Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Specyfikacje i zmiany w wyposażeniu


Gość tata
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wpis z lutego 2011 r.:

czesław bzdury plotą bo tekna tez ma ciemne szyby i ma/miała ów szmatę. Teoria na ciemne szyby odpada. Ja bede cisnął do konca. Czekam na wiesci z Budapesztu tudzież wysp brytyjskich. Dam znać. Oczywiscie pewnie jest jak piszez że przy naszym i-way zaoszczedzili ale za to mają trochę roboty z pisaniną ze mną :) i choć finał blisko ze znanym nam raczej wynikiem to jednak dupe im troche pozawracam jeszcze

 

Dopisek z 08.01.2013 r:

I nadal czekam na wieści z Budapesztu:)

 

A wiec szanowni moja reklamacja trwa juz niemal rok i jest nierozpatrzona. Wyjaśnień ani pocałuj się pan w d..... ani widu ani słychu:) Ani dealer ani centrala nie zajęły oficjalnego stanowiska dlaczego w wersjach I-Way tylnia półka jest pozbawiona tego łącznika z tylnim oparciem. Tak jak pisze jacko "zaoszczędzili kupę kasy na zgrzewarce i kawałku materii"

 

Moja teoria jest taka że w wersjach I-way z racji ciemnych szyb ów "szmata" łącznikowa nie jest potrzebna i nie występuje bo i tak nic (niewiele) nie widać gdy przesuniemy tylni rząd siedzeń. Oglądałem wiele I-way-ów i innych modeli przez ten rok użytkowania i ta teoria się sprawdza.

 

Modele visia i acenta mają ów element ale nie mają ciemnych szyb.

 

Zastanawia mnie tylko czemu tak trudno odpisac gosciowi z Polski że w I-way nie ma tego elementu i juz....a tak idzie kolejna reklamacja na niezałatwioną reklamację Będę upierdliwy do granic aż w koncu od nich wydobędę oficjalne stanowisko. Obudzili we mnie świnię która tak słodko do tej pory we mnie drzemała.....

 

P.S.

Ta szmata po roku użytkowania dynda mi i powiewa zupełnie. Nie potrzebuje jej choć np u żony w yarisie przestrzeń stworzona dzięki temu elementowi pomiedzy oparciami a półką jest wykorzystywana na przewóz parasolek i tub z materiałami kreślarskimi.

 

Teraz chodzi mi już tylko o zasadę odpowiedzi na zapytanie i reklamację, którą rok temu złożył świeżo upieczony i szczęśliwy nabywca notesa

Edytowane przez gmarcin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie gmarcin,ja w tej"szmacie" wożę parasolkę :D fajnie się sprawdza :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale żeby bylo śmieszniej....ASO WROCŁAW Bielany uznało reklamacje rok temu i złożyli zlecenie do centrali na nową tylnią półkę. Po tygodniu jadę po nową półkę......po otwarciu oczom ukazuje się półka wg specyfikacji do modelu I-Way bez fartucha.....

 

Konsternacja co robić? ASO szybka narada i decyzja rodem z Barei .... wymienili niemal nową polkę bez fartucha na .....polkę bez fartucha co przyszła:) W systemie się zgadzać musi. Ot i reklamacja załatwiona:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uff...dobrze, że nie mam przyciemnionych szyb :mobile: , Bardzo się cieszę, że mam ten element-bo to bardzo przydatne podczas urlopu, nie wspomnę o parasolu- choć mój wiosną wyrzuciłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nissan stosuje (jak pewnie każdy producent) zmiany w modelach odchudzając o różne drobiazgi. Pisałem już chyba kiedyś o przydatnych oczkach do mocowania bagażu na oparciu kanapy od strony bagażnika. Kiedy oglądałem Nota w salonie miał je. Wg instrukcji także występują jako wyposażenie standardowe (bez adnotacji "w niektórych wersjach"), a tymczasem usunęli je po cichu. Ja zorientowałem się po paru miesiącach, że ich nie mam (Acenta 2007)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na ale przecież haczyki są tyle że po bokach, a dokładnie we wnękach nad nadkolem. Chyba że Wy o czymś innym piszecie?

 

Ot i reklamacja załatwiona:)

 

No i może dlatego, nikt się nie odzywa. W sumie to daliby Ci już tę półkę tak w ramach "gestu handlowego" czy jak to tam nazwać. Dla nich to koszt żaden, a klient byłby zadowolony. Ja po roku użytkowania zgłosiłem reklamację zagłówków. Problem był mega poważny - zaśniedziały te niklowane pręty łączące zagłowek z fotelem. W sumie na nic nie liczyłem. Ale serwis zrobił fotkę i reklamację przyjął. Tym większe było moje zdziwienie, gdy po 2 tygodniach dostałem telefon, że zagłówki czekają na mnie i jak będę w okolicy to mogę podjechać. Widać coś się w centrali Nissana pozmieniało. A pręty w nowych zagłówkach po roku znów zaśniedziały ... :) .

Edytowane przez arek_sosnowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arku nie nie. Reklamacja w aso byla najpierw. Zaraz po odebraniu auta. Rzepy są na tylnich oparciach do tej szmaty a jej samej brak. Po wizycie i zalatwieniu tematu w aso zglosilem to przez centralny serwis zgloszeniowy nissana. Przyznano sprawie jakis tam numer i poinfoirmowano że przyjrzą sie sprawie i dadzą odpowiedź czy w tej wersji wyposażeniowej ów element jest.....

i wlasnie mija rok uprzejmej ciszy ze strony nissana. Na kazdy telefon o jakosc obslugi nissana po sprzedażowej wystawiam ocene wlasciwą....... szkoda bo to calkiem fajny samochód. Nie mam złudzen, wszedzie jest podobnie choć u ojca w fiacie przy jego pandzie kazdą śrubkę zaśniedziałą wymienają i listy przeprosinowe niemal przysylają....brakuje tylko kawiowu i szampana.

