Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Ile pali Twoja maxima


VQPower
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość WOJTUSMAXIMUS02
Michal - Ja robie okolo 450-480 mil na baku...mieszana jazda na autostradzie z jazda po miescie.

 

pali mi chyba z 9l / 100km jak sie nie myle.

eno to pali tyle co moj byly maluch w polsce :wink: a zagladales podmaske jaki tam masz silnik :D :wink: pozdr..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Dla ciekawości jedynie podam ,ze w celach eksperymentalnych podróżowałem zMrągowa do Białegostoku-174km-przy włączonym tempomacie przy szybkości ustawinej na 90 kmh-spaliła6,7 litra.Jechało się jak w pociągu,co zresztą bardzo odpowiadało żonie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Dla ciekawości jedynie podam ,ze w celach eksperymentalnych podróżowałem zMrągowa do Białegostoku-174km-przy włączonym tempomacie przy szybkości ustawinej na 90 kmh-spaliła6,7 litra.Jechało się jak w pociągu,co zresztą bardzo odpowiadało żonie :D

 

no ladny wynik. ja swoja na trasie sprawdze za 2 tygodnie. jade z laseczka na wakacje. 200mil od chicago

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michal - Ja robie okolo 450-480 mil na baku...mieszana jazda na autostradzie z jazda po miescie.

 

pali mi chyba z 9l / 100km jak sie nie myle.

eno to pali tyle co moj byly maluch w polsce :wink: a zagladales podmaske jaki tam masz silnik :D :wink: pozdr..

 

ostatnio jak sprawdzalem to 3.0 :)

 

ale tak na serio to jestem zadowolony... chyba jednak jesli bede myslal zatrzymac ten samochod na dluzszy czas to i tak mu sie zrobi instalacje gazowa... paliwo w polsce jest cholernie drogie :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam wszystkich kierowców Maximek. Podziele sie z wami moimi badaniami spalania tego samochodu. Poczatkowo spalala po miescie przy normalnej jezdzie okolo 11l , a jak z boku stawala jakas bejca to potrafila polknac nawet z 17...ale to bylo tylko chwilowe.. Natomiast w trasie przy predkosci tak do 180km/h palila okolo 9-9,5 , a do 120 nie wyszla powyzej 8.................

Ale teraz wszystko sie zmienilo odkad zalozylem (przez niektorych niedoceniane) magnetyzery. Teraz w miescie nie wychodzi mi powyzej 10:10,5Max i pozwalam sobie czsem depnac. W trasie natomiast przy jezdzie nie przekraczajacej 120km/h 7 - 7,2. Przy predkosci okolo-160 nie przekroczyla 8 - 8,2.

 

Krótko mowiac sprawdzilem ja na wszystkie mozliwe sposoby. Jesli ktos nie wierzy to trudno ale nie mam zanego celu aby wprowadzac was w blad. Pozdrawiam wszystkich serdecznie i jesli macie wolnych pare groszy polecam zalozenie magnetyzerow( ja mam firmy expander,zaplacilem za komplet do mojej pojemnosci 3.0 78zł i naprawde dzialaja , a jak kupowalem to myslalem ze chba pic na wode, ale pomyslalem ze pieniadz nie tak duzy zeby niebylo warto zarezykowac ;)

Jeszcze raz pozdrawiam wszystkich i koncze bo sie strasznie rozpisalem ;) ;) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość WOJTUSMAXIMUS02
Michal - Ja robie okolo 450-480 mil na baku...mieszana jazda na autostradzie z jazda po miescie.

 

pali mi chyba z 9l / 100km jak sie nie myle.

eno to pali tyle co moj byly maluch w polsce :wink: a zagladales podmaske jaki tam masz silnik :D :wink: pozdr..

 

ostatnio jak sprawdzalem to 3.0 :)

 

ale tak na serio to jestem zadowolony... chyba jednak jesli bede myslal zatrzymac ten samochod na dluzszy czas to i tak mu sie zrobi instalacje gazowa... paliwo w polsce jest cholernie drogie :?

teraz zrobilem 270mil na baku :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość WOJTUSMAXIMUS02
Michal - Ja robie okolo 450-480 mil na baku...mieszana jazda na autostradzie z jazda po miescie.

