Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Modzenie autek


devi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czytałem już to.Chodiło mi oto czy on ma jakies wady czy nie bo z silnikiem hr nie mogę znaleźć.

Kurde szukałem auta za 35-40tys a już jestem przy 70 a zaraz się zdcyduje na tego http://otomoto.pl/nissan-350-z-twin-turbo-C30983802.html i nic nie trzeba będzie robic tylko dużo opon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kompresor ma łagodniejszy i płynniejszy moment i nie wypali tłoków lub gniazd zaworowych albo nie powygina korb.

Zastanawiam się jeszcze czy od razu nie zakuc motoru i wtedy można szaleć.

Zgadza się, dzisaj a w zasadzie parę godzin temu dnia wczoraj skończyłem montaż i strojenie kompresora Prochargera C-2:

1558440_566533006769662_1796776389_n.jpg

 

Przebieg momentu łagodniutki taki akurat nie krzywdzący fabrycznych korbowodów "zapałek" :

1495228_805152266168208_1232634518_o.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze ogarnąć przedni zderzak bo w lakierowaniu jest, no i wystroić motorownię na lepszym paliwie - także o jakiegoś filmika się postaram :D

Ps. jak się wszystko powiedzie i będę mieć zderzak to dzisiaj mam ustawkę z Cudnym i jego Nissanem 370Z co strzela z nitro +100KM i BMW M3 V8 objerzdrza jak szmatę :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 5,5 do 7 tyś $ w zależności od wersji czy z większymi wtryskami, programem i pompą czy tylko sam kit kompresora + koszty sprowadzenia... 

Dzisiaj znowu cyferki się poprawiły:

1529737_805854266098008_2024848343_o.jpg

 

A to za sprawą lepszego paliwa - dolałem do besti 20L V-powera racinga 100 no i rzecz jasna dopieściłem pod lepsze paliwo mapy zapłonu i paliwa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Filmiki nagrałem to zapodam :D

Praktycznie w tych warunkach co są do ok 120km/h zetka z kompresorem leci równo z moim pogrzebanym na +29KM Infiniti G35C w automacie :P

Ale od 120km/h jak w zetce puści kontrola trakcji to dosłownie katapultuje się :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne VQ37VHR ekstremalnie zgrzebane przy jakim maczałem swoje palce to Zakompresorowane Infiniti M37 - taka dwu tonowa limuzyna...

Wystroiłem je na 570KM na paliwie PB98 pewno na V-power Racing kolejne 10-12 by przybyło no i jakby inny soft w skrzyni biegów był, który pozwalal by zakrecić silnik nieco wyżej to 600KM no problemo :)

 

Tak to wyszło na papierze:

1799931_820046101345491_1690104480_o.jpg

 

Skrzynia ta najsłabsza 7-mio biegowa ale lata tak już prawie rok i daje radę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Tak z ciakawości a może i przyszłościowo, auto stoi u lakiernika i doprowadza wszystkie defekty lakieru do ładu i składu ale zastanawiam sie czy warto zrobić chipa silnikowi i może lepiej ustawić skrzynie biegów ? Dolot narazie to tylko stożek + brak końcowego tłumika.  Czy taki chip coś da i ile to może kosztować ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ostatnio też zabrałem się za modzenie swojej zetki, tzn. wałkowanie:

1924536_599634173459545_1304220904_n.jpg

 

Ps. co do remapu twojej maszyny, to podokładaj jakieś zabawki (spacera, kolektory wydechowe) a strojenie to niech to ostatni element układnanki będzie... A co dolotu to ciężko wyskrobać coś lepszego jak seria...

Ja do siebie przepustnicę z VQ45DE będe adaptować fi 75mm i pod nią jakiś gruby dolot wystrugam liczę że trochę tego poweru dojdzie :D


Tak z ciakawości a może i przyszłościowo, auto stoi u lakiernika i doprowadza wszystkie defekty lakieru do ładu i składu ale zastanawiam sie czy warto zrobić chipa silnikowi i może lepiej ustawić skrzynie biegów ? Dolot narazie to tylko stożek + brak końcowego tłumika.  Czy taki chip coś da i ile to może kosztować ? 

Dział o chipowaniu zetek i efektach masz tu: http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/86542-370z-zam%C3%B3wienie-z-uprev/page-3


10275348_892396744110426_245572850908839

 

Pakiet Stage2 

- Spacer

- Y-pipe

- Strojenie

 

Efekt:

10359009_892396404110460_875304010934854

 

Przyrost mniejszy od oczekiwanego z racji bardzo wysokiej temperatury tego dnia co były przeprowadzane zmiany, jakby te 6-7 stopni było chłodniej to ok 3-4KM by było więcej :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

coobcio a ogarnąłeś już temat z dolotem do VQ35DE ?

Ja kupiłem moją zetkę już z założonym stożkiem i tak sobie jeździłem ponad rok czasu...

w końcu postanowiłem przetestować fabryczną puszkę...

i ku mojemu zaskoczeniu moc skoczyła +12KM a moment nawet 20NM i był zrobiony dobry nawiew zimnego powietrza na stożek , więc to nie była kwestia tylko samej temperatury, raczej opinia była taka, że stożek był tuż przed przepływką i to mogło powodować jej głupienie...

wklejam wykres - przy czym jest to wykres na kołach - a wykres nabiera sensu powyzej 3000 obrotów, gdyż jest to automat i ciężko raczej zmierzyć dla niższych. Pytanie brzmi, czy da się dolot ogarnąć tak, żeby dodawał w stosunku do fabrycznego, a nie zabierał - tzn. bez tak radykalnej zmiany jak wymiana przepustnicy ;)

wykresstozekseria.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się bawiłem w Infiniti mi dawał 6KM i chyba 1Nm, CAI zrobiłem 76mm, stożek w nadkolu był.

Ale Infiniti ma nieco inną puszkę jak zetka nie wiem czy to na coś wpływa - nie robiłem testów na hamowni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Trzeba wrzucić na hamownię i obadać być może coś zmienia na + albo na minus :D

Te puszki BMC swojego czasu kosztowały po 600 czy 700zł totalny Hit to był, fakt że w środku siedzi stożek który dobrze się sprawował w pojemności maks do 2 litrów...

Edytowane przez Coobcio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

To ktoś poleca jeszcze wkładki ?>

 

chyba 3 szt sklejone razem ...

 

WG ,mnie różnicę robi powierzchnia ssania a nie sam materiał dlatego nawet papierzany filtr o powierzchni 1150 ccm robi różnice nić 540 nawet z K&N ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...