Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nowe radio firmy DAEWOO w QQ


Gość jureks71
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość jureks71

Witam.

Jestem "szczęśliwym" posiadaczem QQ+2 z 2010 z nowym radiem od Daewoo...

Od początku były problemy z łączeniem się z bluetoothem - przy zimnym samochodzie nie łączył się lub nie importował książki z telefonu, zrywał rozmowy (przetestowane z różnymi modelami telefonów). Po nagrzaniu się samochodu działa normalnie. Ponadto czasem radio się wiesza i kompletnie nie reaguje na jakiekolwiek przyciski, raz również nie pomogło wyłączenie samochodu. Problem wielokrotnie zgłaszany w serwisie w Wawie łącznie z przesyłanymi filmami - sprawa przekazana do NISSAN Polska który zastanawia się co dalej...

Poniżej linki do filmów na YOUTUBE.

 

Pozdrawiam, Desperado....

:-((

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jestem "szczęśliwym" posiadaczem QQ+2 z 2010 z nowym radiem od Daewoo...

Od początku były problemy z łączeniem się z bluetoothem - przy zimnym samochodzie nie łączył się lub nie importował książki z telefonu, zrywał rozmowy (przetestowane z różnymi modelami telefonów). Po nagrzaniu się samochodu działa normalnie. Ponadto czasem radio się wiesza i kompletnie nie reaguje na jakiekolwiek przyciski, raz również nie pomogło wyłączenie samochodu. Problem wielokrotnie zgłaszany w serwisie w Wawie łącznie z przesyłanymi filmami - sprawa przekazana do NISSAN Polska który zastanawia się co dalej...

Poniżej linki do filmów na YOUTUBE.

 

Pozdrawiam, Desperado....

:-((

 

 

 

 

Wywal to radio do kosza... badziew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam to samo. zgłosiłem w serwisie w połowie grudnia 2010. najlepsze było to że pan z serwisu też ma qashaqai i podobny problem z radiem. trzeba coś z tym zrobić. do dziś mam zlecenie serwisowe otwarte i zero odpowiedzi. dzisiaj wyślę panu z serwisu linka z tego forum. może jakieś wspólne zgłoszenie do Nissan? po prostu powinni nam wymienić te badziewne radia w ramach akcji serwisowej.te nadają się do niczego.niech instalują nissan connect na własny koszt.

Edytowane przez yogurt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to pech. taka duperela, a krew psuje i radość zabiera. Nabijcie Panowie trochę oglądalności i pokażcie taki filmik w Nissanie. Może ich to zdopinguje do szybkiego działania. odpaliłem wszystkie trzy filmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam identyczne objawy z radiem jak kolega. Proponuję wpisywać się jak ktoś ma takie objawy z "nowym" radiem po FL - zobaczymy jak globalny jest to problem :angry:

Pozdrawiam kolegę - mnie problem z bluetooth też wnerwia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam ten sam model radia i nie mam takich problemów. Ciągle korzystam z połączenia z iphonem zarówno do rozmów jak i do słuchania muzyki. Jedyny zarzut jaki mogę mieć to to, że czasami gubi fale radiowe. Reszta działa bez zarzutów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też czasami nie chce połączyć przez BT, tzn. na zimno trwa to długą chwilę ale może to być wina telefonu. Zauważyłem, że przy restarcie BT w telefonie łapie od razu tak jakby sygnały nie mogły się spotkać ;-)

Wracając do radia, mam dość cienkie ucho i miesiąc temu wymieniłem głośniki. Niestety niewiele to dało, dźwięk nadal do d... Zastanawiam się poważnie nad wymianą na coś konkretnego najlepiej z navi. Wiecie może jaki model by pasował i jaki byłby koszt ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi to się taki marzy (czerwone podświetlenie pasuje ładnie do Qashqai'a i X-trail'a):

http://www.redcoon.pl/index.php/cmd/shop/a/ProductDetail/pid/B271384/cid/24006/Kenwood_Limited_DNX_5260_BT/#detailtop

 

Widziałem i słyszałem trochę wyższy model w X-trail'u i gra bardzo ładnie nawet na seryjnych głośnikach.

 

O kurka, myślałem że są to kwoty rzędu 1,5-2 kPLN :( chyba jednak słuchaniem muzyki będę rozkoszować się w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jureks71

Może to kwestia HTC? Posiadam również ten wynalazek i powiem szczerze, że jeszcze nigdy nie miałem bardziej humorzastego telefonu... Swoją drogą fajne FL ostatnio Nissan robi. Qashqai otrzymał radio Daewoo zamiast Clariona, a X-trail stracił bixenony na rzecz zwykłych xenonów na światłach krótkich i halogenów na długich.

