Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Ile pali Twoja maxima


VQPower
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cieplo sie zrobilo, pelno kolesi na miasto wyjechalo bejcami i innymi wynalazkami, szyby otwarte, łokcie na zewnatrz ( Jak to ja mowie ..... akcja "zimny łokiec" )

No i przez takich właśnie wzrosło mi spalanie, i to drastycznie :D ale co tam, ważne że jest satysfakcja że łysy z bejcy chowa łokieć co widze we wstecznym lusterku :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieplo sie zrobilo, pelno kolesi na miasto wyjechalo bejcami i innymi wynalazkami, szyby otwarte, łokcie na zewnatrz ( Jak to ja mowie ..... akcja "zimny łokiec" )

No i przez takich właśnie wzrosło mi spalanie, i to drastycznie :D ale co tam, ważne że jest satysfakcja że łysy z bejcy chowa łokieć co widze we wstecznym lusterku :twisted:

 

 

hehehe spoko powiedziane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Moja koło 12-13 w cyklu mieszano miejskim (trzeba liczyć dojazd do Olsztyna) a nie powiem żebym wolno jeździł :P a w trasie koło 10-11. Kiedyś jak jechałem przepisowo to nawet troszkę poniżej 9 ;) (to mój rekord)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem po raz kolejny swój zabytek i w trasie przy spokojnej jeździe tak do 130 km/h spalanie wyszło 9 l benzyny :) znaczy to że sie ciesze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie jak latem sprawdzalem ....... w trasie okolo 8 oczywiscie jadac podobnie jak JacaV6 w przedziale 120- 140km/h na klimce i z w pelni obciazonym akumulatorem :D ( jechalem na wczasy i napewno bym zaoszczedzil troszku kasy gdyby mnie "miśki" nie dorwaly ;) ) ....... miasto natomiast w zaleznosci od korkow od 10,5 do 12 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie jest spoko bo PB kosztuje 3.54 na Neste ale aż sie boje co będzie po nowym roku :/ teraz leje PB98 po 3.60 ale chyba później nie będzie mnie na nią stać :<

 

Ech.. nie dadzą se pojeździć :029:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość WOJTUSMAXIMUS02
Narazie jest spoko bo PB kosztuje 3.54 na Neste ale aż sie boje co będzie po nowym roku :/ teraz leje PB98 po 3.60 ale chyba później nie będzie mnie na nią stać :<

 

Ech.. nie dadzą se pojeździć :029:

zwlasza ze akcyze maja dzwignac ... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

sorry za przywracanie starego tematu ale chcialem sie zorientowac.

przeliczylem swoje spalanie i wyszlo mi na poziomie 12.48l na 100km. Jest to jazda 100% po miescie z czego ok 30% mialem wlaczona klime.

Jakie sa wasze wyniki w podobnych warunkach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w sumie po samym miescie malo jezdze( zawse jest to raczej trasa mieszana ), a jak juz jade to zawsze wieczorem, gdy juz nie ma duzego ruchu. Spalanie wychodzi mi wtedy w graicach 11l/100km przy normalnej jezdzie, jak sobie momentami mocnej pocisne to nawet ok 12 wyjdzie srednia. Zauwazylem jednak ze najgorsze sa dla Maximki korki........ jak wiecej stoi niz jedzie to potrafi sobie lyknac ;)

 

Tak wiec mysle Wacu ze z Twoja jest wszystko OK :)

 

I wszystko byloby pieknie gdyby nie ta cena paliwa u Nas.....Jaca pisal w grudniu ze kosztuje 3,5l, a teraz za literek trzeba zaplacic 4,5 :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego montuj gazik i sie nie zastanawiaj. Akcyza nie wzrośnie a paliwko niedługo ok. 5zł.

Ja ostatnio śmigałem do Szklarskiej Poręby pojeździć na rowerku i moja spaliła mi 11 litrów gazu. W cyklu mieszanym bo takim się raczej poruszam wychodzi ok. 12.5 litra gazu. Generalnie ok. 1 litr więcej niż pokazuje komputer pokładowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) heh ..... narazie nie musze zakladac gazu, jakos daje rade. W tygodniu duzo kilometrow nie robie, co najwyzej w weekend gdzies trasa lece, a w trasie to spalanie przy predkosci 140km/h okolo 8 literkow :) Noooo chyba ze sie jedzie z Grzechem..... ten to by caly czas zpier....ł 200m/h:D Ostatnio jak jechalismy na 2 Maximki do Borska to byla umowa lecimy spokojnie 140, ale gdzie tam po przejechaniu 50km caly plan szlak trafil :/ ... w efekcie fura lyknele mi 9,5 literka :D

