Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Korozja ramy, a wręcz jej brak.


t0masz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Powiem tak rama 1000.300 piaskowanie plus delikatny lifting w niekturych miejscach i 480 cynkowanie ogniowe to wydatek z gwarancją na lata .takie koszta poniosłem ja mówiąc o ramie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogrzewanie jest z 2 strony tam tez jest natezenie swiatła na zegary i lusterka elektryczne :P no własnie chłopaki w semaku piaskuja rame reszte niewiem co robia jedyne co kojarze to to ze na koncu ja czyms wypełniaja i progi tez tylko niemoge ich przekonać do tej przeróbki z t2
4,5 tys licze na to ze sie zmieszcze z kupnem ramy a zalezy mi na tym zeby wszystko było jak trzeba nie lubie za fuszere duzo płacić


a własnie szybe w tylniej klapie winien otwierać przełącznik koło recznego ? bo tegoz mi brakuje sa tylko pdgrzewane fotele i zawias sport komfort


i słucham rad w doborze ewentualnego doboru warsztatu który by to zrobił najchetniej zostawił bym auto pieniadze i poprostu odebrał ale coraz mniej ufam ludziom z czasem a semak jest 00m od doma wiec nadzór moge prowadzić :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piaskowanie ... zależy w jakim stanie ramę kupisz

tę z ostatniego linku bez żadnych piaskarek robiłem

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/96099-3-lata-z-terrano-dzienniki-gara%C5%BCowe/page-11

 

jeśli obecna rama wytrzymała bez zabezpieczeń wewn. 25 lat to i ta od dwójki wytrzyma tyle ... tym bardziej, że w dwójce trzeba więcej pomotać żeby to to w błocie śmigało, więc większe prawdopodobieństwo że dawca był bulwarem  :whistle:  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przyznam że robota ci wyszła Bosko :) 21 lat rocznik 94 a samochód generalnie ma słuzyc do delikatnego off roadu czyli zawias standard moze te 2 cale do góry na drązkach ale to max głownym celem jest tachanie łajbeczki to zeby se dawał rady  podhalańskim terenie


buda wyglada na zdrowa progi delikatnie rdzewieja ale blacharze uznali ze to tylko kosmetyka nawet nie do wymiany ,deczko poprawk w środku detali nad szyba parchelek,szyber uszczelka do wymiany i skrzynia przy duzej predkosci jak ma wolne obroty delikatnie szumi silnik ma własnie przeglad kable swiece rozrzad itp ,no i bak mam do wymiany grrr ;/


gdyby nie ta rama to bym sie cieszyl z zakupu teraz mam problem zmienilem t2 na t1 bo chcialem v6 i mnie wyjdzie tyle co za t2 wziolem grrr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro progi "delikatnie rdzewieją tzn. są w stanie przedagonalnym

teraz już tylko za dach będę każdą budę podnosił

skrzynia ... noooo, różnie to może być, pierwsze objawy na nieparzystych biegach występują

 

no sam widzisz, że jak rama zdrowa to i bez piachu się obejdzie

zresztą nie mam piaskarki, nawet gdybym miał to wewnątrz niewiele się zdziała

rocznik był ten sam co u Ciebie 

 

do targania przyczepy to 3.0 Di najlepsze ... V6 lubi łyknąć, zagazowana chociaż?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadza się, pojeździsz, zakochasz się w bulgocie V6-ki ... to może i na sek. się zdecydujesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no cóż po swietach dostane zdjecia kilku ram moze na któras sie zdecyduje puki co musze z majstrami pogadac jak to cenowo widza i co wchodzi w zakres ceny ;)


a bulgot juz wielbie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podaj koszta jak się rozeznasz w temacie.z jakiego profilu prezesie

Edytowane przez łysy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no, 3-4 tyg. ... po godzinach musiałbym to robić a na 3zm. pracuję

do tego jeszcze pogoda nie zawsze łaskawa, ale hangar najpierw zbuduję

swojego najpierw muszę zrobić

Tamtego robiliśmy we dwóch przez 3 tygodnie, czasami nie robiliśmy, czasami coś nas wyhamowało

wiadomo, że za którymś tam razem to wszystko już szybciej przebiega, ale też każda rama w innym stanie może być ... nie ucelujesz z taką prognozą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mówię, ramę do 1000 powinieneś kupić ... tylko nie od krótkiej dwójki (w sumie to i ją można przerobić, ale ... jest pewne ALE)


---------------------------------

ale właśnie:

 

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/98710-rasz%C4%85g-4x4-przer%C3%B3bka-terrano/page-3

 

:whistle:


 


a własnie szybe w tylniej klapie winien otwierać przełącznik koło recznego ? bo tegoz mi brakuje sa tylko pdgrzewane fotele i zawias sport komfort

bingo ;)


podaj koszta jak się rozeznasz w temacie.z jakiego profilu prezesie

Sam muszę pomierzyć jaki ten profil byłby najodpowiedniejszy

Thespian tak zrobił ... ale coś Go nie słychać ostatnio  :whistle:  :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pulchny szukaj też ramy od maverica, ja taką wyrwałem za 400 zł, ale musiałem jechać pona 100-km w jedna stronę.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że wspomniałeś Czifu ... przyznam się, że nie wpadłem na taki pomysł  :showoff:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehehe dzieki za rade kilka lat byłem włascicielem t2 wiec bocem ze maweric to t2 w opcji forda ino małe detale je róznią :) jak narazie dystans jaki musze pokonać zeby obejrzec rame to 420 km w jedna strone ,ale czekam na zdjecia :P i jutro pertraktacje z gazdom SEMAKA :)


jak narazie to jest tragedia popychacze dzwonia , chlodnica cieknie . chyba go spale niebawem :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A ja tak trochę z innej beczki, żeby nowego tematu nie zakładać. Ktòra rama z tego poradnika: http://www.terrano4x4.republika.pl/serwisz części 6: Rama i nadwozie będzie do T1? Bo muszę swoją pomierzyć? :)

Edytowane przez Badger1s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mnie ostatnia, na 196 stronie

najogólniej: rama do T1 (3 i 5-drzwiowe)

- po 5 "łap" z każdej strony

- 1, 2 i 4 łapa mają otwory mniejsze, są takie jak w T2 (czyli, że górne poduszki leżą na łapach)

- 3 i 5 łapa mają otwory dużo większe, poduszki są wpuszczane i mocowane na 4 śrubach

- oprócz tego 3 i 5 poduszki są o parę cm przesunięte względem tych w T2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...