Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Tuning, modyfikacje, usprawnienia, ciekawe lub nietypowe wyposażenie


ranger
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko ładnie a gdzie zdjęcia? :whistle:

 

Też o tym myślałem ale przeszperałem internet i nic do NOTKA nie znałazłem. :whistle:

Nawet dzwoniłem do producenta ,produkującego lusterka do różnych modeli samochodów ,uzupełnionymi w kierunki.Ale nie produkują do note.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet dzwoniłem do producenta ,produkującego lusterka do różnych modeli samochodów ,uzupełnionymi w kierunki.Ale nie produkują do note.

Pomysł Jacko jest dobry. Coraz więcej aut ma takie kierunki , ale nie wiem czy w praktyce się sprawdzi. Jak sam piszesz do notka nie ma. Coś tam produkuje hella, ale drogo. Pozostałe są bez homologacji. Może być problem z drogówką. No i jeszcze pytanie czy nie obciążą układu i będzie wariował? :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ledy nie powinny obciążyć,z resztą mam takie do quada w których jest po 6 diód,podłączałem i nic się nie działo.

Znalazłem jakiegoś producenta który produkuje kierunki do któregoś z fordów (kierunki na lusterka oczywiście)Jest tam homologacja i są przyklejane!!!Muszę to jeszcze dokładnie rozeznać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość dropsone

jako ze tym autem na codzien porusza sie zona a ja tylko od swieta zdecydowalismy sie na montaz kamery cofania zeby ulatwic zonie manewrowanie autem, jako ze typowe zestawy kamera + wyswietlacz wcale nie wychodzily tak tanio zdecydowalismy sie na navigacje go clovera kamera bezprzewodowa/navigacja/zestaw glosno m. zalona zostala na stale przyklejona na stale tasma dwu stronna (bardzo mocno sie trzyma) podlaczona na stale pod instalacje auta.... bardzo duza wygoda przy cofaniu, jedyny minus to taki ze trzeba ja recznie wlaczyc i gotowa jest do pracy po ok 5-7s.... po odcieciu zasilania najpierw przechodzi w stan uspienia a potem wylancza sie po czasie jaki ustawimy automatycznie przechodzi w tryb nocny takze nie swieci po oczach w nocy...

 

fotki zestawu navi i miejsce montazu

 

DSCF1833.jpg

 

DSCF1835.jpg

 

w tygodniu pstrykne fotki jak to jest zamontowane, obrazu z kamery i miejsca kamery :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten zestawik, od niego zaczęłem zabawę z kamerą cofania. Ogólnie mogę ci w doświadczeniu powiedzieć że raczej się nie sprawdzi i będzie tylko denerwował twoją żonę. Kamera jest kiepska, nie ma efektu lustra, czyli obraz będzie odwrócony - to co jest z lewej strony, w monitorze będzie widziane po prawej. Nie chcę obrażać twojej żony, ale znając predyspozycje kobiet mają problem ze stronami i przy parkowaniu kręcą kierownicą w stronę przeciwną, taka dodatkowa, zmiana obrazu na pewno jej w tym nie pomoże. Dodatkowo, kamera na taśmę będzie się notorycznie odklejać, głównie podczas niskich temperatur (poniżej 0*C) oraz wysokich (+30*C). Z pozoru bezprzewodowa łączność powinna być fajna, bo kabli ciągnąć nie trzeba itp, u mnie okazała się także niewypałem i nawet ciekawym zjawiskiem. Mianowicie łapałem zasięg bezprzewodowych kamer chyba z wrocławskiego monitorigu ( to nie żart!). Nie jestem do końca pewny, bo obraz widywałem na 1-2 sekundy w różnych rejonach Wrocławia. Kiedyś chciałem się zatrzymać i sprawdzić jak to dokłądnie wygląda, ale trudno było się zatrzymać np. na środku ulicy. Ta bezprzewodowość nie sprawdzała się także właśnie podczas cofania. Miałem zasilanie podpięte do tylniego światła cofania. Podczas wrzucania wstecznego, światło z tyłu zapalało się, dodatkowo podając zasilanie do kamery, skąd przekaźnik bezprzewodowo przesyłał obraz do nawigacji/wyświetlacza. Tak to miało wyglądać w praktyce, czasami jednak z powodu jakiś zakłóceń obraz uciekał albo się w ogóle nie pojawiał. Mógłbym jeszcze pare niedogodności wymienić, bo jednak te 3 miesiące z tym zestawem wytrzymałem, potem jednak zrobiłem 'update' i zmodyfikowałem swój zestaw. Napisałem nawet o tym poradnik:

