Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

co mozna zrobic z almerka ??


INC
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam w tym miesiacy 400 na dopalacze :) Zainteresowaly mnie rozmowy dotyczace wydechu. Ma nieruszana n15 1.4/16v na gaz. Czy oplaca mi sie inwestowac w w tlumik koncowy( chodzi tez o wyglad :) ) czy lepiej przeznaczyc kase na cos innego?A jak sie oplaca to jaki polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chcesz kupic koncowy tlumilk i masz do wydania 400 to polecam produkty blackflame lub upgrade. ceny maja porownywalne i juz cos mozna o nich powiedziec. ode mnie uslyszysz tylko dobre rzeczy :) fajnie gadaja i wygladaja zawodowo 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym zeby po montazu podlaczyli fure do kompa i optymalnie ustawili przepustowosc tlumika. Sorki za niefachowy jezyk..na razie jestem napalonym amatorem :) Chce przygotowac furke na powrot mojego kociaka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie ty montowales?Ile zaplaciles i czy jestes zadowolony?:)

 

to chyba pyt do mnie :?: za pierwszym razem spawal mi kumpel w swoim garazu (poszukaj troche na forum to zobaczysz opis i zdjecia). ostatnio robilem caly uklad wydechowy i ze starego zostal tylko koncowy tlumik blackflame. jesli myslisz ze ktos ci "wystroi" koncowy tlumik to sie mylisz. regulacja o jakiej pisza na stronach polega raczej na sciszaniu a nie "strojeniu". tlumik to nie prosiak :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość EnDrIu WAWA
Gdzie ty montowales?Ile zaplaciles i czy jestes zadowolony?:)

 

to chyba pyt do mnie :?: za pierwszym razem spawal mi kumpel w swoim garazu (poszukaj troche na forum to zobaczysz opis i zdjecia). ostatnio robilem caly uklad wydechowy i ze starego zostal tylko koncowy tlumik blackflame. jesli myslisz ze ktos ci "wystroi" koncowy tlumik to sie mylisz. regulacja o jakiej pisza na stronach polega raczej na sciszaniu a nie "strojeniu". tlumik to nie prosiak :wink:

slyszalem ze regulacja takiego tlumika prawie nic nie daje(jesli codzi o glosnosc) to prawda?Ze i tak i tak jest b.glosny :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem skad masz te informacje ale w przypadku mojego tlumika silencer spelnia swoje zadanie. problem jest inny. spaliny sie zdlawiaja i nie moga swobodnie opuszczac ukladu. przy "calkowicie zatkanym" przelocie nie ma sensu krecic silnika powyzej 4000 bo jest dlawiony i ma mniejsza moc w piku niz na zwyklej puszce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://sklep.tuning.pl/produkt.php?p_id=35...&d_id=96471 Czy takie dzialo bedzie pasowalo do mojej almerki n15 sedan z 98? bo mi sie podoba jest teraz w promocji a nie chce wyrzucuc pieniedzy:) Chodzi mi o wymiary czy bedzie pasowalo do rury? :) I czy nie bede musial ciac zderzaka ? :)

2,5 cala wlot a jaki ty masz wydech seryjny??to troszke duży wlot jak na seryjny wydeszek??czy mi sie wydaje??

a ja ci radze tak..uzbieraj sobie na cały wydech (najlepiej z kolektorem) i zrób wsio po kolei

1.dolot

2.wydech

3 może jakieś wałki rozrządu??

4.lepsze niz seryjne hamulce...

pomy sl nad tym bo sam końcowy wydech da ci tyle co nic!!(oprócz ładnego dzwięku i szpanu na podwórku)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze gada :D dac mu piwa ;]

 

a tak na powaznie to dlatego ja sobie ze zaczynam od poczatku calego ukldu :P czyli od silnika a nie od d*py strony.. :) i tak ladnie brzmi krecony na 5tysi... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chce mi sie isc teraz mierzyc :P ale pewnie zaraz ktos ci powie :) co do 2,5 cala to wcale nie jest za duzo ;] ztcw to optymalna srednica wydechu i taki mam zamiar robic:) tylko jakis bede musial odp tlumik dobrac zeby ladnie buczalo ale zeby przechodzic badania techniczne i nie wlaczac wszystkich alarmow w okolicy :D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki zamowilem wiec juz nie piszcie zadnych negatywnych rzeczy :)

 

pochwal sie pozniej czy to rownie dobrze gada jak wyglada :) a najlepiej nagraj jakis krotki pliczek z odglosem ;] (ale mam wymagania :lol: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj dzeci dzieci...

 

2,5 cala to juz jest rynna zdatna odprowadzic splainy z silnikow generujacych moce nieco ponad 400koni...

 

Do silniczka 1,4 mozna co najwyzej zapodac 2 czyli 52mm po zewnatrz to i tak wiecej jak w seryjnym silniku 2.0 nissna (ba nawet 2,0 trubo).

 

Seryjny kolektor w 1,4 jest nie za dobry ale jak masz stosunkowo skromne fundusze to polecam od seryjnego kolektora poleciec rura 2 calowa do samego konca i tam zapodac jakis luzny dlumik, wzrost mocy i momentu maks do jakis 3-5%, prawdopodobnie minimalnie pogorszy sie dlol, na takie cos lekko liczac jakies 1000zl poleci (ryry z nierdzewki wiec wydech na wieki)

 

Dalej do twojego silnika hmm... zafundowal bym dolot by BORT, dzwiek bedzie rewelacyjny no i te dwa uklady beda sie wzgledem siebie uzupelniac, powinines spokojnie krecic czasy ponizej 10 do setki, a nie zapomnij o czynnosciach podstawowych czyli zaplon i egr.

 

Dobry efekt takze moze dac "wzbogacacz mieszanki"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...