Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Spotkania na drodze:)


^^ehhh^^
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

może gdzies sie widzilismy a nie wiedzielismy o tym ?:-)

 

ja dziś jadac do pracy spotkałem jednego QQ godzina 7:40 skrzyżowanie poleczki z puławska w stronę piaseczna - znak szczególny napis PLUTO na klapie :) to ktos forum?

  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy naprawdę musimy wierzyć w to że wszędzie śledzi nas CBA, każdy podgląda, podsłuchuje ... a za każdym rogiem chowa się podejrzliwa żona. Nie popadajmy w paranoje ... no chyba że mamy coś do ukrycia.

 

Jak dla mnie temat fajny ... nie każdy będzie cykał fotki mijanego QQ.

 

Ze swojej strony pozdrawiam czarnego QQ często jeźdzacego ul. Krzywoustego w stronę centrum. Znak szczególny ... włączone swiatła postojowe (brewki) i halogeny.

  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja pozdrawiam wszystkich kierowników białych QQ w wersji I-Way/Tekna. Spotykam ich zaskakująco wielu, a wydawało mi się że biały, jedyny dostepny w momencie zakupu kolor będzie bardzo nietypowy ;-)

 

Dzisiaj na przykład jeden sobie pędził przed 22 Trasą Łazienkowską w Warszawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem w szku ze cos co na kazdym forum cieszy sie popularnoscia tutaj jest ....niefajne ...

 

ok temat skasuje jak dojade do pracy

 

... no właśnie, na innych forach tak jest, mam np na aucie naklejkę "złośnika" i to jest znak rozpoznawczy "innego forum" :P, szkoda, że i my nie mamy klubowych nalepek na autach, wtedy wiadomo, kogo można pozdrowić :whistle:, obtrąbić... :whistle: , bez stresów, że ktoś sobie tego nie życzy :P, (i nie musi być to od razu naklejka zasłaniająca pół szyby, tylko taka malutka, dyskretna, np: literki "QQ"

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem w szku ze cos co na kazdym forum cieszy sie popularnoscia tutaj jest ....niefajne ...

Jak pisałem wczesniej również zaskoczyły mnie opinie. Ale to raczej nie idea tematu tylko to zdjęcie.

 

ok temat skasuje jak dojade do pracy

Nie kasuj, temat się rozkręci. Nie będziemy podawać przecież numerów rejestracyjnych i pisać ze kierowca jechał z łądną blondynką (kiedy żona brunetka).

Więcej dystansu do życia, którym należy się cieszyć.

 

szkoda, że i my nie mamy klubowych nalepek na autach, wtedy wiadomo, kogo można pozdrowić :whistle:, obtrąbić... :whistle: , bez stresów, że ktoś sobie tego nie życzy :P, (i nie musi być to od razu naklejka zasłaniająca pół szyby, tylko taka malutka, dyskretna, np: literki "QQ"

Jest co prawda naklejkna całego forum miłośników marki nissan, ale tak jak piszesz taka dyskretna ze znaczkiem QQ to naprawdę fajny pomysł.

Edytowane przez dubik77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podszedłem do tego humorystycznie :) a tu widzę, że burza „w koło nas” :dribble: .

 

Co do znaku rozpoznawczego to jestem za. Oczywiście mały ale widoczny na tylną szybę a nie jakiś baner :angry: . Zawsze to raźniej na drodze jak się zobaczy „swojego” a jeszcze za granicą. A dla identyfikacji w środku numerek przyporządkowany nickowi z forum :shiftyninja:

Pełna dyskrecja dla obcych a dla forumowiczów informacja.

Ja proponuję coś bardziej dyskretnego. Nie musimy reklamować forum- nie zrozumcie mnie źle, nie z jakiejś zawiści tylko po prostu nie lubię obklejania auta adresami www. Mam trzy propozycje:

1. po prostu "QQ" - niewielkie, dyskretne, łatwo znaleźć miejsce na taką naklejkę, wtajemniczeni wiedzieliby o co chodzi.

