Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Modzenie autek


devi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

rev up bezpiecznie do ilu się kręci ?

Fabrycznie do 7000, a można podnieść limiter do 7200 - a jak chce się wyżej kręcić to trzeba zmienić śruby w korbowodach.

Seryjne sprężyny zaworowe z seryjnymi wałkami dadzą radę do 7500 :)

Edytowane przez Coobcio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cobcio a wersja de  ile mozna zakręcić      mój miał ostatnio 10tys prm      bo zamiast 4 weszła mi 2    

i silnik przetrwał bez zadnego uszczerbku oczywiscie to chwilowe obroty 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DE do 7100 (śruby maks tyle znoszą i nie wiele więcej pompa oleju w której tryby lubią pękać) ale tylko na ECU ze srebrną obudową te czarne 7000 bo powyżej łapią błąd chwilowa przerwa w pracy wtrysków następuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vq35de nie ma co wyżej kręcić bez zmiany wałków tam powyżej 7000 straty sa już ogromne konie na ryj lecą tu macie wykres

post-42223-0-92287200-1420787322_thumb.jpg

Edytowane przez AAS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy czy metanol troche pomoże powinna temperatura w kolektorze sie troche obniżyć co do wałków to tak czy inaczej DE nie steruje wszystkimi wiec generalnie zmiana wałków i polepszenie góry odbyłaby sie kosztem środka a tego chce uniknąć Swoją droga to ciekawe co by dało dorobienie kolektora np takiego jak w jz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Do doładowańców masowo takie coś pchają:

http://www.kinetixracing.com/kinetix_350Z_and_G35_intake_manifold.aspx


Wczoraj bardzo ciekawe zmodzona zetka wpadła kolegi Rogala, przyrost mocy jaki udało się w niej uzyskać po strojeniu był imponujący mega - przebił wszystkie zetki jakie do tej pory stroiłem :D

 

10371333_1071625822854183_36282160821894

 

Obstawiam że przyrostu po strojeniu są takie duże gdyż dolot K&N ma większą wewnętrzną średnicę jak seryjny MAF przez co mocno zubaża mieszankę, po dolaniu paliwa, dopieszczeniu map zapłonu oraz zmiennej fazy no wyszła bajka aż odrazu na drogę wyskoczyliśmy potestować sprzęt ale niestety koła mieliły jak pojebane :D

Edytowane przez Coobcio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no, a teraz wszyscy "poszukiwacze" płaczcie, że nie kupiliście tego Nissana jak sprzedawałem - Marcin na pewno jest zadowolony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Kuba za ogarniecie tematu! Na pewno bede stalym bywalcem ;)

 

Tomek - jestem bardzo zadowolony, jeszcze turbo, troche stylingu i bedzie niedzielne auto ;)

Edytowane przez rogal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mega przyrościk czuć na drodze ?

Szkoda że warunków nie było żeby pomierzyć auto Race logikiem przed modami i po, albo chociaż nagrać filmik 100-200 na starym setupie i po strojeniu, no ale nie ma co się rozdrabniać jak ma być dmuchnięte  :D

Wolnossak niestety nie jedzie i tak ;/

Edytowane przez Coobcio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde , szkoda że u mnie to strojenie tak licho poszło, zastanawiam się co może być powodem, dolot też mam K&N


U Rogala wynik imponujący 15 koni i 32 niuta robi robotę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj ma na razie 283 KM u Coobcia. Mam nadzieje ze z nowymi kolektorami i po wywaleniu katow będzie grubo powyżej 290

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

seryjnie mial 264 i 320 na parowcowej wiec widać wiedziałem co wkladalem :)

Porównywalne wyniki mamy co do 3KM przy mocy pod 500 :P

Najwięcej dało wywalenie katów i Y-pipe z HR same kolekotry cholera wie ze 3-4 KM ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam sam wkałdke K/N ile by kosztować cały dolot K/N zanczy rura i obudowa mofa tak? idzie to kupic? a u mnie nie ma y-pip tylko 2 rury ida 3" przez cał długosc auta katów tez nie ma to dobrze czy źle? kuswa wsiadłbym w samochód i przyjechał no żeby obczajić temat

Edytowane przez razzar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ze nie masz katow to dobrze choć policja i ekolodzy pewnie by Cię nie pochwalili ;)

KN Typhoon możesz dostać najłatwiej na ebay.co.uk (aukcja nr 301330895253) za 350 funtow. Choc ponoc nie jest to do końca dobre, dobry jest dolot seryjny. Ja mam kn typhoon, seryjny leży w garażu. Ja niestety nie mam porównania z hamowni na serii i kn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosty CAI 3" jaki zrobiłem dla swojego infa dał mi 6KM i chyba 2 czy 3Nm ponad serię.

Typhoom cholera wie czy co kolwiek zmienia nie mam porownania do serii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy w Zetce robi się "zwykły re-map bez przeróbek technicznych" czy trzeba wymienić wydech, kolektory, zdjąć katy itp, żeby to miało sens. Kolega (zajarany od kiedy zobaczył moją gablotę) pyta i nie wiem co mu odpowiedzieć, przejrzałem na szybko ten temat ale nie widze w nim odpowiedzi.

Edytowane przez Sekret
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da na pewno u Kubsona, bedzie lepsza reakcja na gaz, kilka map do zmiany, cos dojdzie na pewno na plus - powiedzmy 10/10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy od danej zetki, najbardziej pamietna była Yorkisha - najwolniejsza zetka ze wszytkich w Warszawie a po remapie najszybsza - wygrała którąś tam edycję King of Zet :)

U mnie w seryjnym Infiniti G35 z 257KM po remapie udało się maksymalnie uzyskać 263KM...

Był jeden przypadek z 30stu gdzie nic się nie ugrało - REV UP kolegi, co gorsza każda zmiana i moc/moment spadały...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...