Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Specyfikacje i zmiany w wyposażeniu


Gość tata
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Proszę o szybką odp.czy ta tylna półka(nie mylić z półką podłogową)pasuje ,jest taka sama przed i po liftingu.Kupiłem notka bez tego ustrojstwa z 2006r.Nie zwróciłem uwagi i moja kobitka również,mogę to dokupić w szczecinie od człowieka co prowadzi w internecie sklep z częściami do japońców,za 225 plus opłaty = ok.250pln.Chce zamawiać i się waham czy aby na pewno to jest to, gość reklamuje to jako półkę po lifcie.Potrzebuje tego bo mieszkam w dużym mieście i po co ma każdy widzieć co mam w bagażniku,takie życie. :mellow:

 

Pozdrowionka dla wszystkich Notkowiczów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tyłu auta większych modyfikacji podczas liftingu nie było (chyba przyciemnili tylko światła) więc pewnie będzie pasować. Ewentualnie zwróć uwagę (jeśli masz przesuwaną tylną kanapę) czy półka będzie w komplecie z tym materiałem mocowanym na rzepy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na 99,9% będzie taka sama jak w starszych wersjach - w końcu wymiary i kształt bagażnika po liftingu się nie zmieniły. Prosty sposób - zagadaj przy najbliższej okazji pierwszego po drodze użytkownika notka po liftingu, pożycz od niego tą deskę i przymierz do swojego bagażnika - nie będziesz kupował w ciemno :rolleyes:

Edytowane przez Dar1962
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na 99,9% będzie taka sama jak w starszych wersjach - w końcu wymiary i kształt bagażnika po liftingu się nie zmieniły. Prosty sposób - zagadaj przy najbliższej okazji pierwszego po drodze użytkownika notka po liftingu, pożycz od niego tą deskę i przymierz do swojego bagażnika - nie będziesz kupował w ciemno :rolleyes:

 

 

Dzięki,dzięki,szanownemu gronu zamawiam co będzie to będzie,

 

zamykamy temat????.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

moze troche odkopię temat. Mam od miesiąca nowego nota i-way. U kumpla w 4 letnim nocie od pólki idzie material na rzep. Ja tego nie mam? Nie dali? zapomnieli? czy juz nie dają? Troche gkupawo to wygląda bez tego jak ruszam tylną kanapę do przodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piteq no wlasnie. tak mam w yarisce żony i się sprawdza na te wlasnie parasolki a po pzresunięciu foteli maskuje zawartość bagażnika. Tak ma kumpel w podstawowej wersji nota a ja w i-Way nie mam, dziwne. Napisalem do dealera gdzie go brałem czy to półka wybrakowana czy tak ma byc? Tzn czy nowe modele tej plachty materialu juz nie mają. Co dziwi bo rzepy w oparciach są zachowane co moze sugerowac że mam wybrakowaną półkę. Dam znać jak ustalę co i jak. Dzieki i pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to tylko kwestia własnej pomysłowości i odrobiny zdolności manualnych - miarka,nożyczki kawałek odpowiedniego, grubego i sztywnego materiału - np jakiejś szarej lub beżowej wykładziny, który z jednej strony mocujemy do półki (solidnym klejem, nitami rurkowymi itp. - sposobów jest wiele), z drugiej zaopatrujemy w 3 kawałki rzepa, rzep na oparcie tylnej kanapy i mamy to samo za niewielkie pieniądze, trochę roboty a jaka satysfakcja :dribble:

Edytowane przez Dar1962
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dar coś czuję że skończy się na domowej manufakturze i dorobieniu tego praktycznego elementu. Nurtuje mnie powód braku tego czegoś. Moze nie dali bo mam caly tyl przyciemniony i wyszli z założenia że i tak nic nie widać przy przesuniętych fotelach? Nie wiem, zgaduje. Napisalem do swojego dealera ale cisza na razie.

 

P.S.

Dziwi tym bardziej że rzepy są wszyte w oparcia tak wiec tylko kwestia innej półki

Edytowane przez gmarcin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pamiętam,że ten kawałek tkaniny (zresztą dość marnej jakości) był w mojej przedliftingowej acencie przymocowany na stałe do rantu półki od strony kanapy, prawdopodobnie poprzez przyklejenie.Warto, gdyby ktoś zerknął do siebie,jak jest umocowany. Jeśli masz naszyte na oparcie kanapy od strony bagażnika gotowe rzepy, to dorobienie tego elementu wydaje się dziecinne proste.

http://allegro.pl/polka-tylna-nissan-note-i2033180309.html

 

a tak to wygląda w oryginale:

post-20266-0-01472100-1326886336_thumb.jpg

Edytowane przez Dar1962
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U kumpla z 2008 w modelu visia jest na stale zszyty/zgrzany z półką. Fakt jest dosc marnej jakosci to czuc pod palcami. Także chyba mnie sytuacja i Ty namówiły do zrobienia tego czegoś:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dar coś czuję że skończy się na domowej manufakturze i dorobieniu tego praktycznego elementu. Nurtuje mnie powód braku tego czegoś. Moze nie dali bo mam caly tyl przyciemniony i wyszli z założenia że i tak nic nie widać przy przesuniętych fotelach? Nie wiem, zgaduje. Napisalem do swojego dealera ale cisza na razie.

 

P.S.

Dziwi tym bardziej że rzepy są wszyte w oparcia tak wiec tylko kwestia innej półki

 

Witam

 

Mam najniższą wersję Visia (2011), u mnie jest ten materiał przy pólce. nie wydaje mi się, że w wersji droższej miałoby tego nie być ze względu na przyciemnione szyby.