2. QQ a pod spodem mniejszą czcionką nick z forum. O tyle kłopotliwe, że każda naklejka musiałaby być inna.

3. Sam kształt qashqaia, bez napisów, taki jak z brytyjskiego forum. Nie będzie wyglądał na reklamę czegokolwiek a podobnie - wtajemniczeni będą wiedzieli o co chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem w szku ze cos co na kazdym forum cieszy sie popularnoscia tutaj jest ....niefajne ...

 

ok temat skasuje jak dojade do pracy

 

Inicjatywa OK, nic nie kasuj! :)

Tylko nie wiem czy idziemy w dobrym kierunku....? Forum ma łączyć a nie dzielić, a to jest forum miłośników marki Nissan... :) Dobry przykład przytoczył Strider. Czy tzn., że jak ma X-a to juz nie może trąbić... ?? :D

Może jednak wystarczy mały znaczek/logo NISSANklub.pl... na tylnej szybie? Albo samo NKP/nick. Jak ktoś chce to niech wkleja też nick...

{Ja chyba jednak tego nie zrobię, bo mógłbym zastać auto porysowane gwoździem przez jakiegoś sfrustrowanego ex-użytkownika forum...

Nie będę wymieniał...;)}

 

Ponadto standardowym pkt-em zlotów jest dystrybucja naklejek zlotowych i klubowych. Więc szkoda, że ostatnio były tylko dwa QQ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hola, hola Panowie... To ja też mam sobie kształt Qashqai'a albo "QQ" nakleić? :)

No to widzę że nas użytkowników QQ choc roszkę musisz lubić :)

 

Zapewne część z Was pamięta naklejki jakie można było kupić na forum. Dla przypomnienia fotka.

 

post-32905-0-03461000-1310065171_thumb.jpg

 

Czy byłaby to naklejka QQ, czy NKP to nie ma to takiego znaczenia jak możliwość jej posiadania. Jak czytałem w 2010 były jeszcze 4 sztuki. Więc Panowie Administratorzy podziałajcie coś w tym naklejkowym temacie. Osobiście uważam ze kształt naklejki powinien być podłużny (tak jak na zdjęciu powyżej). Zawsze można ją przykleić na czarną obwódkę szyby lub pod znaczkiem QQ (kiedy miałaby taką samą długość).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko, że być może pojawi się na stronce mini sklepik z gadżetami klubowymi...

Na razie nie jestem w stanie powiedzieć kiedy - pracujemy nad tym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł ze sklepikiem fajny.

 

Else może byś zorganizował jakiś konkurs na nowe logo forum? Co o tym myślisz?

Edytowane przez em
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł ze sklepikiem fajny.

 

Else może byś zorganizował jakiś konkurs na nowe logo forum? Co o tym myślisz?

 

Wystarczy, że robiłem ostatnie logo zlotowe... propozycje były... aż dwie :D

Powiem tak...

Coś tam myślimy na razie wewnętrznie... wprawdzie sezon urlopowy i idzie trochę jak krew z nosa... ;)

Ale jak temat dojrzeje to pewnie ujrzy światło dzienne.

Z drugiej strony, czy obecne logo jest złe...?

 

No ale może nie odchodźmy od tematu przewodniego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nakleję to co zaproponujecie. Kiedyś w Nowym Fordonie (Bydgoszcz) zagadał do mnie na myjni inny posiadacz QQłki (Tekna 1,6). Miał problem ze ściąganiem samochodu na lewą stronę i pytał czy ja też tak mam. Trochę pogadaliśmy o naqszych samochodach a na koniec zaproponowałem mu nasze forum a on na to - już tam jestem. Gdybyśmy mieli takie znaczki rozmowa poszłaby na skróty, bo przecież koledzy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to widzę że nas użytkowników QQ choc roszkę musisz lubić :)

 

Zapewne część z Was pamięta naklejki jakie można było kupić na forum. Dla przypomnienia fotka.

