Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

P0420 nowy katalizator czy "tuleja" na drugą sondę lambda?


BagMan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

OK, to ja już założyłem, wszystko pasuje. Zdjęcia poniżej, do montażu potrzebny jest klucz 22 (na sondę i tulejkę taką jak ta moja). Czy działa i błąd nie wraca powiem za jakiś czas.

post-36041-0-08466700-1335026935_thumb.jpg

post-36041-0-63618800-1335026951_thumb.jpg

post-36041-0-22717000-1335026967_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Przerabiałem temat z drugą sondą. Co jakiś czas kasowanie błędu ale po dłuższej trasie powracał.

Zrobiłem tuleję zgodnie z rysunkiem który jest na forum i od prawie roku spokój.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

A więc założyłem tą tuleję i błąd zmienił się na : P0134 - brak aktywności. Ten emulator chyba jest teraz "zbyt maskujący". Jakieś pomysły? Może by go troche rozwiercić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc założyłem tą tuleję i błąd zmienił się na : P0134 - brak aktywności. Ten emulator chyba jest teraz "zbyt maskujący". Jakieś pomysły? Może by go troche rozwiercić?

Ale to jest błąd pierwszej sondy... Masz ELM-a żeby podłączyć i sprawdzić w jakim zakresie pracują sondy? Bo to możliwe, że wyszło przez tulejkę, ale dobrze byłoby to jednak sprawdzić. A tulejka jakaś bardzo długa? U mnie otwór ok 1mm średnicy, tulejka okolice może 5cm długości i od 8k km spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Przy trasach wyskakiwał mi błąd P0420, założyłem tuleje na drugą sondę i jadąc nad morze wyskoczył mi błąd P0130 i P0134. Ktoś ma jakieś sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może zacznij jeździć w góry ;) A tak na poważnie to teraz jest problem z pierwszą sondą, najlepiej spróbuj od kogoś podmienić a i sprawdź kable i wtyczkę.

Edytowane przez PrzeRuSco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sonde przed katalizatorem wymieniłem na nową jakieś pół roku temu. Sprawdziłem okablowanie i wszystko jest wporządku.

Edytowane przez Tyomaj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam gdzieś w domu jeszcze swoją starą używkę ale od 18QG - ona czasami wywalała błąd niskiej mieszanki tylko na LPG. Może do testów sie nada?Sonda 3-przewodowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...