Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Tuning QQ


Gość tomi-ei
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja osobiście kupowałem na niemieckim e-bayu za 340 zł (oryginał). W salonie Nissana 100 zł drożej. Wybór należy do Ciebie.

 

 

Czy mógłbyś podać link do aukcji ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłbyś podać link do aukcji ??

Proszę tu jest link: http://cgi.ebay.pl/2-Nebelscheinwerferringe-ORIGINAL-Nissan-Qashqai-3-2010-/360322454160?pt=Autoteile_Zubeh%C3%B6r&hash=item53e4e45290

 

 

Cena z przesyłką wychodzi trochę więcej niż w moim przypadku, gdyż ja kupowałem 2 komplety i sprzedawca trochę mi opuścił na ramkach i na przesyłce.

 

 A poza tym wtedy euro było trochę tańsze. Zerknij, napisz do niego i zapytaj. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem to osobiście w salonie. Badziew jakich mało, ale to moje zdanie. Mnie się poprostu nie podoba.

 

Do nabycia jako chiński produkt w all..... Również do tylnych lamp halogenowych.

 

Według mnie lepsze są ramki chromowane, które sam zakupiłem do swojego.

 

Popieram, tez takie mam jak Pan PiotrekP i jestem zadowolony. Pozdrowienia dla Pana PiotrkaP :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wczoraj udało się wreszcie uzupełnić moją kukułkę o brakujący element - diodowe podświetlenie wnętrza.

 

Używałem takiego w Passacie. Bardzo fajna sprawa, łatwo znaleźć coś co leży na fotelu lub konsoli i jakoś przyjemniej się jedzie. W Vectrze zamontowałem ściemniające się lusterko głównie dla takiej diody. W QQ fotochromatyczne lustro nie potrzebne bo wysoko i szyby przyciemnione. Poza tym nie byłem pewien czy przedliftowe podejdą do polifta.

 

Stanęło więc na samej diodce. Efekt bardzo satysfakcjonujący, choć trudno zrobić dobre zdjęcie.

 

Napisz proszę gdzie podpiołes zasilanie oraz czy diode zamontowałes punktową czy rozpraszającą?-stosowałes rezystor?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz proszę gdzie podpiołes zasilanie oraz czy diode zamontowałes punktową czy rozpraszającą?-stosowałes rezystor?

 

Zasilanie jest podpięte do lampki nad lusterkiem. W związku z tym dioda świeci cały czas jak jest możliwość włączenia lampki tj. od momentu odblokowania zamków aż do zamknięcia i nawet kilka/kilkanaście minut po włączeniu alarmu, potem gaśnie. Oczywiście w dzień też świeci ale to nie przeszkadza.

 

Dioda jest zwykła kulista o świetle stożkowym z rezystorem. Ponieważ światła było za dużo i za ostre to w rurce termokurczliwej za diodą zamontowałem kawałek półkolistego matowego plastiku (z zaciskanej końcówki do łączenia kabli). Efekt jest taki jak powinien tzn. gdy na dworze jest trochę światła to nie widać, że cokolwiek świeci. W całkowitej ciemności natomiast widać lekką czerwoną poświatę. W czasie jazdy mniej chce się sapać, łatwo zlokalizować wszystkie potrzebne drobiazgi w schowkach i na fotelu pasażera. Kolano żony też można namierzyć bez kłopotu :rolleyes:

Edytowane przez luc123456
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zasilanie jest podpięte do lampki nad lusterkiem. W związku z tym dioda świeci cały czas jak jest możliwość włączenia lampki tj. od momentu odblokowania zamków aż do zamknięcia i nawet kilka/kilkanaście minut po włączeniu alarmu, potem gaśnie. Oczywiście w dzień też świeci ale to nie przeszkadza.