Niestety to nie HTC... podobnie z Nokiami i iphonami - przetestowaliśmy po rodzinie. A tak w ogóle to istnieje "tajna lista" kompatybilnych telefonów zaaprobowanych przez Nissana (Daewooo??). Mój HTC na niej jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie same radia montują teraz także w Note. Też słyszałem, że są bardzo problematyczne - szczególnie jeżeli chodzi o obsługę telefonów przez BT. Dodatkowo w Note z tym radiem fabrycznie jest wyłączany zegar z ekranu komputera pokładowego (bo jak twierdzi Nissan, zegarek jest w radiu). Katastrofa :(.

W moim samochodzie jest "starszy" model radia. Działa rewelacyjnie i myślę, ze wygląda też lepiej. Po co to zmieniali??? Pewnie Daewoo zaproponowało Nissanowi znacznie tańsze radio. Efekt widzimy... :(

Edytowane przez ranger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie same radia montują teraz także w Note. Też słyszałem, że są bardzo problematyczne - szczególnie jeżeli chodzi o obsługę telefonów przez BT. Dodatkowo w Note z tym radiem fabrycznie jest wyłączany zegar z ekranu komputera pokładowego (bo jak twierdzi Nissan, zegarek jest w radiu). Katastrofa :(.

W moim samochodzie jest "starszy" model radia. Działa rewelacyjnie i myślę, ze wygląda też lepiej. Po co to zmieniali??? Pewnie Daewoo zaproponowało Nissanowi znacznie tańsze radio. Efekt widzimy... :(

Też mam poprzedni model radia i nie ma do niego uwag (no chyba, że brak czytania płyt MP3 i brak USB no ale ten typ tak ma). Praktyczne jest duże pokrętło siły głosu. Brak regulacji siły głosu w kierownicy poprzednich samochodów utrwalił nawyk kręcenia gałką.

Jak to mówią - czasem lepsze jest wrogiem dobrego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam poprzedni model radia i nie ma do niego uwag.

Jak to mówią - czasem lepsze jest wrogiem dobrego.

 

Nie widziałem wyciągniętego radia tego typu. Są dwie opinie na temat dostawcy tego modelu. Jedni twierdzą, że jest to Clarion inni, że Blaupunkt. Tak czy siak, są to niewątpliwie dużo bardziej zacni producenci niż Daewoo. Kiedyś miałem radio Daewoo w Polonezie Plusie. Tamto było nie do zdarcia... Ale też było to bardzo proste radyjko.

Edytowane przez ranger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Seewolf

...Swoją drogą fajne FL ostatnio Nissan robi. Qashqai otrzymał radio Daewoo zamiast Clariona, a X-trail stracił bixenony na rzecz zwykłych xenonów na światłach krótkich i halogenów na długich.

Fakt, z tym FL to Nissan poleciał na całej linii. W wersji FL gorsze radia, tapicerki, brak schowków pod fotelem pasażera, brak koła dojazdowego w QQ+2 TEKNA i sam nie wiem co jeszcze Nissan poddał liftingowi na gorsze... Obniżanie kosztów i utrata jakości wiedząc że auta i tak się sprzedadzą, bo mają już wyrobioną markę staje się niestety normą w niektórych koncernach...

Edytowane przez Seewolf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te głośniki Blaupunkt to nawet papierową membranę mają. Mam na zbyciu po wymianie jakby komuś baaardzo zależało :D

 

Nie wiem jakie są w Note ale muszę przyznać, że grają całkiem, całkiem - w wariancie 6 głośnikowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) Swoją drogą fajne FL ostatnio Nissan robi. Qashqai otrzymał radio Daewoo zamiast Clariona, a X-trail stracił bixenony na rzecz zwykłych xenonów na światłach krótkich i halogenów na długich.

 

Niestety nie napawa to optymizmem... :(

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam poprzedni model radia i nie ma do niego uwag (no chyba, że brak czytania płyt MP3 i brak USB no ale ten typ tak ma).