Post pojawił się w tym temacie:

http://forum.nissank...kamera +cofania

 

a swój wpis w tamtym temacie pozwole sobie tu zacytować:

Koledzy i koleżanki po wielu bojach w końcu udało mi się zamontować kamerę cofania do Notka, wszystko opisałem w mojej instrukcji. Poprzedni zestaw z bezprzewodową kamerą i nawigacją goclever nie spełniał swojej roli, więc przyszedł czas żeby go zastąpić. Mam nadzieje, że teraz rozwiązanie będzie trwalsze i że kamera cofania to nie będzie jakiś wyimagowany luksus w naszych autach i zaczniecie je sobie montować, bo koszt na prawdę niewielki, w moim przypadku to 222zł. Z góry przepraszam za błędy które ewentualnie tam się znajdują, ale chciałem to szybko napisać bo czasu mało. Na ewentualne zauważone błędy proszę o przesyłanie wiadomości priv, będe się starał je wyeliminować i wrzucić na serwer ponownie. Na zachęte do ściągnięcia instrukcji, fotki :)

 

A poradnik masz pod tym adresem:

 

http://forum.nissank...attach_id=12705

 

Mam nadzieje, że ci pomogłem i mimo wszytsko twój zestaw będzie działał bezawaryjnie. Powodzenia :)

 

PS: Mogę też dodać, że od dnia zamontowania, odpukać żadnych awarii, zakłóceń itp. Włączam wsteczny i działa za każym razem. W ostatnich tygodniach był pierwszy sprawdzian zimowy. Rano do pracy (-12*C) ale nic złego się nie działo. Lato (+30*C) także bezproblemowo minęło.

Edytowane przez Tobi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tobi musiales miec jakis inny model, u nas zestaw siedzi prawie rok, nic nie dzieje sie z tasma dwustronna jeszcze ani razu wyswietlacz nie odpadl samoczynnie czy np. przy czyszczeniu auta, moze dlatego ze mam dosc tenia, sprawdzona i dobrze trzymajaca tasme :) co do obroconego obrazu nie ma najmniejszego problemu z przestawienim go jak sie chc (podczas uruchomienia kamery wystarczy dotknac wyswietlacza z boku i obraz sie przezuca) co do jakosci obrazu tez nie moge narzekac ale to pewnie dlatego ze kamere ma zamontowana w sierodku u gory na szybie, i skierowana jest w dol, widac wycieraczke i ok 1,5m za samochodem, z czego wycieraczka jest fajnym punktem odniesienia i ile wolnego miejsca zostalo..... co do lapania sygnalu z innych kamer to jest zeczywiscie tak jak piszesz, potrafi obraz sie przelaczyc na jakies inne kamery ale robilem probe i zatrzymalem sie w miejscu gdzie lapie inna kamere i wrzucilem wsteczny to przezucilo mi na kamere z auta..... jedyne problem jaki mialem to moze 2-3 razy przez caly ten czas urzywania zawiesila sie na nawigacji i trzeba bylo ja zresetowac....

