Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Turbina


Dżem
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

pytam bo kupowanie używanej turbiny do td po przebiegu 250-300 chyba jest bez sensu, zdecydowanie sensowniej zdobyć świeższa z TDI

Mam porzucone ETI na palecie, od biedy jakąś fotkę mogę zrobić.

Moja turbina z ETI ma większy przebieg ;)

Wiek nie jest dziś gwarancją niczego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co by nie mówić to późniejszy rocznik i z mniszym przebiegiem jednak oznacza że jest szansa że będzie w lepszym stanie niż starsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co by nie mówić to późniejszy rocznik i z mniszym przebiegiem jednak oznacza że jest szansa że będzie w lepszym stanie niż starsze

Nie wierzę w przebiegi ;)

Stan się liczy. Szukałbym sprawnej i bez kombinacji, inaczej zrobi się wyścig zbrojeń :)

Jak już kombinować to ze zmienną geometrią.

 

Moje pojeście jest dziwne. ale stare turbiny jakby były lepsze -  98'' 2.8 do dzis nie ruszana, 04'' 2.7 przy 380tys. regeneracja, 06'' 2.5 poci się przy przebiegu 83 tys., wszystkie zwykłe tzn. bez VTG. Każdy silnik ten sam olej, tylko trochę innych niewiadomych za dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stan się liczy. Szukałbym sprawnej i bez kombinacji, inaczej zrobi się wyścig zbrojeń :)

 

a to się daje tak łatwo ocenić, bez rozkręcenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sprawnej luz jest minimalny, ledwo wyczuwalny - ułamki milimetra, dziesiątka mm to według mnie max.

Luz "wzdłużny" wirnika dużo mniejszy od, osiowego - mamy dzwignię/przesunięcie. Mogę minimalne odgiąć wirnik, wsunąć/wysunąć wirnik ciężko będzie.

 

I nie będzie myta i picowana... jak sprężarka ktorą kiedyś dostałem, pełną piasku ;)

Lepiej czasem kupić zasyfioną. Trzeba mieć też trochę szczęścia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

turbina od TDI do TD nie będzie pasowała, ze względu na pompę podciśnienia ... w TD jest za altkiem i rura się nie zmieści, dlatego w TD turbo ma od razu kolanko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łapa do klimy i tam dać alternator, ewentualnie samą pompę podcisnienia.

Tylko znów kombinacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomyśleć mogę ... puki co to na razie tylko


odnośnie sprawdzania turbiny to proszę wszystko jasne

post-27068-0-68023400-1391548306_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...