 

a z tym moim notkiem? oby tylko ta szmata byla problemem. Po 22 tys jedyny minus to ów element i to jak mnie skroili przy 1 przeglądzie:)

 

Ale jak piszecie. Daliby klientowi ów półkę skoro ma tyle wigoru by sie o to pałować :)

Edytowane przez gmarcin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"na ale przecież haczyki są tyle że po bokach, a dokładnie we wnękach nad nadkolem. Chyba że Wy o czymś innym piszecie?"

 

Mnie chodziło o:

post-10739-0-47455400-1357770903_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abdn,właśnie w tych miejscach u mnie i innych kolegów jest pełna płyta.Ty załapałeś się jeszcze na ful wypas :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie dośc że półka lewa to i brak tych gówien co ma abdn. Ech. Za rok/dwa kupujący mogą nie miec kierownicy jak w tym tempie będą odchudzac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie martwcie się ja też nie mam tych haczyków - wydawało mi się że to wynika z mojego postu. Miał je Note Acenta z salonu którego oglądałem przed kupnem swojego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o to że ty ich nie masz tylko czemu nissan na takich pierdółkach oszczędza :thumbsdown: Znakomitym przykładem może być np klimatyzowany schowek który był do 2010 roku a potem o dziwo zniknął. Ja takiej polityki nie rozumiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o to że ty ich nie masz tylko czemu nissan na takich pierdółkach oszczędza :thumbsdown: Znakomitym przykładem może być np klimatyzowany schowek który był do 2010 roku a potem o dziwo zniknął. Ja takiej polityki nie rozumiem.

 

 

O przepraszam.

Ja mam Notka z sierpnia 2012r. i mam klimatyzowany schowek.

W czasie upałów trzymałem tam czekoladę i się nie rozpuściła... :icecream:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbiegamy od tematu, ale możemy podsumować co ubyło na przełomie lat produkcji Note:

 

1. Osłona kolumny na maglownicy

2. Podświetlenie przycisków sterowania szybami (z wyjątkiem szyby kierowcy)

3. Podświetlenie przycisków sterownia radiem na kierownicy

4. Pasek podtrzymujący trójkąt ostrzegawczy na tylnej półce

5. Klipsy mocujące na oparciach tylnych siedzeń.

6. Potrójna lampka oświetleniowa z tyłu (zastąpiona pojedynczą)

7. Cerata tylnej półki w wersjach z przyciemnionymi szybami

8. Klimatyzowanych schowek

9. Stoliki na oparciach tylnych siedzeń - przeszły do wyższych wersji.

10. Schowek pod siedzeniem pasażera (od 2012 nie ma go w wersji Acenta)

 

Doszło w wersji Acenta:

 

1. Alufelgi

2. ESP

3. Tempomat

4. Obszycie kierownicy

 

Suma sumarum chyba wychodzi na plus ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stoliki w oparciach chyba też znikły ... To akurat było fajne

 

Stoliki są ale w wersjach wyższych niż Acenta.

 

W wersji Acenta + chyba mam:

Podświetlenie przycisków sterownia radiem na kierownicy

jutro rano sprawdzę

 

Tam gdzie jest tempomat, jest też podświetlanie przycisków sterownia radiem na kierownicy - niezależnie od wersji i rocznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ranger a może by tak założyć nowy temat i tam sobie podywagujemy :)

O przepraszam.

Ja mam Notka z sierpnia 2012r. i mam klimatyzowany schowek.

W czasie upałów trzymałem tam czekoladę i się nie rozpuściła... :icecream:

To nie wiem, może od 2012 powrócili, ale w wersji 2011 chyba nie robili bo obiło mi się kiedyś jak sprawdzałem na stronie nissana. Ja za to ubolewam że nie mam tempomatu (2010)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech ale moja tylnia półka rozwinęla temat...od półki przez dynksy w oparciu do różnic co kto ma a czego nie:)

 

BTW no i co z tego że w I-way mam klimatyzowany schowek który fajnie sie sprawdza latem......skoro tam jest ciemno jak w d..... A że czesto jezdze po nocach po Polsce to widze jakie to upierdliwe. Wolalbym jakąś lampkę którą chyba sam założę.

 

Podświetlanie przycisków w kiero-pełne

 

Aha a stolików brak choć w oparciach wymacalem za radą innego wątku mocowania. Takze jak dopadne jakies w miarę niezniszczone stoliki to kupuję i montuje - tu zalecenie mam od córki:)

 

Podsumowanie:

mam wrazenie że kazdy note jest inny przez co wyjątkowy:) i to nawet te z 1 roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam podświetlany schowek :) Oczywiście nie fabrycznie, kup sobie pasek ledów i podłącz do oświetlenia wnętrza albo radia :)

 

EDIT: Ranger, a może zamiast tworzenia nowego tematu, po prostu zmienić nazwę Np. "Różnice w wyposażeniu Note"

Edytowane przez Tobi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wersji Acenta + chyba mam:

Podświetlenie przycisków sterownia radiem na kierownicy

jutro rano sprawdzę

 

Note 2012r. podświetlenie przycisków w kierownicy radia i tempomatu jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jest;) od dwoch dni smigam tym autkiem jak dla mnie rewelka.... jedyne czego juz nie ma w note to schowka pod siedzeniem pasazera a tak to chyba wszystko ok. Szyby przyciemnie za jakis czas sobie;) wrazenie z jazdy..... genialne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...