 

pali mi chyba z 9l / 100km jak sie nie myle.

eno to pali tyle co moj byly maluch w polsce :wink: a zagladales podmaske jaki tam masz silnik :D :wink: pozdr..

 

ostatnio jak sprawdzalem to 3.0 :)

 

ale tak na serio to jestem zadowolony... chyba jednak jesli bede myslal zatrzymac ten samochod na dluzszy czas to i tak mu sie zrobi instalacje gazowa... paliwo w polsce jest cholernie drogie :?

teraz zrobilem 270mil na baku :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

ok. w koncu sie wziolem za dokladne zmioerzenie ile moge przejechac na baku (18 galonow)

 

miasto: 14l/100km (jazda mlodego goscia a nie emeryta)

trasa : 10.5l/100km (jazda z predkoscia pomiedzy 180 a 200km).

 

mysle ze jakbym jechal 120, 130 km/h to spalanie bylo by w granicy 8-9 litrow na setke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość 100nx&maxima
czemu nie??

 

Fakt jest ze Gaz na różnych stacjach moze być naprawdę różnej jakości...

100nx mi potrafi spalić go nawet 15l/100 ale miasto i pedał w podłodze - silnik 1,6........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Kto jezdzi Maxima to wie jak śmiga. Z tego co czytalem w roznych postach to w USA rewelacyjnego paliwa nie macie (ale przynajmniej tanie) , ale jesli mielibyscie mozliwosc to proponuje paliwo V-Power Shell. Samochod chodzi jak rakieta ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do V-Power zgadzam sie w 100% !!!!!!

Swietnie sie samochód spisuje , paliwo chyba specjalnie robione do Maximek . Silniczek jakoś cieszej i lzej chodzi , a pozatym roznica w cenie zwraca sie po zatankowaniu do pełna , około 10 % mniej mi pali na V-Power , w kazdym razie narazie tak jest bo paliwo jest z Niemiec lub z Czech , jak zaczna w Polsce robic to pewnie z 20 % wiecej mi pociagnie.

Wczoraj sie pokusiłem i zatankowałem poraz kolejny na Neste !!! mimo , iz zraziłem sie wczesniej do tego paliwa , to postanowiłem zatankowc 98 i po 4,28 i zatankowałem ponad 20 litrów , co gorsza wskazówka od paliwa podniosła mi sie o tyle co na normalnym paliwie około 12 - 15 litrów , wiec moze i jakość nie jest najgorsza ale napewno licznik oszukuje !!!!! Juz mnie nikt nie przekona do Neste w Poznaniu !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabawne ;) , ja tez wczoraj zatankowalem na Neste ale w Czestochowie. Zalalem go za 100zł i patrzac na kreske to weszlo normalnie. Moze u nas jeszcze nie oszukuja ....... tak czy inaczej zima trzeba bedzie tankowac na shellu, a i tak nie ma pewnosci czy wody nie dolewaja. Ja zawsze tankuje tak ze 40 litrow i dolewam troche uszlachetniacza albo denaturatu!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...

Przetestowałem swoją J30 na benzynie i przy jeździe tylko po Wawie + dojazd do pracy ok 3 km czyli na zimnym silniku spalił mi 10 - 10.5 l i powiem szczerze że wcale nie jeżdziłem powoli, sie ciesze :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio tez tylko po miescie smigalem ....ale wyszlo mi ponad 13l :shock: ( jeszcze nigdy mi tyle nie spalila)........ale non stop sandal w podlodze.......taki jakis ciezki tydzien mialem :)

 

Cieplo sie zrobilo, pelno kolesi na miasto wyjechalo bejcami i innymi wynalazkami, szyby otwarte, łokcie na zewnatrz ( Jak to ja mowie ..... akcja "zimny łokiec" :smile: )

I nie wiem czemu , ale bardzo draznia ich moje felgi....jak spojrza to zaraz im sie obroty podnosza na silniku do 2000 ......... no i trzeba bronic honoru Maxim :)

 

Tak ze nie dziwie sie ze tyle spalila .....wazne ze w Czewie Maxi rzadzi :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...