Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Felgi stalowe 16ki do Juke


xxyy777e
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W moim Juke mam aluminiowe felgi 17ki z letnimi oponami.

Powoli zaczynam się szykować do sezonu zimowego. Chcę kupić felgi stalowe 16ki + opony są sporo tańsze od 17tek.

Jakie parametry muszą mieć stalowe felgi 16tki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za linka pytałem o parametry felg a nie opon. Opony wiadomo producent zaleca 205/60/R16, natomiast jakie ET felgi i średnica otworu centrującego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt. Opony też potrzebne. Może ten link będzie pomocny ? http://www.felgi.pl/felgi/nissan/juke/suv/i/1-5-dci-81kw . A może ten : http://sklepopon.pl/felgi/ a rozmiary wg instrukcji to :16x6,5jj stalowe lub aluminiowe odsadzenie , tu nie jestem pewien ile dla rozmiaru 16 . Chyba 42 ( tyle jest dla 17cali )I dalej :thumbsup:

Edytowane przez nnemrod
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

rozmiary to:

SZEROKOŚĆ FELGI: 6,5"

ŚREDNICA FELGI: 16"

GŁĘBOKOŚĆ OSADZENIA (ET): 40mm

ŚREDNICA PIASTY: 66mm

ROZSTAW ŚRUB: 5x114,3

 

 

 

znajdziecie kilka aukcji na allegro felgi po 150zł za sztukę

Edytowane przez garet007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już zmieniłem opony i felgi zakładając sliczne aluminiowe 17. Ostatniej zimy nie zdążyłem zmienić kół i jeździłem jak po lodzie. Stanąć nie można było :warning: stad i jazdy tym nowiutkim wtedy autem były sporadyczne. Teraz z spokojem czekam na kopny śnieg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

znajdziecie kilka aukcji na allegro felgi po 150zł za sztukę

 

Wg. mnie nie warto tyle płacić za stalowe felgi 16. Za same felgi dasz 600 zł + dobre kołpaki 150 zł = 750 zł

 

Kupiłem ostatnio od osoby która sprowadza z Niemiec używane koła/ogumienie, oryginalne alusy nissana 16ki za 800 zł.

Wygląda to dużo lepiej niż skorodowane stalowe felgi z odpadającymi kołpakami.

 

Dostałem nawet fakturkę...

Edytowane przez xxyy777e
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

juke / accenta:

na zimę kupiłam stalowe felgi 16" i opony, zestaw na 1 koło wyniósł poniżej ceny najtańszej zimowej opony 17" (215/55) dostępnej wówczas na motoricusie.

nie mieli felg do juka.ale założyli od kaszkaja i pasują. kołpaki na zime sa mi obojętne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre i nowe 16" alusy można już kupić < 300 pln do tego całkiem niezłe budżetowe zimówki np. Barum 205/60 i zestaw będzie w cenie < 2600 pln (cena kompletu opon 17"). Dodatkowo 16" zapewniają lepszy komfort jazdy, prawie bezstresowe pokonywanie krawężników i bardziej "terenowy" wygląd. Osobiście użytkuję alufelgi na zimę już w kolejnym aucie i nigdy nie zamieniłbym ich na nijakie stalówki.

 

pozdro

Edytowane przez Komandor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Polecam:

Do mojego ŻÓŁWIA zaołżyłem Felgi aluminiowe. Używane 16 wraz z oponami super stan cena 1300(allegro).

Model felg: ANZIO LIGHT pierwsze po lewej stronie (zimowe) http://www.felgi.pl/felgi/nissan/juke/suv/i/1-6-86kw/anzio/r%3d12

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Odświeże temat bo szukam kompletu do ojcowskiego Juka 1.6 190 KM. Będą pasować alufelgi 16 bez względu na moc silnika? Chodząc po kilku serwisach internetowych zauważyłem że nie w każdym konfiguratorze występują alufelgi 16 cali, większe tj. 17 , 18 cali znajde w każdym. Opony 205/60 R16 , tak pisze w instrukcji i tu nie ma niejasności natomiast dzwoniąc i pytając o alufelgi po serwisach Nissana odpowiadają "być może" lub "powinny pasować"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeże temat bo szukam kompletu do ojcowskiego Juka 1.6 190 KM. Będą pasować alufelgi 16 bez względu na moc silnika? Chodząc po kilku serwisach internetowych zauważyłem że nie w każdym konfiguratorze występują alufelgi 16 cali, większe tj. 17 , 18 cali znajde w każdym. Opony 205/60 R16 , tak pisze w instrukcji i tu nie ma niejasności natomiast dzwoniąc i pytając o alufelgi po serwisach Nissana odpowiadają "być może" lub "powinny pasować"

 

 

Tu po prawej masz "PRZYMIERZ" i bedziesz wszytsko wiedział: http://www.felgi.pl/felga/anzio/wave-polar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu po prawej masz "PRZYMIERZ" i bedziesz wszytsko wiedział: http://www.felgi.pl/...nzio/wave-polar

 

 

Już miałem wybrane felgi, zadzwoniłem na infolinie aby dopytać o szczegóły. Stanowczy pan stwierdził iż " zdecydowanie nie będą pasować, nie ma mowy, nawet jeśli zrobię zakup to system odrzuci zamówienie" w dalszej częsci rozmowy mówił coś o układzie hamulcowym który nie pozwala założyć felg 16 cali, tylko 17 i więcej. Z drugiej strony ojciec dzwonił do pani która sprzedawała Juka , odpowiedziała: Proszę się nie martwić, proszę przyjechać założymy felgi stalowe 16 cali , cena 380 zł plus 118 zł za kołpaki. :wtf:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam aluminiowe 16' oryginalne felgi Nissana. Poszukaj na allegro.