 

post-32905-0-03461000-1310065171_thumb.jpg

 

Czy byłaby to naklejka QQ, czy NKP to nie ma to takiego znaczenia jak możliwość jej posiadania. Jak czytałem w 2010 były jeszcze 4 sztuki. Więc Panowie Administratorzy podziałajcie coś w tym naklejkowym temacie. Osobiście uważam ze kształt naklejki powinien być podłużny (tak jak na zdjęciu powyżej). Zawsze można ją przykleić na czarną obwódkę szyby lub pod znaczkiem QQ (kiedy miałaby taką samą długość).

 

Niech nawet będzie w takim kształcie jak zamieścił "dubik77", tylko w.g. mnie kolory powinne być żywe, aby z daleka było widać że to nasza naklejka, bo ta akurat w tym kolorze to jakoś trochę zbyt szara, z daleka to będzie wyglądało jaky ktoś kawałek szarej taśmy przykleił, no i napis powinien mieć inny odcień niż tło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech nawet będzie w takim kształcie jak zamieścił "dubik77", tylko w.g. mnie kolory powinne być żywe, aby z daleka było widać że to nasza naklejka, bo ta akurat w tym kolorze to jakoś trochę zbyt szara, z daleka to będzie wyglądało jaky ktoś kawałek szarej taśmy przykleił, no i napis powinien mieć inny odcień niż tło.

 

 

A może cos takiego. Zanak Nissana, stylizowany na Q i napis nissanklub.pl

post-43265-0-40623700-1310219355_thumb.jpg

Edytowane przez Author53
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sądzę że 5 lub 6 centymetrów szerokości będzie ok, nie za duże, nie za małe. Rozmiar ustalę po próbach na żywo. Jeśli chodzi o dopasowanie do rogu okna to zastanawiam się czy to dobry pomysł. Czy ktoś się orientuje czy szyba różnie się w swoich rogach pomiędzy qq a qq+2. Środek szyby tylniej, tam przy wycieraczce na pewno się różni, ale nie wiem czy promień krzywizny jest taki sam. Naklejka taka jak powyżej jest na pewno uniwersalna. Nie wiadomo czy w nowszych wersjach qq kształt szyby się nie zmieni. Wolę rozwiązania uniwersalne :)

 

Mi się też podoba, tylko zastanawiam się czy da się taka naklejkę wydrukować i przykleić od wewnętrznej strony szyby tj. np. reklama salonu w którym kupiłem auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się też podoba, tylko zastanawiam się czy da się taka naklejkę wydrukować i przykleić od wewnętrznej strony szyby tj. np. reklama salonu w którym kupiłem auto.

 

wszystko się da, kwestia co sie chce zrobić i za ile.

Jednak - co do wzoru - to sorry, ale to powinno być to coś w formie znaczka graficznego, a nie napisu "łopatologicznego" jak okładka zespołu discopolo. Na odpowiedź typu - pokaz więc lepsze, odpowiem - pokazałbym, ale nie mam teraz czasu nad tym usiąść, jednak pokazane wzory nie są fajne, aby nie obrazić nikogo i nie powiedzieć że są słabe, czy po prostu nijakie - pomyślcie trzeźwo :) - naklejać napis Qashqai na klapie z takim samym napisem "fabrycznym" 50 cm obok ?

Edytowane przez kajot04
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomyślcie trzeźwo :) - naklejać napis Qashqai na klapie z takim samym napisem "fabrycznym" 50 cm obok ?

 

chodziło o spójność, aby nie robić z auta jakiejś tablicy ogłoszeniowej w stylu wieś tańczy i śpiewa - jeśli uważasz, że im większa różnorodność typografii tym lepiej to widać inaczej pojmujemy piękno i prostotę. Mnie bez różnicy, mogę nic nie robić nawet lepiej, ale wybacz denerwuję mnie podejście, które zaprezentowałeś: To mi się nie podoba, ale sam nic nie zrobię bo nie mam czasu (tak jakby ludzie na forum nie mieli innego życia niż forumowe) - no proszę Cię, to jest przedszkole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodziło o spójność, aby nie robić z auta jakiejś tablicy ogłoszeniowej w stylu wieś tańczy i śpiewa - jeśli uważasz, że im większa różnorodność typografii tym lepiej to widać inaczej pojmujemy piękno i prostotę. Mnie bez różnicy, mogę nic nie robić nawet lepiej, ale wybacz denerwuję mnie podejście, które zaprezentowałeś: To mi się nie podoba, ale sam nic nie zrobię bo nie mam czasu (tak jakby ludzie na forum nie mieli innego życia niż forumowe) - no proszę Cię, to jest przedszkole.

