Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

co mozna zrobic z almerka ??


INC
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tluimik juz zamowilem wiec najwyzej bedzie garazowa dekoracja :) Bede tuningowal uklad wydechowy od tylu :) Najpierw tlumik potem rura kolektor ( jaki polecacie? ) i dolot :)

bierz dolot od Borta!!

a wydechowy kolektor zrobi ci jakaś firma w wawie(może grabowski robi , pogadaj z coobciem, wiem ze firma michael robi kolektory na bank)ale to juz troszkę kosztuje taki kolektor :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie :P jestem ciekaw 1. czemu tak leciutko chodzi (porownuje do polo 6n i 9n :) )

2. raz zapomnialem puscic recznego przy ruszaniu na mokrej kostce pod supermarketem (mozecie sie smiec:P ) no i dwa ladne boki wyszly :D a ja sie glupi dziwilem co sie stalo..... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak by kupic kucyka i wozic go na siedzeniu ?? ;] zawsze to jeden kon, nie mechaniczny ale zawsze... ;] (dobra zamilcze juz bo mnie mod opierdzieli :D ) a tak co do moda to mysle ze mozna by ustawic ten topic jako przyklejony, wszystko pozbierane w jednym miejscu a nie trzeba po calym forum szukac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chce mi sie isc teraz mierzyc :P ale pewnie zaraz ktos ci powie :) co do 2,5 cala to wcale nie jest za duzo ;] ztcw to optymalna srednica wydechu i taki mam zamiar robic:) tylko jakis bede musial odp tlumik dobrac zeby ladnie buczalo ale zeby przechodzic badania techniczne i nie wlaczac wszystkich alarmow w okolicy :D:D

 

... a ja tak siedze i myle skad ta optymalna srednica wydechu? czy jest na to jakis wzor? dla 1,4 to mysle ze to raczej k**ewsko zaszkodzic moze i tym po miescie nie da sie jezdzic. cale szczescie jak to gadalismy z Gre od planow do czynow to jeszcze kawalek drogi :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no mam nadzieje ze sie mylicie :D

 

nie chodzilo o ten konkretnie projekt. teoretyzowalismy tak sobie :lol: ale 2,5 cala na N/A to sporo nie mowiac o 1,4. kumpel ma wranglera 4.0 i nie ma takiej srednicy........ :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no mam nadzieje ze sie mylicie :D

 

nie chodzilo o ten konkretnie projekt. teoretyzowalismy tak sobie :lol: ale 2,5 cala na N/A to sporo nie mowiac o 1,4. kumpel ma wranglera 4.0 i nie ma takiej srednicy........ :roll:

 

mnie sie wydaje ze najwazniejsza jest srednica rur kolektora, pozniej to juz chyba obojetne jaka srednica leci do koncowego tlumika.... no ale ja jestem elektronikiem specem od kompow a nie samochodow :D:D tak sobie tylko rozmyslam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktos kiedys myslal nad rozwiazaniami wydechu i tak sobie kombinowal jak to bedzie optymalnie dla takiego samochodu ale watpie zeby choc przez moment pomyslal ze 2,5 cale to bedzie dobre rozwiazanie....

 

tyle o tym bo to nie powaznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dalsza srednica tez odgrywa bardzo wazna role i dlugość. Chodzi tu o pojemność i pewn zjawiska jak np. fala zwrotna, podcisnienia itd...

 

Są pewne średnie co do danego silnika itd... Do delikatnie dlubanego 1,4 2" to aż bedize nadto.

 

Koncowy tlumik ktoś mądry napisal zeby mial o 2mm mniejsza srednice niz rury z ktory jest wykonany wydech (sr. wewnatrzna) mi sie wydaje ze spokojnie srednica tlumika koncowego moze byc taka sama jak i rury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może... Sobie na hamowni dobierzesz w jakim przypadku bedizesz meic najwiekszy wzrost mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mnie troche pocieszyles bo pospieszylem sie z tym zakupem i zanim ktos madry mi doradzil to kupile :? Czyli jak dobrze nastawie to nie powienienem miec spadku mocy przy odpowiednio przymknietym wylocie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spadku mocy byc nie powinno jesli mowimy o samym koncowym tlumiku. powinna byc mala poprawa, nie wspominajac o dzwieku. inna rozmowa jest jesli chodzi o caly uklad. nie chce sie powtarzac. w n/a bedzie sie tworzyc dziura w zakresie uzytkowych obrotow i tylko bedzie zdziwienie dlaczego tak slabo idzie. zreszta na dlugim dolocie i odetkanym wydechu tez to wystepuje. dluzsza historia.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mikser? :) Slyszalem cos kiedys :) Jak on dziala i ile mniej wiecej kosztuje? Czy po zamontowaniu miksera bedzie ok? bo czytalem ze stozek w ogol sie nie nadaje do instalacji gazowej bo dostarcza za duzo powietrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde mówie o tej gownianiej zwerzce ktora wpierdziela ci pol mocy ale dzieki niej mozesz jezdzic na gazie...

 

Radze poczytoać coś o instalacjach gazowych, zapewna masz najgorsza instalacje I albo II generacji wlasnie oparta na mikser... Z tego co wyczytałem wątpie żebyś mial jakąś porządna instalke gazową opartą na wtrysku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...