 

Wieść gminna niesie, że można zmusić te radia do odczytu mp3. Podobno jest to celowo zablokowane, aby promować Nissan Connect. Ktoś kiedyś wspomianł że coś tam się robi przez złącze zmieniarki czy jakoś tak. Trzeba by obejrzeć wyciągnięte radio tego typu i pokminić. Złącze usb też podobno tak daje się wyprowadzić. Nie wiem czy to prawda, tak słyszałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Mam ten sam problem z tym "firmowym" radiem. W starszym modelu QQ z 2009 działa ok, teraz mam w NV200 to nowe radio i totalna porażka. Czy komuś udało się coś wywalczyć w serwisie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie radio, w porównanie z głośnym terkoczącym silnikiem 1.6 benzynowym (choć chodzi jak diesel), działa rewelacyjnie.

Są ładne basy (trochę mam podbite) i znośne soprany.

Stacje radiowe łapie bardzo dobrze (jedynie LEDy dzienne zakłócają przy słabym sygnale).

TA działa prawidłowo, automatyczne podgłaśnianie także działa przyzwoicie.

USB czyta doskonale, pamięta utwór i miejsce poprzedniego odtwarzania (podobnie CD). Można nawigować po katalogach.

Łączy się z bluetooth zaraz po odpaleniu auta. Przez bluetooth działa rozmowa, odtwarzacz mp3 oraz np. radio internetowe (Nokia E52).

Wszystko bez zająknięcia i opóźnień.

Książkę aktualizuje w sekundę. Jedynie wybrane numery nie dekoduje na nazwy pomimo numerów z i bez +48.

 

Jestem dość wymagającym użytkownikiem, ale radio to chyba na razie najlepszy element samochodu.

Edytowane przez aquariusmax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nadal problemy z bluetooth i książką telefoniczną.

Dotąd próbowałem z Nokia E51, E52, Samsung C3050.

W końcu z Samsung Galaxy ACE chyba jest stabilnie, co prawda radio samo nie ciągnie kontaktów, ale można je wysłać z telefonu do samochodu - na zasadzie wysłania kontaktów via bluetooth i wówczas pojawiają się one na radiu i się wyświetlają prawidłowo (pod warunkiem że są bez +48), ale dzwonek się nie przesyła.

Natomiast z Samsung Galaxy Mini 2 - działa tylko częściowo, tzn. radio samo nie ciągnie kontaktów, ale można przesłać z telefonu jak wyżej, jednak gdy ktoś dzwoni to na radiu nie wyświetla się nazwisko a jedynie numer.

 

Zatem póki co - u nie najlepiej spisuje się Samsung Galaxy ACE.

 

Ogólnie to najlepiej się spisywała Nokia E52 - radio samo ciągnęło, były indywidualne dzwonki, wyświetlało nazwisko, tylko niestety w moim wypadku połączenie bluetooth nie było stabilne - przeważnie się łączył, ale czasami nie.

 

Ogólnie to ja mam już serdecznie dosyć tego radia. Serwis nie widzi problemu.

W wersji QQ Visia z radiem Nissan - połączenie bluetooth jest zawsze stabilne, nigdy nie miałem problemu.

Formalnie - żaden z w/wym telefonów nie jest zintegrowany z QQ: http://www.nissan.co.uk/GB/en/YouPlus/bluetooth.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nadal problemy z bluetooth i książką telefoniczną.

Dotąd próbowałem z Nokia E51, E52, Samsung C3050.

W końcu z Samsung Galaxy ACE chyba jest stabilnie, co prawda radio samo nie ciągnie kontaktów, ale można je wysłać z telefonu do samochodu - na zasadzie wysłania kontaktów via bluetooth i wówczas pojawiają się one na radiu i się wyświetlają prawidłowo (pod warunkiem że są bez +48), ale dzwonek się nie przesyła.

Natomiast z Samsung Galaxy Mini 2 - działa tylko częściowo, tzn. radio samo nie ciągnie kontaktów, ale można przesłać z telefonu jak wyżej, jednak gdy ktoś dzwoni to na radiu nie wyświetla się nazwisko a jedynie numer.

 

Zatem póki co - u nie najlepiej spisuje się Samsung Galaxy ACE.

 

Ogólnie to najlepiej się spisywała Nokia E52 - radio samo ciągnęło, były indywidualne dzwonki, wyświetlało nazwisko, tylko niestety w moim wypadku połączenie bluetooth nie było stabilne - przeważnie się łączył, ale czasami nie.

 

Ogólnie to ja mam już serdecznie dosyć tego radia. Serwis nie widzi problemu.

W wersji QQ Visia z radiem Nissan - połączenie bluetooth jest zawsze stabilne, nigdy nie miałem problemu.

Formalnie - żaden z w/wym telefonów nie jest zintegrowany z QQ: http://www.nissan.co.../bluetooth.html

U mnie jest tak:

Mam włączony bluetooth w telefonie.