Ja uważam, że o ile naklejka pozostanie naprawdę mała, zauważalna jedynie z bliższej odległości, to niezależnie od jej projektu będzie gustowna. Tylko musimy trzymać się kilku zasad - najlepiej jeden kolor, bez cieniowań i innych bajerów, w adresie strony można sobie podarować "www" - moim zdaniem samo nissanklub.pl wygląda lepiej, mniej reklamowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej standardowe logo naszego klubu - takie jak moim avatarze? Górna część to NISSANklub.pl a pod spodem na białym polu Nissan Klub Polska.

Edytowane przez ranger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł naklejki Synkro bardzo fajny. Myślę, że nawet jeżeli znajduje się już napis qashqai na klapie to taka naklejeczka w niczym nie przeszkadza.

 

A z drugiej strony ranger ma też trochę racji. Czemu nie skorzystać z naszej forumowej naklejki? Większa liczba użytkowników, a sama naklejka też nie wygląda jakoś nachalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwłaszcza, że na samochodach większych od Note - takich jak np. QQ, wygląda subtelniej - choć na Note też prezentuje się świetnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja sugestia, żeby naklejka była na przedniej szybie, w dolnym lewm roku (patrząc z kabiny) Dlaczego? Widzimy zbliżającego się QQ z nalepką, to można koleżankę/kolegę pozdrowić. Światłami, pomachać łapką;)

To taki mój luźny pomysł. Wariant drugi to naklejka z przodu i z tyłu ale to już może trącić choinką a nie samochodem.

To taka moja luźna propozycja. Każdą konstruktywną krytykę popieram:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może coś takiego?

 

qq%252520copy.jpg

qq_prewka%252520copy.jpg

 

Całkiem przyzwoity znaczek. Nie przeładowany. Jak juz masz to na kompie to może spróbój powiekszyć napis nissan .... aby był prawie centralnie a zmniejsz napis QASHQAI i umieść go niżej. Chodzi mi o to zeby znaczek był przede wszystkim znakiem klubowym. A może zrezygnować z napisu QASHQAI? Przeciez widać czym jadę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to zeby znaczek był przede wszystkim znakiem klubowym. A może zrezygnować z napisu QASHQAI? Przeciez widać czym jadę :)

 

I dlatego może nie będziemy kombinować i wrócimy do naklejki klubowej o której pisze ranger, przecież jej nic nie brakuje. Na początku sam byłe sceptycznie do niej nastawiony, ale coraz bardziej mi się podoba. I ma jeszcze jeden duży plus ... ona jest i można z nią jeszcze na wakacje wyjechać.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dlatego może nie będziemy kombinować i wrócimy do naklejki klubowej o której pisze ranger, przecież jej nic nie brakuje. Na początku sam byłe sceptycznie do niej nastawiony, ale coraz bardziej mi się podoba. I ma jeszcze jeden duży plus ... ona jest i można z nią jeszcze na wakacje wyjechać.

 

Podpisuje się pod tym "postulatem" obiema rękami...

Sam bawię się trochę grafiką amatorsko i nie chciałbym tutaj być źle zrozumiany, czy negować niczyich pomysłów ale tez nie chciałbym aby logo NISSANklub.pl to był projekt z cyklu wieś tańczy, wieś śpiewa.

(Proszę tego nie odnosić do zaprezentowanych tutaj projektów! Niektóre sa ciekawe i mam nadzieję, że ich autorzy włączą się czynnie do dyskusji jeżeli będziemy kiedyś zmieniać logo)

Oczywiście, że każdy może nakleić co chce na swoje auto nawet na dach.... ale

...oficjalne logo już jest i po co kombinować, mnożyć wersje na siłę?? Na aucie wygląda OK i nie wazne czy to jest Note, Qashqai, X-trail... czy inny Nissan...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...