Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[350Z] Felgi, opony


Tokyo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie będę latal nim w zime wlasnie, bo pewnie tak bym zrobil.

Ale jak sie nie sprzeda to zostawie na palenie gumek, moze wcisne na nie 265.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

W sumie to mam g35, ale zważając, że tu na forum więcej się dzieje, a auta to ,,bracia" piszę tutaj. Mam w zamiarze kupić Alu'19 przód 9,5 et35 i tył 11 et25. Do tego opony przód 235/40, tył 275/35. Co o tym myślicie? Biorąc pod uwagę, że nadkola chyba są takich samych wymiarów co w zetce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam pewną rozkmine

 

Chce kupić felgi 19' z g35 i założyć opony profil 40 różnica we wskaźniku to 0,44%

 

Czy wpłynie to na ustawienia kontroli trakcji?

 

Czy dużo bardziej będzie czuć wyboje na profilu 40?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem o czym mówisz - o jakiś odczuciach wybojów... ja mam 20" na profilu 30 i twardym zawieszeniu i czuć wszystko, a na Twoim seryjnym zawieszeniu i na 40 to bez problemu się jeździ

 

możesz zakładać bez obaw

 

co do trakcji, nie sądzę byś czuł różnicę, bo rozumiem, że rozważasz z 45 na 40 profil zmienić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zamienię lub Sprzedam! 

 

Kupiłem sobie Continentale SportContact 3 225/45/18 ....ale moja felga jest za szeroka ( nie podoba mi się naciąg :thumbsdown: )  i z chęcią zamienię na jakieś dobre oponki 245/40/18 

Continentale są z 2015 roku...stan praktycznie nóweczki  :icecream:

Edytowane przez TheMan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ma ktoś może zetkowe raysy (niedrogo) do sprzedania mogą być w stanie do odświeżenia porysowane ze słabym lakierem ale nie spawane i prostowane.

Edytowane przez Cytrus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to chyba nie ma czegos takiego jak fegla uzywana nieprostowana bo zyjemy w Polsce i nasze auta jezdza po Polskich drogach a wiadomo jaki jest ich stan :) Ale moze sie uda takowe zdobyc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prostowane raysy powinno się wyrzucać ogólnie prostowanie felg w aucie którym nie jezdzi sie top 150 km/h to jest pomyłka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

długo jeździłem na scigaczach miałem dwa incydenty jeden na torze, naprawaiłem felgi ale przy  wyższych prędkościach po, nie zachowywały się tak jak powinny nie chce już prostowanych felg. W aucie tak tego nie czuć

Edytowane przez Cytrus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli lekko wygięta felga i kupujesz nową tak? czyli albo jesteś bogaty albo nie kupujesz dobrych, drogich felg i co więcej, być może źle wyprostowali?

 

 

ścigacz to nie auto i nie będziesz jeździć przy prędkościach 300 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

felgi były dobre magnezowe z mv agusty f4, i kute ducati. Nie jestem bogaty, nie krzywiłem felg najwyżej rysowałem ranty. Może dlatego że nie jeździłem na profilach mniejszych niż 40 w samochodzie.


Kupie raysy z zetki tylko prosze dawac znac bo mam ogladac felgi w sobote a nie chce tam jechac

Szanowni Forumowicze : )!

 

Chce do mojego g35C zakupic komplet opon

 

seria to przód 225/45/18

             tyl      245/45/18

 

Chce założyć  225/40/18

                      245/40/18

 

 bo znalazłem w bardzo dobrej cenie nowe opony tylko nie wiem czy to nie będzie się kłócić?

Kiedyś zmieniłem rozmiar opon w 300M i zwariowała mi kontrola trakcji czy w naszych zabawkach nie ma tego problem gdy obniżamy profil? Obawiam się że kontrola może to uznawać za uślizg jak w 300M o którym pisałem.

Edytowane przez Cytrus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj większość osob raczej jezdzi bez kontroli trakcji...

 

Ale nie nie zwariuje Ci ona.

Ja jeżdżę głownie z trakcją ostatnio robię ciągle trasy itd dlatego trakcja off tylko jak chce się pobawić. Zależy mi żeby działała tak jak powinna myślę że to normalne.

 

Na USA forach piszą że VDC robi błędy na takich profilach ktoś miał okazje to sprawdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomoakatomi, dnia 13 Kwie 2016 - 15:49, napisał:

 

Różnica żadna bardziej wiadoma Tobie niż samochodowi

 

Ja mam 30 profil i wszystko działa

a jaki masz rozmiar dokładnie?

 

u mnie wychodzi różnica 3,7% u Ciebie może być profil 30 ale jak masz dużo szersze i np 20" to to się wyrówna i różnica może być mniejsza niż przy tych nieszczęsnych 40

 

dorwałem Fuldy sport controle z 2016 za 1200 225/40/18 i 245/40/18

Edytowane przez Cytrus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście jeździłem na 

18" przód  Yokohama Advan Neova Ad08        255/35/R18

19" tył  Yokohama AVS Sport                            265/30/R19

 

Kleiło się idealnie :) Na seryjnych oponach jednak był zbyt duży uślizg dlatego na lato polecam coś szerszego i z niskim profilem, wtedy jest jeszcze lepsze panowanie nad samochodem. Ale wiadomo, kto co lubi :) Polecam jednak opony jakkolwiek przystosowane do sportu, zwłaszcza że opony potrafią dostać w kość w Zetce :)

 

Przepraszam za offtop, może komuś się przyda.

http://allegro.pl/show_item.php?item=6135565421

Powyższe opony z felgami akurat sprzedaję są w dziale Mini Giełda :) Dla forumowiczów możemy się dogadać co do ceny i wysyłka gratis.

 

Edytowane przez Bardowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...