Wsiadam do auta i odpalam.

Łączy się w 5 sekund (w tym czasie aktualizuje książkę i wybrane numery).

Jak wyjdę dalej poza samochód, to się rozłącza.

Czasami trzeba kilka minut, aby ponownie próbował nawiązać połączenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotąd próbowałem z Nokia E51, E52, Samsung C3050.

W końcu z Samsung Galaxy ACE chyba jest stabilnie, co prawda radio samo nie ciągnie kontaktów, ale można je wysłać z telefonu do samochodu - na zasadzie wysłania kontaktów via bluetooth i wówczas pojawiają się one na radiu i się wyświetlają prawidłowo (pod warunkiem że są bez +48), ale dzwonek się nie przesyła.

Natomiast z Samsung Galaxy Mini 2 - działa tylko częściowo, tzn. radio samo nie ciągnie kontaktów, ale można przesłać z telefonu jak wyżej, jednak gdy ktoś dzwoni to na radiu nie wyświetla się nazwisko a jedynie numer.

 

Muszę napisać sprostowanie odnośnie mojego powyższego wpisu, iż radio Daewoo samo nie pobiera kontaktów z Samsung Galaxy ACE lub mini 2 -

okazuje się że to jednak działa - opisał to kolega dino55 tu: http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/64415-kompatyblinosc-telefonu-z-nissan-connect/page__st__60

"

W samsungach na Androidzie .. Rozwiązanie jest proste:

Po nawiązaniu łączności między telefonem ... Na moment u góry ekranu telefonu pojawia się napis "zczytywanie kontaktów" czy coś w tym rodzaju. Trzeba go otworzyć (przez przeciągnięcie na dół) i zaznaczyć ptaszkiem "zawsze zezwalaj na export książki".

"

 

Dokładnie tak zrobiłem i teraz radio Daewoo z QQ Acenta elegancko pobiera wszystkie kontakty z Samsung Galaxy Mini 2 (z ACE jeszcze nie próbowałem, ale pewnie tez zadziała), zatem mając wlączony bluetooth w komórce - uruchamiam samochód i nic więcej nie muszą robić - kontakty są ściagnięte i się ładnie wyświetlają w postaci nazwiska i numeru, gdy ktoś dzwoni.

 

Jest tylko mała uwaga:

Zauważyłem, że radio Daewoo ściąga z Samsung Galaxy Mini 2 wszystkie kontakty - zarówno te z telefonu i te z SIM, zatem w rezultacie są podwójne.

Rozwiązałem to poprzez skasowanie wszystkich z SIM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

co to znaczy totalna porażka? u mnie np. to całe Daewoo działa zupełnie ok

 

Wątek ten dotyczy połączenia telefonu z owym radiem przez bluetooth, a więc wyjaśniam że słowa "totalna porażka" dotyczą tej wlaśnie funkcji. Po wybraniu niektorych numerów potrafi się zawiesić dopóki pracuje auto. Dopiero po przerwie w jeździe i ponownym uruchomieniu radio działa. Czy tak ma wyglądać jazda autem wyposażonym w to koreańskie cudo techniki ? Dodam że to nie przypadek bo wpisów na forum na ten temat jest sporo. Zauważylem jedną rzecz , zawiesza się gdy wybieram te same numery a w nazwie jest jakaś polska litera typu : ś, ź, ł itd. Proszę kolegów o sprawdzenie u siebie czy to ma znaczenie. W moim QQ gdzie jest poprzednie radio polskie znaki w nazwach nie mają wpływu na pracę bluetooth.

Edytowane przez Piotr1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Dopiero po przerwie w jeździe i ponownym uruchomieniu radio działa

...zawiesza się gdy wybieram te same numery a w nazwie jest jakaś polska litera typu : ś, ź, ł itd.

Proszę kolegów o sprawdzenie u siebie czy to ma znaczenie.

Ja wykasowałem polskie litery z telefonu, bo źle się wyświetlały w radiu.

Co do zawieszania się - też tak miałem.

Jak napisałem powyżej "29 czerwiec 2012, 22:42" -

dopiero z telefonem Samsung Galaxy Mini 2 radio działa stabilnie - tak przynajmniej twierdzi żona, która je obecnie użytkuje i problemy stabilności i łączenia się z samochodem wreszcie się skończyły .

Podejrzewam zatem że seria Samsung Galaxy jest być może rozwiązaniem na stabilność bluetooth w rym radiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...