Używane w idealnym stanie dałem 800 zł za 4 sztuki. To lepiej wygląda niż korodujące stalowe po 380 zł/szt !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to wszystko rozumiem i zdaję sobie sprawe że felgi w rozmiarze 16 cali pasują do Nissana Juke, natomiast nurtuje mnie zagadnienie czy pasują również do Nissana Juke 1.6 benzyna turbo 190 KM ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...

Witam Wszystkich,

 

Niedawno odebrałem nowego Juka z salonu. Jeśli chodzi o opony i felgi to w standardzie dostałem stalowe 16'' + kołpaki... Dodatkowo zamówiłem felgi aluminiowe (również szesnastki) i przed odbiorem auta poprosiłem o przełożenie opon na felgi aluminiowe...  Auto bardzo zyskało na wyglądzie (w odpowiednim dziale wkrótce zamieszczę fotki) natomiast te stalowe trzymam na zimę.

 

W związku z tym bardzo proszę o poradę jakie zimowe (w rozsądnej cenie) opony warto dobrać do stalowych standardowych 16" tek? Jaka marka, rodzaj, wymagane parametry indeks prędkości  i wymiary. Moja wersja silnikowa Juke117 KM benzyna. Auto eksploatowane jest w warunkach miejskich, sporadycznie w trasie, rzadko ale od czasu do czasu po drogach gruntowych w terenie, nie jest obciążane.

 

Sprawa nie jest pilna :) bo zakup planuję co najmniej za 3 mies. No chyba, że trafi się extra okazja np. jakaś posezonowa wyprzedaż wtedy byćmoże się skuszę...

 

Pozdrawiam Fanów Juka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiary to przecierz tak jak te co masz letnie a co do firmy to takie tańsze Barumy niezle. Chociaz co do wymiarow to zawsze coś z tym profilem można pomajstrować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do Rafionino

 

Dzięki za odp. Myślę podobnie. Wymiary powinny być raczej te same, lub zbliżone auto jest na gwarancji, więc tu pola manewru zbyt wielkiego nie ma. Pozostaje tylko więc wybór marki producenta opon i parametrów eksploatacyjnych, tu przedziały cenowe są spore - stąd moje pytanie, które marki/modele opon zimowych w warunkach, które opisałem w uprzednim poście nie będą jakimś przerostem formy nad treścią.... Sprawdzę ofertę na te Barumy.

 

Pozdr. Designer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ci nie zależy na czasie to ci powiem jak odbiorę swoją maszyne bo wynegocjowałem u nich zimówki w dobrej cenie na 16 alu nieoryg wiec wtedy moge ci podać co i jak pomiętam tylko ze nazwa n F :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ci nie zależy na czasie to ci powiem jak odbiorę swoją maszyne bo wynegocjowałem u nich zimówki w dobrej cenie na 16 alu nieoryg wiec wtedy moge ci podać co i jak pomiętam tylko ze nazwa n F :P

OK. Jak pisałem wcześniej mogę poczekać z tematem... na razie jest pełnia lata.... Ale tak na marginesie w pewnym popularnym serwisie oponiarskim w sieci, z nazwą na literę "O" podali mi informacje, o które pytałem 3 posty wcześniej.

 

Do mojej wersji silnikowej i mojego modelu Juke 1.6 117KM - nissan (wg. informacji z tego serwisu) zaleca nast. opcjonalne rozmiary opon:

 

/ 1 /  215/55/R17

/ 2 /  215/55/R16

/ 3 /  225/40/R18

 

Szkoda tylko, że tej informacji nie mogłem znaleźć w swojej instrukcji obsługi, tylko zapis tego co mam na wyposażeniu + "zalecenie" aby o szczegóły pytać dilera... 

 

Oczywiście do moich oryginalnych felg będą pasować opony z drugiego przedziału podanego w uprzednim spisie, ale to nie koniec "zabawy" bo wspomniany serwis zaproponował kilkanaście różnego rodzaju opon w cenach od 250 do 450 zł różnych marek i z różnymi parametrami eksploatacyjnymi.... wspomniane przez Ciebie opony z nazwą na literę "B" to wydatek rzędu 299 zł za szt. :)

 

ps. gratuluję Ci wyboru "jedynie słusznego" modelu samochodu, życzę aby sprawował się dobrze i dawał dużo radości z jazdy.

 

Pozdr. Designer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...