Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Ile pali Twoja maxima


VQPower
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mi ostatnio poprawili instalacje LPG ciekawe ile teraz bedzie palila:) ostatatnie 2 tankowania jezdzilem szybko :) - chwilami bardzo nawet :) i wyszlo 15l (manual)

 

Za ten dzwiek i te emocje to i tak nie duzo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ostatnio o poranku na trojmiejskiej obwodnicy postanowilem sprawdzic 'ekonomicznosc' mojej V6 :D I oto wnioski:

 

-lecac dynamicznie w przedziale 120-140 pokazuje mi spalanie w granicach 10L-12L Pb95.

 

-zwawe manewry w domknietym przedziale 140-180 to juz 15L zupy ;)

 

Przedzial 180+ juz wkrotce;) Zawsze ktos mi sie wpierdziela przed maske jak juz mi pieknie zaczyna zrec:/

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi na wielkie nieszczęscie po zatkaniu EGR w mojej J30 3.0 12V zaczęła wiecej palic!!!Była sredni 11,4 a teraz 13 :( co tu zrobic?odetkac chyba musze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

psujaut, niestety nie :/ juz od miesiaca tak jest a mi od dwóch lat jeszcze średnie spalanie nie wzrosło. Na 500km trasie tez mi spalanie wzrosło.A jeśl chodzi o korki to u nas nie ma korków :D tzn.jesli są ta małe a i to bardzo zadko.Moja w trasie paliła 9-10 a teraz 11-12.Panowie to jest za dużo :) za dużo jak na mój samochód ktory od 2 lata pali tak samo...raczej odetkam to co zatkałem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej odetkam to co zatkałem

więc zrób tak jak było przed i sprawdź, wtedy będziesz wiedział na pewno, ja przynajmniej nic w swojej maxi takiego nie zauważyłem, albo nie zwracam na to uwagi, przy moim stylu jazdy nie jestem w stanie wyliczyć różnicy w spalaniu litr czy dwa, mniej więcej mieszcze sie w założeniach ;)

 

Pozdro !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D byłem u gazownika ustawiś Blosa i jak spalanie mi wyjdzie inne to zaraz o tym napiszę jak tylko znajdę na to czas ;) (po zmianie ze stożka na fabryczną puszkę troszkę sam pokręciłem w Blosie bez przyżądów kontrolujących i możliwe, że to jest przyczyna 19l/100km :diabel2: )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja pali w miescie nie wiecej niz 15 gazu a paliwa ok 5-7l mimo ze na nim nie jezdze (najwidoczniej cieknie bo czuc) Staram sie powoli jezdzic ale wiadomo nie bardzo sie da:) Ktos wie skad moze paliwo uciekac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
:D byłem u gazownika ustawiś Blosa i jak spalanie mi wyjdzie inne to zaraz o tym napiszę jak tylko znajdę na to czas ;) (po zmianie ze stożka na fabryczną puszkę troszkę sam pokręciłem w Blosie bez przyżądów kontrolujących i możliwe, że to jest przyczyna 19l/100km :diabel2: )

przy predkosciach 180-200 (NIEMCY) spalanie nadal 17-19 l przy predkosciach 110-130 (HOLANDIA) spalanie 13-14 l nie moge zejsc ponizej :diabel2: ;) to chyba nie jest tak strasznie ----mowa o GAZIE :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy predkosciach 180-200 (NIEMCY) spalanie nadal 17-19 l przy predkosciach 110-130 (HOLANDIA) spalanie 13-14 l nie moge zejsc ponizej to chyba nie jest tak strasznie ----mowa o GAZIE

Po przeliczeniu na Pb wyszło mi podobnie , a nawet ciut gorzej , niż u Ciebie ... Krótko mówiąc , spać możesz spokojnie...

Rozglądaj się , chłopie , a niebawem zobaczysz w Trójmieście pewną piękną , oklejoną NKP beżową Maximę . Jeśli dodatkowo będzie szybka , to jest pewne , że to moja była - Księżniczka .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D byłem u gazownika ustawiś Blosa i jak spalanie mi wyjdzie inne to zaraz o tym napiszę jak tylko znajdę na to czas ;) (po zmianie ze stożka na fabryczną puszkę troszkę sam pokręciłem w Blosie bez przyżądów kontrolujących i możliwe, że to jest przyczyna 19l/100km :diabel2: )

przy predkosciach 180-200 (NIEMCY) spalanie nadal 17-19 l przy predkosciach 110-130 (HOLANDIA) spalanie 13-14 l nie moge zejsc ponizej :diabel2: ;) to chyba nie jest tak strasznie ----mowa o GAZIE :|

 

No tu widac roznice BLOS vs sekwencja, pewnie tez automat swoj narzut daje bo mi w miescie nie wychodzi ponad 12,5L, jak zmienilem dolot na oryginalny ostatnio + filtr powietrza na lepszy to duzo testowalem prawie zamykajac obrotomierz na 1,2,3 biegu... wyszlo 14L :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość don_martinez

Moje wyniki:

1. Miasto (spokojnie) 15l LPG

2. Miasto (normalnie :D ) 17l LPG

3. Trasa (spokojnie) 10,5 LPG

4. Trasa (normalnie :D ) 12l LPG

 

Uważam, że to bardzo przyzwoite wyniki jak na tę klasę auta, pojemność i osiągi. Podobne wyniki z tym, że +10% miałem w BMW 535 ale to nie to samo, jeżeli chodzi o styl i przyjemność z jazdy ;)

Dodam, że mam 3.0 24V w automacie, 1995 A32 USA, gaz sekwencja.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...