 

Dioda jest zwykła kulista o świetle stożkowym z rezystorem. Ponieważ światła było za dużo i za ostre to w rurce termokurczliwej za diodą zamontowałem kawałek półkolistego matowego plastiku (z zaciskanej końcówki do łączenia kabli). Efekt jest taki jak powinien tzn. gdy na dworze jest trochę światła to nie widać, że cokolwiek świeci. W całkowitej ciemności natomiast widać lekką czerwoną poświatę. W czasie jazdy mniej chce się sapać, łatwo zlokalizować wszystkie potrzebne drobiazgi w schowkach i na fotelu pasażera. Kolano żony też można namierzyć bez kłopotu :rolleyes:

 

Ponieważ też jest to w pewnym sensie tuninga często na forach się z tym sptykam, więc podepnę się pod temat.

Chodzi o t.z.w "dodatkową centralkę".Wszędzie ich pełno na e-bayach, niemieckich, włoskich, dużo chętnych sobie je montuje w celu zmniejszenia zużycia paliwa, zwiększenia mocy i.t.d. - ale zauważyłem że tylko w Dieslach. Pytałem nawet kolegów na innych forach czy możnna zakupić podobne również do benzyniaka- potwierdzili że i owszem,podadjąc nawet linka do sprzedawcy.

A ponieważ w temacie elektroniki nie jestem za dobry, pytam szanownych kolegów czy w benzyniaku jest też coś do zyskania montując taką centralkę ? może ktoś już montował ?

 

Pozdrawiam - castoro

 

Natknąłem się na takie zdjecie. Niepowiem - pięknie wyglądają te "chromaturki" wokół szyb. Trochę niestety drogie -

około 300 Euro/ kpl.(czasami wraz z montażem )we włoskich servisach. Czy ktoś widział może również w naszych?

 

  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Natknąłem się na takie zdjecie. Niepowiem - pięknie wyglądają te "chromaturki" wokół szyb. Trochę niestety drogie -

około 300 Euro/ kpl.(czasami wraz z montażem )we włoskich servisach. Czy ktoś widział może również w naszych?

 

 

no wyglądają fakt, ale czy warto ? cokolwiek by nie zrobić, Leksusa ani X6 z tego i tak się nie wykombinuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez pomyłkę sprzedawca z ebay wysłał mi listy podokienne zamiast pod drzwi. Jako, że dostałem później te pod drzwi postanowiłem pozostać przy nich. Za niewielką opłatą mogę odstąpić te pierwsze. Do kompletu jeszcze można dokupić chromowaną część pomiędzy drzwiami a dachem:

 

http://cgi.ebay.co.uk/NISSAN-QASHQAI-2007-Stainless-Steel-Window-Pillar-Trim-/180667263816?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item2a109bab48

Edytowane przez danbam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Siatka montuje się od dołu, wymiar: 66x20cm. Powodzenia. ;)

 

post-36057-0-93772300-1297502713_thumb.jpg

 

 

Kupiłem siateczkę, rozebrałem dół i rozczarowanie.

Wygląda na to że bez zdjęcia zderzaka w poliftowym samochodzie nie da się jej tam wcisnąć w jednym kawałku. Otwór który musi przykryć żeby to ładnie wyglądało jest za długi (100cm zamiast 66). Może w wersji bez intercoolera jest tam więcej miejsca, ja przy swoim jak na razie poległem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamontowałem siatkę (oczko 6,5x4mm) w swoim QQ, montowałem od dołu, mocowałem czarnymi opaskami zaciskowymi. Sprawdza się super!!! :D

Pozdr...

Edytowane przez wegit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamontowałem siatkę (oczko 6,5x4mm) w swoim QQ, montowałem od dołu, mocowałem czarnymi opaskami zaciskowymi. Sprawdza się super!!! :D

Pozdr...

 

Tak jak przypuszczałem, nawet w poliftowym ale benzynowym taka instalacja jest możliwa.

Cóż, u mnie chłodniczkę klimatyzacji będzie zabezpieczał intercooler :whistle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak przypuszczałem, nawet w poliftowym ale benzynowym taka instalacja jest możliwa.

