Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P12] Zmiana oleju na mineralny - jest sens?


krajesiak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Problem brania oleju powszechnie znany, mam 200tys. przebiegu. Czy jest sens podczas tej zmiany zalania oleju mineralnego 15W40 zamiast 10W40?

 

Co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolewanie różnego rodzaju modyfikatorów też raczej nie ma sensu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez remontu tu się nie obejdzie 4l/10000 to b.dużo . Sprawdzić ciśnienie w cylindrach, zrobić próbę olejową, jak przy niej skoczy ciśnienie to starły się pierścienie (prawdopodobnie jeździsz na gazie) jak nie skoczy to zawory lub uszczelniacze zaworowe, bez mechanika się tu nie obejdzie a problem trzeba rozwiązać bo na olej nie wyrobisz

Edytowane przez voyager1956
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz musisz podjac decyzje, robisz i jezdzisz, albo nie robisz i sprzedajesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, ogólnie dobrze nim się jeździ a w tej cenie niczego lepszego pewnie nie kupię..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

voyager czy wyszly by pierscienie czy uszczelniacze to i tak trzeba robić remont, ja podejrzewam pierścienie ale i tak je wymieniając od razu wymienię uszczelniacze zaworowe (niewielki ich koszt). Gorzej jak gładzie są zjechane.

 

Poza tym próba olejowa pewnie też kosztuje..

Edytowane przez krajesiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lanie mineralnego w nowe motory to lekkie strzelanie sobie w kolanko.

Mineralny w zimie jest jak masło. Słyszałem o peknietych filtrach oleju lub zatartych motorach.

A jak go rozbierzesz to bedziesz widział co i jak powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próba olejowa polega na wlaniu oleju silnikowego nad tłok (uszczelnia na czas próby luzy między tłokiem a pierścieniem - stąd wzrost ciśnienia), zrobi to każdy, zegar pomiarowy ma każdy mechanik , koszt żaden a wiedza z tego właściwa, koszt remontu około 3 tys. ,moim zdaniem najpierw sprawdź temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak mówisz to spróbuję, zapytam przy przeglądzie bo właśnie się zbliża.

 

Przypomniała mi się jedna rzecz, w tamtym roku w lipcu wymieniajac świece zauważyłem, że ta z 4 cylindra była strasznie zabryzgana olejem. W ogole wygladala inaczej od reszty, co moglo byc przyczyna? Niedokrecenie czy co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz miec nieszczelność i zasysa do środka olej i dlatego jest zasmarkana Wcale nie musza to być zastraszajace ilości wystarczy by swiecę uwalić na tłusto.

Może też nie palić ten garnek tak jak powinien. Zrób co pisał Voyager.

Czekamy na dalszy rozwój wydażeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem ogólnie znany pierwsze egemplarze miały problemy ze zbyt miękkimi pierścieniami - silniki potrafiły zacierać sie na gwarancji nawet

dlatego masz wieksze zużycie oleju - miałem podobny efekt prawie skończyło się to zatarciem silnika (poprzedni właściciel nic nie wspomiał ale poźniej przypomniałem sobie fakt , że woził olej w bagażniku)

Po wymianie pierścieni nie bierze już nic.

Niestety nie jest to dobra wiadomośc - bo trzeba zainwestować w wymiane pierścieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=====================================================================================================

 

Głosujemy w konkursie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

http://www.auto-swia...san-klub-polska

 

=====================================================================================================

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jadę na święta do domu więc zajadę do mechanika, sprawdzimy ciśnienie i ewentualnie na weekend majowy umówię się na remont.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak tylko w Nisanie chyba jeszcze nikt tego nie próbował na dłuższą metę.

Krajesiak może bedziesz pierwszy i zrobisz pełne sprawozdanie z jazdy na mineralnym??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...