Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P10-P11]Regeneracja wahacza górnego- instrukcja obrazkowa


mareq
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wymieniłem wahacze,dokręcane jak "w książce napisane" ,wahacze Lemforder. Niby wszystko ok,tylko, że.....nie do końca.W trakcie normalnej jazdy cisza,nic nie zgrzyta nie piszczy,natomiast przy zjeździe/wjeździe na duży krawężnik lub podobny mu wybój, bardzo słyszalny jest głośny zgrzyt ,coś jakby plastik o metal ,czasem nawet odzczuwalny pod nogą na pedale sprzęgła.przed wymianą wahaczy czegoś takiego nie było, pojawiło się kilka kilkanaście dni po ich wymianie więc podejrzewam ,że to ich wina,pytanie tylko co spieprzyłem przy wymianie i jak to naprawić? Kolejny komplet nowych wahaczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szit nic tam nie smarowałem,gdzie je trzeba posmarować i czym? tak na przyszłość bo teraz to już pewnie za późno.Swoją drogą myślałem ,że są już nasmarowane.Z tego co pamiętam jak zakładałem to widziałem na nich jakiś smar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wachacze jak są nałożyskach to można normalnie skręcić a jak są na tulejach gumowych to powinno sie skrecac

te śruby boczne tzn przelotowe na wysokości .A dokładniej auto podniesione to pod wachacz dolny przy swożniu podłożyc lewarek i podnieść do wysokości jak koło znajduje sie w czasie jazdy,Bo tak można gumy zerwać.

No i jak sa nowe wachacze to lepiej jechac na zbieżność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

witam, wczoraj wymieniłem obydwa górne wahacze na SRL i co do demontażu to musiałem odkręcić całe łapy bo od sprężyny była nakrętka. Było ciężko ale jak ktoś ma parę w rękach i kawałek przedłużki to musi puścić. Co do montażu wahaczy do łapy to nie da się włożyć śrub z drugiej strony ponieważ otwory nie są sobie równe i także śruba na 3/4 długości jest grubsza niż miejsce z gwintem więc przyszło mi założyć tak jak było w oryginale. pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, wczoraj wymieniłem obydwa górne wahacze na SRL i co do demontażu to musiałem odkręcić całe łapy bo od sprężyny była nakrętka. Było ciężko ale jak ktoś ma parę w rękach i kawałek przedłużki to musi puścić. Co do montażu wahaczy do łapy to nie da się włożyć śrub z drugiej strony ponieważ otwory nie są sobie równe i także śruba na 3/4 długości jest grubsza niż miejsce z gwintem więc przyszło mi założyć tak jak było w oryginale. pozdro

Dokładnie kolego tak jak opisujesz.Też przy wymianie wachacza chciałem tą śrube włożyć odwrotnie aby w przyszłości nie odkręcać całej łapy,ale niestety nie dało rady a w tej kwestii nie chciałem poprawiać po fabryce.Być może inni ten jeden otwór w łapie rozwiercali.Ja jednak wyszedłem z założenia że tak jak jest w orginale jest bezpieczniej bo nawet gdyby odkręciła się nakrętka to śruba nie ma możliwości aby wyleciała.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, jeśli dobrze pamiętam to też miałem "zabawę" z łapami i śruby bez problemu przełożyłem aby przy kolejnej wymianie nie mordować się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dzisiaj zakupiłem wahacze górne, które jak zapewniał sprzedawca miały być na łożyskach, no i kupiłem je. Przed montażem chciałem poruszać tulejami, dla porównania czy na łożyskach chodzą lżej. Okazało się że w ogóle tulejami nie można ruszyć, rozebrałem wahacz i okazało się że to zwykły wahacz i na dodatek nie było deka smaru, dlatego tulei nie dało się ruszyć, nasmarowałem oba i zamontowałem i ok, miałem je oddać, ale stare już tak hałasowały że szkoda słów, a po za tym nie zależało mi aż tak na tych łożyskowych wahaczach, ale po co robią ludzi w ch..... ? To link do aukcji STANOWCZO ODRADZAM, ŚCIEMA I TYLE :http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=2153606048&msg=Tw%C3%B3j+e-mail+zosta%C5%82+wys%C5%82any.&msgtoken=048a25b10f8bf5405c1e387864ffa85323220a1444b540a86acf77d00be2ff62

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wystawiłem bo kupiłem po za allegro, a wziąłem te bo miałem blisko i mogłem odebrać osobiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jak mi wypadnie wymieniać, to te na łożyskach będę wciskał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może te wahacze maja mały plus, zapomniałem napisać że tuleje pracują w teflonie, a nie w gumie, chociaż czy to ma jakieś znaczenie?

Edytowane przez Maciek90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W teflonie czyli moze ciut dluzej pozyja ale rewelacji bym nie oczekiwal. Co do lozyskowanych fajne sa i tansze tylko niech zlapia minimalny luz to wali jak cholera a w tradycyjnych stuki nasilaja sie stopniowo i sa gluche. U mnie w lozyskowanym ktory przesmigal ponad 80tys km luz byl moze z 1/3 mm a walilo ze szok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo osób bierze te wahacze na łożyskach. Sam je mam i bardzo sobie chwalę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj żeby po wymianie wahaczy pojechać na zbieżność kół ;)

 

Sprawdzałem tel i mam te same wahacze :)

Spytaj sie może ci opuści trocha na wahaczach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pamiętaj żeby po wymianie wahaczy pojechać na zbieżność kół ;)

 

Po wymianie górnych wahaczy nie trzeba robić zbieżności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wymianie górnych wahaczy nie trzeba robić zbieżności.

 

Owszem nie trzeba jeśli długość nowego wahadła jest taka sama jak starego :) Po za tym wymienie jeszcze łożyska zwrotnic i dla pewności pojadę na zbieżność :) Nie chciałbym mieć jakiejś przygody w ciasnym zakręcie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek S może dla ciebie nie trzeba.

Cały czas czytałem na forum że nie trzeba ,aż sam się nie przekonałem się na własnej skórze :(

wymieniłem wahacze górne L/P . I jeździłem aż się zdziwiłem jak na oponach zbieżność się zmieniła.

Miałem przegląd to była różnica na zbieżności. I teraz wiem że trzeba ustawiać przy wymianie wahaczy .Bo końcówki drążków to wiadomo że się zmienia przy wymianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...