Edytowane przez dropsone
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno ten sam zestaw :) Może był bardziej awaryjny, ale po prostu zaczął mnie denerować i go przerobiłem. Ważne że u ciebie działa i się fajnie sprawuje. A z tym przerzuceniem obrazu to mnie zakoczyłeś, bo nawet nie próbowałem nic z tym robić i przyjąłem że tak musi zostać :)

Edytowane przez Tobi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wpadlem na to przypadkowo, ta moja to goclever 500 plushd..... ogolnie miejsce w jakim to wisi tez spowodowane jest tym ze mam 1din przy 2din jak u Ciebie pewnie ekran wyladowal by w tym samym miejscu.... pod koniec tygodnia bede mial troche czasu to popstrykam fotki moze sie komus przydadza przy montazu jakiegokolwiek zestawu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie u ciebie jest miejsce na to, ja musiałem niestety albo stety wykorzystać bardzo praktyczny schowek. Jednakże jak fundusze pozwolą niedługo pojawi się u mnie Nissan Connect.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak uda się tobie zrobić tak żeby connect w nocie miał funkcję kamery cofania (tak jak ma qashqai) to będziesz miał wielką zasługę w niebie :), bardzo by mi się kamera przydała, ale nie chcę się obwieszać dodatkowo drugim ekranem. Jak dotąd nie słyszałem żeby ktoś się chwalił żeby mu NC w nocie po podłączeniu kamerki zadziałał, więc albo się nie da jak twierdza niektórzy, albo nikt nie próbował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy sprawdzić czy connect ma wolne wejście wideo,i nie powinno być problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu na allegro były plastikowe osłony pod silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się nie mylę to pasują do diesla i do benzynówek.Kiedyś interesowałem się tym,nawet gdzieś z DAR'em dyskutowaliśmy na ich temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzieś z DAR'em dyskutowaliśmy na ich temat.

ano - jak mówią Czesi. Ale półtora kawałka za kawałek aluminium to słono. Note ma przyzwoity prześwit, przez 5 lat nie zdarzyło mi się nigdzie zahaczyć spodem. Ten plastik pod silnik ewentualnie chroniłby alternator i resztę podzespołów przed wodą i błotem. Osłona alu to już coś na mały off road

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wyczytałem znaczniepoprawia przepływ powietrza pod autem,a co za tym idzie...wacha będzie się wylewać na asfalt! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Z tego co wyczytałem znaczniepoprawia przepływ powietrza pod autem,a co za tym idzie...wacha będzie się wylewać na asfalt! :D

Z tego co wiem w autach z silnikiem zasilanych ON to norma w celu wyciszenia decybeli , tak jest np.w oplach z zachodu !!!!! tak mam i u siebie w astrze :wave:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw jak to by się miało do benzyny?Czy silnik by się nie przegrzewał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że kwestią kluczową może być temperatura spalin. Kolektor i rura zaraz za silnikiem w benzynówce bardzo mocno się nagrzewają. W autach zasilanych ON spaliny są chyba znacznie chłodniejsze. Zastosowanie osłony w benzyniaku z tego powodu może być kłopotliwe. Na Allegro widziałem ostatnio jakieś osłony do Note z silnikami benzynowymi. Miały wyraźne i dość znaczne "wycięcie" na wydech. Do samochodów z silnikami dCi są jednolite (też dostępne na Allegro).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że kwestią kluczową może być temperatura spalin. Kolektor i rura zaraz za silnikiem w benzynówce bardzo mocno się nagrzewają. W autach zasilanych ON spaliny są chyba znacznie chłodniejsze. Zastosowanie osłony w benzyniaku z tego powodu może być kłopotliwe. Na Allegro widziałem ostatnio jakieś osłony do Note z silnikami benzynowymi. Miały wyraźne i dość znaczne "wycięcie" na wydech. Do samochodów z silnikami dCi są jednolite (też dostępne na Allegro).

Ciekawostka :wave: auta opla na ON pochodzenia krajowego, sprawdziłem w większości są bez osłony, i są głośne to tak w ramach pewnie oszczędności , ale sam zastanawiałem się nad osłoną do NOTKA w celu zachowania czystości na osprzęcie :devil:

 

Jestem ciekaw jak to by się miało do benzyny?Czy silnik by się nie przegrzewał?

JACKO mamy spory wlocik powietrza pod zderzakiem, :ball: myślę że osłona byłaby przydatna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też ją oglądałem :D i zastanawiałem się dla czego wycięto ten otwór?Pod katalizator?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...