Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

dodatkowe oświetlenie w samochodzie


converse1985

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich :D , mam takie zapytanie odnośnie instalacji dodatkowego oświetlenia w nissan primera p11.144. Chciałbym założyć kilka neonów ( http://moto.allegro.pl/super-mocne-neony-led-z-mocowaniem-diody-tuning-i1435447483.html ) albo diod led pod siedzieniami kierowcy i pasażera oraz nad ich nogami. zależało by mi na takim efekcie ich zapalania się gdy otworze samochód z kluczyka to chciałbym zeby oprócz zapalającego się światła na podsufitce, zapałały się i swiatła dodatkowe. to chyba wykonalne tylko nie wiem jak to zrobić. przeczytałem już naście artykółów ale nic nam szczególnego nie znalazłem. może ktoścoś już takiego robił i mógłby mi podpowiedzieć co i jak w tym temacie. Z góry dziekuje i pozdrawiam converse1985. :rolleyes: :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh ogólnie fajny patent, powinno wystarczyć podpięcie pod zasilanie lampki i będzie gitt, przecież sprzedaje w różnych napięciach, raczej nic skomplikowanego, może też się skuszę ;) a kupiłeś już czy tylko się zastanawiasz??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie patent dobry. Ma wiele zastosowań - można dać bajer pod fotelami /podłączyć pod wyłącznik drzwiowy chyba dało by rade/, ale ja chyba bym się dał namówic na kupno i wykorzystać jako dodatkowe białe światło w bagażniku /podłanczając pod orgonalne oświetlenie bagażnika/ , oraz np. pod maską silnika do jego oświetlenia. Czasami trzeba zerknąć na silniczek /choćby stan oleju sprawdzić/ a na dworze mrok. Tylko trzeba dołożyć wyłącznik w komorze silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh ogólnie fajny patent, powinno wystarczyć podpięcie pod zasilanie lampki i będzie gitt, przecież sprzedaje w różnych napięciach, raczej nic skomplikowanego, może też się skuszę ;) a kupiłeś już czy tylko się zastanawiasz??

 

 

narazie oglądam na necie te światełka i tak sobie myśle jak to zrobić. :mellow: piszesz, pod zasilanie lampki? lampki w podsufitce czy może jakiejs innej czy może raczej do kabli od bezpieczników, ja nie wiem dlatego pytam was. ale patent dobry tylko cieżko sie podpiąć do tych kabli zeby nie narobić szkód. a jesli sie nie podpinać do kabli w podsufitce do kontretnie których.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś bedzie chciał sobie poprawić podświetlenie na podsufitce :D

 

W bagażniku napewno by sie takie przydało...

 

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/71204-wymiana-oswietlenia-wewnetrznego/page__view__findpost__p__764706__fromsearch__1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamówiłem sobie diody http://www.sklep.neoled.pl/dioda-led-superflux-niebieska-kat-swiatla-160do tego listwę do montażu i rezystory 430, za wszystko (30 diod, 3 listwy, i 30rezystorów + przesyłka) wyszło 41zł i teraz będę dłubał sobie takie podświetlenie, w końcu to nic trudnego,a podpięcie pod zasilanie żarówki sufitowej, aby się włączało przy wsiadaniu i gasło przy odpaleniu silnika, mały pobór prądu nic nie powinno się stać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w bagażniku zamontowałem dwie listwy z diodami pod oryginalne podświetlenie.

post-34268-0-98693300-1297080684_thumb.jpg

post-34268-0-96491700-1297080707_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...