 

Teraz czekamy na jakies ladne zdjecia z fotoradarow :diabel2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No moja maxima nie zbadana jest na Pb jeszcze :) nie mialem sumienia :D

ale na LPG (sekwencja):

minimalne niecale 9L (z dystansu 400km) - (piatek przed swietami, jechalem jak emeryt bo taki ruch byl)

maxymalne 15.8L (dystans 250km) powrot z zakopanego do czestochowy - 4 osoby w srodku i chwilami ponad <ocenzurowano> km/h na autostradzie

 

Srednio jak zasuwam codziennie do pracy 9km w jedna strone, to wychodzi okolo 11, odkad uzywam klime ponad 12, chwilami 13 litrow LPG

 

Myslalem ze bedzie duzo gorzej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie spalanie ostatnio wychodzi w granicach 14-14,5L na miescie. Klima caly rok a wiec nie ma odstepstw od reguly :] Na trasie wychodzi w zaleznosci od humoru mojego:} 8,7 do 9,5L. Takze nie jest zle. Dodam ze katuje automat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam ze katuje automat.

Mój automat pali w mieście ok. 15 l / 100 km. Poza miastem przy spokojnej jeżdzie - 8 do 9 l / 100km , jednak ja kręcę zazwyczaj silnik wysoko , więc na trasie spalam ok. 11-12 l / 100 km . Opcja SPORT w automacie oraz klimatyzacja włączone są cały rok. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Moja ręczna skrzynka w J30 91r pali tak:

 

benzyna:

trasa(435km,raczej drogi dwukierunkowe,nie dwupasmówki)- mój rekord 7,89 litra :D:D

miasto(Tychy,brak korków)-10 litrów

 

gaz:ta sama trasa- 10litrów-troszkę ostrzejsza jazda-drogi dwukierunkowe ale wyprzedza sie kolumny samochodów i tnie czasami 160-170

miasto: nie wiecej jak 12litrów

 

Tak niskie spalanie jest dzieki recznej szkrzynce i tym ze to wolnoobrotowe 12V a nie 24V które trzeba wyzej krecic

 

Zycze jak najmniejszego...................................................................

.................................................................................

.................................................................................

..................................

wirka w baku :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczeze mowiac zauwazylem ze najekonomiczniej maxi jezdzi (mowa o manualu) wtedy gdy gaz jest wcisniety nie wiecej jak na 30% i zmiana biegu nastepuje przy 3000-3500 rpm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój MAx pali od 16L w góre!- gazu.. ale ja dbam o motor i ponizej 4.000mph nie schodze :)

 

SPEEDI !!! Nie mow ze ruszasz swoja Maxi z 4000 tys ? :D

A powaznie mowiac, to wierz mi ze tu wszyscy dbaja zeby silnikow nie zamulic ......zreszta czy w MAximie sie da nie cisnac ??? ....... przeciez ten motor az sam sie prosi zeby go butowac :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczeze mowiac zauwazylem ze najekonomiczniej maxi jezdzi (mowa o manualu) wtedy gdy gaz jest wcisniety nie wiecej jak na 30% i zmiana biegu nastepuje przy 3000-3500 rpm

 

U mnie najekonomiczniej na automacie wychodzi w momencie, gdy sie cisnie do 2000 rpm. Ale co to za podroz :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie najekonomiczniej na automacie wychodzi w momencie, gdy sie cisnie do 2000 rpm. Ale co to za podroz

Nic dodać , nic ująć!!! Zdecydowanie potwierdzam i popieram te opinie :one: Trafiliście w sedno sprawy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze Wam powiem że przestałem sprawdzać i liczyć ile mi pali ta moja maxi, tankuje na stacjach Carrefoura Pb 98 po 4.40 za litra i cisne :diabel2: co ja poradze że lubie ten dźwięk V6 :diabel2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co ja poradze że lubie ten dźwięk V6

:P

 

Tak , piękne są te 3,0 V6 :D Nawet gdy ich moc zdławiona jest automatem , jeżdżą aż miło i dostarczyć mogą mocnych wrażeń :) (chociaż automat wypije więcej :/ )Tak czy siak , miny innych kierowców - bezcenne :diabel:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...