Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Podgrzewane fotele


JACKO29
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj ,sprawdzając bezpieczniki w Note w kabinie zauważyłem że w zestawie pomiędzy bezpiecznikami od gniazd jest zamontowany bezpiecznik od podgrzewanych foteli!!!Czyzby też idąc dalej tym tropem była pociągnięta instalacja do foteli??? tak jak do halogenów???

Czy ktoś z was to sprawdzał kiedy?

Bezpiecznik ten znajduje się pomiędzy RR i FR Power Socket(gniazda) i jest 10 amperowy,opisany Seat Heater.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś mi mówił, że instalacja jest przygotowana, problem tylko tkwi w fotelach, które podgrzewanie mają "w sobie" i nie da się tego podobno zaadoptować do "normalnego" fotela. Sam tego nie sprawdzałem, ale tak słyszałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

No w sumie konkret jest jeden,nie da się włożyć pod tapicerkę maty grzewczej,bo trzeba by  było oderwać szmaty.Jedynie kupno sitzy z aukcji po rozbitku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tapicerkę z siedzenia można zdjąć chyba bez problemu, nie wiem jak z oparciem bo się nie przyglądałem. Pytam bo firma http://podgrzewaniefoteli.mmaudio.pl/robi takie coś w cenie 500-600 zł za jeden fotel. Myślę, że zrobione to jest dobrze i wygląda jak oryginał. Niestety do Łodzi mam ponad 200 km i nie bardzo mam ochote żeby jeden raz jechać w celu obejrzenia jak to jest zrobione (pewnie i tak bym trafił, że akurat nic by nie było do pokazania) a drugi umówić się na założenie u mnie> Poza tym takie maty węglowe można kupić za ok. 100 zł i jakby tam faktycznie była instalacja elektryczna to przepłacać 400 zł to trochę dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogo to wychodzi tym bardziej że nie dodaja oryginalnych przełączników dedykowanych do auta. Tapicerkę zdejmuje się, poruszaliśmy już temat   http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/97045-mata-grzewcza-12v/ maty dokupisz za parę groszy.Istotne by zdobyć oryginalne przełączniki. Takie same jak do Note są w Mikrach. Nie zaglądałem u siebie, bo nie było potrzeby, w tunel więc nie powiem Ci czy instalacja jest podciągnięta. Ale do tej pory na forum nikt jej istnienia jeszcze nie potwierdził. Więc jeśli jej nie ma pozostawała by kwestia jej pociągnięcia, w czym problemu też żadnego nie widzą. Kwestia jedynie chęci i czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli muszę się wstrzymać bo mam jeszcze kilka miesięcy gwarancji. Gdyby była instalacja to sie tylko wpinam, a tak trzeba troche przerabiać. Dzięki za info o tapicerce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już taki temat poruszałem.

U mnie jest półskóra i siedzisko z oparciem ma zamki błyskawiczne, nie ma problemu ze zdjęciem i dodaniem maty....na wiosnę dokupuję matę uniwersalna (przyciski już mam)

Reszta pod przekażnik i do instalacji.

 

Mata (są też inne i można pod dokladny wymiar sobie załatwić)

http://allegro.pl/uniwersalna-mata-grzewcza-foteli-samoch-okazja-i4863654196.html

Edytowane przez M@reS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak ty to zrobisz.Przecież tapicerka jest podklejana do pianki.Jak się ję oderwie to wisi jak szmata!.Gdyby tak nie było tapicerka zachowywałaby się jak pokrowce.

Nie wiem w końcu,próbuj,może w Twoim jest inaczej>

W Notku którego miałem również był zamek z tyłu i można się było dostać do wnętrza ,ale tylko na "tyły,góra była jak przyklejona.Próba odspojenia wygladała tak jakbyś odrywał od siebie dwie szmaty sklejone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odłożyłem do wiosny i potem napiszę co i jak. Ale po wstępnych oględzinach pod siatką na środku siedziska jest z 0,5 cm pianki faktycznie takiej jak rzep, ale nie jest to sklejone. Całość ściśle do siebie przylega bo obici i pianka fotela są chropowate.

Najprościej jest dostać się do fotela pasażera bo tam jest schowek i siedzisko się podnosi. Wystarczy wypiąć specjalne taśmy i tam też nie ma kleju a taki jakby rzep, jedna i druga pianka jest strasznie chropowata i od razu po naciśnięciu się łączy..

Edytowane przez M@reS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Wiosna już przyszła M@reS, więc do dzieła, żartuję oczywiście. Zabieram głos bo z perspektywy czasu stwierdzić muszę, ze swojego podgrzewanego siedzenia w poprzednim aucie a także i w tym wogóle nie używałem za to, szczególnie na długich trasach, plecki, że nie wspomnę o pozostałej części ciała, pociły się. Dlatego postanowiłem u siebie założyć matę chłodząca, jak na załączonych fotkach. Będzie opcjonalnie na lato chłodząca na zimę podgrzewająco masująca. Widziałem kiedyś, kiedyś 2w1 czyli chłodząco-podgrzewającą ale teraz nie widzę takich wynalazków.

post-57255-0-76240400-1428558932_thumb.jpg

post-57255-0-96332900-1428558949_thumb.jpg

post-57255-0-57604800-1428558965_thumb.jpg

post-57255-0-86566800-1428558977_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...