Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

miejsce na przyklejenie uchwytu GPS w QQ


Gość martinello2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość martinello2

Witam, czy ktoś znalazł może jakieś wygodne miejsce na zamocowanie uchwytu nawigacji ? Przyklejenie na przednia szybą nie wchodzi w grę ponieważ bardzo ogranicza pole widzenia ( lusterko wsteczne ma i tak ogromną podstawę , więc pakowanie jeszcze dużego GPS to już byłoby zasłonięcie centralnej części szyby.... Idealnym miejscem wydał mi się fragment deski rozdzielczej po środku zaraz za okrągłymi otowrami nawiewu, plastik w tym miejscu jest jakby w półkolu i jest dużo gładszy niż reszta pokrycia deski, NIestety przyssawka GPS nie chce się trzymać. Czy ktoś zna jakiś sposób na to ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest już założony temat odnośnie nawigacji - poszujj w wyszukiwarce "uchwyt do telefonu do QQ"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy ktoś znalazł może jakieś wygodne miejsce na zamocowanie uchwytu nawigacji ? Przyklejenie na przednia szybą nie wchodzi w grę ponieważ bardzo ogranicza pole widzenia ( lusterko wsteczne ma i tak ogromną podstawę , więc pakowanie jeszcze dużego GPS to już byłoby zasłonięcie centralnej części szyby.... Idealnym miejscem wydał mi się fragment deski rozdzielczej po środku zaraz za okrągłymi otowrami nawiewu, plastik w tym miejscu jest jakby w półkolu i jest dużo gładszy niż reszta pokrycia deski, NIestety przyssawka GPS nie chce się trzymać. Czy ktoś zna jakiś sposób na to ?

Opisane miejsce jest idealne ale niestety najpierw należy przykleić czarne kólko pod ssawke (powinno być w komplecie z gps).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to rzeczywiście problem bo podszybie jest bardzo głębokie. Początkowo instalowałem wysoko, pod lusterkiem ale w praktyce nie jest to zbyt wygodne, bo w trakcie jazdy trzeba odwracać wzrok od drogi. Próbowałem połączyć oryginalny uchwyt nawigacji z uchwytem na kratkę nawiewy firmy HR i to także było złym rozwiązaniem. Na koniec kupiłem estetyczną podstawkę firmy HR, która przykleiłem pomierzy środkowymi nawiewami i to dla mnie jest najlepsze rozwiązanie. Nawigacja w zasięgu ręki, nie utrudnia widoczności (mam 6'), łatwo jest ją zainstalować i usunąć.

Dodatkowo ładowarkę podłączam do dodatkowego gniazdka od strony pasażera. Dzięki temu kable i ładowarka nie utrudniają ruchy lewarka.

Ryszard

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może wrzuć fotkę tej przyklejonej podstawki ?

post-44118-0-98114600-1328201906_thumb.jpg

Edytowane przez markson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam w tym miejscu - tyle, że 1cm wyżej. To jest chyba najlepsze rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie jakieś namiary na taką podstawkę? Szukałem na allegro, ale bez rezultatów.

 

Kolega markson mówi że jest to originalna podstawka od GPS- Garmin, - ja nie mam takiej przy mojej, jak znajde gdzies w sklepikach z podobnym sprzętem to dam Ci znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega markson mówi że jest to originalna podstawka od GPS- Garmin,

Potwierdzam, też mam taką bo mam nawigację Garmina.

 

Kółko samoprzylepne można kupić na stronie

www.skąpiec.pl

Edytowane przez Krakus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można kupić różnego rodzaju (różne średnice) przylepne podstawki (kółka) oraz uchwyty do GPS na Allegro. Jest taki dobry sklep internetowy w Poznaniu "100plamek", sam korzystałem i polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, też mam taką bo mam nawigację Garmina.

 

Kółko samoprzylepne można kupić na stronie

www.skąpiec.pl

 

Czy masz również w tym samym miejscu przyklejone takie kółko z taśmą samoprzylepną? To kółko z taśmą trzymać powinno dobrze na płaskiej powierzchni, a wiadomo że w tym miejscu deska nie ma płaskiej powierzchni ( widać to nawet na załączonym zdjęciu przez kolegę markson-a, Dziwne jest zatem jak to kółko się trzyma na "wypukłej " powierzchni w tym miejscu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy masz również w tym samym miejscu przyklejone takie kółko z taśmą samoprzylepną? To kółko z taśmą trzymać powinno dobrze na płaskiej powierzchni, a wiadomo że w tym miejscu deska nie ma płaskiej powierzchni ( widać to nawet na załączonym zdjęciu przez kolegę markson-a, Dziwne jest zatem jak to kółko się trzyma na "wypukłej " powierzchni w tym miejscu?

Mam z 1 centymetr wyżej ( w kierunku szyby). Kółko ma podstawkę samoprzylepną o mniejszej średnicy więc dobrze się trzyma mimo małej wypukłości na desce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie idealnym miejscem zawsze była szyba, przy lewym słupku. Nie tylko nie ogranicza widoczności, ale i ekran w zasięgu wzgoku podczas patrzenia na wprost. Nawigacja po prawej stronie kierowcy bardzo mi nie leży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam, czy ktoś znalazł może jakieś wygodne miejsce na zamocowanie uchwytu nawigacji ? Przyklejenie na przednia szybą nie wchodzi w grę ponieważ bardzo ogranicza pole widzenia ( lusterko wsteczne ma i tak ogromną podstawę , więc pakowanie jeszcze dużego GPS to już byłoby zasłonięcie centralnej części szyby.... Idealnym miejscem wydał mi się fragment deski rozdzielczej po środku zaraz za okrągłymi otowrami nawiewu, plastik w tym miejscu jest jakby w półkolu i jest dużo gładszy niż reszta pokrycia deski, NIestety przyssawka GPS nie chce się trzymać. Czy ktoś zna jakiś sposób na to ?

kup  sobie  metalowy  chaczyk  z  samoprzylepem dodaj  troszke  butaprenu i  trzyma  się  wszedzie  gdzie  przykleisz  a  w  razie  czego  butapren  łatwo  zmyc  z  deski 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...