Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Problem z centralnym zamkiem


krzysztof6101

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,Jestem tu nowy. Mam klopoty z zamkiem,otóż z kluczyka nie otwierają się ani nie zamykają, przednie drzwi kierowcy.Pozostale drzwi zamykają się i otwierają.Drzwi kierowcy zamykam i otwieram kluczykiem lecz z pilota nie mogę.Co się moło popsuć?.Jak się dostać do zamka,tzn. jak zdjąć tapicerkę drzwi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może najpierw sprawdzić czy dochodzi napięcie do drzwi?Odkręcić osłonę na słupku przy drzwiach,wyszukać przewody wychodzące z drzwi i sprawdzić czy w momencie zamykania dochodzi napięcie do zamka.Jak chcesz zdjąć tapicerkę to musisz zdjąć osłonę klamki,(nieciekawie się to zdejmuje)w kieszonce -uchwycie,jest zaślepka przykrywająca wkręta,musisz ją zdjąć i wykręcić wkręta.Dalej to już jak Ci pójdzie ,bo tapicerka jest na zatrzaskach,które czasami powtórnie już słabiej trzymają.Jeżeli masz auto na gwarancji to radzę śmignąć do serwisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedz,nissan note nie jest już na gwarancji (2006r) będę próbował sam dostać się do siłownika.Pozdrawiam

 

Witam.Dziś spróbowałem dostać się do zamka drzwi i udało się.Nie jest to trudne,tapicerkę zdejmuje się łatwo (opisał to JACKO290).Wykręciłem zamek odłączyłem przewody zasilające zamka i sprawdzilem czy dochodzi prąd.Prąd dochodził.Wina była w samym zamku, musiał się przyblokować,bo po ręcznym rozruszaniu go zacząl działać normalnie z kluczyka.Pozdrawiam

 

Przepraszam nie JACKO290 tylko JACKO29

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to fajnie że się udało bez wywalania kasy :D

Może trzeba było pomyśleć o przesmarowaniu go ?Smarem teflonowym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...