Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Trójkąt ostrzegawczy


ranger
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z kolegów ma takie mocowanie trójkąta w bagażniku jak na foto? U mnie miejsce - coś na kształt wyprofilowania w półce jest, nie ma natomiast żadnych pasków mocujących. A szkoda, bo miejsce dobre...

post-32737-018502400 1289947027_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w moim tak waśnie jest zamocowany. Paski mocujące to żaden kłopot, wystarczy zaopatrzyć się w kilkadziesiąt cm taśmy rzep, obok w identyczny sposób zamocowałem apteczkę

Edytowane przez Dar1962
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w moim tak waśnie jest zamocowany. Paski mocujące to żaden kłopot, wystarczy zaopatrzyć się w kilkadziesiąt cm taśmy rzep, obok w identyczny sposób zamocowałem apteczkę

 

A jak przymocowałeś taśmę rzep do półki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry klej ,być może epoksyd powinien to załatwić.U mnie również jest tak zamocowany trójkąt...coś mi się wydaje że wersje poliftingowe są super odchudzone....tylko czy to zmierza w dobrym kierunku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

paski do trójkąta już tam były więc nie musiałem ich mocować. Do apteczki kupiłem kawałek sampoprzylepnej taśmy rzep - chyba w pasmanterii albo jakimś sklepie z chemią przemysłową. Dwa kawałki (te "męskie" z haczykami) nakleiłem na apteczkę po obu jej stronach (opakowanie plastikowe więc trzymają dobrze) "Żeńskich (z włoskami) rzepów już nie mocowałem, bo spodnia strona półki ma podobną włochatą fakturę. Wystarczyło mocno przycisnąć do niej rzepowe taśmy na apteczce i złapały. Patent sprawdza się w 99% (raz na parę miesięcy apteczka próbuje odpadać ale przyciskam znów i trzyma :whistle: ) można pokusić się o przymocowanie parzystych odcinków rzepa do spodu półki, wtedy mocowanie byłoby całkowicie pewne ale mi się nie chciało. Trójkąt - jeśli nie ma żadnych mocowań -można spróbować zainstalować w identyczny sposób

Edytowane przez Dar1962
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

paski do trójkąta już tam były więc nie musiałem ich mocować.

HeHe. W 2008 (przed liftingiem) już ich nie montowano ... Kolejna różnica :) .

 

Tak swoją drogą, ciekawe ile są w stanie zaoszczędzić np. na takich pierdołach???

Edytowane przez arek_sosnowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HeHe. W 2008 (przed liftingiem) już ich nie montowano ... Kolejna różnica :) .

 

Tak swoją drogą, ciekawe ile są w stanie zaoszczędzić np. na takich pierdołach???

 

Powiem Wam, że normalnie masakra. Rozumiem oszczędności - ale na takich rzeczach?? Dwa paski, podświetlenie sterownia szybą ?? Nie zmierza to w dobrym kierunku. Ale słyszałem, że wszyscy tak robią. Gdzieś czytałem, że w VW Golfie w jakiejś wersji oszczędzili na lampce podświetlenia bagażnika... Choć pewnie to i tak większa oszczędność niż dwa paski do trójkąta :shiftyninja:

 

A mógłbym prosić kolegów, którzy mają paski do trójkąta "fabrycznie" przymocowane do półki o jakieś zdjęcie jak jest zrealizowane połączenie paska z półką? Jakiś "nit", "szew" ?

Edytowane przez ranger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak mi szanowna małżonka choć na chwilę użyczy samochodu to postaram się pstryknąć jakieś fotki :rolleyes:

 

a'propos małżonki - sorry,że nie na temat:

poszła dziś rano do garażu po auto, po chwili wraca i melduje,że jest jakaś awaria, bo mrugają wszystkie kierunkowskazy i nie chcą się wyłączyć nawet po unieruchomieniu silnika (w aucie nie ma alarmu). Ponieważ byłem w pidżamie i kapciach i nie chciało mi się wychodzić na parking - za pomocą obrazka poglądowego w instrukcji użytkowania udało mi się wytłumaczyć jej, gdzie zlokalizować włącznik awaryjny i jak usunąć awarię. A gdy na koniec poczyniłem delikatną uwagę, że mogła spokojnie tak jechać do pracy i byłaby w ten sposób bardzo bezpieczna - omal nie nawrzucała mi od męskich szowinistycznych świń. Te kobiety :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

Edytowane przez Dar1962
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czepiasz się kobiety,ich wzrok sięga tylko w górę...tam gdzie lusterka :D

A tak wracając do tematu...paski -rzepy są po prostu przykręcone dwoma wkrętami każdy,do zgrubienia na wytłoczce półki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czepiasz się kobiety,ich wzrok sięga tylko w górę...tam gdzie lusterka :D

 

 

Proszę tu bez ogólników . Jestem świeżo po samodzielnej wymianie filtra i Notes śmiga aż miło:).Tak samo faceci jedni maja auta do tylko do jeżdżenia inni do dbania i jeżdżenia :P.

