdjęcie tych świateł zamontowanych w swoim aucie? Chciałbym dokładnie zobaczyć jak wyglądają po montażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

witam

poszukuję nakładke chromowaną tylnego zderzaka oczywiscie nie z serwisu bo tam koszt ok.580 zł jak ma ktoś jakieś namiary to będę wdzięczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy masz zdjęcie tych świateł zamontowanych w swoim aucie? Chciałbym dokładnie zobaczyć jak wyglądają po montażu.

 

Też mam te światła od miesiąca i mogę Ci wysłać foto na priv tylko podaj maila. Na razie są super i dobrze świecą. Kolega jechał przede mną i mówił, że jest wypas.

 

witam

poszukuję nakładke chromowaną tylnego zderzaka oczywiscie nie z serwisu bo tam koszt ok.580 zł jak ma ktoś jakieś namiary to będę wdzięczny

 

Dołączam się do kolegi, też jestem zainteresowany taką listwą gdyby ktoś miał inne dojścia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

poszukuję nakładke chromowaną tylnego zderzaka oczywiscie nie z serwisu bo tam koszt ok.580 zł jak ma ktoś jakieś namiary to będę wdzięczny

 

Chodzi Ci o tego typu nakładkę ?

http://allegro.pl/ch...2448998571.html; http://allegro.pl/ch...2506252946.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Migacze LED w obudowach lusterek.

 

Aukcja obudów lusterek z migaczami

 

Aukcja pewnie niedługo się zakończy, koszty to 300 zł za obudowy, wysyłka koło 60 zł, do tego malowanie pewnie z 200 zł za sztukę. Dodaję fotkę:

 

Szkoda,ze od 2009 ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda,ze od 2009 ;/

PLEASE SEE ATTACHED QASHQAI PHOTO IT SUIT FOR THIS VERSION OF QASHQAI ONLY*

http://i124.photobucket.com/albums/p34/tradewayhk/mirror%20cover/Noname.jpg

 

czyli chodzi mu na 99% o przedlift sam w sobie

 

nie wiem jak jest rozwiązane okablowanie, poza tym to trzeba jesio polakierować albo samemu (albo solidnie zapłacić)

Edytowane przez paba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...