Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P12] Zmiana oleju na mineralny - jest sens?


krajesiak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jesli zalałeś 10/40 to lej dalej 10/40 nie mieszaj bo chyba takie kombinacje najwiecej popsują.

Czyba ze wlejesz 5/40 a po 500km spuscisz i wlejesz swieży

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wolałem się zapytać Was, czy zmienić na rzadszy czy zasuwać non stop na tym 10W40 i już na syntetyk w ogóle nie przechodzić.

 

Polecam bloga qg18de.blogspot.com - dzięki niemu przekonałem się do remontu.

 

Co do oleju to dzisiaj mechanik zapytał jaki olej tam lałem bo sporo nagaru, któryś pierścień zapieczony..

 

Lany był właśnie Valvoline 10W40, kiedyś castrol. Mówi, że u siebie leje shella 5W40 i takich historii przy rozbieraniu nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś gdzies puscił posta ze zdjęciami po rozebraniu (chyba rozrządu/pompy vacum) i właśnie bylo wudać wyraźna róźnice pomiędzy syntetykiem a półsyntetykiem. Na korzyść syntetyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak planuję, teraz zalewam syntetyk i jeżdżę do zarżnięcia.

Edytowane przez krajesiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy widział ostatnio jechał w taksówce P12 z QG18DE i na blacie było ponad 400.000 w lpg, wiec jestem dobrej myśli :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na taxi to te kilometryx2 dodać współczynnik zmeczenia i krótkich przebiegów

:nissan2: Jest się czym chwalic :nissan2:. Ja osobiscie dziwiłem się jak widziałem p12 na taxi. Ale ostatnio jak jechałem okularem i bylo słychać każdy ruchomy element zawieszenia i po dzwiekach mozna było rozróznic co gdzie puka to stwierdzam, że wszystko jest możliwe i p12 na taxi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wszystkie zawory wydechowe do wymiany. Na jednym tłoku zapieczony pierścień.

Masz możliwość zrobienia fotek? jak to wygląda po rozbiórce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawory jednak zostały przeszlifowane i jest ok, moja właśnie jedzie go odebrać. Mechanik zalał półsyntetyk i za 6.000km mam wymienić na 5W40, pierwszy tysiąc nie katować :)

Edytowane przez krajesiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) to reasumując czy mechanik powiedział tobie co było głównym powodem u ciebie ze silnik brał olej?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powiedział. Mówił, że pierścienie to moja diagnoza a na robote swoją daje gwarancję...

Edytowane przez krajesiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy dolacze sie do dyskusji Lac syntetyk,ale nie z beczek tylko z malych pojemnikow .1 litrowych ,te nie sa podrabiane heheheh.A tak na serio to jestem zwolennikiem nie zmieniania olejow,lecz ..w p 12 1.8 ...tez i moja bierze (na 5tys od 0.5 do 1 litr)zalezy jak katuje bolida,szukam zawsze ofert i teraz leje 5W 40 castrola bo za 4litry plus szampon z woskiem 19 Euro (w Itali).mam przejechane 230 tysiakow i jeszcze nim posmigam .Pali mi 10(12 na setke gazu wiec jak wiekszosc z nas nie nazekam .U nas (w Itali)gaz kosztuje 85 cenow,a benzyna 1.87.Ale za to w okolicy nie ma zadnej p12 wiec gdzie parkuje to duzo gapiow oglada autko.A ze na polskich blachach to im gul skacze bo w hachbecu p12 wyglada najlepiej.Cora wiecej nim smiga bo ja jestem zajety praca a mlodziesz ....ma zawsze na wszystko czas.A zwlaszcza na przejazdrzki .......nie zmieniac jak byl to niech tak zostanie!!!!!!

Edytowane przez diabel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nnie byl ,elf,castrol,motul lub shell ale zawsz 5W40 i tak bez zmian .Moze jak zjade na wakacje to zrobie probe olejowa i ...wezme sie za probe usunicie ,powodow ubytku oleju ,ale nie wiem czy bede mial czas...dwa razy w roku pobyt w ojczyznie zobowiazuje .....A autko spisuje sie dobrze i nie nazekam wiec i zycze wszystkim bezawaryjnosci.. :devil: w Sentra 1.6 b byl zawsze castrol 5W40 z niemiec 150 tys gut,w p10 po 300 tys zmienilem na 10W40 i tez nie bral nic a w p12 ....bierze od nowosci ...i z biegiem kilometrow pobor jest coraz wiekszy..........szerokosci

Edytowane przez diabel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powiedział. Mówił, że pierścienie to moja diagnoza a na robote swoją daje gwarancję...

dobry ten mechanik nie wnika w szczegóły tylko wykonuje zleconą robotę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5W 40 castrola bo za 4litry plus szampon z woskiem 19 Euro (w Itali).mam przejechane 230 tysiakow i jeszcze nim posmigam .Pali mi 10(12 na setke gazu wiec jak wiekszosc z nas nie nazekam .

Kolego, a gdzie w IT można w takich cenach oleje kupić? Będę tam w tym roku i może bym się zaopatrzył:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, a gdzie w IT można w takich cenach oleje kupić? Będę tam w tym roku i może bym się zaopatrzył :)

Jakupilem w Bricifer , wystarczy wyrobic karte socio (trwa to 2 minuty ) sa czesto oferty ze skontem nawet do 50%.Castrol magnatec kosztowal 38E a z karta 19.90 plus szampon. Edytowane przez diabel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...