Mój Note jak stał na parkingu dealera to nie miał jednej wycieraczki (pióra) przedniej szyby, podobno była gdzieś potrzebna?!

Przy odbiorze oczywiście miałem już dwa pióra, ale pozostaje ale.

Będąc w Twoim przypadku na 100% zgłosiłbym to dealerowi oraz złożył reklamację telefonicznie:

Tel. 0 801 647726

Customer services: 0 801 NISSAN

 

Nie po to kupuje się nowy samochód aby coś w nim na własną rękę dorabiać. Po co? Dlaczego?

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Dysten
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do gmarcin, Mam pytanie, czy w twoim i-wayu siedzenia tylne są regulowane(przesuwane do przodu i do tyłu)? Jeśli nie to sprawa fartucha do półki zamknięta. Na logikę biorąc półka w innych wersjach notka ma fabrycznie zamocowany fartuch, który przyczepia się na rzepy do oparcia z tyłu siedzeń. Po przysunięciu siedzeń do przodu samochodu powstaje luka którą zasłania właśnie ten fartuch.Jeżeli w twoim notku jest półka bez fartucha może to oznaczać, że masz nieregulowane siedzenia. W innym przypadku należałoby zwrócić sie do dealera z pytaniem dot. tego elementu., lub kupić na allegro jak sugeruje Dar1962. pzdr

Edytowane przez janio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No oczywiscie ze mam ruchomą kanapę. I-Way to wersja dosc bogata a jak widac z ulomnosciami. Co wiecej jak pisalem w oparaiach mam wszyte rzepy co wskazywaloby na brak "fartucha". Ale szukam wytłumaczenia dla takiego braku. Mam ciemne szyby, moze dlatego w nissanie uznali ze ten fartuch maskujący przestrzen pomiedzy polką a fotelami przesunietymi jest zbedny. Nie chce dyic w nissanie gdzie go bralem bo obsluga zakupu i posprzedazna byla ok. Na razie poszlo zapytanie. Dam znac na forum jak ustale jak to z tą półką ma być

Edytowane przez gmarcin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój I-Way jest z grudnia 2011 i także nie posiada tego fartucha przy tylnej półce. Rzepy na siedzeniach są.

Sądzę, że producent wyszedł z założenia, że przy powiększonym bagażniku i odsuniętych siedzeniach jeżdzi się sporadycznie i na ten czas może pozostać szpara między siedzeniami a półką.

Dla mnie osobiście ten fartuch jest zbędny, tym bardziej, że mam ciemnione szyby a poza tym uważam, że ten fartuch tylko by niepotrzenie wisiał i psuł wygląd przy nie do końca przesuniętych siedzeniach do przodu co powodowałoby nieprzyjemne dla oka wgłębienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie się przydawał - przy odsuniętej do tyłu kanapie tworzył niewielką, prawie niewidoczną od strony bagażnika kieszeń, w której idealnie mieściły się dwa duże parasole. Jeśli ktoś ma minimalne zdolności politechniczne, łatwo sobie poradzi z dorobieniem tego gadżetu :whistle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesław4 czyli I-Way tak ma. Ja uparcie staram sie dotrzeć do przyczyn takiego a nie innego stanu rzeczy. Stawiam na ciemne szyby że producent wyszedl z zalozenia że skoro przyciemnia nam firmowo szyby to nie widac ladunku gdy przesuwamy fotele. Innej opcji ewentualnej nie widze. Poszlo zapytanie do firmy. Na razie cisza. W yarisce ma takie cos zona i wszelkie parasolki i dlugie pzredmioty tam jeżdzą schowane i nic nie lata po aucie. Drobiazg a uwazam przydatny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raport "półkowy" ze stanu mojej sprawy...... ASO się odezwało, zaprosili, obejrzeli auto, obfotografowali brak tego łącznika pomiędzy półką a oparciem i stwierdzili że pierwszy raz takie coś widzą i widać bylo ich szczere zdumienie. Zgłoszenie przyjęte. Poszlo do centrali. Cudów się nie spodziewam. Dam znać co i jak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cudów nie,ale wymiany na nowe ,pełnosprawne tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadza sie Jacko:) Zrobiliśmy obchód po salonie jeszcze i wszystkie notki to mialy. Po pierwszym mailu do ASO troche mnie nie zrozumialo i wyslalo nawet fotki rzepów na tylnich oparaciach z zapytaniem czy ich nie mam. Jako że je mam a nie mam tego czegoś co należy do nich przyczepić stąd zaproszenie do ASO.

 

Na razie ASO wrocław, reakcja i podejście do zgłoszenia ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mój I-Way z 2010 również posiada przyciemnione szyby, przesuwaną kanapę z rzepami a materiału maskującego brak, gdyby nie to forum to nie wiedziałbym, że w ogóle czegoś brakuje :dribble:

 

 

Przy okazji zapytam, czy orientuje się ktoś czy dostępny jest w serwisie i za ile plastikowy klips(ogranicznik klamry pasa bezpieczeństwa)? ponieważ mój poległ w starciu z drzwiami a szukanie pasa przy podłodze jest denerwujące :thumbsdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

I to jest właśnie dowód na to że anglicy montują jak im się to podoba, może mieli za chwile przerwę i olali te rzepy bo po co to komu ? (z ich punktu widzenia oczywiście) Jak dobrze pamiętam to była już kiedyś wpadka anglików chyba z kolumną kierowniczą co była źle pospawana czy poskręcana nie pamiętam już jak ktoś pamięta to może mnie poprawić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...