Edytowane przez ulek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja także mam wyprofilowane miejsce w półce i nic poza tym...Pasków brak! Cóż...To "chapole"! ;) No i co miałem zrobić z tym trójkątem? Kupiłem torbę (niby na narzędzia) do kufra w Tesco z 3 podziałkami i do środkowej wszedł mi trójkąt (ten mały). Torba przymocowana rzepem do oparcia tylnej kanapy-sama się trzyma (bez wiercenia, klejenia, szycia). taka torba to przydatny gadget na drobiazgi i nie tylko. ;)

A gaśnicę gdzie dać? Niektórzy kupują/dostają takowe z wieszaczkiem/mocowaniem i montują w kufrze na boku...wieszak! Ale bez wiercenia w plastiku się nie obejdzie. Ja wymyśliłem inny patent na gaśnicę...Obkleiłem ją 2 paskami/rzepami na około i wpakowałem ją pod siedzenie-nic nie lata, po prosu trzyma się tapicerki na podłodze. ;) A i tutaj nic nie zniszczone...taka amatorszczyzna, ale co tam-trzyma się. ;) Wiec zarówno na trójkąt jak i na gaśnicę znalazłem miejsce...Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ulek - ty jesteś chlubnym wyjątkiem, który potwierdza regułę :dribble:

drugim jaki znam, jest moja własna córka - ostatnio sama zmieniła wszystkie 4 koła w swoim autku :rolleyes:

- też zastanawiałem się, co zrobić z latającą luzem gaśnicą, nie montowałem jej w lewej wnęce bagażnika bo nie chciało mi się wiercić delikatnych na oko plastików, więc po prostu stoi w plastikowym składanym kontenerku jeżdzącym na stałe w bagażniku i w razie biedy jest pod ręką (wcześniej jeździła w kole zapasowym, więc to i tak postęp) te rzepy na gaśnicy to niezły pomysł, bo pod fotelem kierowcy jest miejsca aż nadto a wykładzina dobrze trzyma haczyki rzepa

Edytowane przez Dar1962
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko trzeba ja jakoś przyczepić do tej tapicerki pod siedzeniem, bo w innym przypadku będzie latać. A może narobić dziadostwa, bo jak wiadomo jakiś kabelek centralnie tam wychodzi (podłoga siedzisko fotela)...Podejrzewam, że to czujka niezapiętych pasów...Ale po co ona jest w fotelu kierowcy? Hmmm...Można by się obejść jakąś czujką w miejscu wpinania pasa...Tak wiec z ta gaśnica trzeba uważać-zamocowanie jej by się tam przydało, bo ona troszkę waży. ;) Ale 2 rzepy przepasane wokół gaśnicy trzymają bardzo dobrze...polecam! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak wracając do tematu...paski -rzepy są po prostu przykręcone dwoma wkrętami każdy,do zgrubienia na wytłoczce półki.

 

Ale mimo wszystko bardzo proszę o foto. Chciałbym to zrobić "jak w fabryce" a przetłoczeń i zgrubień jest w tym miejscu wiele. Miejsce "kotwienia" może być ważne ze względu rozkład poźniejszych sił działajacych na trójkąt i paski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę ,może coś będzie widać...

7f3ff9680056618amed.jpg

I tak gwoli mechanicznej prawidłowości,porada dla chętnych zastosowania tego....przed użyciem wkrętów zalecałbym nawiercić miejsca montażu wiertłem o średnicy rdzenia wkręta,po to aby ,odpukać nie rozerwać wkrętem półki.

Edytowane przez JACKO29
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nudziłem się dziś i zrobiłem taki oto materiał poglądowy : :rolleyes:

Otwory pod wkręty nawiercić trzeba w tych zgrubieniach - jak wspomniał Jacko - oczywiście z umiarem,żeby się nie przewiercić :rolleyes: ale jest spore pole do manewru (ok 10 mm)Do mocowania można użyć np wkrętów do drewna o dość grubym gwincie - będą dobrze trzymać. Apteczka (kupiona w Biedronce i uzupełniana zgodnie z tą niemiecką normą ISO plus parę dodatkowych opasek elastycznych i plastrów) jest na tyle lekka,że nie odpada, choć miejsce mocowania nieco już się zmechaciło.Półka ma w tym miejscu fajne prostokątne wgłębienie - jakby w sam raz w tym celu.Można użyć zwykłej taśmy rzepowej i podkleić ją klejem typu Butapren (jest elastyczny) Jeśli wykorzystamy apteczkę w sztywnym plastikowym pudełku (takie też są w sprzedaży) lepiej użyć kleju do twardych plastików (np Polychloride firmy Technicoll - klei jak beton wszystko :rolleyes: )Twarde pudełko pewnie nawet lepiej się sprawdzi - będzie idealnie przylegać. Można ewentualnie pokombinować z mocowaniem podobnym do mocowania trójkąta. Całość nie przeszkadza, w razie biedy jest natychmiast pod ręką i nie trzeba tracić czasu na grzebanie wśród skarbów w bagażniku.

post-20266-000447400 1290179397_thumb.jpg

post-20266-049004700 1290179407_thumb.jpg

post-20266-001734000 1290179420_thumb.jpg

post-20266-061188800 1290179431_thumb.jpg

post-20266-040757800 1290179444_thumb.jpg

post-20266-051721700 1290179454_thumb.jpg

Edytowane przez Dar1962
  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te plastikowe sprzączki są w zasadzie zbędne - można to zmodyfikować - użyć w obu końcach kanału po dwa kawałki rzepa - męskiego i żeńskiego - przykręconych wkrętami (najlepiej z płaską podkładką ) do zgrubień po obu stronach tego kanału na trójkąt - taśmy będą zachodzić na siebie i solidnie i elastycznie go mocować

Edytowane przez Dar1962
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nudziłem się dziś i zrobiłem taki oto materiał poglądowy : :rolleyes:

 

spoko Dar, zrób mi jeszcze w wolnej chwili, materiał na temat fotela, bo nie mam się czasu tym zająć:

 

kuben.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uuuu,ale Ci Was dał zagryche :D Zmusił do myślenia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

note nie nadałby się na WRC nawet po utwardzeniu zawieszenia bo jest zbyt wysoki i wąski, a te fotele są ciasne, niezbyt wygodne, przystosowane do kłopotliwych 4-punktowych pasów nie zezwalających na żadną swobodę ruchu i nie nadają się raczej do zrelaksowanej jazdy :whistle:

Edytowane przez Dar1962
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...