Cóż, u mnie chłodniczkę klimatyzacji będzie zabezpieczał intercooler :whistle:

W moim przedliftingowym 2.0 dci było bardzo ciężko ale ostatecznie siatkę zamontowałem. Na razie nie widzę na niej żadnych zagięć ani pozabijanych owadów - tzn, że przynajmniej póki co nic o nią nie uderza. Niemniej poczucie bezpieczeństwa jest ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przedliftingowym 2.0 dci było bardzo ciężko ale ostatecznie siatkę zamontowałem. Na razie nie widzę na niej żadnych zagięć ani pozabijanych owadów - tzn, że przynajmniej póki co nic o nią nie uderza. Niemniej poczucie bezpieczeństwa jest ;)

 

Pisałem już wcześniej - że siatkę montuje się od góry, po tym jak wrzuciłem zdjęcia z zamontowaną siatką, dokładnie opisując krk po kroku jak montowałem. Nie mówię że jest to najlepszy sposób, ale mi nie sprawiło to większych kłopotów, jak opisywałem koledze pavesti Wrzucam ten opis jeszcze raz;

 

Musisz najpierw wyciąć z kartonu szablon na 700x 200 +/- ale od zewnątrz mozna wymierzyć. Jak podniesiesz maskę to atrapa z logo Nissan jest z góry przymocowana 4-ma spinkami plastikowymi gdzie jeden wchodzi w drugi ( wiesz na czym polega ). Misisz je wyjąć -. Jak patrzysz z góry to jest nacięcie na śrubokręt a więc przekręć lekko w prawo lub w lwwo, wówczas ten bolec trochę się podniesie wtedy możesz lekko podważyć śrubokretem i wyjąć palcami całość ( działa jak wkręt w kołu plastikowym w ścianie);z powrotem - odwrotnie; narpierw z wysuniętym do góry środkowym kołkiem razem z tym szerszym wkładasz do otworu i przekręcasz lekko śrubokretem w lewo. To mi posłużyło do tego abym mógł odchylić atrapę i włożyć rękę do przymierzenia szablonu, nastepnie jak szablon dokładnie dociąłem to obrysowałem i wyciąłem siatkę. Siatkę przymocowałewm 5-opaskami zaciskowymi za pionowe plastikowe "słupki" zderzaka- oczywiście zacisk od wewnąrz.

Poszukaj w miarę cienkich, bo jak na początku założyłem grubszą opaskę to była za sztywna bo przekładasz prawie oczko przy oczku i nie można dobrze zaciągnąć. Aby je zobaczyć trzeba się schylić - tak to wcale ich nie widać. Na szczęście nie mam za grubych rąk ( a i tak trochę podrapałem). Można by jeszcze odchaczyć zatrzaski które łączą atrapę ze zderzakiem, i całokowicie wyjąc atrapę , ale jakoś nie chciałem ryzykować aby nie połamac tych zatrzasków - nie chciały odskoczyć. Jak mocniej odchylisz atrapę, to wkładasz z góry od lewej strony ( stojąc przodem do maski)bo z tej strony nie przeszkadza zapadka od zamka. Wszystkie czynności robiłem jedną ręką. Poradzisz sobie skoro ja poradziłem - wymierz dobrze siatkę, ja musiałem jeszcze raz wyjąć i z góry obciąć 5-mm. równy brzeg daj w kierunku do dołu to dobrze się ułoży. weż lepiej sobie kogoś do pomocy aby ci odchylał atrapę - to tyle

Pozdr......castoro :beer:

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przedliftingowym 2.0 dci było bardzo ciężko ale ostatecznie siatkę zamontowałem. Na razie nie widzę na niej żadnych zagięć ani pozabijanych owadów - tzn, że przynajmniej póki co nic o nią nie uderza.

