Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[350Z] Felgi, opony


Tokyo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ogólnie temat jest luźny u mnie. Do tego jeszcze moja ekipa twierdzi, że do takiego auta musi być min 20" żeby wszystko ładnie siadło. 

Ja sam juz nie wiem  :rofl: Nie chce zbytnio przedobrzyć żeby mi fela nie sterczała na metr poza obrys auta  :dribble:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tego sie trzymam  do tego opony o profilu 35 na lekkim naciągu i powinno to wyglądać dobrze jak auto pójdzie w gół na gwincie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie temat jest luźny u mnie. Do tego jeszcze moja ekipa twierdzi, że do takiego auta musi być min 20" żeby wszystko ładnie siadło.

Ja sam juz nie wiem :rofl: Nie chce zbytnio przedobrzyć żeby mi fela nie sterczała na metr poza obrys auta :dribble:

Na 20 bardzo fajnie się prezentuje, auto wyglada na duzo duzo wieksze niż jest w rzeczywistości !!

Do tej pory goscilem.tylko dwie 50tki na 20stkach no i jest wow :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na 20stkach Z wygląda pokracznie, to auto musi mieć trochę gumy żeby wyglądało, no chyba że takie coś się komuś podobanissan_350z_silver_wtw_giovanna_dalar-5_

 

19stki są idealne, jak ktoś chce większe to niech wybierze taki kształt ramion które sięgają do samego rantu i już, proszę bardzo, (Sizes: 19x11.5 -6 | 19x10.0 -5
Tires: 275/35 | 225/40) 

trzeba tylko pamiętać że to szerokość felg robi ogromną różnicą w efekcie końcowym, zatem do Z felgi poniżej 9,5 cali szerokości to pomyłka

Edytowane przez Szachi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam 20 i jakoś nie wyglada pokracznie a bardzo dobrze i wszystkim sie podoba

 

dowaliłes zdjęcie co wyglądał by idiotycznie mając 18" przy takiej feldze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie łatwo kupić kurde te Toyo R888 255/40/18 i 275/40/18 w jednym sklepie. Albo jedna, albo druga para jest i czekanie 6-7 dni!?

 

Macie jakieś sprawdzone miejsca gdzie można je kupić z dostawą w tym tygodniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko dostać te opony wiec jak faktycznie masz taką możliwość (rozmawiałes ze sprzedającym bo to co jest wystawione na aukcji to jedno a to co jest dostępne to drugie) to bierz i się nie zastanawiaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie są jeszcze dobre alternatywy ewentualnie? Jakies inne semi slicki 35/40 r18. Nie musza byc tak szybkie jak te R888, na razie rekordow nie bede pobijal tylko auto testowal z kolejnymi modami. W przyszlym roku moge zapodac R888 jak juz bedzie full spec.

 

R1R np. to bliżej tych Federali RSR?

 

Takie jak AD08R czy FD201 to bliżej r888?

 

PS. R888 sa gdzieniegdzie ale na profilu 40, wiec mówisz że przód wtedy 245 a nie 255?

Edytowane przez GodISmE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polskich warunkach dobrą dostępność mają tylko R888, Advany na profilu 35/40 dostaniesz maks 265, wszystko dobre opony i będzie za dużo jak na serię, ale jak chcesz to zakładać na 10.5 to lepiej, żeby było te 275 lub więcej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak piszesz że z dostępnością tych r888 jest jeszcze ok, to jakoś tego nie widzę! ;) Słabo, chyba że zle szukam. Koszt 6000 koła, to trochę dużo na testy, gdzie pewnie nie raz polecę bokiem i te marne 5mm pójdzie w mig.

 

Dlatego jakieś wolniejsze ale wytrzymalsze semislicki chce zapodać na razie. Brałbym od razu te Federale co ma mój kumpel w M3 (po Jastrząbiu i Poznaniu mówi że ma jeszcze sporo mięsa!) ale nie jestem pewien tych 285/30/18 z tyłu, jeśli z przodu byłyby 265/35/18. Raczej tak nie może być.

 

A nie za bardzo widzę alternatywy dla nich, może R1R??

 

PS. ESP i TC będę miał całkiem wyłączone teraz

Edytowane przez GodISmE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

285/30 opona 5cm niższa od serii dla mnie to dużo, też bym nie kupił opon za 6k do seryjnej zetki, nie potrzebuje tego, nie przesadzałbym też z tym, że na 275 R888 będziesz tak latał bokiem - zbytni optymizm :) R1R mają więcej bieżnika, więc starczą na dłużej, trochę słabiej trzyma, ale i tak za dobrze jak na to co masz... tylko nie ma rozmiarów :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie jakiś pomysł na fajną oponę w rozmiarze 225/40 R18 ?

Pirelli P Zero i ciężko o konkurencje dla nich w normalnych pieniądzach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

285/30 opona 5cm niższa od serii dla mnie to dużo, też bym nie kupił opon za 6k do seryjnej zetki, nie potrzebuje tego, nie przesadzałbym też z tym, że na 275 R888 będziesz tak latał bokiem - zbytni optymizm :) R1R mają więcej bieżnika, więc starczą na dłużej, trochę słabiej trzyma, ale i tak za dobrze jak na to co masz... tylko nie ma rozmiarów :P

Bardziej mi chodziło o błędy i spiny ;) No to co, nie ma nic pomiędzy dobrymi drogowymi jak P Zero a topowymi semislickami dla tych felg (9,5" / 10,5") !?! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...