Ciekawie jaki masz wymiar oczka w siatce że nic nie trafia.... :rofl:

Pozdr...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem już wcześniej - że siatkę montuje się od góry, po tym jak wrzuciłem zdjęcia z zamontowaną siatką, dokładnie opisując krk po kroku jak montowałem. Nie mówię że jest to najlepszy sposób, ale mi nie sprawiło to większych kłopotów, jak opisywałem koledze pavesti Wrzucam ten opis jeszcze raz;

 

No, niestety z góry też nie pójdzie. Wszystko blokuje piekielny intercooler. On i jego plastikowe boczki dotykają do stalowej konstrukcji zderzaka, nic się nie przeciśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z siatką i bez…. :o

 

Nowa chłodnica kosztuje ok 4 tys... tak więc WARTO ją chronić!!!

A w załączeniu.. "mądry Polak po szkodzie"... :(

Nie wiadomo jak, gdzie i kiedy...!? :blink:

Szczęście w nieszczęściu że wszystko działa prawidłowo... jeszcze.


Update:

Skraplacz/chłodnica klimy została wymieniona... gwarancyjnie... :) Po demontażu dosłownie cała wysypała się z ramek... :whistle:

Wcale nie było to takie proste i dało do myślenia nt. różnych standardów obsługi, podejścia do klienta kilku serwisów firmowanych tym samym logo - Nissan...

resztki_chlodnicy_qq.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzę na te zdjęcia i nabieram przekonania, że siatka jest niezbędna. Ja ostatnio złapałem taki oto okaz. Na szczęście trafił w "szczebelek", a nie od razu w chłodnicę (uwaga zdjęcie nie do końca przyjemne ;) )

post-13229-0-85910300-1307698025_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzę na te zdjęcia i nabieram przekonania, że siatka jest niezbędna. Ja ostatnio złapałem taki oto okaz. Na szczęście trafił w "szczebelek", a nie od razu w chłodnicę (uwaga zdjęcie nie do końca przyjemne ;) )

 

Oczywiście... niezbędna, szkoda tylko że producent tego nie wie... <_>

Szczerze to nie po to kupiłem samochód, aby go zaraz łatać jakimiś dodatkowymi siatkami tuningowymi...

Ale rozumiem, na chłodnicach się zarabia... i biznes się kręci... :whistle:

 

{Niezły okaz... ;)}

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście... niezbędna, szkoda tylko że producent tego nie wie... <_<

Szczerze to nie po to kupiłem samochód, aby go zaraz łatać jakimiś dodatkowymi siatkami tuningowymi...

Ale rozumiem, na chłodnicach się zarabia... i biznes się kręci... :whistle:

 

{Niezły okaz... ;)}

 

No cóż, ale jednak warto chronić chłodnicę - jak wspomniałeś - tym bardziej że koszt niewielki, za swoją w FeuVert płaciłem 36 pln ( teraz na allegro po 14,99 pln + koszt wysyłki) i 30 min roboty - castoro

http://allegro.pl/siatka-alu-25x100-srebrna-kamei-czestochowa-i1646333277.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy ktos z Was montował juz takie nakładki na zderzak? Moze wiecie czym sie róznia, poza cena, od tych montowanych przez serwis?

 

http://allegro.pl/nissan-qashqai-nakladka-nakladki-na-zderzak-i1650030981.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto po liftingu - wygląd zamontowanej siatki. :whistle:

 

No i proszę okazuje się, że auta po liftingu mają różne zderzaki. Mój jest inny niż kolegi na zdjęciu. Konkretnie czarna część jest "bardzie otwarta" (nie ma wypełnieni po bokach) i trzeba tam wpasować siatkę minimum 100 cm długą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy ktos z Was montował juz takie nakładki na zderzak? Moze wiecie czym sie róznia, poza cena, od tych montowanych przez serwis?

 

http://allegro.pl/nissan-qashqai-nakladka-nakladki-na-zderzak-i1650030981.html

 

Mam zamiar zamontować, czekam tylko aż będą mieć na przedni zderzak po lftingu, jak na razie nie mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...